Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Precka na centymetry


Recommended Posts

Przy tak krótkiej lufie jaka jest w klamkach akurat dało radę wyciąć prosty odcinek. Przy łuższych lufach (powyżej 10cm) niesposób tak wyrkoić by znaleźć idealnie prosty kawałek. Ponadto od wewnątrz te rurki nie są polerowane, zatem znacznie szybciej się porysują. kolega tuningował tak sobie kałacha. Poza problemami z ręcznym wycinaniem otworów na hop-up'a, zniszczeniem 3ch gumek, lufa działała dobrze. Przez miesiąc. potem lufa była tak zjechana, że piłowała kulki, które od tarcia przybierały postać walców. Już chyba nie muszę wspominać jak to wpływało na skupienie.

Link to post
Share on other sites

Ja tam i tak wolałbym zainwestować w stockową lufę np. CA. 509mm dorwałem za 30zł+przesyłka. I nie trzeba się w żadne otworki na HU bawić.

 

EDIT:Jaki gość!

"Standardowe metalowe lufy mają średnicę około 6.04 mm, a plastikowe czasami ponad 6.08mm!!!" metalowe mają ok 6,2-6,3? ( alu ), 6,12-6,08 ( mosiądz ), plastikowe pewnie koło 7mm. Ta jego lufa ma pewnie z 6,2mm...

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

Zrobilem sobie sam taka lufe.

Wiertarka... pret aluminiowy 5 mm + papier scierny na calej dlugosci owiniety.

2 h czasu zeby wyszlifowac dobrze.

Do przyspieszenia uzyte spilowane do 5.8 mm wiertlo do drewna dlugosci 40 cm (do metalu tak dlugie mozna dostac tylko w bardzo specjalistycznych sklepach)

Kulki nie maja dokladnie 6 mm

Maja cos kolo 5.96 ? 5.98

Precka przedłużona o 10 cm i schowana w tłumiku z taniej repliki przedłużyła zasięg o 10 m

Owszem Airsoft to sport dla bogatych... ale jak sie nie ma co sie lubi to sie kombinuje i da rade.

 

ps. na oko wyszla mi nawet precka ponizej 6 mm

Przy dobrych kulkach da rade.

Problemem jest rozgwintowany przod lufy ( z uwagi na to ze wiertarka sie kreci i wlot jest rozwiercony bardziej niz srodek) ale da sie to skorygowac poprzez rozwiercanie 1 m rurki i dociecie potem do wymaganej długosci - srodek powinien byc bardziej precyzyjny wtedy.

 

Koszty- rurka aluminiowa 5 zł (srednica wewnetrzna wychodzi 5.6 mm, zewnetrzna 7.6 mm- w castoramie podawana jako 8 mm, długość 1 m)

papier scierny na metry - jakies 4 zł.

wiertło do drewna - 5 zł.

Wiertarka - pożyczona ;)

pilniki do wyciecia otworu na hopa - pożyczone.

Radosc z wykonania własnej lufy - bezcenne :)

 

Dodam tylko ze lufa jest mniejszej srednicy na zewnatrz co sprawia problemy z uszczelnieniem w komorze hopa.

Ale duza ilosc teflonu daje rade. Plus jest taki ze duzo latwiej zalozyc gumke hopa na taka lufe. Wobec tego nie oplaca sie robic podluznej bruzdy do trzymania gumki - jest ona uszczelniana teflonem.

Narazie sprawdzone na 1.5 k kulek bez zacinki.

Link to post
Share on other sites

Hmm...

nie wiem w jakim punkcie twojej wypowiedzi piszesz o lufie precyzyjnej. Ja tu widzę lufę "precyzyjną" a już ci mówię dlaczego.

 

Precyzyjność lufy nie oznacz tylko ich średnicy wewnętrznej, ale i kompensacje błędów współosiowości i równoległości pozycji.

Z czego wnioskuje się:

a) napewno nie masz zachowanej osiowości ze wzg na:

źle dobrane wiertło które najprawdopodobniej rozhartowałeś podczas wiercenia w metalu. Co za tym idzie adhezyjne przywieranie cząstek obrabianego metalu napewno nie ustaliła otworu na 5,8 a zdecydowanie więcej.

b) bicie wrzeciona w wiertarkach tego typu jest z tego co pamiętam 0,1 [mm] to jak tu mozna mówić o dokładności i precyzyjności?

c) aby wypolerować powierzchnie nie tylko jest potrzebny papier ścierny ale też pasty polerskie - wypolerowane musi być na lustro, żeby był jakikolwiek efekt.

