Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam głupie pytanie, czy gdzieś w Polsce są już wersje 416stki JG z metal body? Wszędzie są z absowym, nawet III gen. Chyba że jakiś sklep pominąłem...

 

Gregoszcz, nie wydaje mi się żeby w wojsku uczyli jak strzelać żeby przeciwnikowi krzywdy nie zrobić. M120, i zamiast w moc zainwestuj w lepszą batkę. Sam się zastanawiam nad LiFePo, bycze mają osiągi.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Grzegoszcz - szczerze wątpię, że masz 30 lat.

Albo w Twoim wypadku nasza edukacja poniosła totalną klęskę (szczególnie przedmiot o nazwie j. polski).

W wojski nie ma zasad do kogo możesz strzelać, są zasady użycia broni.

Tak dla sprawdzenia może, podaj prawo użycia broni!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli środki przymusu bezpośredniego okazały się niewystarczające lub ich użycie nie jest możliwe, żołnierze wojskowych służb porządkowych mają prawo użycia broni palnej:

1) w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie, zdrowie lub wolność żołnierza lub innej osoby albo w celu przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,

2) przeciwko osobie, która nie zastosowała się do wezwania do natychmiastowego porzucenia broni, materiałów wybuchowych lub innego niebezpiecznego narzędzia, którego użycie może zagrozić życiu lub zdrowiu żołnierza albo innej osoby,

3) przeciwko osobie, która usiłuje bezprawnie przemocą odebrać broń palną żołnierzowi albo innej osobie uprawnionej do jej posiadania,

4) w celu odparcia bezpośredniego gwałtownego i niebezpiecznego zamachu na obiekty i urządzenia wojskowe albo inne obiekty i urządzenia ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa,

5) w celu odparcia zamachu na mienie, stwarzającego jednocześnie bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka,

itd

Samych punktów jest obecnie bodajże 9 a w starym prawie było chyba 7.

Dokładnie nie pamiętam, bo pare latek już mineło.

A co do błędów to każdemu mogą sie przytrafić, tym bardziej jak się miało dysortografie.

A ty Wally zanim zaczniesz kogoś pouczać sam popatrz co napisałeś i czytaj dokładnie posta, na który odpowiadasz, a co do zasad użycia broni to sobie je sam przypomnij, bo właśnie o nich pisałem

Link to post
Share on other sites

Ludzie! Przestańcie się kłócić... To jest temat o kochanym i lubianym HK416 JG a nie o tym czy ktoś był w wojsku czy nie.

 

Kultura tu obowiązuje.

 

@gregoszcz - Jakie ma znaczenie czy ty masz 30 czy 15 lat. Na jedno wychodzi w Twoim przypadku. Zarówno w doświadczeniu w airsofcie jak i w życiu.

 

Może od razu wsadź M160 i już.

 

Nie będę taki tylko już coś pomogę.

 

Na początek -

* gumka hop-up Systemy,

* teflon-fix,

* wymiana uszczelek na głowicach [na większe],

* shimming,

* precka [systema, Guarder],

* ew. wymiana kabli na niskooporowe HomeMade.

 

A tak w ogóle to byś przeczytał te 48 stron tego tematu i byś się dowiedział to trzeba wymienić a nie wbijasz się na ostatnią stronę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik.

Link to post
Share on other sites

Mam głupie pytanie, czy gdzieś w Polsce są już wersje 416stki JG z metal body? Wszędzie są z absowym, nawet III gen. Chyba że jakiś sklep pominąłem...

 

Gregoszcz, nie wydaje mi się żeby w wojsku uczyli jak strzelać żeby przeciwnikowi krzywdy nie zrobić. M120, i zamiast w moc zainwestuj w lepszą batkę. Sam się zastanawiam nad LiFePo, bycze mają osiągi.

 

 

 

 

 

III gen. to każde hk z jg ;) Pozdrawiam ;) (no chyba że mam słabe info ;)

Link to post
Share on other sites

Po 2 latach i wywaleniu nie zliczonej ilości kulek jedynie co zostało wydane na karabin to :

bateria druga koszt wtedy to było około 200 zł za dobrą 8,4 V 2000mAh. Stara bateria dziala do dziś.

Łożyska stalowe. Mój model miał plastikowe !!!! zalecane ślizgowe.

Sprężyna nowa dwa razy.

 

 

 

A tak karabin służy dobrze. Na Stokowy karabin osiągi ma gigantyczne.

 

Co do wersji :

Z kolbą stałą możesz wciś tam baterie 9,6V 4000mAh

Karabin dobrze wyważony ładnie wygląda.

 

SF.

Dużo zabawy z akumulatorem tam jest. Sam akumulator lubi się psuć :/ i Trza lutować.

Nadal dobrze wyważony z trudem tam włożysz baterie 9,6 V.

 

Puszka.

Moim zdaniem porażka. Męczy rękę jak niewiem co. Brak wyważenia

Link to post
Share on other sites

No i zainwestowałem w moje HK.

