Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam problem ! Strzelam dziś na strzelance( 3 mojego ak74 ) i nagle nie reaguje na naciśnięcie spustu. Wyjołem akum i podłączyłem inny i działa,a w zepsutym odkeiłem " taśmę z góry i przycisnołem styk (również z dołu) i nic dalej nie działa. Jak to naprawić(serwis nie wchodzi w grę??

 

Ps:A zauważyłem również,że co niektóre baterie są nieco przekręcone względem innych.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dotarł do mnie mój Ak od Krakmanów z tuningiem na 400 fps(aktualnie w ofercie Taiwanguna). Wykonanie SUPER. Zero luzów! Wszystko siedzi bardzo dobrze na swoim miejscu :lol: . Kolba siedzi sztywno. Działanie GB jest baaaaardzo ładne. Praca mechanizmu jest taka...mało chińska ;-)(ładnie dudni). Narazie oddałem pare strzałów więc co do osiągów nie będe się rozpisywał... jedyne co narazie moge powiedziec to to, że należy wymienic gumke Hop Up ;-)(choc może jeszcze się dotrze). Chwyt przedni jest troszkę..."plastelinowy" tzn. plastiki w chwycie łatwo się wyginają. Przy okazji kupiłem szynę montażową pod optykę, idealnie współgra z karabinkiem ;-). Mam nadzieję, że niedługo sprawdze go w boju ;-). Narazie powiem tyle.... to najlepiej wykonany "chińczyk" jaki mam zaszczyt posiadac ;-).

 

Pozdro!

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites

Rewo999 miałem ten sam problem na strzelance, ale po lekkim potrząśnięciu zniknął :-F

Powiedziałbym raczej, że to problem przepalających się styków, a nie baterii tak jak u Rewo999. Jeśli faktycznie tak jest to z tygodnia na tydzień niestety będzie coraz gorzej. Z początku wystarczy dłużej przytrzymać spust, później potrząsnąć repliką aż w końcu styki całkowicie odmawiają posłuszeństwa i trzeba otworzyć replikę. Mam nadzieję, że się mylę. Kiedy miałeś taką sytuację?

Link to post
Share on other sites

Witam

w poniedziałek będę zamawiał w customie RK-02. Mój dylemat polega na tym, czy od razu zmieniać gumkę hop - up na silikonową? (na customie nie mają guardera, tylko tą czerwoną - zabijcie mnie, ale zapomniałem nazwy firmy :poddanie: )

No i cały czas się zastanawiam, czy wziąć RK-02 z abs-owymi okładzinami czy RK-03 z "tanim" drewnem - jak to sprawuje się w praktyce? mnie trochę od wersji pseudodrewnianej odrzuca kiepski kolor magazynka.

Będę wdzięczny za Wasze opinie

Link to post
Share on other sites

Wchodzę na http://www.customs.pl/produkty.php?cat=40 i nie mają tam żadnych gumek HU w ofercie, ale jak jednak mają to lepiej wymienić.

W lato może niektórzy nie odczuwają większej różnicy po wymianie (choć wg mnie i znajomych używających RK-02 z gumką HU sylikonową systemy lub guardera celność i skupienie się polepszyło), ale na pewno odczujesz w mniejszy temperaturach.

Ogólnie w większości chińczykach gumka HU nie jest zbyt dobra jakościowo i wymiana jest często wręcz zalecana.

 

Wybór co wybrać między drewnem a plastikiem to już nikt Ci nie pomoże.

W "praktyce" nie ma szczególnego znaczenia materiał z jakiego są wykonane okładziny.

Na logikę to może przeszkadzać co najwyżej bardziej widoczny "pomarańczowy" mag.

Sam wybierzesz co Ci się bardziej podoba.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc, wolę czarny abs od okładzin z prasowanych wiórów :evil:

co w połączeniu z żarówiastym magazynkiem nastraja mnie na czarną wersję kałasza.

 

a co do gumki hop - up - zadzwonię do customsów w poniedziałek i się dopytam. na internecie jedyna czerwona gumka to prometheus, ale wydaje mi się, że to nie ta była. Koszt 39 zł za gumkę to jeszcze nie dramat chyba...

Link to post
Share on other sites

Ej, grisza, nie masz tej repliki, więc skąd możesz wiedzieć jak wygląda drewno AKSa, że tak na nie wrzucasz?

Według mnie jest ok, wcale nie ze sprasowanych wiórów, a jak zetrzesz tą gównianą farbkę zmywaczem do paznokci i pomalujesz bejcą + lakierem bezbarwnym (koszty ~15-20 pln) to efekt jest naprawdę niezły.

A co do gumki to bierz systemę za 25 pln.

Link to post
Share on other sites

No i cały czas się zastanawiam, czy wziąć RK-02 z abs-owymi okładzinami czy RK-03 z "tanim" drewnem - jak to sprawuje się w praktyce? mnie trochę od wersji pseudodrewnianej odrzuca kiepski kolor magazynka.

Będę wdzięczny za Wasze opinie

 

 

szczerze mówiąc, wolę czarny abs od okładzin z prasowanych wiórów :evil:

co w połączeniu z żarówiastym magazynkiem nastraja mnie na czarną wersję kałasza.

 

 

co do malowania okładzin i magazynka - nie, dziękuję - czarny mi też pasuje 8-)

 

 

Nie rozumiem...drewno (według Ciebie) do kitu, kolor magazynka (według Ciebie) do kitu...więc gdzie tkwi problem z wyborem? nie pasuje - bierzesz czarny. Ja mam rk-03 i jestem zadowolony zarówno z magazynka jak i z drewna, ale jeżeli Tobie się nie podoba, nikt nie każe takiego Ci kupować...powiedziałeś jakie masz wątpliwości i otrzymałeś rzeczowe odpowiedzi...

btw...pomału offtopem to pachnie

 

pozdrawiam

Edited by boziu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...