Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejne egzemplarze, które oglądałem wyglądają duuużo lepiej niż pierwsze.

 

Teraz miałem w rękach drugą serię chyba, bo body jest inne - inaczej pokryte. Jest porowate (jak obudowa starych IBM :) ) i malowane na matowo. Prezentuje się ok, jak dla mnie, kwestia gustu, czy ktoś woli matowe, czy błyszczące.

 

Ważniejsze jest jednak to, że zniknęła szpara między pokrywą, żółć lufy razi juz tylko jak przestawimy selektor na semi.

 

Bardzo poprawiła się też kultura GB.

 

Oglądałem wersję AKS-74. BTW chwyty zostały wymienione na drewno od AKM i wygląda to naprawdę super dobrze. trzeba się mocno przyglądać, żeby dopatrzyć się w tym chińskiego AEG'a.

Link to post
Share on other sites

Kolejne egzemplarze, które oglądałem wyglądają duuużo lepiej niż pierwsze.

 

Teraz miałem w rękach drugą serię chyba, bo body jest inne - inaczej pokryte. Jest porowate (jak obudowa starych IBM :) ) i malowane na matowo. Prezentuje się ok, jak dla mnie, kwestia gustu, czy ktoś woli matowe, czy błyszczące.

 

W związku z Twoją wypowiedzią mam jedno pytanie! Zamówiłem tego AKSa w środę u Krakmanów, czy mogę liczyc na to, że dostanę właśnie ten poprawiony model/serię?

 

 

 

Pozdrawiam,

Chwiał

Link to post
Share on other sites

No oryginał jest w cenie i trudno dostępny....zwłaszcza rosyjskie wczesne wentylowane wersje....nie mam pewności ale nie wiem czy na filmie nie są one bułgarskie.

możesz zrobić sam..jak ja ;-)

0202081610ll0.th.jpg

zdjęcie w trakcie malowania więc tak trochę psiarsko wygląda jest lepiej....laminat żeby nie było...góra i dół.

Paski czasem dobrzy ludzie na alledrogo mają.

znalazłem dzisiaj u siebie rurkę aluminiową..idealnie wpasowuje się w tą rynnę "rury gazowej" wkleiłem, jeszcze pomaluje i będzie git. Bateria się nie zmieści w nia ale za to leży pod pokrywą i nie lata wzdłużnie przy przechylaniu bronią....

0202081612iw3.th.jpg

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem temat wczoraj raz a dziś przejrzałem i nie znalazłem informacji o długości lufy wewnętrznej (gunfire nie podaje), czy jest ona taka sama jak w VFC czyli 27cm?

 

Na stronie WGC z precluf Systemy nie mogę jej odszukać, opisy są w stylu dla AK, dla MP5, AKS 74u nie ma i nie ma też podanej długości w okolicach 27 :cry: , a zgłoszenia do zamówienia z wgc zaraz się kończą.

 

Jest 28,5cm, nie będzie to wystawało z "trąbki" ?

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...ls%20for%20AEGs

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

No cóż, mój AK właśnie umarł. Wygląda na zacięcie się gearboxa. Oddawałem suchy strzał żeby w komorze nie została żadna kulka i wydało mi się, że coś jest nie tak. Przełączyłem na auto żeby sprawdzić czy tu tak samo chodzi i po ponownym wciśnięciu spustu usłyszałem tylko stuknięcie silnika nie mogącego obrócić zębatek. W poniedziałek gearbox jedzie na reklamację :/

Link to post
Share on other sites

Zimno i deszcz.

Po paru godzinach nagle się zaciął, w sposób podobny/jak nie ten sam, jaki opisuje Drako.

Strzały na sucho - nic nie rusza jakby bateria nie miała siły naciągnąć.

Próba na sprawnej bateri - to samo.

W domu po wysuszeniu, wyczyszczeniu miałem już rozbierać, ale coś mnie naszło, żeby jeszcze raz sprawdzić i ... działał.

Nie wiem, może to woda się gdzieś dostała i "zbierała" po drodze cały prąd po body, ale sprawdź jeszcze ten ostatni raz zanim wyślesz.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

RED, miałem dokładnie to samo. Sprawdzałem czy bateria się nie rozładowała (chociaż po 100 strzałach nie powinna), rozkręciłem wszystko, sprawdziłem czy silnik bez obciążenia działa i wszystko wyglądało że jest ok. Zostawiłem wszystko rozebrane. Po kolo 1,5 godziny stwierdziłem, że sprawdzę jeszcze raz i wszystko zatrybiło... Nie umiem wytłumaczyć jaki był tego powód. Wilgoć odpada bo zacięcie nastąpiło w domu. Co mnie zastanowiło to rozgrzana (ale nie gorąca) bateria w momencie wystąpienia problemu, mimo, że nie powinna się jeszcze była nagrzać. Możliwe, że problem jest gdzieś na styku spustu - możliwe, że nastąpiło zwarcie z obudową i stąd problem z naciągnięciem sprężyny. Musiałbym spróbować dostać się do styków, obejrzeć jak to wygląda i sprawdzić czy zwarcie jest możliwe.

