Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym sęk że nie widzę związku przyczynowo skutkowego między sprężyną w magu a celnością repliki,ale nie o tym temat więc już się nie dopytuje.

 

A ja widzę: za mocna sprężyna dociska kulki do górnej części HU i podczas wpychania przez dyszę zostają uszkodzone o ścianki komory -> są porysowane -> skręcają w locie

 

 

Do tematu: Jak z ROFem akku DBoya na chłodzie, ile zniesie zanim padnie? Czy komuś roztelepał się już selektor? W AK Cymy rozwala się dość szybko...

Link to post
Share on other sites

12 000 kulek wywalone. Zmieniony tylko hop-up na silikon guardera+ łożyska na kulki CA(przepodkładkowanie). Bateria starcza mi na 5 pełnych magazynków w zakresie temp 0-(-5) stopni. Chrono pokazywał mi 397-410 fps prosto z pudełka. W tym momencie pokazuje ten sam wynik. Rozbierałem GB do kontroli. Wszystko wygląda cacy.Mówię tu głównie o tłoku bo to jest część mocno expolatowana. Z zewnątrz bardzo fajnie. Powstały lekkie luzy na muszce ale mi osobiście to nie przeszkadza. 455 zł za replikę stalowo/stopową? W porównaniu do plastikowych cym? Polecam bardzo

Edited by Volt
Link to post
Share on other sites

Witam.

W Specshopie w opisie AKSU pojawiła się notka, że jest to druga, poprawiona wersja tego karabinka. Wie ktoś co konkretnie zmieniono? Mam na myśli porównanie do wcześniejszej wersji-czy już nic nie lata, nie ma luzów, drewno jest ładne itd.

Myślę o kupnie tej repliki, ale jak czytam o latających częściach i innych niedoróbkach, to skłaniam się w stronę CYMY, mimo że BOYI wykonano z lepszych materiałów, jest inne suwadło, oraz nie składa się z dwóch połówek body.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Lewarek, gdzie na specshopie jest napisane, że body jest ze znalu :P?

Cytuję:

"Replika wykonana została w całości z metalu - stopu cynku

i aluminium pokrytego warstwą czarnej farby.

Z metalu wykonano, korpus, lufę zewnętrzną, tłumik płomienia

przyrządy celownicze, kolbę, gearbox, zębatki."

 

Ze znalu jest sporo elementów, ale samo body zewnętrzne nie.

Wewnątrz body jest parę elementów ze znalu np zatrzask kolby, obudowa tego zatrzasku, ale nie samo body.

Najłatwiej zauważyć co jest ze znalu lub innego stopu patrząc po prostu co ma "nadlewki" :).

 

Ps. Uważajcie na znalowy zatrzask kolby.

Kumplowi w AK74S niestety złamał się i to od zwykłego składania i rozkładania.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Ja chciałem się zapytać czemu na Specshopie jest napisane, że body jest ze ZnAl'u? Teoretycznie wszyscy mówią, że korpus jest stalowy, skąd więc ten pomysł? Pozdrawiam, Lewar.

Tak to jest, jak komenda "kopiuj/wklej" wymknie się spod kontroli. Całe Aks-47u z Dboys jest stalowe - wystarczy przyłożyć magnes.

Edit: do tego działa i wygląda dużo lepiej niż odpowiednik Cymy.

Edited by HubertNapierala
Link to post
Share on other sites

Rozbieranie:

- osłona zamka w góre

- baterie wyjąć :P.

- odkręcić śrubę selektora ognia, zdjąć selektor ognia z paroma częściami (łącznie: selektor ognia, śrubka, rurka, "okalająca rurkę część" :P )

- odkręcić i zdjąć rękojeść

- wyjąc plastikowy klocek do góry (w kształcie litery L patrząc od góry) pomiędzy przednim body a komorą HU.

- przesunąć komorę HU o parę centymetrów w kierunku przedniej części body/lufy zewnętrznej, dzięki czemu możemy wyjąć GB.

- wyjąć GB do góry

- odkręcić 2 śrubki komory HU i trzymając część okalającą komore HU wraz z lufą wysunąć komorę do tyłu ( w kierunku kolby)

To w sumie wszystko co potrzebne, co by się dostać do HU i gearboxa.

Reszty nie trzeba rozbierać.

 

Co do problemu "znalu".

 

Body zewnętrzne, kolba, selektor ognia, osłona spustu, i zakończenia przednich okładzin górnej i dolnej to metal, jakaś blacha, wcześniej opisana jako ST3 (próbka poddana na czynnik wody - rdzewieje, podatne też na magnes). Opisane na stronach wcześniej przez kolegów.

Reszta jest ze znalu, przynajmniej wg mnie, wszystko to co wygląda na "odlew", więc ja bym ta replikę nazwał "metal + znal + drewno" (w tej kolejności).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj cacucho przyszło. Po 2 h ładowania baterii wystrzeliłem ok. 1000 kulek, karabinek ma bardzo przyzwoity ROF jeszcze teraz (22). Wykonanie super, luż tylko na pokrywie komory zamkowej, troszkę na atrapie suwadła i maleńki na urządzeniu wylotowym, normalne elementy, trudne do ścisłego spasowania. Kupowałem na customs.pl i mam wymienione kilka bebechów, ogólnie strzela genialnie jak na takiego krasnala.

Link to post
Share on other sites

OK. Mam AKSU z 2 serii, ze Specshopu. Trochę luzu na kolbie i nakładce rury gazowej-da się zrobić ;)

Niedoróbki farby itd nie przeszkadzają aż tak, myślałem że będzie gorzej.

Kupiłem tego gnata, gdyż bardzo lubię AKSU, i na wygląd i pierwsze wrażenie jestem zadowolony.

Więcej napisze jutro.

Pozdrawiam

 

Ps. Jak długo batkę ładować?

Link to post
Share on other sites

FOTKI:

dsc01757uw3.th.jpg

dsc01758tt8.th.jpg

 

I szpara między komorą zamkową a kolbą-mogłoby być lepiej, ale myślałem, że będzie gorzej. W praktyce aż tak nie przeszkadza, byle nie pękło nic.

dsc01761nf5.th.jpg

 

Jak już mówiłem-jeśli chodzi o wygląd to mimo paru niedoróbek jestem zadowolony. Trochę dziś postrzelałem-jest b.dobrze, ale więcej powiem jak się dobrze HU dotrze itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...