Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potf0r jakie części proponował bys wymienić?? (odrazu powiem żeby krakmani wstawili:P) Jeśli coś bym miał z nim nie tak dało by rade Ci go podrzucić?? ewentiualnie ile by mnie taka przyjemność kosztowała :lol: dzieki za odp.

Na starcie wymienić - gumkę HU i zapodać preclufę. Resztę można olać.

Link to post
Share on other sites

Kuba- wszystko jest napisane w tematach o AKS i AKSU. Ja mam AKS-74U, ale wszystko w środku i na zewnątrz do foregripa to jeden czort. Różnice to tylko przód.

Gall- Ciebie w ogóle nie rozumiem...

Willard- co znaczy "za te pieniądze"? Za 4 i pół stówy replika full stal + drewno to drogo? Poza tym łożyska wyglądają dosyć dosyć, ale jednak swoim wyglądem mnie nie przekonują i według mnie to są zwykłe, może wysokoudarowe, plastiki.

Link to post
Share on other sites

Raczej mało dokładna ocena i nic nie wnosząca do tematu.

Kałasz boyia jest fajny, ale luzów/nadlewek/niedokładności w wykonaniu to on ma sporo ;), choć na szczęście ani mi ani replice to nie przeszkadza w działaniu/strzelaniu.

 

Co do "drugiej wersji"

Napisali:

"Jest to druga wersja tej repliki, w której poprawiono jakość

drewna zastosowanego do produkcji chwytu przedniego, pokrycia

zewnętrzne - jest bardziej matowe oraz spasowanie elementów."

- czemu miałbym im nie wierzyć, nie wiem ;).

Poza tym to nie są jakieś istotne "rzeczy", które miały by wpłynąć na ocenę czy wybór tej repliki np. pomiędzy Cymą.

Po prostu drewno lepsze, ewentualnie grubsza warstwa lakieru.

To samo body, lakier dokładniej położony o innej gęstości, fakturze może i tyle.

Po prostu następna seria z wprowadzonymi poprawkami w produkcji.

Link to post
Share on other sites

Witam witam

 

Wyczytałem że gumka hop up do wymiany i lufa.

 

A więc:

taka gumka będzie dobra?

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=193

 

Lufa, właśnie, ktoś wie jaką ma długość? Jeśli tak to czy byłby tak dobry i pokazał jakąś fajną dobrą lufę, najlepiej na taiwangunie bo chciałbym wszystko w jednej paczce mieć

 

Dzięki, pozdrawiam wszystkich! ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko było pisane na forum, a jak nie było napisane to sam dałem linka do tekstu gdzie jest napisana długość lufy wew.

 

Ale dobrze, dla ludzi którzy jednak nie osiągnęli pełnej samodzielności w pozyskiwaniu informacji.

 

Lufa wew w AKS74N produkcji Boyi ma długość ---werble--- 502mm (tolerancja +/- 1mm) --- fanfary ---.

 

Osobiście polecam lufę z kremem, jest fajna i dobra ale nie na taiwangunie, ale w autoryzowanych cukierniach.

 

A tak na poważnie:

dłuższa lufa będzie widoczna w tłumiku płomienia, więc trzeba brać ciut krótszą. Dokładniejszych informacji należy szukać w temacie o --- werble --- AKS74N produkcji VFC --- fanfary ---

 

Dzięki, pozdrawiam wszystkich!

Idący po rozum, pozdrawiają cię.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Tyle, że kolega zapewne pytał o różnicę pomiędzy AKS74U a AKS74N firmy boyi :). Kumpel ma en-ke i na pierwszy rzut oka (gb nie wyciągnałem całkiem, tylko obejrzałem tyle ile się da bez rozbierania) to jeden i ten sam kit- w sensie gearbox. kolor, faktura, dzwiek :P. Nie rozbieralismy, wiec pewności nie dam, ale wg mnie to to samo (tak na logikę to po co mieli by robic inny GB? Zreszta na Specshopie sprzedają gearbox właśnie ogólnie do kałaszy boyi - niezaleznie czy N czy U(wygląda jak ten kumpla i mój).

 

Ps. Jak znajdę chwilę to porobię fotki mojego GB (AKS74U), niestety super szybko to nie będzie - kwestia raczej paru dni.

