Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Nie wiem jak odmierzyłeś i czym tą odległość ale chocbyś nie wiem jak się staral to po wymianie gumy i całej komory HU w replice typu AK nie będziesz miał NIGDY zasięgu w oklicach 70-80 metrów. Jak mi pokażesz replikę AK która w stocku ma około 400 fpsów że po wymianie czegokolwiek dookoła HU uzyskasz zasięg 70-80 metrów "w miarę skuteczny" to oddam Ci wszystkie moje repliki mozesz się powołać na każdego kto to przeczyta i jak tego nie zrobię wytoczyć mi sprawę w sądzie.

 

Czekam na pokaz. Jestem gotowy nawet podjechać do Chrzanowa żeby taki CUD zobaczyć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thor - Zaklepuję miejsce w autku. :P

 

AK kumpla z którego pykałem na lufie 6.02mm i włożonym wzmocnionym gearboxie ze sprężyną M190 albo M210, najlepszymi częściami na rynku (zestaw miał ok. 650 fps) i hopem miał zasięg skuteczny w okolicach 55-60 metrów (0.25g - trochę za lekkie, ale hop ładnie kręcił). Maksymalny lobem może by te 80 pociągnął przy bezwietrznej pogodnie i dobrych kulkach.

 

Czy 80 metrów zasięgu na M150 jest możliwe? Strzelając jak z moździerza owszem. Trafienia wtedy to co prawda 0/10, a kulka nie zabiłaby komara.

Jednak nie dam sobie wmówić że wymieniając HU, lufę i sprężynę nawet na jakieś "harikejny" czy "Promyki" w chinolu uzyskasz taki zasięg.

 

Do tej pory na filmiku widziałem tylko M60 TOP które strzelało na 130 metrów, ale na takie coś to musiałbym chałupę sprzedać...

Edited by Kajor
Link to post
Share on other sites

to może napiszę jeszcze raz, bo widzę, że się czepiacie nie wiem czego xD

 

Na starej stockowej gumce kulka leciała (o ile w ogóle to można nazwać lotem) raz na odległość 3-4 kroków, a raz na kilkanaście kroków ;)

 

Na nowej gumce znikło i kulki lecą na taką samą mniej więcej taką samą odległość przy każdym strzale! Jest on większy od strzałów na starej gumce ;)

 

Skuteczny zasięg nie będzie na pewno duży, bo lufa dość, że krótka to nie precyzyjna ;) myślę, że maxymalny zasięg będzie gdzieś w okolicach 50-60 metrów (to miałem na myśli na początku, a nie 80 :/)

 

Chciałem przez to powiedzieć, że wymiana gumki w niektórych przypadkach daje bardzo dużo ;)

 

80 metrów na 400fps'ach.. to chyba w żadnej replice nie możliwe, ale nie wiem, nie interesowało mnie to nigdy wcześniej ani teraz też mnie to nie interesuje ;)

Link to post
Share on other sites
Pierwsze strzelanie:

Pierwszy raz kiedy sprawdzałem zasięg to było jakieś 40 metrów max!

Na stockowej baterii strasznie rzęzi, ale jak na krótką lufę mam nawet dobre skupienie.

 

30 minut po pierwszym strzelaniu:

Rozebranie tego karabinka dla człowieka, który zna standard TM na pamięć nie jest aż takie proste W całym karabinie pomijając GB widziałem 3 śrubki (nie wiem czym jest przykręcony selektor).

 

Po wsadzeniu gumki DF zasięg zwiększył się minimum 2x, a kulka na wyłączonym HU leci widocznie szybciej, więc na pewno nastąpił przyrost fps

 

Hmmm... Jak myślisz z czyjego to postu fragment??

