Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wymieniał ktoś komore HOP-UP na metalową ? Jak tak to na jaką i czy były jakies problemy z montażem. Ta która jest w stocku woła o pomste do nieba, znalazłem tam dwa nadlewy przez, które tor lotu kulki odchylał się w prawo, nawet po wyszlifowaniu nie ma rewelacji :/ pzd

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, ale na razie stwierdzę fakty

Hk416 ze stałą kolbą ma cylinder typu 0 i lufę 363mm

i teraz pytanie czy takie połączenie nie ma przypadkiem złego wpływu na celność strzału?

 

Gdzieś poczytałem i zrozumiałem, że gdy cylinder jest większy pojemnościowo niż lufa to nadmiar powietrza, po opuszczeniu przez kulkę lufy, potrafi ją znieść na któraś stronę.

Od razu mówię, żę szukałem informacji o tym i nie znalazłem.

 

Czy w takim wypadku wymienić cylinder na typ 1 czy lepiej domontować lufę 450.

I czy da, choć odrobinę, większą szczelność wymiana komory na uszczelnioną Elementa i teflon fix.

Link to post
Share on other sites

@vanar

 

Niektórzy uważają właśnie lufę 363mm za graniczną(minimum) dla cylindra typu 0. Aczkolwiek, jeśli poczytasz zalecenia niektórych producentów to bodajże Promyk zaleca typ 0 dla luf o długościach 450 - 550mm, jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Gdzieś dobrze przeczytałeś i zrozumiałeś.

 

Osobiście poszedłbym w kierunku dłuższej lufy. Co więcej, komorę wymieniłbym tylko w przypadku gdy jesteś pewien, iż ta obecna jest nieszczelna. A jeśli już bym wymieniał to na King Armsa.

Link to post
Share on other sites

Hej czy ten magazynek:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,580

 

będzie na pewno pasował do HK-416 [JG]?

 

Bo ostatnio jak próbowałem włożyć hi-capa z M4 [PJ] do mojego HK to nie chciał wejść :|.... Czy ktoś kupował te low-capy? Czy na pewno pasują? A jeżeli nie pasują, to może ktoś poradzić jakie low-capy były by najlepsze do HK?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź...

Link to post
Share on other sites

Hej czy ten magazynek:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,580

 

będzie na pewno pasował do HK-416 [JG]?

 

Bo ostatnio jak próbowałem włożyć hi-capa z M4 [PJ] do mojego HK to nie chciał wejść :|.... Czy ktoś kupował te low-capy? Czy na pewno pasują? A jeżeli nie pasują, to może ktoś poradzić jakie low-capy były by najlepsze do HK?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź...

 

 

Było już w tym temacie o tym mowa. Sam nawet się wypowiadałem na ten temat.

Link to post
Share on other sites

witam. jeżeli odpowiedź na to pytanie już padła$, to wybaczcie, ale musiałem przeoczyć.

 

Czy któreś z tych montaży do zawieszeń będzie pasować? Mam hk416 w wersji z kolbą SF.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...Sling%20Swivels

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...Sling%20Swivels

 

wiem, że powinienem sam umieć to sprawdzić, ale wiecie jak to jest - święta, nie mam za bardzo czasu na grzebanie w replice, a mam mało czasu na podanie odpowiedzi... Może jakiś maniak u siebie ostatnio sprawdzał i pamięta.

Edited by Mack the Knife
Link to post
Share on other sites

Niewiem czy to sięstało komuś innemu w karabinie czy coś ale w moim poszła głowica tłoka :D

Jak to zrobiłem ?

Sam zresztą niewiem . strzelałem wszystko fajnie śmigało cieło asflat. Aż nagle z nikąd replika się zacieła .

i robiła dziwny dzwięk . Jak by silnik nie mógł naciągnąć springa . No to na polu walki zestaw narzędzi w rękę i sprawdzam czy z silnika zębatka nie ześlizgła sie czy coś .

Zębatka i silnik OKEY .

No to nic nie mogłem zrobić na polu walki zostal mi spręzynowy shotGun od kolegi :D ( 6 fragów :P )

W domku zabieram się za rozkręcania i słysze że coś w GB loto ( lata ) już panika że zębatki czy coś ?

Rozkręcam dalej i patrze to nie zębatki czy coś tylko śruba mocująca tłok z głowicą .

I sobie lata po GB . Ale przyglądam się tłokowi i widze jak metalowy pierwszy ząbek lata sobie w tłoku w dół i góre :/ przesuwając się w dół a 3 następne zęby spiłowane jak niewiem co .

Zdjęcia :

3f02520f2e6df1a6979813779422f6942g.jpg

c3d358350d3acd8989061774ffecd02b2g.jpg

 

I teraz pytanie CO kupić ?

Myśla czy normalny tłok czy od razu nie kupić aluminowego ?

Miał ktoś doczynienia z tym drugim ?

PS. kupuje z ASgshopu jak coś to prosze linki od nich :]

Teraz tylko pytanie CO i DLACZEGO poszło ?

Czy to wina tego metalowegą zęba czy po prostu zbieg okoliczności :/

Edited by Cyr4x
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na ta chwila napisza tak :

GB 130% x3 jak na razie jedyne rzeczy kere uległy zniszczniu to zębatka silnika ( która się zużyła trocha ale i tak działo dobrze tak za 10k-30kk trza by zmienić )

i tłok rozwaliłem .

Co do springa ja urzywam 130% z DF . + łożyska ślizgowe też z DF.

 

Co do Viamortis taki tłok mam w domu i w karabinie :D ( dziś zamontowałem )

działa ładnie .

 

Jutro test HK 416 z springiem 140% !!!!!!!!!!!!!!! Niewiem czy to uciągnie :P Kończa montaż MOSFETA ( styki silnika zostały mi tylko ) w body i strzelać .

Niewiem co będzie bo jak włożyłem do GB to ciężko było zamknąć . Niewiem jakiej firmy ta sprężyna tylko :/

Jutro dam posta wywale tak z jeden mag żeby sprawdzićco i jak .

 

do jutra

Edited by Cyr4x
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...