Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak czy inaczej skończy się to zakupem ESS ICE/NVG albo Guarderów C3 C4 czy innych(te są chyba najpopularniejsze).

Wszystkie wymienione wyżej modele to gogle i okulary posiadające miejsce na wkładkę/ramkę ze szkłami korekcyjnymi. Nie ma wygodniejszego i bezpieczniejszego rozwiązania.

Jestem użytkownikiem ESS ICE i mogę z czystym sumieniem polecić.

Link to post
Share on other sites

Problem z noszeniem szkieł korekcyjnych i ochrony oczu polega na tym, że nawet jak masz super-hiper-ekstra-rambo nie parujące gogle, to będą Ci koszmarnie parować szkła korekcyjne. I w tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem są szkła kontaktowe.

 

Co do gogli z możliwością noszenia pod nimi okularów, to polecam Bolle X500 i różne modele gogli ESS (np. NVG). Jeśli Twoje okulary mają niski profil to X800 dają radę, ale nie są bardzo wygodne (jeśli nosisz je bez hełmu- jeśli z hełmem- problem niewygody znika).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

ja noszę małe okrągłe okulary korekcyjne ("lennonki") i na to: w dień gogle siatkowe albo takie okulary kupione u Krakmanów: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=154 Nie wiem, czy pod te okulary mieściły by się normalne okulary koerkcyjne, ale z moimi nie ma problemu - można zaryzykować w koncu 15 zł to nie fortuna. Natomiast gogle co do zasady mogą być stosowane razem z okularami korekcyjnymi, choć pewnie są wyjątki - daltego lepiej przymierzyćprzed zakupem. Ja mam Uvexy ultrasonic i okulary spokojnie się mieszczą pod nimi. Co do parowania - ja smaruję okulary korekcyjne cyprysem i nie mam żadnego problemu z ich parowaniem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...