Lufa Vanaras 6,03 mm dług. 493 mm, skrócona przezemnie do ok. 430 mm

+ przedłużka, oraz gumka hopsiup guarder przeźroczysta z dystanserem.

Polepszyło się skupienie, a i zasięg chyba też trochę poszedł do przodu.

Tak na kroki mierzone to zasięg teraz ok. 80-90 m, a i może trochę dalej,

spokojnie z pozycji stojącej w sylwetkę człowieka na jakieś 65-70m można trafić. Jeszcze idzie do mnie batka 9.6v i na razie będzie git.

Edited by gregoszcz
Link to post
Share on other sites

No i zainwestowałem w moje HK.

Lufa Vanaras 6,03 mm dług. 493 mm, skrócona przezemnie do ok. 430 mm

+ przedłużka, oraz gumka hopsiup guarder przeźroczysta z dystanserem.

Polepszyło się skupienie, a i zasięg chyba też trochę poszedł do przodu.

Tak na kroki mierzone to zasięg teraz ok. 80-90 m, a i może trochę dalej,

spokojnie z pozycji stojącej w sylwetkę człowieka na jakieś 65-70m można trafić. Jeszcze idzie do mnie batka 9.6v i na razie będzie git.

Błagam, te kroki to o kant pupy potłuc można...

Link to post
Share on other sites

Te odległości są powiedzmy na razie umowne (kroki).

Ale postaram się za nie długo polatać z miarą to zobaczymy.

A co do fps, to może wie ktoś gdzie w okolicach Katowic da się skorzystać

z chrono, choćby za opłatą, bo sam jestem ciekaw.

A że z chińczykami wiadomo jak jest, to mnie się udało chyba trafić na naprawdę dobry "model".

Na stocku z lufą 285mm i nie wiem jakiej średnicy, sadził na jakieś 60m,

a trafić się dało w sylwetkę człowieka z jakichś 45m.

Ale nie mówię tu o semi tylko o krótkich seriach.

A co do fps to podobno w stocku bez wymiany sprężyny zdarzają się egzemplarze HK 416, które mają po ok 450 fps, a nawet ciut więcej.

Zresztą nie robię z tego snajperki, nadal ma być to karabin szturmowy.

Edited by gregoszcz
Link to post
Share on other sites

Bier puszkę po piwie.

 

Jak przestrzelisz denko puszki w środku to masz około 450 jak bok denka to prawie 470-480.

Góra ( kaj zapięcie ) to prawie 500.

 

Tani dobry sposób gdzieś na forum pisze szczegółowo.

 

Ja mam tani też dobry sposób sprawdzania zasięgu :D

Mieszkam w bloku długim na 14 balkonów a wiem ile ma jeden balkon więc moja słowa są chociaż pewne.

 

Stokowy ma zasięg około 50-60. A w stocku masz około 420 Fps.

Z m130 już tak 60-70.

m140 + borek to 80+ ( kulka znikała z pola widzenia ale nadal prosto leciała )

A replika z m140 i borkiem to replika Lukasa. Może potwierdzić że skupienie było dobre i kuleczka pięknie leciała. Replika ma około 500 Fps. ( + - 10 fps )

Link to post
Share on other sites

 

Stokowy ma zasięg około 50-60. A w stocku masz około 420 Fps.

Z m130 już tak 60-70.

m140 + borek to 80+ ( kulka znikała z pola widzenia ale nadal prosto leciała )

 

Niemożliwe, mówisz o skutecznym zasięgu? 60m? Hmmm ustaw gdzieś jakąś tarczę z kartką A4 na 60 metrze i spróbuj trafić z 5/10 kulek w tą kartkę, ale przed tym zmierz miarką czy to rzeczywiście jest 60m. Chciałbym mieć pewność. Rozglądam się za bazą pod dobrą parasnajpę (na początek 450FPS), fajnie byłoby z 55-60m pojedynczym ogniem likwidować cele. ale wierzyć mi się nie chce w takie wyniki.

Czytałem i słyszałem opinie o P90 których skuteczny dochodzi do 60m przy mocy ~400FPS, ale to magiczna P90.

Link to post
Share on other sites

Dno puszki przebija, kant dna i górę za drugą kulką.

A co do zasięgu to prostuję, że pomyłka z mej strony i to wielka.

Zasięg oscyluje w granicach 60-70m, a co toru lotu kulki to jest dość prosty jeśli nie ma czynników zewnętrznych (czyt. wiatr :lol: ).

A w sylwetkę człowieka da się trafić tak spokojnie na 50m.

Wcześniej testowałem moje HK w miejscu gdzie była chyba jakaś szczelanka

i nie zauważyłem kulek, które leżały na ziemi stąd te pomyłki, no i kroki.

A następnym razem to to się do tego cza porządnie zabrać, żeby potem głupot nie pisać.

Sorki za poprzedni post.

A co do luf Vanaras to chyba są warte swojej ceny. W porównaniu do sztoka to nie ta giwera.

Jeszcze troche i kolejne modyfikacje :lol:

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...