Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plastik jest przykręcony do takiej cieniutkiej metalowej listewki która dość łatwo się wygina. Ja bym nie ryzykował. Listewkę dobrze widać na jednym ze zdjęć parę postów wcześniej. Nie jest zbyt solidna.

 

 

EDIT:

 

Mierzyłem na chrono kolegi, firmy guarder. FPSy skakały od 345 do 355, raz czy dwa pokazało nawet ponad 370. Oczywiście stock.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Przeglądając sklepy znalazłem coś takiego.

Na samym dole tej listy można znaleźć baterię ,która znajduje się w Karcie.

Z taiwanguna możemy przeczytać ,że

Ogniwa FIREFOX cechują się niskim oporem wewnętrznym dzięki czemu są bardzo

wydajne porównywalne przez użytkowników do akumulatorów INTELLECTA.

Więc całkiem nieźle jak na chinola :)

 

 

edit:co do tej listewki to można ja w łatwy sposób dorobić

 

0l0 czy zaglądałeś może do bebechów i robiłeś jakiś tuning ?

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites

witam :) no wiec moge powiedziec ze wlasnie godzine temu stalem sie posiadaczem M14 ebr M668 z www.taiwangun.com.

1 wrazenie :) to zdecydowanie nie bron dla gosci o wiotkiej posturze :D ciezkie cholerstwo :) i wykonane poprostu genialnie mielem okazje ogladac na youtube troche filmikow z prawdziwym m14 ebr i jestem naprawde podwrazeniem tej repliki :) pewnie dzisiaj zaczne testy celnosci itp :) n oi na najblizszej stzrelance test w boju :) pozdrawiam.

ps: ogolnie jestem niesamowicie zadowolony :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ,otóż mam EBRkę od kilku dni i już jest z nią pierwszy poważny kłopot. Baterię zacząłem formować.Po 1 cyklu pełnego rozładowania i ładowania postanowiłem podłączyć baterię.Sposób umiejscowienia pominę bo jest (...) i tak łagodnie mówiąc.

Zacząłem strzelać ,rof nawet ładny ,po czym coraz wolniej oddawane strzały ,jak gdyby batka padała.I nic ,zdechło całkowicie,Nawet silnik nie podskakiwał. Choć oddałem może koło 200 strzałów :| Podłączyłem do rozładowywarki i

po pełnym wyczerpaniu z powrotem do ładowarki.Odczekałem swoje i podłączam ta sama (...) cisza.

 

a)Czy zdechła batka ?

b)Czy coś może w GB (wątpie) ?

c)Coś innego ?

Liczę na szybką odpowiedź :|

 

Ostrzeżenie. Następny post z wulgaryzmami - i banik. Da Ci to czas na ponowne przeczytanie zasad forum i zastosowanie do nich.[P]

Link to post
Share on other sites

Batka jest w porządku.Na innych karabinach pięknie kręci. Wina leży chyba w stykach.Podłączyłem 9,6 1400 mAh intellecta strzeliło raz i zdechło. :|

Ta sama sprawa co i w mojej. :|

Więc zostaje mi chyba tylko wysłanie go na gwarancję.

Też macie takie strasznie cienkie kable przy podłączeniu z baterią ? :evil:

Link to post
Share on other sites

Pidżej pewny jesteś? Kart miał normalny GB i nadal ma

AGM miał miksa w postaci V2 i V3

 

Wielkim plusem jest to ze sprzet jest baaaaardzo cichy przy strzelaniu z kilkunastu metrow juz nie slychac pracujacego gb - taka zaleta v7

 

Minusy? Na pierwszym strzelaniu po wystrzeleniu moze 2-3 hicapow zmielilo tlok (w sumie to dla mnie nie minus ale okazja do wsadzenia ftk guardera jak zrobilem w TM),

 

było tutaj napisane odnośnie tego Karta.Spojrzeć 3 strony wstecz w post PPona

Link to post
Share on other sites

Napiszę inaczej, na 100% pasuje do cymy bo to jest identycznie skopiowana TM'ka i obydwa guny mają GB ver7. W Karcie i AGM'ie są gearboxy które wykorzystują wewnątrz standardowe zębatki do gearbox'ów ver 2 i 3. Niektóre z części z tego zestawu mogą nie pasować...

 

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Link to post
Share on other sites

Moje przemyślenia na temat tej giwery, zlepione w całoś...

GB:

 

Kart. Jaki był taki jest. Części wołają o pomstę do nieba...choć szczelność układu jak była rewelacyjna tak jest. Zbędne są zabiegi z taśmą teflonową. Nowością jest Aluminiowa głowica tłoka. Ale niestety bez łożyskowania. Poprawione nieznacznie zostały części mechanizmu spustowego. Tłok jest bardzo delikatny i na stokowych częściach się ściera.Prędkość wylotowa ok 350-360.Praca układu zasługuję na 4+, ale jego wykonanie na naciąganą 3...

