Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobrze że pytałem o ten tłok bo chyba mi się przyda nowy, albowiem rozebrałem m16 JG 3 gen. po 22tys kulek i co się okazało?, zęby tłoka ponadgryzane, smaru prawie niet, nieszczelny O-ring i trochę nieszczelna dysza, zająłem na początek się O ringiem, rozciągałem go ostrożnie podgrzewając zapalniczką po czym wystawiłem za okno na minusową temperaturę, nałożyłem smar i sprawdziłem, teraz jest piękna szczelność, dysza jedynie minimalnie przepuszcza powietrze ale posiadam także dyszę od m4 boyia więc założę bo ona jest już zupełnie szczelna, co do sprężyny to jest słabsza od sprężyny z boyia, tej o której powiadają że jest toczona z grubego pręta i twarda jak m130, ale odkryłem także że słabsza jest też od sprężyny z GFC m115 która jest od niej twardsza:)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pamięta, że sprężynka JG po tym przebiegu dostaje ostro po drucie, w moim HK po mniej/więcej takim przebiegu jak u ciebie straciłem 70 fps, pomimo wzorowe szczelności zespołu cylindra. Także nie porównuj te sprężynki z m115 GFC.

 

P.s. Warto zmienić sprężynę po tym przebiegu na nowszą. M120/m130 guardera bez problemu będzie chodziło. (nie pytać skąd wiem, doświadczenie z częściami JG)

Link to post
Share on other sites

Też wiem coś na tern temat:), dziś zabieram się za podkładkowanie zębatek, wstawię tą m115 bo nie wiem ile jeszcze pojeździ tłok, jkbc to mam jeszcze tłok od boyia ale i tak doskładam sobie na nowy wzmocniony tłok i dopiero wstawię m120/m130, mam jeszcze tylko pytanie, czy u was stock sprężyna osadzona na prowadnicy była luźno, czyli mogła się obkręcać, czy była tak twardo na nią wciśnięte?

Link to post
Share on other sites
W takim razie jeszcze jedno pytanie, złożyłem gearboxa z tą sprężyną m115 i tłokiem boyia używając do wszystkiego smaru ŁT 43 a nie jakiegoś z CA czy systemy, czy ma to jakiś wpływ na pracę gearboxa?

 

 

Jeżeli wszystko dobrze złożyłeś to GB na smarze ŁT 43 będzie działał lepiej niż na jakimś tam smarze CA niewiadomego pochodzenia. No ale pozostaje jeszcze kwestia czy wszystko dobrze złożyłeś. Jeżeli zębatki nie latają na boki i obracają się swobodnie bez tarcia między sobą to powinno być ok.

Edited by marcin1988
Link to post
Share on other sites

Mój przeżył około 1800 kulek 0.28g. Teraz czekam na MadBull-e.

 

Ja jadę na M140 i przy maksymalnym tuningu na szczelność przy Sanyo 12V RC 2400mAh NiCD i tylko semi.

 

Mam stock: zębatki, tłok, szkielet, silnik. I trochę obudowy.

 

Śmiga super. Fajnie się nim ściąga Warriora z tuningiem około 500fps z precką jednym strzałem, gdy ten nie może trafić hehhe.

 

 

Polecam ten karabin.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy że na MINIMI wywalilem o 3 k kulek więcej :] na tylu samych spotkaniach :]

Serie ostre szly po pół maga nawet.

Ale sądze że poszło raczej przez to że było -5 C :D a stal w takiej temperaturze lubi pękać. I teraz cza wysłać na serwis. Włożyć spręzyne 120, tłok stockowy i udawać głupka że się niewie co i jak :]

Żal mi tylko HU :/

Link to post
Share on other sites

Cyr4x to, że strzelił Ci GB to wina nieszczelności dysza<->komora lub dalej. Wątpię aby jakiś serwis Ci to uznał :roll:

 

To że jest nieszczelne nie daje powodu by mówić, że przez to pękł GB, chyba, że masz >m130 z płaską metalową głowicą (tak jak widzę po zdjęciu Cyr4x), z drugiej strony jak jest szczelność to sprężone powietrza też wywiera nacisk na głowicę cylindra, więc jeden grzyb. Tak czy na wspak chiński stockowy GB V2 + m130 z płaską głowicą - i tak wg. mnie długo Ci wytrzymał.

 

Cyr4x - gdyby GB był ze stali to nawet by go nie załaskotała sprężyna/y jakie używa się w GB. To śmierdzący ZnAl - odlew,w byle temperatura czy śmieszna sprężyna i pęka.

Link to post
Share on other sites

Oczywiste, że na dlugość nie styka, zwykła taśma izolacyjna wystarczy?, bo nie chce żeby mi się odklejała ciągle, bo te batki takie leciutkie nie są :).

btw. 1500mAh wystarczy czy lepiej zainwestować w jakąś większą pojemność?

I jeszcze jedno pytanko... wtyki przy HK od JG są duże czy małe? bo szczerze mówiąc byłem na 1 strzelance i zapomniałem sie popytać, a nie mam z czym porównać?

Link to post
Share on other sites

"prosze" w tak sposób napisany oznacza że domagasz się .

Ja juz to robie 1 miech . Aparatu nie mam. Ale będzie .

Co do mojego GB twardo walczyło . 14 kk to dużo jak na m130 i BoreUp .

Na servis jutro wysylam . Hehehe :P po przeczytaniu gwarancji i zapoznaniu sięz prawem polskim mój karabin musi być wzięty na servis i usterka musi zostać usunięta :]

Dlaczego ? Wystarczy napisać i uprzeć się że nie zna się na temat GB i mało sie strzelało . Jak napiszą że gwarancji nie uznają to do federacji konsumenta . Idzi pokręcić .

 

Co do nowego stalowego GB to:

"Gearbox V2 wzmocniony

Przystosowany do łożysk o średnicy 6mm

Deep Fire"

da rade nawet na m150, myśle nad m140 :P zobaczy się :]

A te stokowe GB zostanie na zapas :]

 

różnie z stalą kolba jest duży styk . a w SW i puszcze są małe styki .

Edited by Cyr4x
Link to post
Share on other sites

Co do nowego stalowego GB to:

"Gearbox V2 wzmocniony

Przystosowany do łożysk o średnicy 6mm

Deep Fire"

da rade nawet na m150, myśle nad m140 :P zobaczy się :]

A te stokowe GB zostanie na zapas :]

 

różnie z stalą kolba jest duży styk . a w SW i puszcze są małe styki .

 

Sztalowego chyba ;-).

 

6mm - tylko ślizgi zostają do kupna, chyba, że takowe posiadasz. Jest temat o GB DF'a - sam chcę taki kupić, ale bierz poprawkę, iż na mniej niż -5 stopni na strzelanke nie wyskoczysz no i m140 się twardością dość różni od m130, nie taka różnica jak np. między m120 a m130. Semi na tej m140/ 10,8 i full auto (aku też będzie szybciej padać) zostań przy m130 a kup raczej precrurę czy inny kolimator :mrgreen:.

Link to post
Share on other sites

Cyr4x, trochę mnie przestraszyłeś.

 

Ja latam z M140, wywalone około 2000 kulek tylko na semi przez około 9 miesięcy i nic mi nie pękło [stock szkielet, tłok, zębatki i silnik - reszta: Systema, Prometheus i Guarder].

 

Ja mam M140 Systema i oba łożyskowania Systemy, zablokowane auto i batka Sanyo RC 12V 2400mAh NiCD.

 

Podoba mi się to, że zawsze na śląsku to wszyscy walą na full auto menel.gif

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...