Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

wersja dla leniwych:

okleić baterię czarną taśmą izolacyjną...

wersja dla wymagających:

dorobić dolną część rury gazowej, z kawałka rurki plastikowej lub podobnego materiału...

 

 

swoją drogą to problem pojawiał się już w innych tematach tego forum...czy czasem tak ciężko ruszyć głową?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Test polowy.

 

7 stopni, hu nie zamarzał ale.... zasięg był nawet nawet, czuło się, że jest to więcej niż te 300 fps, na moje oko 350, ale raz poniosło dobrze kulki a raz rzucało na lewo i prawo. Pół dnia problemów z trafieniem powyżej 30 m, a wszystko przez.... midcapy firmy MAG.

Ostatnie półtora godziny grałem tylko stockowym hicapem i problemy jakby ręką odiął (wystrzelone 2 prawie pełne magazynki). Powtarzalność strzału poprawiła się o około 30% przez co dało się trafić człowieka na tych 40 m pojedynczymi strzałami , reszta to już lekki "lob".

 

W skrócie.

Midcapy firmy MAG, śliwkowe na 100 kulek (ale nie wpychałem tyle, maks. 70, żeby się nie cięły) dobrze nasmarowane, podawały każdą kulkę, ale rozrzut był większy w porównaniu do stockowego hicapa.

 

Stockowy podawał bardzo dobrze, a celność była, jak na taką krótką lufę bardzo zadowalająca, na oko koło 40 m dało się trafić pojedynczymi strzałami.

 

Jeżeli ktoś wie, co może być dokładniejszą przyczyną tego, że midcapy firmy MAG podają tak, że zwiększa się rozrzut w porównaniu do stockowego hicapa, to miło by było o ewentualne porady.

 

Inne zauważone przypadłości:

Pokrywa zamka lubi odskakiwać do góry. Minutowa zabawa z papierem ściernym (od dołu zatrzasku, żeby pokrywa nie wyślizgiwała się z niego) mocno zniwelowała ten problem.

Trzeba na prawdę dokładnie wyrównać dolną powierzchnię zatrzasku.

Pokrywa lubiła odskakiwać przy lekkim uderzeniu czy mocnym wstrząśnięciu karabinkiem do przodu (mi się zdarzyło ok. 6 razy w ciągu strzelanki), więc muszę to jeszcze dokładniej wyrównać.

 

Śrubka, czy raczej wkręt (bo na śrubokręt, żeby dokręcić to tam nie ma miejsca) trzymający selektor ognia parę razy ręcznie dokręcany po paruset kulkach strzelania w domu.

Bardzo pomaga podkładka, czy to gumowa czy jakakolwiek - zniwelowała prawie całkowicie problem - lekko dokręciłem 2 razy w ciągu strzelanki.

 

Porównanie z kumpla AKS-74U także firmy BOYI, kupionym także na Gunfire w tym samym czasie - wszystkie przypadłości, wady, zasięg, celność itp - to samo.

 

Stockowa bateria kumplowi starczyła na 1/3 strzelanki, około 800 kulek, ale też głównie dla tego, że nie była sformatowana.

G&P 2000 mAh nimh, starczyła na ok 2 K kulek.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

...

Jeżeli ktoś wie, co może być dokładniejszą przyczyną tego, że midcapy firmy MAG podają tak, że zwiększa się rozrzut w porównaniu do stockowego hicapa, to miło by było o ewentualne porady.

 

 

 

Skoro smarowałeś te mid'y to pewnie zostało w nich troche smaru, on pozostaje na kulkach i stąd rozrzut. Ludzie zacznijcie myśleć :)

Link to post
Share on other sites

Mój sposób na pokrywę:

Zrobiłem "podkładkę" owijając kilka razy pręt od sprężyny taśmą izolacyjną, dołożyłem jeszcze krótką sprężynkę chyba z długopisu, oryginalna sprężyna ścisnęła się trochę i lepiej dociska zatrzask. U mnie to działa.

 

gwint 21

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Baalp. To nie wina złego czy przesadnego smarowania, bo jak mówiłem, wystarczyło przejść na Hicapa i momentalnie wszystko zaczęło grać, a nie dopiero po jakimś czasie.

Gdyby smar zbierający się na HU powodował rozrzut to nawet po zmianie na hicapa by tak było zanim by się wytarł.

Ogólnie masz rację, że smar powoduje rozrzut poprzez jego zbieranie się na HU ale widocznie niestety w moim przypadku nie to było przyczyną większego rozrzutu na midcapach :(.

Kiedyś, gdy zalałem HU to po prostu niezbyt działał, czyli źle podkręcał kulki - zasięg spadł. W tym przypadku zasięg był ok, ale czasami. Raz dobrze podkręciło, raz gorzej, raz na bok, raz nie.

Popróbuję za tydzień jeszcze raz z tymi midcapami na przemian z hicapem i zdam relację.

 

Yakarov, dzięki za pomysł :). Jutro sprawdzę jak to skutkuje u mnie. To + spiłowanie powinno całkowicie wyeliminować problem.

