Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

Ha. kupiłem Hk416 od F4RR3LL-a.

 

Zaje**sty jest. Niedługo sprawdzę na chrono ile ma, bo najpierw muszę kupić mikroprocesorówkę.

 

Jest super. W środku:

 

- Lufa Promyk 590mm/6.03mm;

- Komora Prometheus;

- Gumka czerwona Prometheus;

- Bore- Up Systema M16;

- Tłok tytanowy Frajer;

- Sanyo 12V RC 2400mAh NiCD.

- Zablokowane full auto;

- Systema M140;

- Łożyskowana prowadnica sprężyny Systema;

- Tłumik 300/40mm;

- Okablowanie 2mm + MOSFET HomeMAde;

- I jakieś duperele;

 

Do tego kupuję lunetkę dobrą, dwójnóg i jazda. Naprwadę F4RR3LL ma super giwery.

Przebiag miał około 1500 kulek. Tylko semi [jako snjaper]

 

Z tego co z nim strzelałem to ma to na pewno 70 metrów skutecznego.

 

Nie wiem tylko czy zębatki uciągną. Ale na razie jadę z nimi.

 

Aha i kupię puszkę An//PEQ po prawej na końcu będzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podpowiedzcie co może się dziać niedobrego.

Mianowicie wszedł borek Elementa cylinder + głowica i głowica tłoka + spring M125

wszystko pasuje, ale niezanajzbyt działa, po oddaniu kilku strzałów tłok się blokuję (tłoczek stockowy), jaki powód, jakieś sugestie ? ?

 

tłok da się odciągnąć ręcznie chwytając go przez szczelinę i naciskając spust

podejrzewam, że głowica cylindra pozostawia mniej miejsca dla tłoka (stożkowy krztałt wklęsły) i sam tłok jest wypukły, czy to może być problem ? jak zaradzić ?

Link to post
Share on other sites
Dokładnie blokuje się w tylnej pozycji. Jest naciągnięty, ale sprężyna nie puszcza go.

 

A na jakim poziomie masz rof? Spróbuj na mocniejszej batce. Masz łożyskowaną prowadnice?

 

Może głowica tłoka się blokuję w cylindrze? Dałeś jakieś smary tam? Może jakiś syf tam jest? Zobacz ręką czy głowica tłoka przychodzi przez cylinder.

 

Ale żeś wymyślił..

Link to post
Share on other sites
No coś musi być nie tak. Może po prostu uszczelka jakimś cudem wychodzi poza cylinder i się zahacza o ściankę i blokuję tak mocno cylinder, że nie chce puścić tłoka.

 

Zobacz czy działa bez uszczelki na tłoku. Jeżeli tak to oznacza, że problem tkwi w niej, jeżeli nie to nie wiem.

 

Nie no po ostatniej Twojej wypowiedzi nie spodziewałem się, że dowalisz coś takiego! Po pierwsze gdyby uszczelka wyskoczyła (nie wiem jakim cudem) to by ją widział przez otwór w cylindrze. A tak przy okazji to próbowałeś kiedyś strzelać bez uszczelki na głowicy tłoka? Skąd w ogóle takie diagnozy u Ciebie? Rozkręcałeś kiedykolwiek GB? Weź przyhamuj.

ROFa ciężko określić, bo teraz nie strzela w ogóle icon_smile.gif

Batka stock, prowadnica stock.

 

A batka się grzeje? Możliwe, że to jednak za mocna sprężyna (pisałeś o m125) i układ nie daje rady. Spróbuj na stockowej sprężynie. Acha no i jeśli pamiętasz to napisz czy przypadkiem nie grzebałeś przy zębatkach, bo mogłeś niechcący dać podkładki w innej kolejności i teraz na jednej zębatce jest więcej, na drugiej mniej i powstają opory, co dodatkowo obciąża silnik.

 

EDIT: Możesz też spróbować podłączyć mocniejszą batke. No i możliwe też, że silnik jest za mocno dociśnięty.

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

A batka się grzeje? Możliwe, że to jednak za mocna sprężyna (pisałeś o m125) i układ nie daje rady. Spróbuj na stockowej sprężynie. Acha no i jeśli pamiętasz to napisz czy przypadkiem nie grzebałeś przy zębatkach, bo mogłeś niechcący dać podkładki w innej kolejności i teraz na jednej zębatce jest więcej, na drugiej mniej i powstają opory, co dodatkowo obciąża silnik.

 

EDIT: Możesz też spróbować podłączyć mocniejszą batke. No i możliwe też, że silnik jest za mocno dociśnięty.

 

Splinter w przeciwieństwie do kolegi powyżej ogarniam mechanikę GB :)

Wszystkie powyższe opcje już sprawdziłem, kiedy grzebałem przy replice.

 

Zębatki są wypodkładkowane odpowiednio, za każdym montażem to sprawdzam.

Batka naturalnie się grzeję, bo silnik nie może pracować, a prąd płynie.

