Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

No to doczekaliśmy się "Chińskiego" HK 416 [JG].

Z kolbą "crane" i pełnymi oznaczeniami H&K. Niestety korpus jest z ABSu.

 

Dostępna jest też wersja z kolbą LE i "puszką" (klik!).

 

W dodatku repliki są z III-generacji ( ostatnio w ogóle te "Chińskie generacje" są modne ) cokolwiek by to znaczyło...

 

Teraz tylko do tego taniego eotecha dla lansu i mamy replikę że hej...

 

No to kto kupi i przetestuje?

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj dzięki uprzejmości Gunfire miałem możliwość testowania tej repliki w boju. Nieco ją opisze, od razu mówię, że nie jest to opis człowieka znającego się na konstrukcji wewnętrznej AEGów, dlatego też nie wypowiem się na temat bebechów.

 

Wygląd zewnętrzny:

 

Może od minusów, a raczej minusa bo jak dla mnie jest tylko jeden. Mianowicie body jest wykonane z ABSu. Gdyby było wykonane z czegoś mocniejszego, np. stal to byłby to chińczyk na najwyższym poziomie.

 

No to teraz plusy:Myślę, że dużym zadośćuczynieniem są ORYGINALNE oznaczenia producenta HK416, Heckler&Koch. Bardzo mnie to zdziwiło, jako że jest to swego rodzaju nowość w "chińczyku".

 

Szyny RIS są wykonane bardzo solidnie, nie ma żadnych nadlewek itp. itd. Są wykonane z porządnego materiału(nie potrafię powiedzieć z jakiego dokładnie), swoje ważą... :) Nie istnieje w ogóle coś takiego jak efekt chwiejnej lufy, wszystko jest bardzo dokładnie zrobione i o kiwającej się lufie nie ma mowy, no chyba, że odkręci się śruba przy RISach, 3 sekundy i dokręcona.

 

Kolba jest regulowana, plusem jest to, że siedzi bardzo mocno w korpusie guna, ponieważ jest ona połączona(przykręcona grubą śrubą) do prowadnicy sprężyny(info od serwisanta gunfire.pl ;) ), sam widziałem to mocowanie. Ciężko będzie złamać tą kolbę przy normalnym, rozsądnym użytkowaniu. :D

 

Dodatkowo w zestawie dołączone są przyrządy celownicze typu "Flip Up" wykonane z metalu. Ułatwia to sprawę, gdy mamy kolimator, który nagle, z dziwnych przyczyn przestanie działać, wtedy podnosimy muszkę, dokładamy szczerbinkę i wio. ;)

 

Chwyt pistoletowy też zasługuje na pochwałę, ponieważ nie jest to standardowy chwyt taki jak jest w eMkach. Tutaj mamy bardzo ergonomiczny i o wiele wygodniejszy chwyt, co zwiększa przyjemność strzelania.

 

Jak strzela?

 

Strzela bardzo dobrze jak na stocka, nie miałem okazji mierzyć na chrono ile to ma fps, ale z tego co mówił znajomy serwisant Gunfire to jakieś 400. Zasięg skuteczny: ok. 55 m, z takiej odległości można bez wiatru ściągnąć człowieka, co jak na taką krótką lufę jest niezłym osiągnięciem Przy strzale słychać bardzo miły, metaliczny dźwięk.

 

No to tyle :)

 

Jeżeli macie jakieś pytania to proszę pytać, jeżeli będę umiał do odpowiem.

 

Pozdrawiam :-F

Edited by wojtass071
Link to post
Share on other sites

Odpowiadam:

1. Hi Cap jak najbardziej podaje bezproblemowo.

2. Hop-Up czasami nie podkręcał, myślę, że wymiana gumki na lepszą rozwieje wątpliwości... :)

3. Tak jak we wszystkich eMkach JG magi innych firm sa kompatybilne z HK.

4. Kultura pracy wg mnie świetna, nie miałem żadnej zacinki itp. Dźwięk przy wystrzale "metaliczny, bardzo przyjemny.

5. Oczywiście... ;)

 

Pozdrawiam :-F

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie czy ktos tu myli pojecia? Wedlug ASGShop.pl (dotyczy HK416 VFC) :

