Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Hmmm mam problem.. Zakupiłem rk-02 ,wszytko by było miodzio.lecz....gdy załaduje hi-cap i próbuje strzelać nie podaje mi kulek; O. Oglądałem mag i wydaje sie ze all jest dobrze. Robiłem próby i gdy po prostu bezpośrednio wkładałem kulkę bez maga karabin bez problemu ją wystrzeliwał(wiec karabin sprawny ufff) i jedyne co zauważyłem że kulki trzeba popchnąć przez początek tej części która łączy sie z magiem gdyż one nie przełażą przez nią "same". Pierwsze co przyszło mi na myśl to z piłować ale że jest to mój pierwszy aeg i wolałbym go nie uszkodzić w drugi dzień ; D Proszę o pomoc. ; O

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

czyli to jest coś takiego jak dobrze rozumiem? I jeszcze jedno: w waszych kałaszkach są stabilne 390 fps czy sie znacząco wyniki na chrono różnią? I czy to uciągnie ten tuning u krakmanów?

Edited by Bushec
Link to post
Share on other sites

Dziś dostałem AKS-74U RK-01SW, przed chwila przestrzelałem i jestem zadowolony. Mam pytanie czy w zestawie jest kluczyk do regulacji muszki (bo muszka jest luźna a klucza w pudełku nie było). Szerszy opis jak będę miał aparat.

Link to post
Share on other sites

Ja na problem "chodzącej muszki" zaradziłem kropelką lakieru bezbarwnego do paznokci. Mam pytanie czym różnią się wersje z całym chwytem przednim i tym z takimi prześwitami wyciętymi, oraz czy gdziekolwiek jest na replice napisane "Made in China"(ja nigdzie nie widzę) ?

Edited by wortex5
Link to post
Share on other sites

Witam

Właśnie stałem się właścicielem kolejnego kałacha- w/w boyi (350 fps/drewno/full steel) z gunfire w promocji.

Wrażenia są mieszane- dlaczego?

 

Moja poprzednia replika to było AK-47 CYMY. Wpakowałem około 1500 zlotych żeby przerobić go na AKM (części od prawdziwka- suwadło, pokrywa, bakielit, drewna etc, etc, etc)- narobiłem się kilka miesięcy - efekt w sumie ładny ale...

 

...podobny efekt właśnie uzyskałem kupując za 299 (!!!!!!!!!) złotych replikę w sklepie- i to z większa ilością fps, całkowicie stalową, z drewnem i wykończoną tak, że naprawdę trudno się przyczepić.

Cyma wyjściowo (AK47) to po prostu w porównaniu z tym odpustowa zabawka.

 

Poza latającym drewnem na pseudorurze gazowej- nie widzę, żadnych szczelin, niedoróbek, złego spasowania. Na komorze zamkowej mamy ładny mat, zatrzask kolby jest stalowy.

Biorąc replike do spoconej ( z lubości oczywiście) ręki- można poczuć charakterystyczny zapach jaki daje zwykła stal narzędziowa.

To tyle z wrażeń organoleptycznych :)))

 

Zabawka przyszła do pracy- więc kolega emerytowany wojskowy (34 lata :) ) mający oryginały w ręku był mile zaskoczony- czego innego się spodziewał po zabawce na kulki.

 

Wizualnie z repliki jestem bardzo zadowolony, ale szlag mnie trafia jak pomyśle ile władowałem w cyme- a tu niecałe 300 zł i lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj w moim AKSU I-sej serii po upadku uwaliła się rączka napinająca. Stockowy hi-cap i mid-cap P&J też cierpią z powodu wyłamania się przednich zaczepów, ale magazynki pracują bez nich, a mid-cap nawet siedzi sam w gnieździe i podaje. O dziwo zatrzask kolby pomimo częstego składania/rokładania jeszcze żyje, pracuje normalnie normalnie i nie zanosi się, by szybko sie popsuł.

 

Wie ktoś może gdzie można kupić atrapę suwadła do tego karabinka?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

"Moja ocena po czasie" ;)

 

Przebieg:

AK-S74U [boyi] ma 5 i pół miesiąca.

Średnia strzelanek to 3 i pół na miesiąc.

Śniegi i deszcze, przy czym na bardzo dużym mrozie, starałem się oszczędzać GB.

Średnio 800 K kulek na strzelankę, czyli przemielił ok. 15 K kulek.

