Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina AK47 wady, problemy i B-specnaz


Recommended Posts

jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji i o śrubkach w AK, a szczególnie tej pod muszką.

Ja efekt luzującej się muszki zlikwidowałem wkładając pod śrubkę małą podkładkę sprężynującą (taką jak w gearboxie). Trzyma się bardzo dobrze.

Może się komuś przyda.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oki już domyśliłem się o co chodzi z tym magazynkiem.A co sądzicie o rozładowywaniu bateri zwykłą żarówką,albo wiatraczkiem od komputera?Ja właśnie podłączyłem rozładowanego przez aega sticka pod żarówke(świeci) (nie mam rozładowywarki) i nie wiem tak do końca czy napewno nic nie zaszkodzi bateri.Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dorzucę takie pytanko do tematu : właśnie pracuję nad założeniem drewnianych cześci do mojego AK i jakoś nie mam ochoty na drążenie kolby pod baterię large, tym bardzije, że kolba którą mam jest na tyle wąska, że po wyżłobieniu środka ścianki były by dosy cienkie, a to wzbudza moje obawy o trwałośc kolby. Rozwiązaniem jest kupno bateri od AKSa i tu pojawia się moje pytanie : czy do wersji z kolbą składaną można założyc baterię 9.6V? Domyślam się, że do oryginalnego body to nie, ale na machinegunie mają w ofercie body w którym mieści się dłuższa bateria.

Pozdrawiam

Pułkownik

Link to post
Share on other sites
Tokiowski magazynek nie lata
A skad ta pewnosc??? Gniazdo maga w plastikowym body po prostu z czasem sie wyrabia i magazynek ma drobny boczny luz, niezaleznie czy to TM, CA czy G&P.

 

Mnie to osobiscie nie przeszkadza, a oklejanie magow tasma klejaca uwazam za malo eleganckie rozwiazanie, tak wiec poki wszystko dziala, to mozna z tym zyc. Podobno montaz metal body rozwiazuje problem radykalnie, ale nie wiem czy warto wydatkowac ponad 300 pln z tego powodu...

Link to post
Share on other sites
A skad ta pewnosc???
Ano stąd, że wsadzałem i TM i CA. TM się nie kolebał AŻ tak, jak CA :wink: Chyba, że chodzi o wyrobionie body, to nie przeczę, że magazynki różnych firm mogą "latać" :wink:

 

uwazam za malo eleganckie rozwiazanie
praktyczność i elegancja na ogół nie idą w parze :wink:
Link to post
Share on other sites

Ja Classic'owe magazynki z każdej strony oblepiłem paskiem taśmy izolacyjnej ( tak, że nie widać jej jak sie je wsadzi ) oczywiście czarnej i już nie latają. Tokyo'wski siedzi idealnie i nawet nie drgnie i nie wiem jak musiałoby się wyrobić gniazdo magazynka żeby latał ... chyba musiałbym specjalnie "strugać" je od wewnątrz nożem... no ale różni ludzi różne problemy.

 

PS. Jak już jesteśmy przy magazynkach to chciałbym powiedzieć że Classic'owe magazynki w porównaniu z TM'owskimi wyglądają jak maluch przy bmw. Magi CA to jakieś nieporozumienie, są krzywe i niedorobione i pełno w nich szpar. Jedynym ich plusem jest ich cena :) .

 

Pozdrawiam , Jabol

Link to post
Share on other sites
PS. Jak już jesteśmy przy magazynkach to chciałbym powiedzieć że Classic'owe magazynki w porównaniu z TM'owskimi wyglądają jak maluch przy bmw. Magi CA to jakieś nieporozumienie, są krzywe i niedorobione i pełno w nich szpar. Jedynym ich plusem jest ich cena :) .

 

Hmm, mam chyba z 4 locapy classic'a i nie uważam, zeby było gorzej wykonane od TM, więc nie wiem o czym mowisz.

