Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D:D miałem widocznie stare dane :D:D....

btw: chyba będę się musiał obkupić :D

 

Pasowałby ten montaż do tego Boyia? : http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=529

Pasuje i to zajeb*ście. Kumpel ma taki w AKSU i przymierzałem go do swojego. Kupowałem taki u krakmanów ale w ostatniej chwili ktoś od nich zadzwonił żę zabrakło :/ Edited by hegemon
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) kalach wymiata :D wczoraj na strzelance/treningu zepsuły sie dwie emki G&G i tuningowana P&J z korpusem od SRC (a były na tylu strzelanchach co moj kalach) a kałaszek nadal działa i ma sie dobrze :) Wymieniłem ten cholerny zatrzask na zatrask od SRC, co prawda jest troche inny ale za to magi od cymy i inne wchodzą bezproblemowo.

Pozdro i wesołych :)

Link to post
Share on other sites

Do VFC musiałem piłować przedni zaczep ( za szeroki był) Kumpel znowu nie musiał nic robić. W każdym razie roboty na minute pilnikiem ;)

IMO magi słabo wykonane, plastik jest elastyczny i skrzypi. Ale za to mają jeden bardzo wielki plus: dobrze podają kulki. Chyba jeszcze nie zdarzyło mi sie, żeby nie podał. Nawet pestki toleruje ;)

Link to post
Share on other sites

W sobotę rozebrałem swojego "chinczyka" i jestem pod bardzo dużym wrażeniem, po wystrzeleniu kilku tysięcy kulek nie ma śladu zużycia( jakiegokolwiek!!!!) Tłok jest kierunkowy, a cały układ jest naprawdę szczelny. warto wytrzeć nadmiar "smaru" czy cokolwiek to jest. Rozbierałem już ICSy, CA, GG, GP i to co tam widziałem wcale nie odbiega jakością od "chinola" . W swojej giwerce wymieniam tylko:

Łożyska na kulkowe

Lufę na preckę systemy

Gumkę hop-up na guardera

i to wsio. Wydaje mi się że to najeżdżanie na chinczyki ( chodzi mi tu o boy'i JG i podobne "lepsze" firmy ) to po prostu polityka firm "markowych" które czują się zagrożone produktami ze wschodu i jadą na ich opinii z przed paru lat. Kiedyś też śmiałem się z chinoli ale boy'i nie z tego wyleczyło. Przepraszam za zboczenie z tematu ;)

Link to post
Share on other sites

Również rozebrałem swojego GearBox'a i stwierdziłem że stockowe części są w bdb stanie. Przebieg dopiero 1500 kulek, ale miałem CA które potrafiło się zaciąć parę razy przez ten czas, a tu nic.

Chodzi bardzo ładnie, H-U dobrze podkręca kulki. Nawet jakby był 100- 200zl droższy to bym go polecił.

Pozdrawiam!

Edited by Cyrek
Link to post
Share on other sites

Miło to czytać, zwłaszcza że wczoraj zamówiłem drewnianego AKSa :)

Jak to jest z tym mocowaniem do pasa? Jakbym wypuścił replikę z rąk żeby swobodnie zawisła na pasie (np gdybym chciał dobyć bocznej) to zaczepy wytrzymają, czy replika poleci na ziemię?

Edited by melon
Link to post
Share on other sites

wiesz co ;d lepiej zainwestować w karabińczyk :) pierwsze 3-4 moze 5 razy jak tak go wypuścisz to ten przedni zaczep sie wykrzywi i karabin spadnie ci na ziemie.Pas nie jest superowy ale lepsze to niż nic. Nowy karabińczyk (np. od "psiej" smyczy) i powinno być ok

Link to post
Share on other sites

W replice przedni jest super. Ale ja mówiłem o pasie :) źle cie zrozumiałem.

A jeżeli chodzi o zaczepy w karabinie to sa mocne i stabilne. Przedni ci sie na 100% nie urwie (chyba że jesteś taki sprytny :P ), jedynie ten tylni jest "obluzowany" (tj. 2-3 mm luzu), bo nim można kręcić i to tylko dlatego, ale nie ma obawy nie powinien sie urwać/pęknąć/połamać.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym mocowaniem do pasa? Jakbym wypuścił replikę z rąk żeby swobodnie zawisła na pasie (np gdybym chciał dobyć bocznej) to zaczepy wytrzymają, czy replika poleci na ziemię?

Oba zaczepy wytrzymają, prędzej ci trzaśnie blokada kolby (czyli ten guziczek).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, dzisiaj zauważyłem że pękła mi jedna część przy kolbie i mam w związku z tym pytanie czy takie coś jest naprawiane/wymieniane gwarancyjnie? Miał ktoś podobny problem?

 

thumb_931a74fd_1.jpg thumb_281675f5_2.jpg thumb_f2c5c7df_3.jpg thumb_1e36d15a_4.jpg

 

Z tą repliką byłem na 3 strzelankach i trochę ją nosiłem na ramieniu. Nie skakałem z nią. Wydaje mi się że pękło to przez to że ten element miał jakąś wade materiałową lub był osłabiony przez to że ktoś(chińczyk lub serwisant w sklepie) w tą replikę udeżał młotkiem :cry: , co widać na czwartej fotce.

Link to post
Share on other sites

LazySinner-spytaj się sklepu w którym zakupiłeś tę replikę. Może mają tę część na stanie to powinni wymienić. W ostateczności zostaje ci skleić to dobrym 2-składnikowym klejem (np. Distal)

 

Pozdrawiam

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

też mi sie to złamało ... ale ja tego nie oddaje do sklepu, na 100% tego nie maja, bo to jest przymocowane na zgrzewane nity... Dobrze że mam ojcam który zajmuje sie "rzeźbieniem? w metalu, więc mi zrobi tą część. Nie zakleisz tego(a jeśli nawet to ci sie odłamie po jednej strzelance, bo na tym opiera sie cała kolba, a ona waży do 0.5 kg) ani nie zaspawasz... to znal ;/ Ja zdjąłem kolbe i jedna strzelanke biegałem bez niej... za max tydzień spodziewam sie nowej części.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Również planuje sobie zakupić omawianą replikę (początkowo M4 SO, jednak ze względu na budżet musiałem zmienić plany). Swój egzemplarz planuję zakupić w CUSTOMS. I tutaj przyszła chwila refleksji. Jaką szerokość mają dostępne szyny np tego typu? 20mm czy 22mm? Padało pytanie o kolby. Także mam pytanie o ten element. AK-74 ma kolbę składaną na lewą stronę, co prawdę mówiąc jest swego rodzaju ewenementem, ponieważ wedle mojej wiedzy zdecydowana większość postkałaszowych konstrukcji ma kolbę składaną na stronę prawą (np Beryl, Tantal). Czy ktoś próbował (poza wymienioną w temacie okładziną) konwersji AK-74 -> Beryl ? Czy istnieją szyny do niskiego montażu? Ewentualnie czy ktoś spotkał się (próbował zrobić samemu) górną pokrywę ze zintegrowaną szyną RIS?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...