Link to post
Share on other sites

Forest Snajp, taka męska rada - nie pogrążaj się coraz bardziej i po prostu nie odpisuj. Ręka cię zaświerzbiała, palnąłeś głupotę - wszyscy to wiemy, pośmialiśmy się trochę, ok. Teraz nie rozgrzebuj tego niepotrzebnie, bo wszyscy zapamiętają cię jako pieniacza. Było, minęło. Nikt Ci tego nie zamierza wypominać przez pół życia i tyle, ale po prostu zostaw to już, bo co nie napiszesz w tej sprawie - zabrzmi już źle. ;)

EOT

Link to post
Share on other sites

Mój kałach (AKSU) na spężynie M85 ma 45m zasiegu (całkowity). Skuteczny (trafienie w sylwetke człowieka [3strzały seria]) 35-40m. Polecam taki mały downgread na zime, choćby do budynków bo w terenie mniej się zimą strzela;] Myśle że wstawienie springa M150 i markowych części nie dało by mi wiele satysfakcji (no chyba że na terminatorów), na otwartym terenie da się z tego zabijac ludzi którzy mają pow. 400fps, wtedy jest dopiero satysfakcja, że pomimo przewagi technicznej przeciwnika, udało ci sie go zaje...ć.

 

P.S. Powiem wam szczerze że ostatnio wole biegac z AKSU(M85 + full stock:D) niz AKS-74 (M120 + bore UP CA ok.410-420fps). Nie wiem czemu, jakos aż tak dużej różnicy nie odczuwam (no jak ktos dostanie to nie czuje zazwyczaj, moze to troszke denerwować, ale nie lubie krzywdy robic xD) Pozatym nie musze krótkiej wyjmować jak do budynku wchodze;]

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał rzezniQ. Ta sprężyna wystrzelała na Cymie (wersja 290 FPS) jakieś 40 000 kulek, więc ma napewno mniej niż te 90M/S. Z tego co wiem można dostać M85 firmy GFC na gufrajer, pewnie bym kupił gdyż do tej pory to najsłabszy spring jaki widziałem w sklepach;] Ale akurat dostałem springa z tej cymki:D

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Cześc wszytkim!

Mam taką sprawę: Nie umiem zdjąć tłumika płomienia... :roll:

Po prostu jast tam taki mały "pin", ktory trzeba nacisnąć, a następnie odkręcać; a mi po prostu ten pin nie daje się docisnąc do pożądanego miejsca.. Tak jak by go coś blokowało, co powoduje, że nie da sie zdjąc tłumika..

 

Miał ktoś coś takiego? Wie może jak temu zaradzić??

 

Z góry dzięki. 8)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dodam też od siebie, że nie wiem gdzie kto gra, ale przynajmniej u nas, z zasady nie strzela się z replik ok 400 fps po budynkach, a przynajmniej nie z bliska i nie po twarzach, dłoniach etc.

Jeżeli serio to jest tylko do budynków gdzie każda replika z 300 fpsami wystarcza, to ja prędzej bym wstawił sprężynę np m100 gdzie 8,4 już daje normalnego rofa i ew. jak stokowa nadal nie podoła to wymieniał batkę na firmową.

 

Ale pomijając fakt "gustu" kto, gdzie, z czym strzela ;) i odpowiadajac bezpośrednio na pytanie, to do z bateri mam, używam od roku i polecam firmy G&P ogniwa 2200mAh NIMH. Daje Rof lepszy od Sanyo 1700 na ogniwach NI-CA.

 

Co prawda obie mam 8,4v które mi wystarczają, ale Rof nie jest jakiś wyśmienity przy m120 (niecałe 400 fps) więc lepsza powinna być 9,6 (za 120 zł na Capri, tyle, że akurat niedostępna), a ogniwa i tak te same co w 8,4.

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=818

Przy czym zaznaczam, że jest dłuuuga i będzie wchodzić "bardzo na styk", o czym już ktoś pisał w tym temacie.

 

Co do intellect, to (zaznaczam, że to moje zdanie), ja bym Intellecta już nie kupił (ogniwa dupiate, spaliła mi się jedna batka za 2 ładowaniem, a mam na prawdę porządną procesorową ładowarkę z wyświetlaczem, v, temperaturą itp...).

Mi wystarczy odpowiedź jednego sklepu modelarskiego (pytanie o ogniwa i zrobienie baterii), że ogniw Intellecta i innych z Chin to oni nawet nie kupują i nie mają zamiaru kupować.

Może i miałem pecha, ale po przeczytaniu tematu o batkach intellecta to bym się zastanawiał przed kupieniem następnej. Po prostu loteria - w końcu z Chin.

O Firefoxach nie czytałem dokładnie ale z tego co pamiętam, to taka "lepsza od intellecta" ale nie koniecznie jak Sanyo czy G&P, czy wręcz podobna jakość do Intellecta, więc radzę poczytać temat.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...