Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Poszlo przez kilka dni 3k kulek.

Z stockowego maga chyba z 4-5 razy poszły puste sztrzały, poza tym podaje bez zarzutu.

Tandetnie wyglada dlatego wziałem i spiłowałem lekko stary, sterany magazynek od AK-47 cymy. Działa bez problemu. Chyba warto jednak spiłować zatrzask, bo szkoda magazynków- będą luźne w pozostałych replikach. Co im odbiło żeby robić niekompatybilne magazynki?

 

Górny drewniany chwyt podkleiłem minimalną ilością taśmy izolacyjnej i drewno przestało latać- bardzo mnie to irytowało.

 

Jeszcze jedna rzecz jest na plus w tej replice- jak cokolwiek mi się urwie, podpsuje, porysuje- to za grosze, można dokupić części zamienne. Na gunfire ma byc niedługo cały GB za 125 złotych (szok). Nie piszą jedynie ile fps będzie można z nim mieć (300?350?).

 

 

No i nadal nie pozbierałem się z szoku- 299 zł :)

 

Testy w terenie:

warunki

- lekki wiaterek z boku

-kulki 0,2 exel

 

*z 30 metrów (mierzone taśmą)- strzelanie do 5 litrowej butli po wodzie:

Po wstrzelaniu się- 9/10 trafień- doskonała powtarzalność

 

Przyrządy celownicze w tej replice to jednak jakies nieporozumienie.

 

* z 45 kroków (liczmy 0,8 -0,9 m na krok- wysoki jestem :) )

strzelanie do okrągłej metalowej blachy o średnicy ok 40 cm

7 na 10 strzałów- po wstrzelaniu się, naprawde nieżle jak na lekki boczny wiatr

 

* 60 kroków

oj- tu to trzeba mieć szczeście (wiatr preszkadzał, może cięższe kulki trzeba)

3 na 10 strzałów

 

Test na maksymalny zasięg:

Przesieka w lesie- czyli warunki bezwietrzne

Strzelałem równolegle do ziemi.

 

pierwsze kulki znalazłem po 76 krokach ( należy pamiętać , że na ziemi troche się pewnie potoczyły)

 

Dodanie celownika optycznego PGO-7V (wiem, wiem, nie pasuje- ale wygląda fajnie i mnie się podoba) jakoś specjalnie nie poprawiało mi celności.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt, gniazdo magazynka trochę ciasne, ale za to mag nie lata. Mag z 47 w ostrym by nie pasował do aksu, nie ta amunicja. Jako, że magazynek w stocku ma strasznie brzydki pomarańczowo-brązowy kolor, to potraktowałem go czarnym matem. Teraz wygląda o wiele lepiej i zaoszczędziłem pieniądze.

 

Górne okładzina również i u mnie lata. Wada to także bardzo luźna muszka, podstawa trochę się przekrzywia u mnie, ale klej i po sprawie. Drewna w najnowszej wersji choć mają trapezowe wycięcia, to żłobienie w dolnym chwycie już nie jest takie jak w ostrym. U siebie trochę je wydłużyłem, wygląda nieco lepiej, ale tez nie wygląda jak w prawdziwku. Drewna do przemalowania ewidentnie - u siebie zabejcowałem kolorem mahoniowym i polakierowałem 1 warstwą lakieru poliuretanowego. Do tego doszło parę przetarć, ale nie wyglądają zbyt dobrze z bliska - body malowane jest proszkowo, więc warstwa farby jest bardzo gruba, do tego jest matowa.

 

59510900wr2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do magazynka- absolutnie sie zgadzam- nie jest to "historycznie" zgodne.

Niemniej mam magazynki od prawdziwka - kolor komory zamkowej i prawdziwego magazynka są identyczne i pasują do siebie.Włożenie bebechów maga od ak47 do prawdziwej skorupy bardzo mi się podoba.

Ot kwestia gustu

 

Mam również czarny magazynek od AK-74- jak u ciebie- bardziej podoba mi się jednak z ak47. Jak pisałem kwestia gustu.

 

Może ktoś mi poradzi- mam pustą skorupę od brązowego bakielitu już obrobioną- pasuje do gniazda- środek jakiego magazynka by tam pasował. Ten od BOYI jest odrobine za długi??

 

 

Co do górnej okłądziny- wystarczą dwa płatki 5 x 10 mm czarnej taśmy izolacyjnej i ani drgnie- nie chciałem kleić, zbyt "ostateczne"

 

Ładnie wyszło ci to drewno. Mnie marzy się od prawdziwka. Nie mogę po prostu patrzeć na to wycięcie wchodzące od strony komory.

 

Przetarcia tłumika są robione czy to od użytkowania?

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Przetarcia tłumika robione, papier 1000 i pod wodą. A co do drewien, to powoli je zmieniam, na razie udało mi sie załatwić sklejkową górną okładzinę z rurą gazowa z 47 za 0,5k kulek xd (w środku jest ciekawa blaszka co blokuje drewno na miejscu, nie trzeba taśmy itp, ale tak trzyma, ze problem ze zdjęciem tego drewna). Dół będzie trzeba zrobić samodzielnie ze sklejki, ale bez dremela nie ruszam z robotą.

Link to post
Share on other sites

Mam kilka górnych okadzin od ak47-trzeba je skrocic bo sa za dlugie. Ja prułem rure gazową żeby wyciągnąć drewno.

 

Czy w oryginale były to takie same okładziny jak w AK47?

