Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG] ( Navy Electric Airsoft Rifle )


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam użytkowników Siga,ja posiadam wersję 552,patrz wcześniejsze posty.Zmieniłem ostatnio źródło zasilania repliki "przesiadłem" się na batkę lipo,zapakowałem tylko 7,4 V 1000mAh.Sig rozszalał się,wzrósł rof niesamowicie teraz muszę uważać,bo opróżnienie hi-capa trwa naprawdę krótko.Zastanawiam się,jakby zachowywał się Sig przy 11,1V,chyba mała kosiarka byłaby z niego.Nawet niższe temperatury nie mają jakiegoś negatywnego wpływu na czas użytkowania baterii,radzi sobie ona bez wiekszych problemów.Cieszy mnie też fakt,że pojawiło się metalowe body do Siga,wystarczy kupić,przełożyć co trzeba i mamy wersję metal(choć cena 590 zł odstrasza).Poza w/w zmianami opisanymi w innych postach Sig działa bez zarzutów,choć minęło już 14 miesięcy użytkowania repliki.Pozdrawiam wszystkich Duńczyk.

Ps.czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem Siga w wersji metalowej ICS-a,może podzieli się uwagami,ale takimi użykownika z eksploatacji Siga,czy jest on naprawdę warty swojej ceny(1599zł),może ma jakieś krytyczne spostrzeżenia jeszcze raz pozdrawiam

Edited by shooter62
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko!

 

Jestem nowy na forum ale siga (JG) mam od dłuższego czasu. Działa bez zarzutu jakies 8 miesiecy. Niestety dostałem go bez szyny ris na body :!: i tu się nasuwa pytanie: Czy ktos ma na sprzedaż, lub wie gdzie kupić tą szynę?? Proszę o szybką odpowiedź!!

 

Pozdro! M!KE

Link to post
Share on other sites

A ile ta replika moze mi dzialac przy odpowiednim smarowaniu , odpowiednim obchodzeniem sie z nim ? Mam zamiar wystrzelic z niego ok 20k kulek rpzez 2 lata. Podziala mj przez ten czas?

 

Tylko prosze nie pisac ze chinol to loteria z tego co wiem te sigi sa najbardziej polecane po augach i po g36. Pozdro

Link to post
Share on other sites

A ile ta replika moze mi dzialac przy odpowiednim smarowaniu , odpowiednim obchodzeniem sie z nim ? Mam zamiar wystrzelic z niego ok 20k kulek rpzez 2 lata. Podziala mj przez ten czas?

 

Tylko prosze nie pisac ze chinol to loteria z tego co wiem te sigi sa najbardziej polecane po augach i po g36. Pozdro

 

20k to niektórzy robią z 3-4 miesiące więc nie jest do dużo- moja gietka ma 30k od sierpnia.

Na upartego przy solidnym przeglądzie zerowym to nie trzeba nic zmieniać - no może poza gumką hop-up i ew lufą dla poprawy skupienia...

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli licząc moja snajpa będzie miała 20k za około, czekaj... za około 10 lat :D

 

Ja tam 1800 kulek wystrzeliłem przez cały rok.

 

A wy 30k? ;) OMFG...

 

MP5 Galaxy Tuksiaka wytrzymała chyba 70k, ale bebechy prawie stock...

 

Jakie serie wy prowadzicie? Pewnie cały hi-cap jedną serią...

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Przy cotygodniowych paro godzinnych spotkaniach schodzi te 4-6k kulek miesięcznie..Nie wiem co w tym dziwnego...

 

Ostatnie większe spotkanie na 150 osób i jednego dnia pozbyłem się ponad 2 tysięcy kulek..

Swoją drogą serie dość krótkie , więc nie wiem do czego pijesz ;-)

 

Ogólnie stockowy solidny chińczyk przeżyje zwykle spokojnie ten roczek katowania więc nie wiem o co się martwić...

 

A snajpa to co innego więć nie wiem co to ma do tematu. Wewnętrznie sig to prawie gieta więc i przebiegi wytrzyma analogiczne jesli tylko ktoś go w Polsce solidnie przesmaruje i podkręca- opłaca się więc brać w dobrym sklepie.

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Nie cierpię strzelać seriami. Mam taka zasadę jedne strzał , jeden trup.

Tak wiec bardzo malutko kulek zużywam. Np: pożyczona mp5 G&G podczas 6 godzinnej strzelanki wystrzeliłem ok 200 kulek tak na oko. A jedno jeszcze chciałem wiedzieć. Czy Sig tak jak gietka ma również taka plastikowa szynę , która jak się złamie to nie ma ratunku? Chodzi mi o ta szyna na której jest hop-up, tak słyszałem. Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W jak sposób rozwiązujecie kwestię przenoszenia dodatkowych magazynków? Chodzi mi przede wszystkim o długie midcapy MAGa.

