Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina AK47 wady, problemy i B-specnaz


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie wszystko piknie, AKuś działa śmiga ale ja np. zgubiłem ostatnio takie jebadełko http://img202.imageshack.us/img202/8348/ak...7missing2bd.jpg To raczej przez szynę Justa która nie trzymała idealnego poziomu przez co musiałem urzyć podkłaki by szyna siedziała prostopadle do lufy. Ale te pieprzone 2mm podkładki spowodowały wykręcenie się śróbki i zagubienie całej części. Szczep z naszej drużyny też miał podobny problem. I gdzie teraz coś takiego dostać? Wszędzie odpowiadają - nie mamy. Ach pozostaje czekać aż jakiś AK umrze i ktoś na czarnym rynku wwystawi jego narządy :roll:

 

Ta część w orginale jest zatrzaskiem rury gazowej, możesz ją zastąpić częścią od ostrego kałasza, ale będziesz potrzebował zatrzasku od 5,45 (zatrzask od AKM będzie za krótki, w replice body jest nieco szersze niż w orginale), napisz priva do Flachentego jest prawdopodobne że będzie w stanie tą część dla Ciebie załatwić.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ludzie mówią tutaj o problemie z selektorem. Uświadomię was. To jest tak specjalnie! Inżynierowie pomśleli: "Czemu by nie? Musimy zrobić duży realizm więc niech się choć trochę psuje". I zrobili coś co nie przeszkadza tak bardzo, ale dzięki temu można poczuć klimacik prawdziwego AK.

Link to post
Share on other sites

Sorry za odgrzewanie starego klopsa ale to temat o ak47 wiec nie ma lepszego miejsca.

 

Chce do AK47 z TM wsadzic to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...7356fc501c0388f

 

I tu pojawia sie kilka pytan.

1. Czy bedzie pasowac do wyrobu TM? (moze ktos juz to instalowal)

2. Czy w wersji ze stala kolba da sie wsadzic baterie stick do pokrywy zamka bez wiekszych przerobek? Na pewno trzeba kable przeciagnac ze stalej kolby do gory pod pokrywe.

 

Teoretycznie te repliki nie powinny sie zbytnio roznic konstrukcyjnie. AK 47 rozni sie tylko teoretycznie stala kolba i bateria w kolbie od AKS, ale moze jakies zawilosci techniczne uniemozliwia zamontowanie baterii w pokrywie zamka a wersji AK.

 

3. Moze lepiej kupic wersje AKS i miec z glowy problem z bateria bo i tak kolba bedzie inna?

 

Z gory dzekuje za pomoc posiadaczom AK

Pozdrawiam

 

pisalem do Specshopu w tejsprawie ale odpowiedzi nie otrzymałem... Też myślę o tej konwersji, ale wydaje mi sie ze powinna pasowac bez zadnych modyfikacji do ak47s, w ak47 bedzie chyba tzreba kable z GB pzrelozyc pod dekiel...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam AK47S. Wczoraj pękła mi część odpowiadająca za blokowanie kolby. Kolba zwisa teraz jak psu ... . Mogę oczywiście kupić i zamontować nową kolbę ale problem polega na tym, że ta część jest najprawdopodobniej z alu. Prędzej, czy później też szlag ją trafi. Miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał? :wink:

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko:Czy w ak 47 da się zmienić kolbę stałą na rozkładaną?Jeżeli tak to jak to zrobić?Z góry THX za odpowiedzi.

Ps.Jeżeli gdzieś już było to pytanie to nie bijcie:)

Daj sobie spokój. Ja mam Ak47S. Żałuję teraz, że nie wybrałem stałej kolby (pojemniejsza bateria, kolba mniej delikatna). Moja s-ka jest już zepsuta. Kolba nie blokuje się. A jak się zablokuje to ciężko jest dostać się do selektora. Błagam nie psuj sobie guna a mi humoru :lol:

Link to post
Share on other sites

ja tez mam eske i problem z kolba, ale u mnie po wykonaniu określonej sekwencji ruchów z giwerą w dłoni i podparciem kolby przegubem i potzrąśnięcie, kolba zaskakuje i trzyma sie:P (śmiesznie to wygląda ale działa).

ogólnie gun jest spox gdyby nie kolba, ale dla mnie to nie problem , bo kupilem go tylko pod konwersję, do której eska idealnie sie nadaje:P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

:(

 

zpowodu magisterki musialoem wziasc miesiac urlopu w pracy i czas kupna konwersji odsunie mi sie o jakies 2 miechy...

 

ale nic to, kupic i tak jak kupie, a jak kupie, napisze:)

 

ps: zastanawia mnie tylko dlaczego jest o ponad 150 pln drozsza niz na wgc. rozumiem marze, przesylke, clo, ale bez przesady...

 

pps: mike odkrec ta czasc kolby od strony selektora, odkrec skladana stpoke, a ta czasc co zostanie po prawej stronie mozna ladnie przykleic na izolke do body. kumpel tak zrobil i jest zadowolony...:)

Edited by vonmarxx
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

A ja mam jeszcze takie pytanie:W moim AK 47 S TM od jakiegoś czasu,kulki lecą jakoś w prawo,odrazu po wylocie z lufy...Podejrzewam dystanser,ale 100% pewności nie mam...Kulki nie lecą tak tragicznie w prawo tylko pod małym kątem,ale i tak to przeszkada przy celowaniu..Co jest?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kulki lecą w prawo w stosunku do osi lufy czy w stosunku do osi celowania? Jeżeli to pierwsze to podejrzewał bym przekrzywioną gumkę hop-upa, jeżeli to drugie to mogła się muszka nieco przesunąć - trzeba by pogrzebać przy śrubie mocującej (dojście od dołu po wyjęciu wyciora lub przez otwór w końcówce wyciora).

Link to post
Share on other sites

Noo z tymi "przekręconymi" gumkami to nie wiem... ja się nigdy nie spotkałem. pasowanie jest tak ciasne i dość dobrze zabezpieczone ze poddaje w dużą wątpliwość wersje przekręconej gumki. Jedynie może się przekręcić dystanser :)

Sprawdził bym natomiast Muszkę, oraz prostoliniowość lufy - czasem ktoś nadepnie nawet nie zauważy ; d

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hej!

Chcę kupić dwójnóg od tantala, ale będę go używał w innym karabinie - nie chciałbym, żeby mi latał na lufie.

W związku z tym mam wielką prośbę do posiadaczy replik AK - potrzebuję znać średnicę lufy zewnętrzej... Czy znajdzie się jakaś dobra dusza i zmierzy ją dla mnie?

Link to post
Share on other sites

Wyszło mi 15 mm w miejscu niczym nie wzmacnianym (replika firmy Double Eagle). Ja swój problem opisałem w osobnym temacie, jest to kłopot z betą specnaz, a konkretnie z przyciskiem od zdejmowania dekielka. Bardzo proszę o pomoc :uśmiech: :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Przecież to jest kolba właśnie do AK47s, dlaczego miałaby nie pasować? Jak mniemam, masz Cymę.

Ok, powinienem był napisać od razu, mam Tokio Marui. Nie chcę kasy wyrzucić w błoto. Jeśli będzie pasować od ręki, albo po małym podszlifowaniu, to ok, ale jeśli to nie ma większego sensu, to jakoś sobie poradzę bez kolby.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...