Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] AK47 CG


Recommended Posts

W MP5 grzechocza kulki?? hahaha nie moge :) Owszem, grzechocza, jezeli nasypiesz sobie zapas do pustej przestrzeni... Czyli na wlasne zyczenie. A nie znam nikogo kto by tak robil.

 

Dzis mialem okazje przyjzec sie owemu Kalachowi. Zasieg faktycznie... bardzo nas zaskoczyl. Xm Marui (sprezyna) nie ma przewagi. Lekki, ale wydaje sie, ze dociazenie nie powinno byc problemem. Imitacja drewna przyjemna. Celownik (jak to w AK) bardzo mily bo nie zaslania celu. Jest skalowany :D Nalezy zaopatrzyc sie w malutenki srubokret krzyzak. W egzemplarzu z mojej grupy pokluzowal sie przelacznik ognia-bezpiecznik (ta plytka) Srubka ta jest zdecydowanie za mala i za delikatna. Przypuszczam, ze moze sprawiac nieco klopotu. Kolejna wada to jakosc okladziny kolby (chwytu pewno tez). Jest bardzo delikatna. Najgorsze, ze z pod zdrapanej okladziny wyziera plastik kolory rozowego (przynajmniej dla mnie jest to taki kolor). Magazynek, jak to podobno u CG, jest koszmarem. Laduje sie beznadziejnie (doladowanie w polu to problem). Co wiecej zdaza sie, ze kulki przesypuja sie z komory ze sprezyna do komory na zapas. Czyli zmiejsza sie ilosc kulek natychmiast mozliwych do wywalenia. Ogolnie odnosze wrazenie, ze z powodu przeladowania i pojemnosci maga jest to bron raczej do strzalow precyzyjnych niz do stawiania, w razie potrzeby, zaslony z kulek (a z MP5 mozna to zrobic - panowie z AEG nie odnoscie sie do tej mysli ;) ). I ostatnia uwaga. O ile nie macie 130 cm wzrostu to od razu zaopatrzycie sie w pas nosny, gdyz ten w zestawie jest nie dosc, ze waski to jeszcze strasznie krotki (moze 100 cm a moze mnie - za malo)

 

Ogolnie... Ja bym kupil XMa Marui (ale mam MP5 TM :) ). Skladana kolba, jakosc ABSu, w tym wypadku wieksza szybkostrzelnosc, itd. Choc dla fanow AK jest to model godny polecenia i raczej wart ceny (choc imho stara cena XMa CG ~ 340 lepiej odwzorowywalaby jakosc)

 

To co opisalem jest wynikiem zmacania modelu, uwag wlasciciela oraz obserwacji jego skutecznosci bojowej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jest bardzo lekki co mnie np. bardzo dokucza jest to niestety efekt wykonania repliki z dużej ilości plastikowych części
Chcialbym tylko zwrocic uwage, ze prawdopodobnie tak jak do elektryka, takze do do sprezyny AK da sie adoptowac wiele elementow od prawdziowego AK, ktore sa w naszym kraju dosc latwo i relatywnie tanio dostepne (w przeciwienstwie do detali od real MP5 :P )!

 

Bez watpienia wyglad na taki upgrejdzie zyska, a i waga takoz! ;-)

 

Samo dodanie detali drewnianych bardzo podnosi wyglad i wage (jak ktos ma watpliwosci, to przypomne pare fotek mojego elektryka):

 

AK47mn1.JPG

AK47mn3.JPG

 

P.S. A moze jakies dokladniejsze fotki tej sprezyny ktos machnie???

Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie odnośnie ak CG, które zadałem już na początku:  

czy podczas naciągu zamka otwiera się okno wylotowe łusek tak jak w prawdziwym ?

Ja nie do końca rozumiem twoje pytanie. Przecież żeby naciągnąć tą sprężyne trzeba pociągnąć właśnie za ten cypelek :wink: , który jest od okna wylotowego łusek więc stąd wniosek, że się otwiera.

Link to post
Share on other sites
Najgorsze, ze z pod zdrapanej okladziny wyziera plastik kolory rozowego (przynajmniej dla mnie jest to taki kolor).

