Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina AK47 wady, problemy i B-specnaz


Recommended Posts

Zrobie mały OT, aby nie tworzyć nowego tematu. Co to jest za rurka, pręt pod lufą? Słyszałem że jest to wycior i da sie go wyjąc bez rozkładania repliki, pytam bo śrubka od tego "trójkąta" na ktrórym jest mucha poluzowała się powodując ruszanie się jego na boki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Poprostu, wyginasz go w góre i ciągniesz :) Ja tak robię i jakoś jeszcze nic nie urwałem.

 

Do wad zaliczyć mozna jeszcze: Odpadanie "guzika" służącego do odblokowywania kolby w AK47s, i "odpadnięcie" elementu trzymającego kolbę z body w tym samym modelu.

 

Aczkolwiek jest to najprawdopodobniej spowodowane hardcorową eksploatacją mojej AKusi :wink:

 

Pozdrawiam, PieTrzaK

Link to post
Share on other sites
Styp]Zrobie mały OT, aby nie tworzyć nowego tematu. Co to jest za rurka, pręt pod lufą? Słyszałem że jest to wycior i da sie go wyjąc bez rozkładania repliki, pytam bo śrubka od tego "trójkąta" na ktrórym jest mucha poluzowała się  powodując ruszanie się jego na boki.

 

Tak jak napisał Killerek przez otwór w końcówce imitacji wyciora dochodzisz spokojnie małym śrubokrętem (krzyżakowym!) do śruby którą chcesz dokręcić. BTW u mnie nawet po dokręceniu muszka miała tendencję do przekręcania się, pomogło obklejenie lufy cienka taśmą samoklejącą (oczywiście po demontażu muszki) tak żeby nie zakleić otworu na śrubę - zlikwidowało luzy. Dopiero wtedy dociągnięcie śruby (z wyczuciem, żeby gwintu ani nacięć w główce nie uszkodzić) zlikwidowało problem.

Link to post
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś przesłać fotke lub podac linka z ak-47 z założonym montażem (tym z machinegun.pl) na poczte : jabolek1987@o2.pl ? Byłbym bardzo wdzięczny, bo chciałbym zobaczyć jak to się montuje i jak kałaszek z tym wygląda ... z góry dzięki .

 

POZDRO

Link to post
Share on other sites
Styp]Chce wyjać wycior bo bede zabespieczał śrubki przed odkręcaniem.  

Oprucz tej srubki od muszki masz jeszcze jedną od spodu lufy. Więc tak i tak będe musiał go wyjąć.

 

Pisałem właśnie o tej od spodu lufy, do której można się dostać przez otwór w końcówce wyciora. Ale jeżeli chcesz zabezpieczyć ją przed odkręcaniem się to rzeczywiście wycior trzeba wyjąć - lekko odgiąć w kierunku "od lufy" i wychodzi. Jeden drobiazg - zablokowanie tej śruby na sztywno blokuje możliwośc regulacji przyrzadów celowniczych w poziomie (klucz któy dostałeś z AK reguluje muszkę w pionie). Więc jak zablokujesz w złej pozycji to będziesz musiał odkładać poprawkę przy celowaniu - a to jest upierdliwe. Ja bym zostawił możliwość odkręcenia, lekkiego przekrzywienia muszki wraz z osłoną na bok i dokręcenia z powrotem. Chyba że zastosujesz taką technologię: zdejmujesz wycior, przystrzeliwujesz broń, korygujesz połozenie muszki tak żeby średni punkt trafienia zgadzał się z punktem celowania i dopiero wtedy fiksujesz śrubkę na sztywno.

Link to post
Share on other sites

Od niedawna jestem posiadaczem tego slicznego AEGA :twisted: i z czystym sumieniem moge powiedzieć, że jest to najlepsza broń jaką tylko widzialem :wink:

Ale kupując AK47 to tego samego dnia kupiłem sobie płaski srubokret :lol: żeby nie pogubic srubek :wink: Wam też radze :lol:

 

A jestem jeszcze bardziej zadowolony ponieważ. Zamowiłem go na MG i cena wtedy wynosiła 1100 zł jak dobrze pamietam. Na drugi dzień jak go dostałem odwiedziałem strone MG i co? To że cena wzrosła do 1275 zł :lol: Jednym słowem przyfarciło mi się :wink: :twisted:

 

Jeszcze się spytam. Czy ktos z posiadaczy AK47 wymieniał cześci na drewniane :?:

Link to post
Share on other sites

Ale kupując AK47 to tego samego dnia kupiłem sobie płaski srubokret :lol: żeby nie pogubic srubek :wink: Wam też radze :lol:  

 

Dokup krzyżakowy - dokręcanie śrub o końcówce krzyżakowej płaskim niszczy je. Najlepiej na tyle mały żebyś przez otwór w wyciorze mógł dostać się do śruby o której już sporo tu było pisane.

