Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning AKS-74N Boyi


Recommended Posts

standard chiński:

batka Intelect, gumka HOP-UP, dysza, komora HU, taśma teflonowa, preclufa

Tylko to pierwsze przedłuża żywotność, reszta uszczelnia, poprawia osiągi lekko. Na stocku chinole są względnie wytrzymałe (BE M15 jak na razie 10k kulek, bez najmniejszej awarii)

 

A zresztą to jest loteria, czy pracownik w komunistycznej fabryce nie miał złego dnia :]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zębatki ślizgowe tylko łożyska ślizgowe :D Poprawią pracę zębatek, ale ROF chyba nie wzrośnie.Sprężyna M130 może być za mocna na stockowe zębatki.Co do lufy myślę, że 509mm można zamaskować tłumikiem np. PBS-1 z allegro.A o zestawach KM trzeba poszukać na forum.

 

PS. Robisz parasnajperkę ?

 

Z PBS-1 śliczie będzie wyglądać :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Na stocku chinole są względnie wytrzymałe (BE M15 jak na razie 10k kulek, bez najmniejszej awarii)

 

A zresztą to jest loteria, czy pracownik w komunistycznej fabryce nie miał złego dnia :]

 

Tak jak kolega wyżej napisał. Może być to dzień, dwa dni lub 3 lata i to dotyczy każdej repliki. Nawet takiej za 2 tysiące zł.

 

Bateria w zależności ok pogody. Przyjmijmy, że będzie to 900 kulek.

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites

Czyli co kupić do takiego zestawu 11.1 V? jak się zachowa stockowy silnik przy takim akumulatorku? Zresztą CM036 ma jakieś 430fps zatem musi być tam wsadzona sprężyna 120 lub 130 a stockowy akumulator ma 8.4V i według użytkowników ROF jest przyzwoity O_o.

Link to post
Share on other sites

Z PBS-1 śliczie będzie wyglądać :mrgreen:

 

 

Czyli co kupić do takiego zestawu 11.1 V? jak się zachowa stockowy silnik przy takim akumulatorku? Zresztą CM036 ma jakieś 430fps zatem musi być tam wsadzona sprężyna 120 lub 130 a stockowy akumulator ma 8.4V i według użytkowników ROF jest przyzwoity O_o.

Z PBS-1 śliczie będzie wyglądać :mrgreen:

 

 

Myślałem o PBS-4 , na allegro śmigają po 99zł.

 

 

Czyli co kupić do takiego zestawu 11.1 V? jak się zachowa stockowy silnik przy takim akumulatorku? Zresztą CM036 ma jakieś 430fps zatem musi być tam wsadzona sprężyna 120 lub 130 a stockowy akumulator ma 8.4V i według użytkowników ROF jest przyzwoity O_o.

 

 

Cyma 036 AKM ma w stocku batkę 8.4 1800mah. W stocku ma nawet 470fps przy rofie 14/s. W polsce sklepy robią downgrade sprężyny, aby dać gwarncję.

 

Polecałbym Ci 9.6v około 2000mah, dobrej firmy: sanyo, g&p, intellect, kan, firefox (kolejnośc od najlepszej do najgorszej).

 

 

Ktoś tu pisał o wymianie na części elementa. Nie polecam, są podobnej jakości jak te u boyi. Lepiej dodać trochę kasy i kupić coś systemy, guardera.

 

Pozatym ftk elementa 300% ma łożyska 6mm, a boyi ma 7mm więc pasować nie będzie. Zamiast tego lepiej dopłacić i kupić to

 

Wzmocniony, kompletny zestaw cylindra i tłoka do AK47/AK47S/SLR105 Guarder

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=599.

 

Pisałem na poprzedniej stronie tematu ;)

Edited by matzioz
Link to post
Share on other sites

Nie tak trochę a bardzo dużo zwykłe zestawy do tunningu firm systema czy guarder kosztują po 400 zł i więcej sam zestaw zębatek CA kosztuje od 130zł w górę o lepszych firmach nie wspominając. Gdybym miał tyle kasy to bym taki zestaw kupił a na razie stać mnie tylko na firmę element.