 

No sorry.. Ale czy ten Wasz kalach byl NA PEWNO kupowany w sklepie militarnym? :D U mnie kolbe drapnalem lekko na strzelance i nie powiedzialbym ze to rozowy kolorek ;) U mnie to jest jasny odcien brazowego :)

 

 

A co do pytania Fboardapro [kurdę, żeś sobie ksywę znalazł że nie wiadomo jak odmienic ;P] To pragnę rzec, iż cypelek [;)] nie jest przymocowany do tej plytki tak jak w orginale, tylko znajduje sie w "dziurze" (troche to krzywo opisane, ale mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi ;))

Link to post
Share on other sites
a teraz do tematu, jak bedzie gdzie to umieszcze filmiki przedstawiajace tego ak w akcji :)

 

Powinno byc raczej: "Wspaniałego Krista w akcji z jego niewiele mniej wspaniala bronia" :D

 

Dragunov- rob jak chcesz, nie bede nawracal, powiem Ci tylko:

Ja tak naprawde zawsze lubilem bron raczej z zachodu :P (tj. colty, mp5-tki etc) I zastanawialem sie nad ta mp5, oraz hybryda mp5sd3 od uhc, z ktorej dosc szybko zrezygnowalem... Jednak sprobowalem czegos niekonwencjonalnego- AK47 :) Powiem Ci tak: moze ta mp5 jest i dobrej firmy, jest fajnie wykonana (ak tez jest), moze i jest dobrze odwzorowana (ak tez jest:P) itd itd, ale i tak roznica zasiegu miedzy mp5 tm a ak47 cg jest nieporownywalna (tzn. ak jest lepszy ;) ) Kulki z ak leca widocznie dalej, i widac ze hop up dziala prawidlowo. Co by nie mowic, mp5a3 podkreca qlki dosc slabo ... Nie wiem jak spuentowac ten tekst, wiec po prostu napisze, ze warto kupic AK ;P

Link to post
Share on other sites

Kristo już pomijasz twojego Kamrata, który zorał twoją psyche radzieckimi wynalazkami? :cry: Już nie pamiętasz kto Cię tak pięknie nawyzywał jak powiedziałeś, że chcesz kupić m4? :cry: To byłem ja Kristo ja [hlip,hlip] :cry: ale o wdzięczności to się szybko zapomina [hlip, hlip, hlip, hlip, hlip] :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to post
Share on other sites

sluchajcie ostatnio zostalem skazany na mp5 tm ( bo chcialem kupic XM )

ale wcale tak nie rozpaczam bo po ostatniej strzelance jeszcze bardziej sie do niej przekonalem......ma ja oczywiscie MAD.. strzela zaj..., ale to nie o to mi chodzi.........mam pytanko......odnosnie tlumika plomienia na military.pl...a dokladnie http://military.pl/cgi-bin/milshop/scan/fi...tml?id=gFQtBm83

czy pasowalby do tej mp5?? :D

Link to post
Share on other sites

jakby sie uprzeć, to może by i pasował, ale po co? to do elektryków, a zresztą 85,- za takie niepotrzebne coś... :| poszukaj u ruskich, albo na allegro, moze będą mieli tłumiki od prawdziwych gun'ów (kumpel kupił od ruskich tłumik ognia od SVD i zamontował w wiatrówce :D)

Link to post
Share on other sites

o kurcze to mi fantazje popsuliście :) :wink: :P .....a niewiecie moze czy do mp5 tm dałoby zamontowac części od prawdziwej :D ....chodzi mi o uchwyt bo chciałbym sobie zrobić taki jak ma mp5a5 :D ......a moze wiecie lub znacie kogos kto coś takiego robił?? :) ........sorki że tak z tematu zboczyłem....ale mi natym zależy.....z góry wielkie dzięki

Link to post
Share on other sites

W sposob konwencjonalny tego nie zrobisz, jedynie pilując, klejąc wiercąc, przykręcając, piłując, malując, szlifując itp itd :)

choc uchwyt to moze Ci sie akurat udac jakos tam przymontowac :) bo w mp5a5 jest on szeroki, a tutaj waski wiec po odpowienim pilowaniu moze CI sie uda :)

Link to post
Share on other sites

Wracajac do Kalasznikowa z Cyber Guna, chcialbym tylko zwrocic uwage, ze model ten nie przedstawia wcale AK47 (czyli najwczesniejsza wersje, odtworzona zreszta dosc dobrze przez TM w AEGu), tylko AKM, wersje zmodernizowana (o zmienionym mechanizmie spustowym, mniejsza szybkostrzelnosc)! Zewnetrznie wskazuja na to mniejsze przetloczenia na body (przy magazynku) oraz dolny chwyt przechodzacy bezposrednio w body.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...