Link to post
Share on other sites

wyjmij wycior-- odkręć załkiem śrubke-- zdejmij całki9em muszke ---owiń końcówke lufy taśmą bezbarwną (2 oploty powinny styknąć) tak żeby z lekkim oporem muszka wchodziła na lufe---wciśnij na lufe muszke ---wkręć śróbke (lub zastąp ją śróbką komputerową taką do przykręcania napędów cd do szufladek w obudowie jeśli gwint na lufie jest nieco wyrobiony)----wsadź wycior na swoje miejsce--- i.....zapomnij o problemie z ruszającą sie muszką i odkręcającą sie śróbka 8)

Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś próbowałem na "efekt muszki" taśmę, lecz deszcz czy śnieg i wkońcu się luzowała albo odpadała (bo to pewnie zła kobieta była). :wink:

Potem wpadłem na pomysł aby zalać śrubeczkę lakierem pazurowym (i na gwint i na łepek) i jest git, luz, ziom i malinka. :wink:

Link to post
Share on other sites
efekt ten dobrze widać dokręcając tłumik dźwięku
Bo gwint nakretki lufy w AK Marui wcale nie jest na lufie, tylko jest polaczony z podstawa celownika. Tak wiec jesli cos dluzszego i ciezszego probuje sie tam dokrecic, to calosc sie trzyma na tym nedznym wkrecie wlasnie... Moim zdaniem durny pomysl specow z TM.

 

Dobrym rozwiazaniem by bylo wytoczenie nowej lufy zewnetrznej, z gwintem na koncu. Choc wykonanie "odwrotnego" gwintu moze byc lekko klopotliwe w slabiej wyposazonych warsztatach.

Link to post
Share on other sites
Bo gwint nakretki lufy w AK Marui wcale nie jest na lufie, tylko jest polaczony z podstawa celownika. Tak wiec jesli cos dluzszego i ciezszego probuje sie tam dokrecic, to calosc sie trzyma na tym nedznym wkrecie wlasnie... Moim zdaniem durny pomysl specow z TM.  

W Beta Spetsnaz jest ten sam problem. Ja mam nakręcony aluminiowy tłumik o długości 15cm. Początkowo, "ten nędzny wkręt" mi się odkręcał ale od kiedy zastosowałem lakier do paznokci :) trzyma się gites!

Poza tym, nie wiem jak w AK-47, ale w Specnazie ten gwint połączony z celownikiem stabilizuje lufę wew. na specjalnym podfrezowaniu (zamku, czy jak to tam...), a zatem dotoczenie lufy z gwintem byłoby niezmiernie kłopotliwe nawet dla dobrze wyposażonego warsztatu, a w konsekwencji pewnie nie tanie! :)

Link to post
Share on other sites

"Stabilizacja" lufy to zaden problem, daje sie po prostu tulejke (albo kilka tulei) pomiedzy lufa zewnetrzna a wewnetrzna i tyle... Tak na marginesie, to wydaje mi sie, ze lufa zewnetrzna w TM jest zrobiona z aluminium i wstawienie stali w to miejsce na pewno by podnioslo realizm. :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja problem z muszka rozwiazałem podkleilem izolacja srubke podkrecilem i siedzi sztywno.

A dzisiaj przekonalem sie ze AK47 to bron naprawde swietna na ekstremalne warunki. Lekko mi zmokła ( tak z niej sciekało jakby sie spocila :lol: ) A do tego troche błota. I bron nadal strzelala tak jak powinna :wink: A nawet lepiej :lol:

Link to post
Share on other sites

Torszku odejdę od tematu tego tematu :P

 

Czy to normalne ze w BetaSpecnaz mam polutowane kable ? (przy silniku i przy bezpieczniku)

Czy to normalne ze kable sie łąmią?

 

Czy zawdzięczam to wszystko poprzedniemu uzytkownikowi karabinka który kupiłem jako niesprawny, z niby uszkodzonym silnikiem - wystarczyło odciągnąc anti rewesal (rozblokować) i psiknąć sylikonem i gada ze hoho ;)

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kable przylutowane bezpośrednio do końcówek silnika (a nie podłączone za pomocą zacisków) to może to być normalne. W AUGu np kable są na zaciskach, ale już w G36C są lutowane bezpośrednio. [EDIT: Przy bezpieczniku (jego zaciskach) jest to normalne. Jeżeli kable są przylutowane bezpośrednio do bezpiecznika, to nie jest normalne.]

 

Napisz dokładniej w jaki sposób łamią ci się te kable i gdzie. Jeżeli sypie się izolacja, to po prostu musiała być dość regularnie podgrzewana do wysokich temperatur. Jeżeli sypią się same przewody, to znaczy że są stare.

Pierwsze może wynikać z drugiego.

 

Tak czy inaczej, kable do natychmiastowej wymiany.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...