 

b5515fed311ea4ebm.jpg1f73540bd92f1984m.jpga6cee5d77023d10am.jpg

f480a1a572e243f7m.jpg8b7c44d00d4ce41bm.jpg057d966f31d1dc3em.jpg

Lufa i HU:

 

Jak wyżej. Tak jak to Kart robił tak robi to dalej. Czyli nic specjalnego, aczkolwiek zastrzeżeń większych nie mam. Komora podkręca bez problemu a gumka w warunkach jakie są teraz na dworze sprawdza się bez zarzutu. Ważne, że działa.

 

Ogółem:

 

To już wszyscy wiedzą: giwera waży swoje. W końcu całość konstrukcji jest metalowa. Żeby to zobrazować jest 300g cięższa od SAWa...ale ostra wersja też nie jest lekka. Wygląda rewelacyjnie. Posiada regulowaną kolbę zarówno na długość jak i wysokość-bardzo wygodne. Ogół wykonania tez niczego sobie. Wyglądem nadrabia wszystkie inne wady . Niektórzy użytkownicy narzekają na skrzypienie- w chińczykach to się zdarza...wystarczy podokręcać wszystko samemu i problem znika. Ja w tym modelu nic takiego nie zaobserwowałem. W brew pozorom łatwo się to rozkręca a całość konstrukcji dobrze ze sobą się współgra. Nic nie trzeba piłować/szlifować etc. Zamek jest taki jaki był. Czyli genialny odgłos wydaje przy przeładowaniu. Jak dla mnie brakuje jeszcze szyny R.I.S. pod optykę takiej jak była do standardowych 14-stek. Nie podoba mi się to, że z tyłu pod kolbą widać część ramienia trzymającego silnik wraz z okablowniem.

 

932f00cad1ffdb66m.jpg4d939857e4a0fa51m.jpgd3308e4d644f4036m.jpg9580b6c35234e653m.jpg

 

cb95df8575240ff1m.jpga87ffef74ed73e0fm.jpga4038fff7acd5fc6m.jpg

34476a4fe25da255m.jpg0565248ce3fbc760m.jpg6c553d424021fe41m.jpg

 

Wrażenia z terenu:

 

Pierwszy samotny patrol dał mi w kość. Po pewnym czasie już miałem wrażenie że śmigam z SAWem...bipod i luneta dołożyły swoją wagę. Biega się z tym fajnie jak ktoś lubi ciężkie bydlaki. Czuć w łapach giwerę. To i dobrze. Stabilniejsza jest przy strzelaniu z pozycji leżącej. Bateria choć nie jest szczytem technologii zarabia u mnie 4 + bo zaskoczyła mnie nie dość, że jest 9.6 v to jeszcze długo trzyma(jak na chińskie ) ogółem spędziłem z nią z 6 h w terenie i ROF nie spadł. Na strzelaniu w śród błota i deszczu dzielnie się sprawowała siejąc kulkami to serią to na pojedynczym. Choć zasięgiem nie powala, to fajnie się z tym biega.

 

Co można z tym zrobić? Można próbować wsadzić bebechy od CA/TM, ale konieczna będzie interwencja pilnika, papieru ściernego etc. Zdjęcie poniżej pokazuje jak siedzą bebechy CA w Karcie bez żadnej modyfikacji. Bebechy AGMa pasują bez większego problemu.

53f2539548a82953m.jpg

 

To jest ta droższa opcja, aczkolwiek dla posiadaczy 14 CA/TM Kart jest konwersją na dobrą sprawę za przyzwoite pieniądze.

 

Zaś jeżeli ktoś nie zamierza zmieniać wszystkiego to radzę zacząć od wymiany tłoka, gumki hu i lufy na prec. W podanej przeze mnie kolejności.

 

Potem jakaś łożyskowana prowadnica,łożyska ślizgowe, m120. Kolejność również jest istotna.

 

Przy m120 będzie niezbędna mała modyfikacja gb która zwiększy jego żywotność.

 

Oczywiście poza tuningiem warto kupić jeszcze bipod i lunetę(ja bym jeszcze dokupił szynę po optykę o której pisałem wcześniej) Bateria na razie daje radę, choć warto się przytulić do jakiejś lepszej.

 

Reasumując:

 

Dla ludzi ceniących klimat giwera idealna. Choć raczej jest to dobra baza pod tuning, gdyż stockowo za dużo z tego nie wyciągniemy, przy niezłej gimnastyce można by się pokusić o próbę wyciśnięcia z tego 450 fpsów. Mi osobiście przypadła do gustu i uważam, że jest warta swoich pieniędzy.

 

Dziękuję gunfire.pl za udostępnienie repliki do testu.

PEACE

Edited by Paul
Link to post
Share on other sites

Dla chcącego nic trudnego. Jak ktoś ma trochę zaparcia, zestaw pilników i szlifierkę modelarską to 460fpsów można z tego wydusić.

 

Nie ma się co dziwić, że od razu nie pasują części skoro np. G&G tylko wizualnie wygląda tak samo... w środku jest zupełnie inaczej. To samo się tyczy CA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...