Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWC pistolet S&W Sigma blow back CO2


Recommended Posts

moj starszy - laik w sprawach asg jak gun był bez magazynka stwierdził iz jest to wierna replika glocka, a ma treoche o tym pojecie :/

 

no wiesz... calkiem ciekawe... jedyna cecha, ktora moze go choc troche polaczyc z glockiem, to w/w dzwignia. kazdy inny element pasuje jak piesc do nosa.

 

z broni mozna naprawde szybko strzelac

 

z zadnej broni zasilanej dwutlenkiem wegla nie polecam szybko strzelac. gaz po prostu przy tym zamarza. [jak by ktos nie wierzyl w moje doswiadczenia, zaufajcie instrukcjom do wiatrowek :]]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, też się zastanawiam nad tą Sigmą... :-)

Strzelam z broni pneumatycznej (wiatrówek) no i w zwykłym pistolecie dobrej firmy jeden gaz CO2 spokojnie starcza na wystrzał 80 śrutów przy prędkości początkowej 110 (na początku) do 80 (na końcu)...

 

A więc taki na kulki powinien nieźle walić... Oczywiście kulki plastikowe nie będą lecieć tak szybko i celnie, ale na pewno lepiej niż ze zwykłęgo gg...

 

P.S. A tego CO2 zapas w domciu jest :-)... to co ostatecznie: opłaca się kupić ? Jak myślicie...

Link to post
Share on other sites

 

z broni mozna naprawde szybko strzelac

 

z zadnej broni zasilanej dwutlenkiem wegla nie polecam szybko strzelac. gaz po prostu przy tym zamarza. [jak by ktos nie wierzyl w moje doswiadczenia, zaufajcie instrukcjom do wiatrowek :]]

 

nie tyle co zamarza co kosztem ciepla bla bla bla [ wyklad z fizyki ] bla bla bla no i dzieki temu obniza temperature ..... patrz taki sam przyklad - dezodorant w sprayu .... no i teraz jak bedziemy dostarczac duze dawki zimnego co2 to nam sie bron po prostu oziembi ..... a jak zle wlazysz co2 i cala ci sie wytraci w magazynku to po 2-3 s caly magazynek jest bardzo zimny [ wkoncu metal :D ]

Link to post
Share on other sites

Jako, że macie te repliki już jakiś czas, może moglibyście powiedzieć, jak to jest z ekonomicznością? Z tego co na razie usłyszałem, wychodzi, że 1 nabój = 2 magazynki =78 kulek = 4zł. Czyli koszt jednej kulki to 5gr. 20 clipów to 40zł, no i do tego cena kulek - tak ok. 20zł. Więc wychodzi 60zł na 20 magazynków kulek, a to wcale nie jest tanio. Pytanie - czy 20 magów na strzelankę to dużo czy mało (biorac pod uwagę, ze to ma być broń główna...).

 

BTW znając osiagi tego guna, aż mnie kusi, by zaproponować przeróbkę Sigmy na karabin snajperski :)

Link to post
Share on other sites

na wstepie podam ze jest to moja pierwsza gazówka.

ok . pierwsze wrazenia...

 

kop okrutny na pewno na małą odległosc lepiej nie elektryk...

sptrzelałem w domu do koca po wystrzeleniu około 160 kulek (4 magi+) była spora ilosć kurzu pokocu, niektóre kulki przechodziły na wylot :!: elektrykiem (M4 TM, M4RIS TM) nigdy tak nie dało sie zrobić :!:

 

strzelanie dubletami, nawet daje rade i to w miare szybkimi, dobe skupienie - na małej odległosci (około 7m), przy szybkim sptrzelaniu lekki rozrzut z jednej reki (mocny BLOW BACK).

 

zamarzanie :?:

raz sie zdarzyło ze sie " zablokował " kurek - co objawiło sie syczeniem wewnątrz guna - po wyjeciu i wlzeniu maga ok.. po kolejnych strzałach tez ok.

jak jest mało gazu gdy zamek niejest tak "szybki" (?) lubi sie przyciąc - wystarczy dopchnąć go leciutko palcem i wraca na swoje polazenie.

 

przy bardzo szybkim strzelaniu gun sieprzytnie po około 8 strzałach - zamarznie , przy szybkim po około 30. dokładniej sprawdze to po regulowaniu hop upa na strzelaniu, jak równiez zasięg ;]

 

nie stwierdziłem wycieków gazu, zarówno przy strzelaniu do góry magiem, lub lufa do dołu, co miało miejsce np w innych gazówkach z jakich strzelałem.