Ps2. Z drugiej strony widziałem na którymś z linków podanych tutaj lub w temacie o U dokładne fotki gearboxa.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Może złe kulki i co któraś blokuje się w lufie a następna uderzając ją wystrzeliwuje ją na parę metrów.

 

Jaki Hu? (firma/stok)

Jaki dystanser do HU (firma/stok)

Jakie kulki

Jaki magazynek (inny niż stokowy hicap?)

 

Jeżeli coś o coś w środku "uderza" i nie jest to kulka o kulke to już nie wiem. To idzie z Gearboxa czy np dysza gdzieś tłucze w komorze HU?

Link to post
Share on other sites

1. Zobacz do instrukcji bo pamiętam, że było narysowane.

2. Jest też w linku podawanym 2 razy przez Potf0ra - http://rus.mil.pl/forum/comments.php?Discu...p;page=1#Item_6

 

Lenistwo oj lenistwo :P.

 

Co do montażu/szyny, to na allegro za 150 widziałem oryginalne montowane na nasza "jaskółkę" z Pikantiną/ris-em na górze.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Dzis dostałem moją panienke i musze pzyznac że co do osiągów jestem mile zaskoczony :mrgreen: . Kulka leci zdecydowanie szybciej i nieco dalej niż AUG JG (jednak AUG jest celniejszy, obie bronie mają wymieniony HU na sylikon)... Ale strasznie mnie wQ#wili z tłumikiem płomienia :cry: ... Był tak jakby czyms sklejony, jak go odkrecałem okazało sie ze ma całkowicie zjechany gwint (od lufy). Magazynki Mid-cap od P&J na 120 kulek trzeba niezle podpiłować żeby wchodziły (i tak na opór troche wchodzą, mam nadzieje że sie wyrobi) więcej piłować nie bede bo jeszcze zatrzask nie wytrzyma... Niedługo porobie testy na 0.23 i 0.25 bo dziś tylko 0.20 miałem pod ręką... Może to wina niedotartego HU ale od czasu do czasu jakaś kulka leciała zupełnie nie tam gdzie powinna :-F. Repliczka zamawiana u krakmanów... Napisałem im moze wymienią ten tłumik ;-)

(niedługo i tak tłumik płomienia od beryla... i poszukiwanie okładzin oraz kolby :-F )

Ogólnie polecam, moze szału nie ma ale za 450 zł to naprawde dobry sprzęt... :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie na przyszłość już - próbował ktoś zamontować GP30 do tego?

Miałem w rękach aks74n boyi z gp30, pasuje jak trzeba, nic nie kolebocze i ogólnie wrażenie robi jak najbardziej pozytywne (i ciężkie), nie pamiętam niestety jakiej firmy to był granatnik - ale wyglądał jak ten -> LINK :D.

 

 

Ale strasznie mnie wQ#wili z tłumikiem płomienia :cry: ... Był tak jakby czyms sklejony, jak go odkrecałem okazało sie ze ma całkowicie zjechany gwint (od lufy).

Teraz to się dopiero wkurzysz, tam są dwa gwinty, tłumik ma prawoskrętny a przejściówka lewoskrętny - a da się odkręcić tłumik kręcąc tak jak by był lewoskrętny, mieląc tym samym gwint na lufie (bez większego wysiłku) :D

 

Magazynki Mid-cap od P&J na 120 kulek trzeba niezle podpiłować żeby wchodziły (i tak na opór troche wchodzą, mam nadzieje że sie wyrobi) więcej piłować nie bede bo jeszcze zatrzask nie wytrzyma...

Trzeba było spiłować zatrzask :)

Link to post
Share on other sites

:-F To wesoło... sam zrypałem tłumik płomienia :-F ... chociaż dzieki mnie ktos może uniknie tego samego :wink: ... Pamietajcie to co powiedział Potfur: Tam są dwa gwinty!!! Dziś troszke postrzelałem na dużym wietrze ale mimo to celność i zasięg jest bardzo zadowalająca :uśmiech: ... Jednak drewno na replice Potfora niezbyt mi sie spodobało... Widocznie nie jestem fanem drewienka :lol: ... Nie wiem ale wydawało mi sie jakby chińczyki lakieru żałowali :-P .... Zobaczymy jak długo pociągnie mój kałaszek...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...