Na początku chwilowo używałem 0,2 G&G, teraz używam 0,25 też G&G (z mojej strony bardzo polecam)

Używam stokowego Hicapa (działa bez problemu) i midcapów firmy MAG (bez problemów)

 

 

Co zmieniłem:

- Gumkę HU na sylikonową systemy po paru tygodniach (podstawa zwłaszcza w zimie, ogólnie też polepszyła się celność).

- Wymiana na lufę precyzyjną 233 mm G&G [akurat taka bo była okazja] (krótsza od stokowej, ale skupienie i tak odrobinę lepsze)

- bateria 8,4 V 2200 mAh G&G

- okablowanie

- przypiłowałem zatrzask magazynka, co by midcapy (i inne)

wchodziły bez wpinania ich "na chama"

 

Na tle innych replik.

W porównaniu do starego AK47 Cymy - Bajka. W porównaniu do firmówek - wiadomo, liczne niedoskonałości, nadlewki farby,

 

ubicia, znalowe newralgiczne elementy, nieprecyzyjne spasowanie niektórych elementów. Coś za coś - cena.

W porównaniu do innych chińczyków AK w podobnej cenie:

Wszędzie to samo, Gumka HU do wymiany, słaba bateria (ROF) i ewentualnie precka. Ogólnie podobnie, ale wg mnie kopiowanie VFC

 

wyszło Boyi-owi lepiej niż Cymkom i JG - TM-a.

Wybierając pomiędzy AK Cymy (miałem rok), JG (sporo znajomych ma, do porównania) i Boyi - dla mnie Boyi wygrywa pod względem

 

konstrukcji i użycia sporej ilości metalu (oprócz znalu). Reszta - remis. Co do gearboxów - nie porównywałem - nie znam się.

 

wady/niedoróbki/itp co wyszło od razu lub z czasem

- suwadło dość luźno "lata" i zahacza o otwór w cylindrze jak

nieodpowiednio pociągniemy, same suwadło jest ze znalu - trzeba uważać

- papierem ściernym zetrzeć od dołu zatrzask pokrywy, bo ta lubi

podczas strzelania wesoło wyskakiwać do góry.

Można też dodać małą sprężynkę np. od długopisu.

- odkręca się śruba selektora ognia - trzeba dać podkładkę

- tłumik ognia wesoło podskakuje podczas strzelania - trzeba dać trochę

taśmy pomiędzy gwinty.

- okablowanie średniej jakości, choć po wymianie na sylikonowe ROF

poprawił się bardzo minimalnie.

- Stokowo kable niechlujnie poprowadzone pomiędzy body a gearboxem,

przez co ścierała się izolacja.

- stokowa gumka HU jest średniej jakości i przy niskich temperaturach

wysiada

- stokowa bateria dość dobrej jakości,ale trzyma różnie, zależnie jak się komu

trafi, choć z reguły wg tego co wyczytałem i opini kolegów, trzyma dobrze (MAH),

ale daje słaby ROF.

- newralgiczne elementy wykonane ze znalu - najważniejszy - zatrzask

kolby. Mi i kumplowi złamał się po paru strzelankach. Na forum też jest

sporo takich pechowców.

Paru ludziom złamała się też podstawa muszki (znal) w miejscu dwóch pinów

pod lufą.

- Gearbox: Sprężyna ma zbyt dużą średnicę przez co czasami potrafi "spaść"

z prowadnicy i zablokować tłok w tylnej pozycji (parę razy na miesiąc).

Trzeba zmienić sprężynę na firmową. Ja póki co nie zmieniłem, bo nie chcę GB

rozbierać. Doraźnie skutkuje "łojenie" w bok body ;).

- Bejca z przednich drewnianych okładzin łatwo się zdziera przy zadrapaniach itp.

 

 

Zalet (np. co z metalu) i danych szczegółowych podawanych przez innych

i w sklepach nie podaje bo sensu w potwarzaniu się nie widzę.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i ciesze się, że kupiłem tą replikę

a nie kolejną Cymę czy JG (nie umniejszając tym replikom).

Oprócz zacinania się tłoka przez sprężynę (o czym pisałem wyżej)

żadnych odstępstw od normalnego działania nie zaobserwowano.

 

 

To oczywiście tylko moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać :)

Pozdrawiam

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Póki co, działa bez zarzutu (test w plenerze i jakieś 2 tyś kulek). Zero problemów z mechanizmami, kolba jeszcze nie lata - zobaczymy za jakieś pół roku :-o

Fakt farba schodzi dość szybko, szczególnie widać to na suwadle.

Jak za niecałe 300 zł to zakup naprawdę udany :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...