Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dyskusja na temat przydatności pewnych "sprzętów"


Recommended Posts

Tłumik przydaje się w ASG jedynie jako przedłużenie lufy. Pomaga kiedy np chcesz wystawić broń za krzaki nie wychylając się, poza tymi momentami jest zbędny. Przeszkadza w biegu w lesie, bo możesz łatwo nim o coś zawadzić i uszkodzić broń, w mieście się nie przydaje bo trudno manewrować za długą bronią na pozycji snajperskiej, która jednak powinna być mała... Chociaż akurat miasto zależy od jednostki, mi się w mieście nie przydaje i takie jest moje zdanie. Ale ktoś może np chcieć wystawić karabin przez okno nie zbliżając się do niego za bardzo, no i spoko. Jego sprawa.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i nie tłumi ani nie zmienia barwy dźwięku?

 

Jasne, że tłumi! Jedne mniej jedne bardziej, ale jesli masz dobry tłumik to nawet i Aega z 30m po strzale nie namierzysz...

 

Zbicie dźwięku o 1 dB to dla Ciebie wytłumienie? Nie mierzyłem tego osobiście, ale byłem przy pomiarach głośności z tłumikiem i bez, różnica jest prawie niezauważalna, zmienia on jedynie barwę dźwięku strzału, jak to już zależy od repliki i tłumika :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
Tłumik przydaje się w ASG jedynie jako przedłużenie lufy. Pomaga kiedy np chcesz wystawić broń za krzaki nie wychylając się, poza tymi momentami jest zbędny. Przeszkadza w biegu w lesie, bo możesz łatwo nim o coś zawadzić i uszkodzić broń
oraz
Zbicie dźwięku o 1 dB to dla Ciebie wytłumienie? Nie mierzyłem tego osobiście, ale byłem przy pomiarach głośności z tłumikiem i bez, różnica jest prawie niezauważalna

 

Ale bzdury :D że tak powiem żal... W biegu w lesie przeszkadza? Chyba komuś kto ma tłumik na gunie od tygodnia. Jak się biega z nim od 2 lat to nie ma to wpływu. Trzeba to tylko umieć tzn broń "prowadzić" równolegle do kierunku biegu...

 

"Zbicie dźwięku o 1 dB to dla Ciebie wytłumienie?" Zbicie z 20 do 19 db to wytłumienie. Ale tłumiki wyciszają o wiele, wiele więcej. Zapraszam do mnie na pokaz. Zakład że z 15m nie usłyszysz?

 

 

Nie wypowiadaj się proszę tak autorytatywnie na temat tłumikÓW gdy byłeś świadkiem testów 3 czy 4 sztuk.

 

Pozdrawiam Jacek R.

Link to post
Share on other sites

Zależy o jaki tłumik chodzi. Jeśli ten zwykły króciutki to ne ma problemu, ale jak masz jakiś dłuższy to naprawdę łatwo o coś zawadzić, znam z przykładu kolesi którzy tak sobie skasowali karabin. Jeśli chodzi o wytłumienie to ne zależy ono tylko od tłumika, ale też od takich rzeczy jak tłok czy używany smar...Według mnie moje wypowiedzi ne są autorytatywne, piszę po prostu to co wiem. Ne zamierzam być burakiem i wykłucać się kto ma rację, jeśli ktoś przedstawia mi odpowiednie argumenty na poparcie swojej tezy, to zmieniam swoje zdanie jeśli uznam że ma rację. W tym wypadku to Ty masz rację że faktycznie stawianie jakiejś opinii po kilku testach jest bez sensu.

Pozdrawiam

Dante

Edited by CptDante
Link to post
Share on other sites

Używany smar czy rodzaj tłoka nie dużo zmienią w gazowym AICSie :lol:

Osobiście słyszałem jak SPR/A z dedykowanym chyba 25 czy 30cm tłumikiem nie było prawie słychać z 30m, a jeśli nawet było to i tak nie potrafiłem namierzyć strzelającego-tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

O tłumikach, czy tłumią czy nie bło już "pińcet" razy. CaptDante sorka ale kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Nie wiem co chcesz wyciszyć w pracy "tłoka" w gazowych replikach ? Jakoś u siebie w żadnej z nich nie zauważyłem tłoka. Więcej, w elektrykach, o czym chyba nie wiesz, można stosować wyciszone głowice tłoków i co wtedy? Nadal tłok hałasuje tak bardzo? Odgłosy dobrze spasowanego GB, bez zbędnych luzów i dobrze nasmarowanego już po 30 metrach są w zasaadzie nie słyszalne. Zrób jakieś rzetelne testy i wtedy oceniaj przydatność tłumików. Ok?

Link to post
Share on other sites

OK, z tym że nie zaznaczyliście o jakim modelu (napęd) repliki mówimy ;-) DObra, ja się w tym temacie więcej ne wypowiadam, uzupełnię informacje i "aj łil bi bek". Na razie pozdrawiam, i dziękuję za utarcie nosa.

Dante

Edited by CptDante
Link to post
Share on other sites

Bez względu na rodzaj napęu repliki tłumik zawsze wyciszy dźwięk wychodzący w kierunku celu (warunek dobrze zrobiony tłumik). Moje M4 (AEG) z odległości około 30 metrów jest na tyle ciche że spokojnie będąc ukrytym można sobie postrzelać. Przy skutecznym zasięgu 45-50 metrów to w zupełności wystarcza.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wie ktoś może gdzie dostać flipy i oslone przeciwsłoneczną do lunety 50-tki?

Wiem ze oslona jest na machinegunie, ale tam nie mam zamiaru kupować.

Najlepiej gdyby to było w 1 sklepie.

 

Luneta to Blog 4,5-14 x50.

Szukałem po sklepach ale nigdzie nie ma flipów dostępnych w tym rozmiarze.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...