 

Co do gwintu, to mam problem. Nie mogę odkręcić przejściówki ręcznie a nie mam zamiaru działać kombinerkami :(.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi ci o tę przejściówkę co jest pod 'rumcajsem', jest na nią prosty patent (testowany na VFC'eku), mianowicie:

odkręcasz 'rumcajsa', wykręcasz imbus trzymający przejsciowke na miejscu, nastepnie nakrecasz rumcajsa i krecisz pomimo oporu :). Jeśli krzepy w łapach za mało, lub się ślizgają, to można wsadzić poprzecznie wkrętak w wycięcia w 'rumcajsie'.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

No ale jak magazynek może wpływać na rozrzut...to tak jak by obudowa mogła przyśpieszyć lub zwolnić prace procesora. Na pewno chodzi o smar na kulkach ;) Może spróbuj też postrzelać z tych midów w jakiejś innej replice i sprawdź czy zachowują się tak samo.

Link to post
Share on other sites

Klika szybkich pytań na temat Boya:

 

1. Czy coś oprócz tłumika płomieni wykonane jest z ZnAl (np. muszka)?

2. Zatrzask kolby - stal, czy jakiś badziewny kompozyt?

3. Zębatki stalowe, czy również jakiś stop?

4. Gumka Hop-Up - jakość dobra (podkręca jak należy, nie zamarza), czy od razu do wymiany?

7. Szyna montażowa - przykręcana, czy osadzona na nitach? Jeśli to drugie, to z jakiego metalu wykonane są nity?

6. Szkielet grearbox'a - stal, albo wzmocniony, czy... sami wiecie

7. Drewno (to, że nie za piękne już czytałem) wydaje się solidne, czy łamliwe?

8. Może ktoś wie, czy pasuje do niego jakiś tłumik?

 

Co do ZnAl, to kolega miał MP-5 SD5 od ICS wykonane z tego stopu. Wydawać by się mogło, że producent uznany. Pierwszego dnia, gdy podkręcał hop-up, puścił swobodnie suwadło, które cofnęła sprężyna, z tym, że dźwignia uderzając wówczas o body po prostu się złamała. A przecież te sprężyny, które blokują dostęp do komory HU nie są specjalnie silne. Dźwignia miała ok 5mm średnicy. Od tamtej pory jestem strasznie uprzedzony co do modeli z takim body. Po prostu ten metal wydaje się być bardziej niż delikatny. Szczerze, to wolałbym dobrej jakości ABS niż to. Bo może i ładnie wygląda taki metal, ale co z tego. Kiedy się już uszkodzi, to niestety na dobre, bo stop jest kruchy. Dlatego zupełnie nie zgadzam się z uwagą, że lepszy ładnie odlany ZnAl niż tłoczone, stalowe body.Wiecie już czemu tak wypytuje o to, czy Boyi to stal ;-)

Link to post
Share on other sites

Body(dolne) jak i kolba jest zrobiona z blachy stalowej o oznaczeniu ST3.Czyli zwykła blacha zbrojeniowa.Tania i dobra bo tania i dobra.Chwyt zrobiony z jakiegoś polimeru.Nie jestem wstanie ``na oko`` określić czy to najwyższa półka polimerów-Nylon,czy może troszki niższa-poliformaldechyd, ale na pewno jest to dobra klasa jak na tą cenę.Tłumik to jakiś stop, ale ludzie...na pewno nie czysty ZnAl. Czy którykolwiek``znawca`` miał takie coś w ręku?To jest tak miękkie ze ręką można zrobić odciska palca...Ogólnie rzecz biorąc jak na wszystkie chińczyki jakie serwisowałem, jest to niewątpliwie najwyższa półka jakościowa.Mój egzemplarz u krakmanów jak i ich egzemplarz testowy pokazal 397-410fps V0.Z informacji zaczerpniętych na forach zagranicznych ma podobno aluminową glowicę tloka.Nie przyjrzałem się dokładnie(skleroza) zakładając kulki, ale obiecuję poprawę:)

Link to post
Share on other sites

Drewno jest solidne, A z tym zacięciem- też miałem w ręce tą replikę- podejżewam że to jednostkowy przypadek, by zachęcić jednak ludzi do kupowania droższych replik- szczególnie że sprzedawca zaraz porównuje te drewno z SLR:)

 

Co do łożysk- przez telefon mógł odruchowo powiedzieć że metalowe. Dizś gdy oglądając u nich w sklepie replikę wspomniałem że łożyska będe musiał wymienić, bo plastikowe (informacja z ich www), sprzedawca się poważnie ździwił, i stwierdził że nie wie, bo nie zaglądął - stąd ten błąd który wystąpił przez telefon- kto inny rozkrecał, a kto inny sprzedaje.

 

Mi się ta replika podoba- nie mam doświadczenia z replikami, ale z metalami troszkę, i ten akurat jest dość przyjemny w dotyku, i nie miałbym obaw w bawieniu się tą repliką (u mnie to czesto sie zdarza , nawet z telefonem że coś mi spadnie- dlatego nawet telefon mam w metalowej obudowie- cynkowa czy ABSowa obudowa by w moich rękach długo nie wytrzymała).

Są tylko dwa powody dlaczego tej repliki nie kupuję- święta, i to, że Specshop w grudniu ma sprowadzić inne karabinki Boyi- w tym AK74 ze składaną kolbą. I wtedy czekają mnie nieprzespane noce dopiero :)

 

Niestety, jeszcze nie udało mi się namówić panów ze specshopu, by mi dali to gdzieś przetestować- choć nawet nie mają gdzie, bo sklep w centrum Poznania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...