Link to post
Share on other sites

Hmm a tyle już było przykładów, że AEGi nie miały problemów po całkowitym zanurzeniu i wyjęciu z wody... i to AK miałoby być wyjątkiem :|, przecież po przeniesieniu na asg nie gniotsja nie łamiotsja też powinno obowiązywać, no cóż... :roll:

 

parlamentarzyści powołaliby od razu komisję śledczą w tej sprawie :wink:

Link to post
Share on other sites

To swojego zanurz i strzelaj bez wysuszenia, ciekawe czy zadziała ;). Może, ale raczej prawidłowo nie. To, że niektóre działają nie daje mi pewności, że woda nie ma wpływu na poprawne działanie mojego aega.

 

Drako, masz rację, że to raczej nie wilgoć, ale jest jeszcze jedna opcja.

Zauważyłem jakiś czas temu, że kable są niedokładnie poprowadzone przy GB i body ściera/zrywa izolację (u mnie ostatnio na granicy przebicia).

No to mamy 2 opcje.

Właśnie styk spustowy i przebicie na kablach.

Kable zabezpieczone. Jeżeli problem się nie powtórzy to przebicie raczej w styku spustowym lub gdzieś indziej oprócz kabli.

Póki co kałach działa bez problemu.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

To swojego zanurz i strzelaj bez wysuszenia, ciekawe czy zadziała ;). Może, ale raczej prawidłowo nie. To, że niektóre działają nie daje mi pewności, że woda nie ma wpływu na poprawne działanie mojego aega.

 

Zawilgocenie w najlepszym wypadku spowoduje rozładowanie baterii, w najgorszym zniszczenie styków i izolacji przewodów. Nic co jest zasilane elektrycznością nie lubi wody.

 

Drako, masz rację, że to raczej nie wilgoć, ale jest jeszcze jedna opcja.

Zauważyłem jakiś czas temu, że kable są niedokładnie poprowadzone przy GB i body ściera/zrywa izolację (u mnie ostatnio na granicy przebicia).

No to mamy 2 opcje.

Właśnie styk spustowy i przebicie na kablach.

Kable zabezpieczone. Jeżeli problem się nie powtórzy to przebicie raczej w styku spustowym lub gdzieś indziej oprócz kabli.

Póki co kałach działa bez problemu.

 

To może być powód. Ja u siebie też zauważyłem uszkodzenia izolacji. Taśma izolacyjna musi pójść w ruch ;)

Edited by Drako
Link to post
Share on other sites

Piszę bo prosił RED. Co prawda mam MINIMI ale problem jest podobny. Zaczynając, nie sądzę żeby to było zwarcie ponieważ w tym momencie silnik cały czas był by napięty i nie było by słychać tego, że próbuje pracować(charakterystyczny stuk). Poza tym paliły by się bezpieczniki, baterie i kable - wiem, bo miałem kiedyś zwarcie w karabinie. Problem jest natury mechanicznej, a dokładniej myślę że chodzi o sprężynę. U mnie zaczęło to występować bo wsadzeniu w GB zestawy MAX Torque Up Prometheusa. Po kilku strzałach, na sucho czy z kulką, GB się zacinał i było tylko słychać stuk silnika, oraz grzała się bateria, i kable. Do tego stopnia że aż cały szkielet GB był gorący w miejscu gdzie jest silnik. Kable parzyły ręce. Raz bezpiecznik zaświecił jak żarówka. Rozkręciłem GB ponownie i co się okazało? Że stockowa sprężyna w chińczykach ma większą średnicę niż standardowa. Sprężyna była tak luźna na prowadnicy że, tłok cofnięty w tylne położenie nachodząc na prowadnicę, blokował sie o czoło sprężyny, podniesione siłą ściskającą poza obwód tejże prowadnicy. Całość wracała do normy po jakim takim ułożeniu się sprężyny albo po zwolnieniu antireversala. Dodatkowo zamieszczam obrazek poglądowy. Będę tu co jakiś czas zaglądał, mam nadzieję że pomogłem.

 

60303502hs8.th.png

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...