 

Po prostu zrobiłeś zwykła lufę, jakościowo zapewne gorszą niż lufy w chińczykach

Link to post
Share on other sites

Owszem jest to lufa "precyzyjna" a nie orginalna precka.

Ale Bogiem a prawda poprawila zasieg o 10 m wraz ze skupieniem.

Moze nie jest idealna ale w porownaniu do orginalnych precek jest niewiele gorsza.

Poczytaj sobie artykul o porownaniu precek przez niemcow - jakie tam sa bledy...

Orginalne precyzyjne lufy okazuja sie byc rownie mocno "precyzyjne"

Link to post
Share on other sites

W tanią replike czego byś nie wsadził to będzie lepiej strzelała. Rurke od długopisa trzeba było wsadzić, równie precyzyjna by była jak twoja lufa.

Na oko poniżej 6mm.... Zmierz lepiej dokładnie i wtedy pisz cokolwiek, bo w lufie 6.03 prometheusa kulki się zacinają czasami a ty mówisz że wiertłem do drewna zrobiłęś precke 5,XX i nie tną ci sie kulki.

Link to post
Share on other sites

Widzę syndrom wszystkowiedzących wiec myślę ze nie ma sensu odpowiadać no ale ...

Poznaje to po szybkości spadania kulki przy niezatkaniu dołu lufy... ok 2 sk.

Taniej repliki nie mam.

Zasięg około 45 m w tej chwili z 35 wcześniej (kiepski egzemplarz który dostałem strzelał gorzej niż przeciętnie g36 JG).

Pozdrawiam.

 

ps. Może najeżdżacie na mie dlatego ze uważacie ze sprzedaje te lufy ? - cóż nie sprzedaje - za dużo zabawy żeby zrobić precke pożądnie.

ps2. Jakbyś doczytał to zauważyłbyś ze wiertło było stępione na całej długości i służyło do zmniejszenia średnicy wewnętrznej przed polerowaniem - w tym wypadku papierem 1000. Polerowanie trwało 2 h wiertarka. Co 5 min sprawdzanie średnicy. Przed użyciem wiertła polerowanie trwało 4 h do taniej repliki shotguna (zasięg poprawiony o 15 m ale to z uwagi na dość duże przedłużenie lufy)

ps3. Oczywiście możliwe ze macie racje a testy w terenie moich replik są wytworem mojej wyobraźni. Cala reszta grup tez ma halucynacje ! Zaraza pewnie jakaś...

Link to post
Share on other sites

No wiadomo, że jesteśmy:)

A w ogóle to nienawidzimy sprzedawców. Choć nie wiem jak Misza - bo on może ich tylko nie lubić:P

 

A co do twojej wypowiedzi;P

Papier 1000 to ma chropowatość prawie jak blok techniczny.

Druga sprawa... to skoro twoim narzędziem mierniczym jest kulka... to o czym my w ogóle mówimy?

Średnice wewnętrzną można zmierzyć za pomocą:

a) suwmiarki ( pomiar obłożony błędem)

b) średnicówkami dwu- lub trzy punktowymi.

c) kulka ASG nawet ta najbardziej precyzyjna nie może być stosowana do pomiaru bo już ona jest obarczona błędem wykonania.

Link to post
Share on other sites

Suwmiarka to też nie byle jaka bo musi mieć dokładność 0,01 mm.

 

Nie chce nam sie wierzyć w to, że taką chałupniczą metodą potrafiłeś zrobić lufe precyzyjną. Bo jak narazie to wszystkie twoje pomiary są mniej więcej "Pi razy drzwi", i na dobrą sprawe to nawet ty nie jesteś pewien co ci wyszło po tej długiej pracy.

 

Moim zdaniem gdybyś chwycił precke jakąś pożądną, porównał, porobił zdjęcia. I by wyszło przynajmniej podobnie, to wtedy by coś można tutaj rozmawiać dalej. Na ten moment bardzo dziwi mnie fakt, że po włożeniu tej twojej precki do repliki zasięg wzrósł o 10 m, bo nawet markowe lufy precyzyjne takiego skoku nie dają.

 

Sopel, ja też nienawidze sprzedawców ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...