Zbyt mocno dociśnięty silnik wypada, naciąga tłok bez problemu i bez zgrzytów (innej opcji nie ma, bo albo pyka, albo zębatka się przekręca).

Stockowy spring też był zamieniany, bo jest krótszy od M125 i osobiście podejrzewałem, że ilość zwojów ma znaczenie, jednak to nie to.

 

Zastrzegam, że to nie jest moja pierwsza grzebana replika, zatem trochę znajomości tematu nabyłem. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto miał podobny problem z borkiem, bo ten jest mocno podejrzany i trudny do zidentyfikowania dla mojej osoby.

Link to post
Share on other sites

No chyba, że tak 8-) jak masz stockowy zestaw cylindra to sprawdź dla swiętego spokoju,no chyba, że już to zrobiłeś.

 

Acha, tak mi przyszło do głowy - masz łożyskowanie z obu stron? Głowica i prowadnica? To może być wbrew pozorom problem.

 

 

prowadnica stock.

 

= stalowa prowadnica bez łożyskowania

 

Muszę usiąść do tego borka na spokojnie i pokminić objawy. Może uda mi się coś teraz na chłodno wydumać, bo za pierwszym razem się wściekłem :)

Link to post
Share on other sites

Z racji, że nie chce robić syfu w postaci kolejnego tematu podczepię się do tego :D No ludziska mam jeno taki problem szukałem jakiegoś AEGa i w oko wpadł mi taki hk416 już z III gen i nie wiem czy warto go kupić może ktoś coś o tym ustrojstwie wie? Może być full metal jak i ten normalny z plastykowym korpusem aha i w grę wchodzi tylko wersja ze stałą kolbą ^^ Ewentualnie myślałem jeszcze nad jakąś cymą 042 albo 048 wtedy turban na głowę i ruszać na wroga z okrzykiem "Allah Akbar" xD Pewnie mnie kto zara zjedzie ale poza tym liczę na jakieś rozsądne odpowiedzi.(No wiem że to chińczyk ale póki co to na C-15 z ICS mnie nie stać:P)

Link to post
Share on other sites

A co dokładnie chcesz wiedzieć ?

 

Bo jak szukałeś to dobrze, że znalazłeś to jeszcze lepiej, a najlepiej jakbyś poszukał opcji szukaj i zobaczył informacje odnośnie interesujących cię karabinków. Po czym pisał konkretne pytanie. A nie czy ktoś wie bo czy warto itp.

 

Topic liczy sobie 40 stron - wystarczy przerzucić pierwsze 10 i masz odpowiedzi na większość pytań. Tak samo w topicu o każdej innej replice.

Link to post
Share on other sites

No dobra tak patrze topic zaczął się 2007 troche się mogło zmienić albo nie, raczej nie zresztą... Właściwie chciałem tylko wiedzieć jaka jest różnica full metal od plastyku( czy nie ma jakiś nazbyt ruchliwych części) i hop up który ponoć jest od razu do wymiany ale nic jak napisałeś przerzuca parę stron i dokopie się do tego może... xD

Edited by kulogniot
Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję z plastikowym body i wszystko jest dobrze. Jestem zdziwiony (pozytywnie) jak dobrze siedzi mag w gnieździe. Zarówna lowcapy CA jak i midy MAG, oraz stockowy hicap siedzi i się nie rusza co jest dużym plusem.

 

Zwierzu93 ma tą replikę od ok. roku i też większych kłopotów nie ma - też ma wersję z plastikowym body. A co do zasięgu to w obu przypadkach jestem pozytywnie zdziwiony jak bardzo chińczyki posuneły się na przód.

Link to post
Share on other sites

Polecam tą replikę ze stałą kolbą :D

 

Fakt jest po tuningu prawie całkowitym, ale 1800 kulek przez rok ma przebiegu, zablokowane auto.

 

Naprawdę tyle. Ale jest to przerobione na piękną snajpę.

 

 

 

GB nie ma sensu innego bo pewnie ten jest lepszy niż tego ICS.

 

Ja jadę na stockowym szkielecie, zębatkach, tłoku i silniku przy M140 Systemy i obu łożyskowaniach.

 

Ludzie, po co to wymieniać skoro w stocku jest M120?

Link to post
Share on other sites

No to gratuluje twórczości i wytrwałości jak z tego snipke zrobiłeś(może to nie aż takie straszne) A GB ICS na bank jest lepszy od JG ^^ coś porównywalnego z CA może nawet lepsze ale kłócić się nie będę.

Sprężyny nie chce wymieniać te 380-400fps jak na karabin szturmowy wystarczą tylko chodzi o nie zawodność :-F Na początek gumka HU i precka od protka 6.03(powinna być gut).

 

 

EDIT: No przecież ze stała kolba z tym dyngsem na lufie(czyt. atrapa lasera) to bałbym się biegać bo jeszcze odpadnie.

Edited by kulogniot
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...