Link to post
Share on other sites

Matzioz wszystko fajnie tylko ze sprężyny m120 lub m130 nie wytrzymają pewnie stockowe zębatki i nawet jeśli zamiast zestawu elementa kupie ten który pokazałę to i tak będę musiał wydać kolejne 2 stówy na zębatki co razem mi wyjdzie jakieś 400 zł o łozyskach nie wspomnę bo te kosztują kolejne 70 -80 zł :(

Edited by Karcen
Link to post
Share on other sites

Zaznaczę, iż VirusV i matzioz w tym temacie to jedna i ta sama osoba.

 

 

Matzioz wszystko fajnie tylko ze sprężyny m120 lub m130 nie wytrzymają pewnie stockowe zębatki i nawet jeśli zamiast zestawu elementa kupie ten który pokazałę to i tak będę musiał wydać kolejne 2 stówy na zębatki co razem mi wyjdzie jakieś 400 zł o łozyskach nie wspomnę bo te kosztują kolejne 70 -80 zł :(

 

W boyi o ile się nie mylę są zębatki wzmocnione XYT. Z chińskim elementem jest loteria może się szybko coś rozwalić. U elementa najsłabszymi częściami są części cylindra i tłoku, dysze itp.

 

Są dwie metody tuningu mocowego w celu zwiększenia fpsów. Pierwsza to wymiana sprężyny i masę innych rzeczy. Druga to uszczelnienie. W boyi skłaniałbym się ku tej drugiej metodzie. AK74 ma rozrzut 360-410fpsów. Wskazuje to nie na inne sprezyny (są one produkowane maszynowo, czyli w miarę jednakowe) , ale na umiejętności składania ręcznego chinczyka. Zółtek mógł po prostu czegoś nie zalepić, nie docisnąć i już mamy rozszczelnienie. Można wymienic komore HU lub zasmarować silikonem czy czym tam jeszcze w celu zalepienia otworków.

 

Upieram się przy tym dobrym zestawie cylindra, ponieważ zwiększa kulturę pracy GB, zmniejszając lekko obciążenie zębatek.

 

XYT zębatki są bardzo dobre. Mając na uwadze elementa i XYTy zostawiłbym XYTy z tłokiem guardera.

 

Odnośnie elementa polecam inny temat, tam masz wyjaśnone wiele rzeczy.

 

 

PBS4 w wersji ostrej jest przeznaczony tylko do AKS74U. Na AK74 będzie wyglądać co najmniej dziwnie.

 

 

PBS-1 było mało na rynku, albo nawet w ogóle jak sprawdzałem. Dziś ku memu zaskoczeniu przez goolge wszedłem na PBS-1 z gunfire. Cena 160zł więc przystępna.

 

Do AK74 z pewnością wybiorę PBS-1 .

Link to post
Share on other sites

PBS-1 było mało na rynku, albo nawet w ogóle jak sprawdzałem. Dziś ku memu zaskoczeniu przez goolge wszedłem na PBS-1 z gunfire. Cena 160zł więc przystępna.

Do AK74 z pewnością wybiorę PBS-1 .

 

Jeszcze tylko granatnik M203 i będzie komplet.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podpowiedź mistrza gry - zobacz czy bolce z ramy GB wchodzą w całości do otworów w głowicy.

 

W boyi o ile się nie mylę są zębatki wzmocnione XYT. Z chińskim elementem jest loteria może się szybko coś rozwalić.

Skąd wniosek że są XYT? Patrzyłem do GB i żadnych oznaczeń nie było.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wstawiłem do swojego AKSa lufę stockową CA (6,08), gumkę silikonową Guardera, mosiężną głowicę cylindra (bodajże stock CA), metalową dyszę, aluminiową głowicę tłoka Systemy, cylinder typ 0 Systemy i na chrono pokazało mi ~350-360 fps. Kolega w takiej samej, stockowej replice miał ~380.

Podejrzewam że cylinder nie do końca pasuje, bo stockowy był minimalnie dłuższy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...