Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, z powodu iż odczuwam już wyraźne braki w zasięgu przez zbicie się stockowej sprężyny, postanowiłem wymienić na jakąś M130 po głowie chodzi mi ta:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1380 czy może lepiej wstawic jakiejś innej firmy przyznaje, że z iami od DF miałem tylko z preclufą do czynienia. Zastanawiam się, także co od razu wymienić przy okazji otwierania gearboxa. Jestem przekonany, że warto będzie wymienić łozyska na ślizgowe np:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1387

Pytanie brzmi co jeszcze przy tej okazji, aktualnie chciałbym łącznie z wyżej wymienionymi częściami wpakować w replike jakies 200 PLN, które podciągneły by ją do jakiś 450-460 fps choć za tą kwotę jakiś czarno to widze pzd

Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia z częściami firmy element: tłok, choć mimo że wzmocniony, to go zęby nieco pogryzły na M120, cicha głowica tłoka totalnie do dupy, a prowadnica sprężyny... no działa, a jakie ma wyjście ;).

 

Co do upgrade'u, to może Bore Up CA i sprężyna M130? Wyjdzie 200 z haczykiem.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Jeśli zastosuję podane przez Ciebie części rozumiem, że nowa batka i to 10,8 na jakiś przyzwoitych ogniwach to standar bo stockowa Shuangba nie da rady. Wnioskuje, że sprężyna m140 przy wymianie tych części i batki to będzie już przegięcie (pytam bo w ASG shopie jakoś przewiało prawie wszystkie m130) pzd i dzieki za odp

Link to post
Share on other sites

W HK JG masz dobry i mocny silnik ja śmigam na M140 Guardera i baterii 9,6V 3600 RC Sanyo i działa bez zarzutu ;) ROF bardzo w porządku.

 

Pamiętaj, że lepiej dać pojemną baterię o mniejszym woltażu.

 

Taka bateria mieści się np. w stałej kolbie BOYI (w JG może być problem z upchnięciem).

Link to post
Share on other sites

Oky to zestaw który chciałbym zamontować:

1)Łożyska ślizgowe 6mm ze stali Deep Fire

2)Mosiężna prowadnica sprężyny z łożyskowaniem DF

3)Sprężyna główna M130 Deep Fire lub M140

4)Akumulator 9,6 V 4000 mAh FierFox choć nadal myśle nad 10,8

5)Przyszłościowo BoreUp CA. Pzd

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Oky cześci zamówione bardzo zastanawiam się jeszce nad Bore Up-em jesli już to brać ten z CA czy od Systemy kasa praktycznie ta sama od 220-230 PLN i tu tez pytanie laika barć Bore up dla M16 czy M4?? Ponadto czy wymieniac tłok czy ten stockowy jest oky?? Jesli wstawie jeszce Bore Up to następne wymiany i modernizacji dokonam jak się coś sypnie, osobiście jestem strasznie ciekaw jak po tych modernizacjach Jg zacznie się spisywać pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

Wymieniałem wczoraj części :/ co za porażka najwiekszy problem sprawił Anti-reversal ze sprężynką rozwalał każde ułożenie potrzebował bym chyba 3 ręki po 2 godzinach zmagań jestem pewien że złożyłem to dziadostwo źle niedługo 2 runda (mój problem wyglada nastepująco Anti reversal z sprężynką nie chce mi sie utrzymać na miejscu kiedy go odegne na dół żeby naszedł na zębatkę silnikową ) nadto niespodzianka jedno łożysko ślizgowe nie wchodzi na zębatke tłokową ta ma za duży łepek :( nie ma to jak chińszczyzna. Mój entuzjazm dla chińskich wytworów znacznie spadł. Na sam koniec posypały mi się kable łączące silnik :( się połamały złączki. Teraz też widzę, że przy tej jakości wykonania zębatek i reszty spręzyna m140 to razcej chybiony pomysł. Generalnie nie mam dwóch lewych rąk ale zabawa z Gear Boxem doprowadza mnie do szewskiej pasji :( pzd

Link to post
Share on other sites

Lukasp .