 

PS, Pik warto wymienić body na metal, na prawdę fajnie to wygląda :)

Link to post
Share on other sites
PS, Pik warto wymienić body na metal, na prawdę fajnie to wygląda
Nie watpie, ale mam raczej ochote zainwestowac w full metal AK74 ICSa (o ile w ogole sie pojawi na rynku :? ).

 

Co do magazynkow AK47, to moim zdaniem najlepiej wykonanym jest mid-cap G&P. Oprocz precyzyjnego wykonania, jest pokryty powloka idealnie nasladujaca oksydowanie, ktora sie nie zdziera przy najmniejszej okazji jak np farba w TM. W CA farba tak szybko nie schodzi, ale faktycznie ten mag nie jest zbyt precyzyjnie wykonany, jesli idzie o metalowa obudowe, ale nie jest to roznica drastyczna, a takie drobne niedorobki pasuja raczej do Kalacha. :wink:

 

A kolege Jabola musze rozczarowac - wyrobienie sie gniazda jest tylko kwestia czasu. W nowym gunie mag siedzi idealnie i wydaje sie niemozliwe, ze cos moze sie kiedys wyrobic, heh...

 

P.S. Wlasnie sprawdzalem - u mnie mag TM telepie sie dokladnie tak samo jak CA, a moze nawet bardziej!

Link to post
Share on other sites

Pikace , wiem że masz racje i po pewnym czasie gniazdo się wyrobi ( no chyba że ktoś będzie bardzo uważał żeby nie ryć magiem po ziemi czy czymś podobnym ) i nawet magazynek z TM będzie latał , ale to nie zmienia faktu, że jak kupuje nowy magazynek z CA do AK-47 (w którym mag z TM nie lata) to powinien on "siedzieć" idealnie, no chyba że mam jakieś wygórowane wymagania ? :?

 

Co do wyglądu to może tylko mi i mojemu bratu trafiły się jakieś krzywe magazynki z CA, zresztą nazywając je krzywymi to tak jakby je pochwalić :wink: ( przypominam że mówi wyłącznie o magach do AK , żeby nie było ! ) .

 

PS. Nie prowokujcie mnie bo zamieszcze zdjęcia moich magów :lol: .

 

Pozdrawiam , Jabol.

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko piknie, AKuś działa śmiga ale ja np. zgubiłem ostatnio takie jebadełko http://img202.imageshack.us/img202/8348/ak...7missing2bd.jpg To raczej przez szynę Justa która nie trzymała idealnego poziomu przez co musiałem urzyć podkłaki by szyna siedziała prostopadle do lufy. Ale te pieprzone 2mm podkładki spowodowały wykręcenie się śróbki i zagubienie całej części. Szczep z naszej drużyny też miał podobny problem. I gdzie teraz coś takiego dostać? Wszędzie odpowiadają - nie mamy. Ach pozostaje czekać aż jakiś AK umrze i ktoś na czarnym rynku wwystawi jego narządy :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sorry za odgrzewanie starego klopsa ale to temat o ak47 wiec nie ma lepszego miejsca.

 

Chce do AK47 z TM wsadzic to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...7356fc501c0388f

 

I tu pojawia sie kilka pytan.

1. Czy bedzie pasowac do wyrobu TM? (moze ktos juz to instalowal)

2. Czy w wersji ze stala kolba da sie wsadzic baterie stick do pokrywy zamka bez wiekszych przerobek? Na pewno trzeba kable przeciagnac ze stalej kolby do gory pod pokrywe.

 

Teoretycznie te repliki nie powinny sie zbytnio roznic konstrukcyjnie. AK 47 rozni sie tylko teoretycznie stala kolba i bateria w kolbie od AKS, ale moze jakies zawilosci techniczne uniemozliwia zamontowanie baterii w pokrywie zamka a wersji AK.

 

3. Moze lepiej kupic wersje AKS i miec z glowy problem z bateria bo i tak kolba bedzie inna?

 

Z gory dzekuje za pomoc posiadaczom AK

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...