Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria za słaba? (8.4V i 400fps)


Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno dokonałem tuningu M15A2 Carbine [CA] do 400fps. Pojawił się problem ze strzelaniem. Po oddaniu około 50, może 80 strzałów replika zachowuje się jakby bateria padła. Słychać próbę zaciągnięcia sprężyny, bez skutku. Po odłożeniu repliki z podłączoną bateria na jakieś 5, 10 minut replika znowu strzela. Czy to wina za słabej baterii? Mam 8.4v NiMh 1800mAh, sprężyna M110 o niejednakowym skoku (Guarder). Dodam tylko, że gdy replikę już ztuningowałem to po oddaniu około 40 strzałów spalił się bezpiecznik 20A, włożyłem teraz 25A. Czy tutaj może być problem?

Link to post
Share on other sites

Bezpiecznik przy tak skromnym tuningu nie powinien się przepalić, a skoro się tak stało to oznacza, że albo masz gdzieś przebicie, albo silnik szwankuje... możliwe też, że coś źle złożyłeś.

 

PS. Z silnikami CA to jest loteria. Niektóre działają znakomicie kilka lat, a inne po pewnym czasie tracą kompletnie moment obrotowy.

Link to post
Share on other sites

SOMAN

 

Sorki że tak się do ciebie zwracam .Ale jaki silnik założyłeś go G36. Ja planowałem załozyć guardera lub systeme aby lepiej naciągał spręzynę (110) a kiedyś 130 + zebatki. Ale jak pisałem na forum to nikt nie odpisał, a w sklepie powiedzieli że mi karabin rozwali. bo mam takie same objawy jak kloega powyżej, tyle że na bateriach 9,6 intelecta, z tym że moje maja rok.

 

Tak więć co byś proponował

 

- kupić silnik i uzywać starych baterii (na stokowym karabinie działają)

 

-czy kupić porzadną baterię np sanyo 3600 RC 9,6

 

Cena jest taka sama jednego i drugiego

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam to:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1993

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1924 (wbrew opisowi nie wchodzi na styk, a bardzo lekko i bez oporów)

i wzmocnione zębatki.

 

Na stockowych częściach powinno dać radę ze sprężyną 110, ale większa to obowiązkowo zębatki.

Na Twoim miejscu zamontowałbym silnik, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli w moim zestawie coś się rozleci - powiadomię.

Link to post
Share on other sites

Nie można zapominać o tym, że jak jest za małe napięcie to skądś silnik musi wziąć moc. Czyli nadrabia amperkami :D (w wiiiieeeeeellllkim skrócie mówiąc).

A jak rosnie amperaż to kable się będą bardziej grzały. I bateria będzie szybciej padać, bo woltaż nie wzrośnie a mocy potrzeba więcej (przy mocniejszej sprężynie).

9,6V intellecta będzie doskonale działać, pod warunkiem, że wyeliminujesz wszelkie zbędne styki na obwodzie. W sumie po takim zabiegu na m110 nawet 8,4V będzie zarąbiście bujać.

Ja to robie tak:

-odpinam tę końcówkę obwodu na której jest bezpiecznik (te "blaszkostyki" w gumkach ukryte rozłączam)

-ściągam końcówke wtyczki (tę plastikową część)

-ściągam z kabli wtyki (da się rzogiąć te blaszki przy odrobinie chęci, szersze, co trzymają za izolację łatwo a potem można przy samych tych cieńszych obciąć)

-usuwam "blaszkostyki" z tego co wcześniej rozpiąłem a co wchodzi do GB (rach-ciach-ciach...)

-zaciskam wtyki na końcówkach kabelków i ładnie zalutowuję (można i brzydko, byle zalutować)

-zakładam plastikową wtyczkę na wtyki.

TADAMM! Gotowe, teraz m110 śmiga nawet na 8,4V :-D .

 

Oczywiście jak zawsze poniżej m130 polecam wymienić łozyska na kulkowe, mniejszy opór=dłuższa żywotność baterii.

 

edit: Przed godzinką skończyłem to robić przy gnacie m15a2C CA level 3 z asgshopu, intellect 8,4V pociągnął bez zbędnych cudów.

 

Nie zapominajmy, że CA ma badziewne okablowanie.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Ja miałem to samo. Tylko że 9.6V 1400mAh intellecta ze spręzyną m110 działa jak 8.4 stockowa JG (g36c) na m100.

Batka nie poraża szybkostrzelnością.

 

Znajomy poradził mi aby ominąć bezpiecznik bo niepotrzebnie stawia opory. Przy naciąganiu silniejszej sprężyny silnik potrzebuje więcej mocy lecz jej dopływ ogranicza nam bezpiecznik. Więc podpiąłem batkę bezpośrednio do wtyku wychodzącego od GB i na 8.4 stockowej już działa lepiej niż wcześniej na 9.6V. A 9.6V to już w ogóle wymiata jak bym nie zmieniał sprężyny.

 

W GB nie ma możliwości bym coś za ciasno złożył. Z podkładkowaniem bawiłem się cały dzień i ostatecznie chyba wsadziłem 1 albo 2 podkładki w sumie :D Śruby silnika nie ruszałem. Zima nadciąga więc przegrzanie na razie nie grozi hehe.

Link to post
Share on other sites

Istnieje coś takiego jak swobodny przepływ elektronów przez wasze kabelki od aku. do silnika, im cieńszy kabelek tym mniej "przepuści prąd" jakiś koleś jak on miał..................OHM tak twierdzi, pewnie jakiś wariat :F.

A. Zmiana okablowania

B. Nowy aku. max 9,6V 2400mAh Rc

 

Silniczki pierniczki zebateczki w kropeczki nie trza wymieniać.

Link to post
Share on other sites

To ja się może podepnę pod temat, bo szkoda zakładać nowy gdyż problem podobny.

 

Kupiłem używane CA 33E, na początku nie działał wieć po otworzeniu GB okazało się że zębatki źle na siebie nachodziły. Po naprawie i podłączeniu batki strzelał przez chwilę, lecz potem zaczął tłok ledwo co drgać jakby Bateria była za słaba. Brówbowałem na Intelecie 1400 mah Ni-ah i sanyo 1800 ni-cd obydwie 9.6V. Karabin ma osiągi w okolicach 420 fps wg pomiaru Asgshopu. Wczoraj rozkręciłem ponownie GB i po złożeniu znowu hulał, lecz przech chwilę. Po podłączeniu zasilania do samego silnika widoczny był regularny spadek mocy w jego pracy. Sprawdziłem okablowanie w GB i kabel czerwony nie ma napięcia.

 

Możecie mi napisać co jest przyczyną, czy to właśnie ten kabel jest powodem i co zalecacie? Czy może to coś powazniejszego. Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie wiem czy reklamować replikę.... z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...