 

strzelałem w domu wiec przy w miare wysokiej temp (około 19 st.) gazu stykało na ponad dwa magazynki z czego pod koniec strzelania wydatnie daje sie odczuc brak gazu - krótki skok zamka, słaba moc obalająca kulki :) itp.

 

przy strzelaniu magazynek sprawai wrazenie lekko luźnego - dobrze jest podkleić od srodka rekojesc tasmą izolacyjna by wchodził z delikatnym oporem (bez podtekstów:)) wtedy nie bedzie "dygotał".

 

opis zasięgu na kulkach 0.20 g i 0.25 g podam po siakiems strzelaniu (manewrach) jak również ekonimie strzelania zimą.

 

pozdrawiam

wilk

 

ps. co do tych przycięc to nie orientujecie sie czy ten opór moze być zamierzony przez producenta by np osłabic siłe zamka ?? bo naprawde napier...la okrutnie moco :)

 

pps. sorki za eventualne literówki w texcie

Link to post
Share on other sites

zalezy jak strzelasz

 

mozna sracic 250 kulek z elektyrka na jedna partie

mozna stracic 500 kulek ze sprezyny na jeden dzien

 

mozna stracic 10 kulek z elektryka na partie

itd.itp

 

ja planuje nie wydawac wiecej niz 3 nabje na partie i mysle ze to wystarczy spokojnie tez jako glowna ..... 3 *3 magazynki * 39 kulek= ok 350 kulek co jest troche

 

jednakze zawsze moze kogos poniesc i wytracic to na jaedna patrtie .....

 

ale 20 magazynkow to chyba przesadziles zwlaszcza ze przeciwnik nie bedzie sie klucil ze dostal .... boli i o bardzo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Jako, że macie te repliki już jakiś czas, może moglibyście powiedzieć, jak to jest z ekonomicznością?

 

Juz nawet nie o ekonomie chodzi, ale to ze nie musze biegac z butla 0,5l GG w kieszeni i z nia sie klasc :-) a to bardzo duzo, po drugie mniejsza awaryjnosc i latwosc wymiany , nie pryska ci gaz itd itd niech no mi Matka kase odda i kupuje ;D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Wiem, że green gasy i inne podobne smarują... a jak to jest z CO2? Zgaduje, że nie smaruje. Więc czy ktoś wie jak to wpływa na żywotność repliki (pyt. do posiadaczy i to tych, którzy mają dłużej niz 2h :wink:).

 

Jak dbać najlepiej instrukcja krok po kroku... jeżeli standartowe smarownako jak w spreżynie to znam inaczej prosze o instrukcje, jeżeli odp. na moje pytanie jest gdzieś na gazowym forum to sorry ale jest juz bardzo poźno a to jedyne forum, które nie przeczytałem w całosci (nie żebym was nie lubiał chłopaki :wink: poprstu jeszcze nie zdążyłem) i dlatego prosze o wyrozumiałość - najlepiej w formie linka, jeżeli było o tym (nie bijce na litość Boską :wink:).

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Krótkie pytanko kontrolne :arrow: nadal praca jest bezawryjna? wszytko w jak najlepszym porządku?

 

Pytam bo doczytałem się o jakichś ostrych przejściach z reklamacjami w miltary i jestem ciekaw czy ktoś już, którąś sigme serwisował?

 

-THX-

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ja mialem sigme 5 dni roboczych i mi sie rozwalila .... tzn w ciagu tych paru dni to mi sie 3 razy rozwalila ale tej 3 usterki juz nie naprawilem. wysylajac do military powiedzieli mi ze to taki pierwszy przypadek ... serwisuje sie juz z 1.5 miesiaca usilnie chce dostac zwrot kasy [ w koncu 5 dni ] ale jakos nie dostaje :(

Link to post
Share on other sites

Dla panów z rzeszowa zastanawiających się nad sigmą:

Ja to to bym wogóle tego nie kupował, choćby z takiego banalnego powodu: green gazu zawsze można porzyczyć, nabój CO2 trudniej.

