Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki granatów


Recommended Posts

Jeśli wątek był już poruszany, to z góry przepraszam za zakładanie nowego tematu, jednak na forum nie znalazłem żadnej takiej dyskusji. Otóż na allegro można kupić repliki granatów w cenie 30zł / sztuka:

 

http://www.allegro.pl/item276151234__reczn..._ix_1_iraq.html

 

Jak na mój gust wyglądają bardzo ładnie, tylko jak są wykonane? Posiada ktoś takie granaty? Na fotkach widać że zapalnik jest metalowy, ale co z korpusem granatu? W aukcji jest napisane coś o drewnie. Czyżby korpusy były drewniane? Granaty są opisywane jako profesjonalne kopie, więc chyba powinny mieć chociaż zewnętrzne części korpusów wykonane z materiałów podobnych do oryginału.

Zapalnik można wykręcić. Ale w co go się wkręca? W drewno? Przecież w takim wypadku po wykręceniu go i ponownym wkręceniu kilka razy, z gwintu zostaną same wióry. Jeśli ktoś posiada, widział, dotykał tych zabawek, bardzo proszę o jakieś opinie, bo naprawdę uważam, że wizualnie te repliki prezentują się bardzo dobrze. Oby tylko były trwałe...

Link to post
Share on other sites

Zapalnik wchodzi na wcisk i nie miałem problemów z wyrobieniem się (zapalnik nie wylatuje sam z siebie, z resztą trudno jest go wyciągnąć).

 

Granaty faktycznie są wykonane z drewna, przez co gdy je nieco poobijamy drewno może zacząć wystawać spod farby. Jest to całkiem sensowna rzecz do wypychania ładownic, ale po wyjęciu ich raczej łatwo zauważyć że to jedynie atrapa.

 

A, po wyjęciu "zawleczki" granat nie robi "ping" ani nic takiego. Po prostu nie ma tam żadnego mechanizmu (sprężyny).

Link to post
Share on other sites

Mam takie F-1 i RG-42. Granaty i zapalnik są wykonane z drewna i pomalowane, jedynymi elementami metalowymi są łyżka i zawleczka. Zapalnik wchodzi na wcisk. Są ładne z wyglądu (za ładne, jak na granat ;) ), lekkie i... tyle. Ładnie wyglądają w ładownicy, ale lepiej ich nie wyjmować.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Te granaty, które proponuje Jade są niestety bez zapalnika. Mimo wszystko, jeśli o mnie chodzi, nawet z zapalnikiem by mnie niestety nie urządzały. Mam polskie wyposażenie i amerykański granat trochę nie bardzo do tego pasuje. Mimo to pomysły ciekawe. Może niedługo doczekamy się metalowych zabawek z zapalnikami? ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...