Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy powód braku podawania kulek


Recommended Posts

Siemka!

Jako, że w wiekszości wypadków, brak podawania kulek jest spowodowany problemami z magiem a z kolei wielokulkowe strzały problemami z gumką, postanowiłem opisać na czym polegał mój problem z podawaniem kulek.

A było to tak:

Kiedy mag był już ciut słabiej podkręcony, czyli po jakiejś serii już wystrzelonej, zaczynały sie pojawiać puste strzały. Myslałem, że to wina maga, jakis opór, który mocno nakręcona sprężyna jest w stanie pokonać a częsciowo rozprężona juz nie.

Po wymianie gumki HU z systemy na G&P puste strzały w kazdych warunkach wyniosły ponad 80%, czyl grać sie nie dało.

Co było powodem?

Gumki HU (zwłaszcza po wymianie) wchodziły za gleboko i ich "kołnierz" zasłaniał częściowo wlot dla kulek. Nie wiem czy to normalne w kazdym razie kulki "same" nie wpadały do komory po ustawieniu jej do góry nogami a chyba powinny.

Problem wystepował i na gumkach systemy i na gumkach G&P.

Wymysliłem, że wezme wiertełko i lekko rozpiłuje "kanał kullkowy" ku tyłowi, by kulki mogły ten kołnierz obejść. W teorii mogłem tak głeboko nie dopychać lufy z gumka ale to mogłoby się odbic na uszczelnieniu dysza/gumka.

 

Czy wybrałem własciwa metodę?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Mam podobny problem. Kulki nie lecą :(.

To na pewno nie wina magazynków. Dysza nie spadła, komora hop-up wygląda ok. Nie mam już pomysłów :(. Myślałem, że to wina gumki hop-up, ale wymieniłem na stocka i dalej to samo.

 

Wczoraj przez chwile było, już dobrze, ale znowu nie działa. Kończą mi się już pomysły. Czym to może być spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Ja, w komorze HU miałem już parę różnych gumek. Nigdy żadna nie była za długa!

Były natomiat problemy po wymianie popychacza. Niby wszystkie były do gb. v2 ale po zamontowaniu okazywało się, że dysza wystaje za bardzo i zasłania okno podawania kulek. Pomagała dopiero zmiana dyszy (najczęściej ta z MP5 pasowała).

Ogólnie oryginalny gb z G&G jest jaki "niewymiarowy" bo po zmianie gb na wzmocniony G&P okazało się że zarówno body jak i parę elemenów "okołogearboksowych" wymagało użycia pilnika :)

Link to post
Share on other sites

Kurde, nie dało sie już edytować, za wiele czasu minęło.

 

 

Oto i obiecany rysunek:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...50acf66310.html

 

Poszerzenie wykonałem wiertarką z wiertłem m4. Najlepiej nadają się wiertła do drewna bo mają cholernie ostre krawędzie boczne ale do stali też da radę.

Wtykamy wiertarkę przez dziurę dla maga i merdając lekko na lewo i prawo wykonujemy pogłebienie. Trzeba tylko odrobine uważać by nie wiercic w osi podłużnej wiertła a cisnąć lekko w bok.

 

Nie w każdym gnacie to pomoże ale w większości powinno zdać egzamin. Zalezy to od tego jak dużo dysza se cofa.

 

Ale spróbować nie zaszkodzi, nic sie nie da tak zepsuć ;-) .

Link to post
Share on other sites

Oj da się :)

Jeśli zrobisz zadziory i ich nie zeszlifujesz to masz gwarantowane zacinki w lufie przez opiłki i przez to że kulka będzie porysowana co za tym idzie, będą na niej zadziory. Ale to szukanie dziury w całym :) Aczkolwiek życie pisze największe absurdy :F

 

Mam pytanie:

Czy ktoś jeszcze zrobił tak jak na załączonym obrazku wyżej?

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem. Mam M4A1, wymieniłem dyszę na szczelniejszą od M16A2 no i jest o 1mm dłuższa od "stockowej". Kulki nie wpadają do komory.. wiercić w komorze nie zamierzam bo mam "metalową". Czy przycięcie dyszy o ten 1mm coś pomoże??

Inne pytanie : czy ktoś ma może wydłubany GB od M4A1 i może zmierzyć długość dyszy?? Bo wydaje mi się że M16A2 to jednak nie to samo co M4A1.. przynajmniej według producenta dyszy, czyli CA.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Miałem podobny problem.

 

GB boyi, komora boyi, dysza G&P. Dysza ta jest nawet odrobinę krótsza niż boyi. Walczyłem i walczyłem - było raz lepiej, raz gorzej. W końcu udało się doprowadzić układ do prawidłowej pracy w ten sposób, że podkleiłem komorę w miejscu, w którym wchodzi do lufy zewnętrznej. Od góry. Dzięki temu komora była "niżej" - głębiej wchodziła w maga.

 

Ale mimo to, ciągle zdarzały się puste strzały. I z tym sobie poradziłem, w dziwny dosyć sposób - wyjąłem sprężynkę dociskająca komorę do gb. Obklejona komora siedzi tak ciasno w lufie zewn., że sprężynka ta nic nie dawała, co więcej, widocznie przeszkadzała. Bez niej podaje znakomicie na wszystkich moich magach.

Link to post
Share on other sites

zrobiłem tak : wziąłem suwmiarke, wsadziłem chinola i szlifowałem dysze CA do odpowiedniej wielkości ;] operacja zakończyła się sukcesem.

Dzięki za pomoc, zawsze lepiej zapytać czy ktoś już probował niż zepsuć a potem myśleć co dalej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...