 

ps. udało mi się wcisnąć oryginalny hicap do brazowego bakielitu- wystaje jakies 5 mm. Adaptacja hicapa zajęła jakieś 5 min (obcęgi, pilniczek). Trzeba bedzie w połowie magazynka wyciąć z 5 mm i zalepić masą poxipolopodobną, żeby się zmieściło. RObiłem już coś takiego z magiem od AK47.

 

Teraz jest "historycznie" :)

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Hmm, chyba sie pomyliłem co do drewien, nie kojarzę żeby w 47 były z wycięciami trapezowymi. Moje to raczej z akma. Właśnie udało mi sie je zdjąć, niestety trzeba wziąć pilnik w łapę i skrócić, godzinka i pewno będzie zrobione. Okucie tylne z ostrego dosyć ciekawe jest, można by je skrócić i spiłować brzegi, wyglądało by to bardziej jak w ostrym (a może i nawet cały przewód gazowy zachować, oczywiście przednie okucie wraz z widoczną częścią pg do przeróbki albo do zmiany na to ze stocku, dzięki zachowaniu przewodu dało i by się zachować tą blokująca okładzinę blaszkę. Póki co robiłem przymiarki na oko, więc nie mogę stwierdzić czy cokolwiek się uda zrobić...). Ale ogólnie to ciężko o jakieś dokładne fotografie aby stwierdzić jak jest w rzeczywistości...

 

A co do maga to nie lepiej skrócić wkład? Po co niszczyć skorupę prawdziwka?

 

A co do zdejmowania - imadło lub ścisk stolarski (ale tu trzeba włożyć drewno między metalowe uchwyty (a nie jak to sie robi między uchwyt a śrubę) i skręcić mocno ze sobą obie polówki - zrobi się niby ramka no i kluczem płaskim przekręcić pg o 180*

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie chciałbym do w/w modelu dokupić sobie lunetkę, mógłby mi ktoś doradzić co dokładnie muszę kupić oraz ew. gdzie ;) Potrzebuję z tego co się dowiedziałem jakiegoś pierścienia mocującego no i lunetkę

 

ps. Z karabinka jestem zadowolony, w ogródku wystrzeliłem kilkaset kulek i było bez problemu. Dopiero po jakimś czasie magazynek zaczął podawać mało kulek ;/

 

No i pod koniec jednej strzelanki 2 kulki mi utknęły w lufie ;/ Pewnie jakis paproch sie tam wdał

Link to post
Share on other sites

Możesz dokupić montaż MTK-83 z szyną ris produkcji białoruskiej na allegro albo zakupić np. celownik kolimatorowy PK-A, bądź coś z serii lunet PSO. Szukaj na allegro labo ebayu (u Ruskich czy ich sąsiadów mają rożne ciekawe rzeczy, ale ceny są jakie są, montaż + jakiś tam celownik by się najbardziej opłacał, reszta kosztuje do pół tysiąca złotych).

Link to post
Share on other sites

Kazik- a czy wiesz czy szczerbinka nie będzie przeszkadzać w montażu tego białoruskiego montażu który jest na allegro za 150 zl??? Szkoda wywalać 150 zł będąc niepewnym rezultatu.

 

DyingFetus- przymierzałeś ten montaż?

 

 

ps- skróciłem bebechy hicapa od oryginału i zmieściłem go w brązowym bakielicie od ostrego.

Było cholernie dużo papraniny.

Przepis- rurka 6 mm, dwuskładnikowy klej (masa) , następnie wyciąć nadmiar, skleić i... pitolić sie 2 godziny żeby wszytko wyrzucić.

 

Następnie zabieramy starszej córce mazak (rurka)- bierzemy czarną taśmę izolacyjna (!) i w niecałe 10 minut po robocie.

Zatrzaski od oryginalnego magazynka fantastycznie siedzą w gnieździe.

 

Przerobiłem też metalowego od AK47. Poszło błyskawicznie, bo długość sie zgadzała. Aha i mam w nosie , że to "nie historyczne"- mam full metal. ;)

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
Kazik- a czy wiesz czy szczerbinka nie będzie przeszkadzać w montażu tego białoruskiego montażu który jest na allegro za 150 zl??? Szkoda wywalać 150 zł będąc niepewnym rezultatu.

Są dwa modele - jeden niski, jeden wysoki. Niski na pewno nie pasuje, wysoki powinien pasować.

 

Nawiasem mówiąc VFC było "resellerem" tego wysokiego (tzn sprzedawało go pod własną marką, ale tak na prawdę był to ten oryginalny białoruski).

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item385049919_montaz_boczny_do_ak.html

 

Mówimy o tym, prawda. Niepokoi mnie wysunięta do przodu szyna- może nie pasować- dlatego pytam czy ktoś "na pewno" wie. :)

Ten niższy do SWD- też widziałem.

 

A tak na marginesie PK-AS można zamocować na szynie po odjęciu części mocowania na dole.

 

Czy ktoś ma dostęp do PK-AS w Polsce? Myślałem o takim kolimatorze. Byłoby jednolicie czarno (broń/kolimator). Młotkowe barwy mimo poprawności politycznej mi się nie podobają.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Z tym 'pasuje', to trochę na wyrost.

Znajomy ma i próbowałem zamontować toto na aksu (vfc co prawda, ale nie ma to znaczenia).

 

W takim układzie jak jest na zdjęciu - nie pasuje.

Trzeba prawdopodobnie zdjąć szynę ris z montażu i obrócić - niestety - tego już nie sprawdziłem.

Link to post
Share on other sites

Gurek- ten na 1000% nie przypasuje

 

U mnie w montażu CM z taiwangun wystarczy przekręcić szynę tyłem do przodu i można założyć do końca. Bez przekręcania też wejdzie, ale nie jestem przekonany co do siły zblokowania na płytce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...