Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nabyłem tą replikę i przeszła wstępne testy.

Co do łamania... raczej chyba plotka bo konstrukcyjnie nie da nie tam nic na pół złamać. Replika była tuningowana w gunfire wydaje się że robotę wykonali jak trzeba. Karabin po dodaniu lunety i bipodu naprawdę swoje waży. Po rozebraniu na podstawowe elementy (bez rozbierania gearboxa) i dokręceniu tego co wymagało dokręcenia trzyma się ok. W zakres tuningu wchodziła min gumka HU z Element. Trudno mi powiedzieć jak ma się ona do gumek Guardnera i Systemy ale jakoś działa.

 

img5376wh8.th.jpg

 

A tak wygląda ten wynalazek.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Wymieniałem niektóre elementy zalecone przez Gunfire; prowadnica sprężyny, tłok, głowica tłoka (Element), sprężyna 125, gumka HU czerwona tez z Element. Ale coś czuje że do pełni szczęścia jeszcze będę musiał co nieco wymienić. Strzela bardzo przyzwoicie ale jak na parasnajperkę jeszcze odrobinę można go polepszyć. Jest ciężki dobrze sie trzyma cel ale tor lotu kulki nie jest zbyt płaski. W sylwetkę biegnącego softowca z 70 kroków da sie trafić ale wiatr powinien gdzieś się na ten czas schować. Natomiast na 50 kroków już spokojnie można sie pokusić o trafianie do A4.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio rozebrałem EBRa z nowszej dostawy i wygląda na to, że nieco zmodyfikowali prowadnicę sprężyny, przez dodanie stalowego rdzenia z podstawą. Sam palec nadal jest z przezroczystego tworzywa, ale prowadnica jako całość raczej jest nie do zajechania ;)

Przerywacz też jest stalowy, co powinno wyeliminować problemy z trybem półautomatycznym po dłuższym użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

8-) Szanowni Panowie jestem bardzo zainteresowany kupnem tego EBR w wersji z długą lufą. Po przeczytaniu tego tematu nadal mam wątpliwości co warto wymienić w bebechach a co nie. Bardzo proszę o usystematyzowanie mojej wiedzy na ten temat jeżeli chodzi o tuning tej repliki. Jaką prec lufę byście polecili? Zależy mi na poprawie celności.Myślę że 400 fps to świat i ludzie dla bezpiecznej zabawy( raczej strzelam się w otwartym terenie) A więc jak podnieść tą moc? Wiem ze to "zielone pytanie", ale nie mam jeszcze dużo doświadczenia w ASG. A naprawdę chciałbym przy zakupie i modyfikacjach oprzeć się na jakiś sprawdzonych opiniach ludzi którzy wiedzą o czym piszą lub mają dobrze zmodyfikowaną replikę i nic się nie sypie za często:). Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź:)

Link to post
Share on other sites

z prec lufką moze byc problem z tego co słyszałem, a i w tym modelu nie szczegolnie spełnia swoją funkcje na zadowalającym poziomie. celność nie jest zła, a po lekkim tuningu juz naprawde ok. Ja mam jakies 390 fpsów przy m110 wiec jesli chcesz wiecej to proponuje wymienic springa na m120, łozyska na stalowe, prowadnice(obowiązkowo) na stalową i tyle. to bedzie cos koło 400fpsów a wyniesie cie to nie wiele ponad 100zł.

Link to post
Share on other sites

firma ma znaczenie. Ja poprosiłem sklep zeby mi zaproponowali swoją propozycje. tym samym zachowuje gwarancje. bo jak wymienisz na własną reke to gwarancja przepada. u mnie smiga pieknie, w pzysżłosci tylko sobie wymienie tłok, bo słyszałem ze nie za solidny jest ale ideałow niema. Wykonanie za to jest bardzo fajne i bron robi wrazenie. Takie moje zdanie

Link to post
Share on other sites

ja tez kupywałem na krakmanie. Mysle ze po prostu obawija sie wtedy o wytrzymałosc szkieletu. Ja zrobiłem z M110 tak jak mi zalecili czyli wymiana łozysk i prowadnicy jeszcze. Tuning przeprowadzał krakman i gwarancje miałem , skrocili mi ja jednak do 6 miesiecy. Ale osiągi są fajne. od 182 do 187 fpsów na chrono. i chodzi bardzo ładnie. roff jest genialny! jak chcesz przekładac moc nad czas uzytkowania sprzetu to wstaw sobie m120. moim zdaniem dla tych 15 fpsów nie warto.

Link to post
Share on other sites

steniek cos chyba źle napisałeś: "od 182 do 187 fpsów"

 

Narazie fotek nie dam gdyz nie mam aparatu a z telefony pomimo 2mpx to nie widać dokładnie:/

 

Co do tuningu, ja planuje również dać do krakmana ale na kompleksorą wymiane:

-tłok

-zębatki

-łożyska

-spr na m120

-moze dysza

-głowice tłoka i cylindra

- i podstawowe łozyskowana prowadnica spr

 

Powiedziano mi ze bez problemu takowe podzespoły zamontują, jednak stracił bym gwarancje, wg mnie nie ma potrzebyy wymieniac cylindra bo jeśli juz to tylko na bore up a mogą byc problemy ze zmieszczeniem takowego w tym gb. Narazie czekam jak mi sie w kwietniu zakonczy okres gwarancji to wysle do krakmana na tuning, a potem chrzest bojowy na Tomaszowie :)

Edited by bover
Link to post
Share on other sites

Pytam bo w razie kupna wole od razu przerzucić kable na tył.

 

I jak przerzucisz to niby gdzie chcesz taszczyć tą baterię, w plecaku, w kieszeni ?

Jakoś nie widzi mi się noszenie taaakiej baterii na kolbie rozkładanej, poza tym batka stockowa zła nie jest i m110 uciąga aż miło.

Poza tym wątpię aby weszła do przedniego chwytu.

Link to post
Share on other sites

Wszystko co na szynę 18mm-22mm będzie pasowało. Akurat Ebr jest bogate w szyny :)

Co do tej małej szynki na celowniku, o którą pytałem wcześniej to jest ona na najmniejszego imbusa i po dokręceniu jej wcale nieźle się trzyma i można do niej zamontować parę bajerów typu koli etc. :)

A będzie to wyglądało mniej więcej jak EBRka z mojego podpisu :)

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...