Pozatym ta sigma przekracza regulaminowe FPS'y RGSA i dla osobników po drugiej stronie lufy którzy strzelają z sigmy będziemy... Niemili :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
hmmm tylko 2 osoby mialy cos przeciwko ... jedna jak testowala sile z odleglosci paru cm  brzuch a druga jak dostala prawie na gole plecy z paru metrow ..... pozatym wszystko ok ..... przynajmniej czuc ze dostales

Eee, to ty widac nie pojmujesz idei airsoftu. Tutaj liczy sie ferplej a nie zeby przeciwnik zawyl z bolu bo wtedy wiadomo ze dostal. Ehhh. Kurfa troche wiecej rozsadku drogi kolego.

Link to post
Share on other sites

Napewno ktoś jeszcze ma tego guna albo miał proszę o opinie.

 

Chopin słyszałem, że znalazłeś jakies informacje na jego temat na zagranicznych forach, ja nie moge znaleźć nic konkretnego oprócz faktu że ogólnie KWC nie dostarcza części zamiennych... Military potwierdza, że są problemy, z niektórymi elementami repliki.

 

Czy zna ktoś jakieś naprawdę duże i sensowne forum anglojęzyczne o ASG bo wszystkie, które ja znalazłem nie zawierały informacji, którch szukałem (o Sigmie własnie), a jedynie szczępki zaszłyszanych opini albo domysłów.

 

Czy ten gun jest aż tak nowy, że się o nim pożadnej recenzji nie da znaleść?

 

--ADD--

Recenzja na WMASG brzmi zachęcająco, chociaż redaktor, nie ma jej chyba dłużej niż kilka dni jak pisze ten tekst. Może uzupełni swoją opinię po tej chwili urzytkowania. A może się na forum wypowie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sebna, pamiętaj że jak ktoś pisze opinie o gunie to jest ona mniej lub bardziej emocjonalna ("każda sroka swój ogon chwali"), dlatego recenzja G36 była pisana wspólnie przezemnie i kozę - ja jako użytkownik, koza jako obserwator "zewnętrzny"

BTW... Czemu się tak na tą sigmę uparłeś? Tyle ładnej broni jest?

Ja czytałem tylko na stronie producenta o niej. Dawno już stwierdziłem że nie ma się za bardzo czym interesować.

 

war2bone - tak, jak dostaniesz z 20 metrów w kurtkę to poczujesz, a jak dostaniesz z 5 metrów w twarz? Pomyśl chwilkę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to mi chodzi - TY masz...

Ludzki egocentryzm nie zna granic...

Powiedzcie, jak sobie wyobrażacie start 16 latka ze sprężyną w drużynie gdzie ludzie mają

700 FPS i kulki 0.43g

??

Nie każdego - jak pisałem wcześniej - stać na zakup tego co chciłaby mieć... Ja mogę w tydzień sobie zrobić elektryka 600 fps, tylko jaki będzie sens strzelania z osobami które mają 30% mojego zasięgu??

Łatwo być dobrym mając najlepszą broń...

 

Tak jak pisałem już wcześniej... Wszystko można, tylko wyjaśnijcie mi do nędzy - po co??

Link to post
Share on other sites

Sprowadzę was trochę do tematu:

Jest to temat w dziale Techniczne więc powinny się tu znajdować informacje na temat pistoletu a nie bezpieczeństwa jego użytkowania. Padło stwierdzenie ze energia z jaką strzela sigma to 1,1-1,5 J co daje nam przy kulkach 0,2 g od 345 do 405 fps. Każdy przed zakupem sam stwierdzi jaki sprzęt mają koledzy oraz jakimi środkami ochrony oczu i twarzy dysponują. Nie róbmy paniki. Już nie o jednym elektryku podkręcanym do 350-400 fps(a nawet więcej) na tym forum czytałem. To ze ktoś chce kupić pistolet za 450 zł którym będzie mógł spokojnie dorównać elektrykom nie jest niczym złym. Jak się to komuś nie podoba to niech dołoży mu te 1000 zł do elektryka i wszyscy będą zadowoleni.

 

Proszę o powrót do tematu i skupieniu się na technicznych cechach tego pistoletu(może to całe 350-400 fps o które jest tyle zamieszania jest tylko na papieże a w rzeczywistości pistolet strzela niewielw ponad 300?)

 

P.S. Żeby nie było ze jestem jakimś ignorantem: sprawy bezpieczeństwa są dla mnie ważne i dlatego przed zakupem każdy powinien sprawdzić jakie maski i gogle mają koledzy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...