Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

Mam 150 zł i myślę nad mały tuningiem mojego HK.

Mam wersję z najkrótszą lufą, więc celnosć nie zadowala mnie gdyż walczę przeważnie w lasach itp.

Myślę nad kupnem używanej lufy zewnętrznej od emki i lufy precyzyjnej 363mm.

Jeśli chodzi o preckę to jeśli nie będzie nic używanego w dobrej cenie to chyba skuszę się na takie cudo. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6735

Pytanie do weteranów. Czy taka modyfikacja znacznie polepszy osiągi mojego HK?

I czy na tej lufie będę musiał kupywać lepsze kulki. Teraz używam PJ 0,25 i nie widzi mi się kupywania guarderów po 37 zł za 4200 sztuk.

 

Co myślicie o moim pomyśle?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wudz - W każdym hk416 masz cylinder typu 2. W żadnej replice JG nie widziałem cylindra typu 0 czy 1

 

Suchywojtas - do mojej hk416 montowałem m140 guardera przy mocnym lipo 11.1v 35c 2200mah, wszystkie części stock - przebieg to jakieś 20k kulek bez uszkodzenia, później pękł szkielet (szybkostrzelność spowodowała wykręcenie się śrubek z przodu gearboxa) Zasięg - świetny (lufa 363mm systema + guma systemy)

Link to post
Share on other sites

- http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/42458-hk-416-jg/

 

Zobacz ten temat ;).

 

Pozdrawiam.

Super, dzięki. Sprężynę na razie sobie odpuszczę, bo strzelam sie od pół roku, a te 390 fps to i tak sporo, ale lufę wymienię.

 

Teraz pytanie - wiem, że dobrze ludzie piszą o lufach Systemy i Prometheusa, do mojej wersji z kolbą SF 363mm będzie wystawać, więc przykryję tłumikiem. Czy lufa JBU albo MadBull Black Python (strzelam kulami madbulla) będzie ok?

Link to post
Share on other sites

W sumie dobry pomysł, wstawię jakąś porządną M120, raczej nie wyżej. No i sprowadzę Systemę - trochę będzie wystawać pewnie, ale to się przykryje tłumikiem.

 

Do swojej 416 używałem 3 różnych tłumików:

Silesia eco 35x250mm - długi, ale świetnie tłumił, wygląd repliki ok.

Tłumik troy industries PJ 40x200 - fajnie wyglądał

i ulubieniec tłumiczek King Arms z biciami us socom - 8cm długości. HK416 wyglądała z nim fajnie (plus aipoint comp2, surefire, magwell), tłumik nie miał wartości tłumiących- lufa kończyła się 1,5m przed końcem tłumika.

Link to post
Share on other sites

Przy zwykłym tłumiku masz 1,5-2cm odstępu od RISa. Bliżej się nie da. Zaproponuję Ci tłumik Silesia Factory. Tłumiki wyglądają fajnie, ale przede wszystkim działają i to bardzo dobrze, przy jednoczesnym nie zabieraniu mocy replice i nie wpływaniu na lot kulki.

 

Gdybym teraz miał kupić tłumik, to wybrałbym ten http://www.silesia-factory.pl/haka-p-192.html ale wiadomo - wszystko kwestią gustu.

Link to post
Share on other sites

Przy zwykłym tłumiku masz 1,5-2cm odstępu od RISa. Bliżej się nie da. Zaproponuję Ci tłumik Silesia Factory. Tłumiki wyglądają fajnie, ale przede wszystkim działają i to bardzo dobrze, przy jednoczesnym nie zabieraniu mocy replice i nie wpływaniu na lot kulki.

 

Gdybym teraz miał kupić tłumik, to wybrałbym ten http://www.silesia-factory.pl/haka-p-192.html ale wiadomo - wszystko kwestią gustu.

Właśnie na ten patrzyłem też :-) Znalazłem nawet zdjęcie, jak to mniej więcej by wyglądało ZDJĘCIE i chyba jest całkiem nieźle. No i tłumik nie jest za długi - 15 cm, więc sumarycznie myślę, że przód wyjdzie z 10 cm dłuższy, niż jest w tej chwili.

 

Dzięki za rady, taki sobie wezmę zestaw :-)

Link to post
Share on other sites

300g na sam przód repliki? Ja już w tej chwili mam 4kg (z kolimatorem, magazynkiem, baterią i rączką taktyczną). Trochę dużo by było raczej ;-)

 

A QD chyba mi niepotrzebne, i tak chcę po prostu tłumikiem przykryć lufę. Chociaż przyznam, że przynajmniej na zdjęciach ten tłumik jest montowany bardzo blisko RISów, co jest akurat dużym plusem ;-)

 

A tłumi to dobrze?...

Link to post
Share on other sites

300g na sam przód repliki? Ja już w tej chwili mam 4kg (z kolimatorem, magazynkiem, baterią i rączką taktyczną). Trochę dużo by było raczej ;-)

 

A QD chyba mi niepotrzebne, i tak chcę po prostu tłumikiem przykryć lufę. Chociaż przyznam, że przynajmniej na zdjęciach ten tłumik jest montowany bardzo blisko RISów, co jest akurat dużym plusem ;-)

 

A tłumi to dobrze?...

Dobrze. Połowa wagi to stalowy tłumik płomienia, sama puszka jest z aluminium.

 

- http://www.aacblog.com/?p=4700

 

Jak chcesz lżej, to jeszcze DYTAC i VFC robi. Ciesz się, że ostra wersja waży 2 razy więcej, ale oryginał kosztuje ponad 1100$ :wink: .

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatecznie wziąłem tłumik HK os Silesii, lufę Systemy i sprężynę Guardera M120.

 

Dzięki za rady. Jeszcze mam w sumie jedno pytanie - czy ktoś używał tej replice mid-capów Boyi?

 

Midy boyi u mnie spisywały się bardzo dobrze. tylko już nie pamiętam czy przed wymianą komory HU czy po.

 

Wrzuć fotke jak wygląda HK z tym tłumikiem silesii jestem bardzo ciekawy. Aha, jeśli jeszcze luy nie wsadziłeś - uważaj przy montażu, bo będzie bardzo ciężko do komory JG wchodziła.

Link to post
Share on other sites

Ja sam tego nie robię - zleciłem sprawę SpecShopowi, nie znam się na mechanizmach w replikach i serwisie :-)

 

Zdjęcie zrobię zaraz, jak wróci. Wygląda w każdym razie moim zdaniem naprawdę ładnie :-) No i wobec tego ze 3 midy Boyi sobie kupię, hi-capy doprowadzają mnie do szału z tym kręceniem i grzechotaniem.

Link to post
Share on other sites

Ale mi się porobiło...

 

Wrócił mój hakacz od Speców - z 385 fps zrobiło się... 430 (!). Wymieniona była tylko lufa na Systemę i sprężyna na Guardera - M120, czyli teoretycznie taką, jaka powinna być w stocku. No i dzisiaj idę sobie radośnie na napierdzielankę, a tu replika rzęzi i jęczy.

 

Okazało się, że chińska bateria 9,6 dołączona do zestawu (i jakaś inna o nieznanym mi woltażu) nie dają rady udźwignąć tego zestawu (stock + lufa systemy 363 + silnik G&G long 120 + sprężyna M120), więc mam teraz Li-pol 11,1 V. ROF jest zdaje się tylko większy, niż w stocku, ale wygląda na to, że będę po prostu musiał oszczędzać replikę i nie walić seriami zbyt długimi ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...