 

Co do antiriversa to musisz troche odgiąć tą sprężynke tak żeby ci nie wyskakiwała a jak nadal wyskakuje to weź śrubokręt plaski włóż od strony otworu na silnik i przytrzym sobie antirivers. I spokojnie wkładaj reszte . możesz sobie jakoś ten śrubokręt przytrzymać jakomś książką czy czymś .

Co do lożyska to dziwne . u mnie normalnie wskoczyły łożyska w 2 repliki HK . A tutaj coś dziwnego nie masz przypadkiem łożyska uszkodzonego ? bo dziwna sprawa .

 

Ja wsadziłem w swój GB 130 DF , Łozyska ślizgowe BoreUp DF wersja głośna ( karabin zaczoł działać ciszej :P ) i batka 9,6 V .

ALE po 4 kk kulek stala się tragedia :/ tłok rozwaliłem . tzn. metalowy ząb się przesuną ... i zębatka tłoku zaczeła szlifować następne 3 zęby tłoka i mom do wymiany .

W końcu wcisne też MOSFETA :D

Link to post
Share on other sites

Anti-reversal musi nachodzić na zębatkę silnikowa przynajmniej tak to widziałem na filmie o upgreadzie gearboxa ver.2 i to własnie ten element mi rozwala wszystko. Po świętach następne podejście :( co do łożyska tez byłem zdziwiony. Troche podszlifuje zebatkę i srodek łożyska,żeby swobodnie się obracało, co do tłoka no cóż sam się zastanawiam czy nie domówić jeszcze Wzmocniony tłok

Deep Fire z ASGshopu.pl po tym co mi napisałeś. Mam tez drobne problemy ze ściśnięciem spreżyny głównej tak żeby wszystko inne zostało na miejscu. Nastepna sprawa kable, chce je wymienić ale jakoś już nie ma ochoty na kolejne inwestycje w markowe okablowanie myslałem czy by nie dokupic końcówek w elektrycznym i kabli niskooporowych do głośników zastosował to już ktoś? Generalnie mój poczatkowy entuzjazm do tuningu chińczyka topnieje jak góra lodowa na pustyni :/ Zastanawiam się, także nad przeszczepem trzeciej reki bo za pomoca 2 rąk złożenie Gearboxa dla mnie graniczy z cudem ;( pzd

Link to post
Share on other sites

Comrad. Strona w stecz i napis MOSFET .

pisze wszystko .

kable z glośników 1,5 mm - 2 mm .

Lub z zasilacza komputerowego .

Poczytaj bo temat jest fajny :]

Co do springa idzie samumu włożyć. ale troche zabawy :D są na to knify .

ale to już trza z kimś robić .

 

pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Comrad. Strona w stecz i napis MOSFET .

pisze wszystko .

kable z glośników 1,5 mm - 2 mm .

Lub z zasilacza komputerowego .

Poczytaj bo temat jest fajny :]

Co do springa idzie samumu włożyć. ale troche zabawy :D są na to knify .

ale to już trza z kimś robić .

 

pozdrawiam .

 

Fajny bo sam go napisałeś :mrgreen:

 

Jak strzelam tylko na singlu to muszę mieć Anty-rewelsal?

Link to post
Share on other sites

Antirevers raczej jest po to żeby się akumulator nie rozladowywał niewiem :P

 

bo jak spręzyna naciągnięta do polowy i nie ma anty to siecofnie a silnik się przekręci i wytworzy napięcie które po wędruje do bateri . Co może sprawićże janaładujemy LUB rozladujemy ... szczeże niewiem :P

 

 

Pisz poprawnie po polsku. Z normalnym podziałem na zdania i bez błędów. Stosuj konsekwentnie polskie znaki. [P]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...