 

Czy dwa spięte wchodzą do podwójnej ładownicy do M4, ewentualnie AK/Beryl, czy raczej dopiero do potrójnej, jak magazynki od G36?

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem od 3 lat. Wymienilem przez ten czas jedynie gumke HU. Czyszczenie i smarowanie norma. Od poczatku wszystko w stock'u (ponad 360fps). Repliczka naprawde chodzi swietnie. Odglos pracy GB jest dosyc specyficzny ale jakos nikt nie narzeka ;-) .

Bateria rewelacyjna! Lufa w kazdej z pieciu ktore zakupilismy, precka nie jest, ale skupieniem zaskakuje! Ris'y dobrze wykonczone, sciete. Na samym poczatku uzytkowania swietnie spasowane elementy korpusu i oslony lufy. Nic sie nie gibie ani nie skrzeczy. W obecnej chwili zauwazam ze replika zaczyna "pracowac na boki" ale nie jest to znaczacy mankament. Nadal wszystko jest zwarte. Nie zapominajmy ze body to plastik i nie ma sie co fajerwerkow spodziewac :-F .

ROF jest zwyczajnie przyzwoity. Nie jest to uzi ale swietnie i wystarczajaco jak dla mnie sypie kulkami (nie mam jak sprawdzic rof wiec rzetelnych info nie podam).

Replike zakupilo 5 czlonkow z mojej ekipy. Zakupilo pozniej kolejne repliki lepszych marek jednak zawsze kiedy cos kleklo brali siga i nigdy nie zawiodl.

Stosunek ceny do jakosci 5+.(za baterie, lufe, system i dostepnosc HU)

Magazynek.. szczerze tragedii nie ma bo dziala, ale plastik jest straszny :-F . na 10 magow w dwoch pekla sprezyna, ale po naprawie smiga dalej. Dobra opcja jest zakup magazynkow MAG'a, ale ciezko sie strzela lezac gdzies na plasko szczegolnie kiedy ma sie zalozony kolimator. Wszystko strasznie wysoko i mozna zostac zauwazonym. Trzeba sie rowniez przyzwyczaic do brania poprawki przy strzale zeby jak sie lezy gdzies w okopie, nie puscic serii w kupke piachu (akurat mam ACOG'a i ... hihi no wlasnie). Jest wysoko.

Magi (MAG'a) spiete podwojnie w moim ciras'ie kiepsko wchodza. Jest tez problem przy wyciaganiu bo odstaja montaze dla kolejnych, ale jesli ma sie juz dwa spiete to nie widze sensu na montowanie trzeciego (osobiscie troche niewygodne) i raczej mozna je usunac. Wtedy powinno wchodzic.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, i mam do was pytanie. Otoz kupiłem używanego sig-a 552, ma pół roku, strzelajac z niego, po około 40m, kulki lecą lekko w bok. Czy to jest wina gumki hop-up? Zastanawiam się równiez czy warto inwestowac w to http://www.taiwangun.com/shop,show,1398 Moze mozna dostac podobne osiagi za nizsza cene? Co najlepiej wymienic na poczatek aby replika lepiej sie sprawowała, i co najwazniejsze zeby cena nie odstraszała. Dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Przeczyść gumkę i lufę wyciorem ze szmatką. Może trochę syfu Ci się nazbierało i taki jest efekt.

 

Być może jeszcze się gumka przekrzywiła i krzywo podkręca.

 

Do tego musisz wyjąć komorę hop-up.

 

Z tym GB może być problem, a nawet kilka:

 

- długość dyszy, problemy z podawaniem kulek itp.;

- cylinder 0, a tu mamy pewnie 2, gorsza celność;

- moc, 430fps -> 250mm lufy?

 

Ja bym wymienił gumkę hop-up na Systemę czarną:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1637 i takie dystansery:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4321

 

Nie wiem czy warto w to więcej inwestować.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Ok, gumka i dystansery wpozadku, ale chodzi mi glownie o podniesienie mocy repliki, bo 360fps to jednak troche przymało.. moze wystarczy wymienic sprezyne w standardowym GB na jakas mocniejsza? do tego lufa precyzyjna, ale boje sie ze albo nie wytrzymaja zebatki albo silnik nie uciagnie, i zrobi sie domino dlatego chciałem kupic nowy GB, caly

Link to post
Share on other sites

A masz aku do tego GB Cymy? Tam jest pewnie coś koło M130 więc i tak i tak byś musiał mieć nowe aku.

 

Ja bym się zainteresował lipol-ami.

 

Zapytaj się krakmana czy ten GB wejdzie. Byś musiał cylinder zmienić na 2.

 

http://www.taiwangun.com/contact - tu pisz.

 

Ja bym dał M110, cylinder 1 i do tego teflon-fix + gumka hopa Systemy i precka trochę dłuższa.

 

Jak dobrze poskładasz to 390fps powinieneś mieć.

 

Nie wiem czy jest w ogóle sens się w to babrać, ja bym dozbierał do czegoś lepszego.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...