 

"Dodatkowo ciekawostką jest „kosmetycznie” działający „Bolt catch” który pomaga w łatwiejszym dostępie do regulacji hop-up. Po odciągnięciu rączki przeładowania imitacja zamka zostaje w tylnej pozycji. Po naciśnięciu „bolt catch” automatycznie się zatrzaskuje…"

 

Slowem - BC sie nie odciaga, BC sie NACISKA. Jest to ten maly dynks/pierdolnik/jebadelko umieszczony mniej wiecej posrodku lewej strony body, tuz nad czescia trzymajaca amgazynek w gniezdzie (polaczona z jego zwalniaczem). Ergo, nie pameitam zeby WELL R6 mial dzialajacy BoltCatch.

Link to post
Share on other sites

Czy te M733 i inne repliki to 2 gen? Czy ktoś wie na czym polega dokłądniej nieco różnica międzyu 2 i 3 gen?

 

Czy jakoś wykonania ris' a jest taka jak w Boyi, czy lepsza?

 

Tekst z gunfire:

Od dzisiaj w sprzedaży dostępne są kolejne nowości z firmy JG. Są to karabiny HK416. Jest to nowa, III-cia generacja replik z JG. Znacznemu wzmocnieniu i ulepszeniu uległ gearbox repliki (szczegóły wkrótce).

 

Wynika, że tylko HK416 z III generacji... A do innych eMek nie wstawią lepszych flaków(bo wątpię by zmienili body)???

Link to post
Share on other sites

2 zdjęcia z zewnątrz:

pb290218ix7.th.jpg pb290219yn9.th.jpg

 

W trakcie przestrzeliwania na chrono opadła mi szczena... 440-450fps :F

 

RIS jest bardzo dobrze wykonany, nie to co w M16RIS JG :roll:

 

Pierwszą rzeczą w gearboxie, która rzuciła mi się w oczy to chromowany cylinder (czarną farbę pominę ;) ).

pb290234yh8.th.jpg

 

Wewnątrz już wszystko standardowe... poza pierwszą zębatką. Znajdyje się wewnątrz niej łożysko 8O

pb290230pu9.th.jpg

 

Policzcie ilość zapadek przeciwpowrotnych ;)

pb290232ax0.th.jpg

 

Na sam koniec chyba najlepsze - silnik ma cholernie mocne magnesy (zakładam, że neodymowe). Są conajmniej tak silne co w Turbo3000 ICSa.

Link to post
Share on other sites

Narazie tylko 2 egzemplarze widoczne na zdjęciach. Jeden miał średnio 445, drugi 450fps.

 

Skąd się to bierze? otóż sprężyna jest twarda... bardzo twarda (jak na chińczyka ;) ).

 

Czego zapomniałem napisać w poprzednim poście:

Lufa jest jednolita, bardzo gruba.

W puszce na akumulator zmieści się spokojnie 9,6 1400mAh intellecta. 10,8V - na wcisk może by wszedł.

Link to post
Share on other sites

Info z strony airsoftnews.pl:

 

Nadruki H&K rzeczywiście są, jednoczęściowa lufa jest, natomiast gb jest bardzo ciekawy. Poza tym, że jest czarny, ma chromowany cylinder, metalową prowadnicę, sprężynę M120, zębatki z 8 zapadkami !!!, silnik hi-torque i coś nigdzie nie spotykanego - łożyskowaną zębatkę silnikową, gdzie nie chodzi o to, że łożyska są kulkowe (wręcz przeciwnie są ślizgowe) ale sama zębatka ma łożyskowanie.

Moim zdaniem bardzo interesujące informacje.

 

Stokowo repliki mają po 400 fps.

 

Chciałbym zobaczyć tą zębatkę.

Link to post
Share on other sites

kurcze zaczynam powoli zmieniać pomysł na moją gwiazdkową replikę z CQBrki D-Boya na HK416, btw szkoda, że nie robią 417tki

 

No i pytanie czy da się tu zastosować metal body od standardowej MKi bo coś mi się wydaje, że górna szyna na body jest nieco wyżej w HK416 niż w standardowej MCe. Może to tylko złudzenie optyczne :roll:

Edited by jaxiu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...