Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taiwangun odpisał mi ja ko to pytałem, że ok 14 strzałów (po5 kulek).

 

Ja swojego mam od 2 dni i jestem zadowolony :D

 

Co do osiagów na razie nie miałem jak tego sprawdzić - strzelałem troche na dworze ale jest zimno wiec zapewne są słabsza (tak jak to jest i przy pistoletach gazowych). Ale mino to na przy ok 4 stopniach strzelał nieźle.

Oczywiscie im dajel strzelamy tym abrdziej zwieksza sie rozrzut kulek :D

Wykonanie (zewnętrzne - do środka nei zaglądam :P) imo po porostu super rawie wszystko metal. Koniec kolby z gumy - świetna sprawa.

Nie wiem co jeszcze moge napisac sporo jest juz tu w temacie.

Link to post
Share on other sites

Dobra dziś dotarł mój egzemplarz.

Pierwsze wrażenie - ciężki. Naprawdę ta replika waży swoje - niby tyle co G36 JG ale wydaje się cięższy. Być może to ten metal - metalowe jest wszystko, oprócz kolby, dźwigni przeładowania i osłony spustu (acha plastikowe są jeszcze muszka i w sporej części szczerbinka, ale szybko się ich pozbyłem bo mi się nie podobają ;p). Metalowe są też bebechy (ale o tym za chwilę ;)

Co do wykonania - naprawdę jest dobre. Metal ma przyjemny, matowy kolor (mam wersję czarną z długą kolbą). Metal to oczywiście jakiś znal czy coś takiego - w każdym razie magnes na niego nie reaguje. Z blachy są tylko ze 2 elemenciki wewnątrz. Tym niemniej metal jest ok. Farba nie schodzi i nie wygląda na to żeby miała łatwo zejść. Lufa jest piękna (faktura, kolor) body trochę gorsze (kolor jakiś taki mniej fajny ale i tak oceniam na 4). Kolba i dźwignia przeładowania z gumowanego ABS-u. Ciekawi mnie ile guma wytrzyma ale na razie wygląda to super no i w dotyku też jest fajne.

Z mankamentów mogę jeszcze wymienić trochę latającą dźwignię przeładowania - może uda się coś z tym zrobić.

 

Wnętrze. Tak - rozebrałem to od razu jak dostałem Powodem był nieszczelny magazynek. Kontrola w sklepie chyba trochę kuleje ale nic to i tyk zamierzałem go rozebrać i nie patrzeć na gwarancję. Okazało się że gaz ucieka każdym możliwym zaworem, oprócz najbardziej zawodnego zaworu do ładowania gazu :P (zrobiłem test pod wodą i się przeraziłem). Powód był raczej prozaiczny - skręcające go małe chińskie rączki nie zjadły dziennej miski ryżu bo wszystko było nie dokręcone. Na wszelki wypadek wymieniłem wszystkie uszczelki, skręciłem i teraz jest git - zero nieszczelności (najpierw był test w wodzie - pokazało się parę bąbelków ale na tym koniec).

 

Jutro po testuję jak toto strzela (tylko z zasięgiem będzie problem - trochę za zimno jest)

 

Podsumowując - wg. mnie jest to dobry zakup. Oczywiście nie oczekuję od niego osiągów - ma to być raczej replika na ścianę, ew. do luźnych strzelanek. No ale w środę spróbuje przetestować go w warunkach bojowych, a nuż widelec okaże się że da się z tego kogoś trafić?

Czy warto kupić? Jeżeli ma to być czyjaś główna broń to chyba lepiej kupić elektryka. Jeżeli natomiast lubicie szczotki (tak jak ja) to błędem jest nie kupić tego za tę cenę.

Pozdrawiam :)

Rafał

Link to post
Share on other sites

I informacja dla mojej prywatnej perwersji*: czy pod górną powierzchnią korpusu coś jest, czy też znajdzie się miejsce, żeby zamocować śruby trzymające szynę montażową (np. taką: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...oducts_id=1683)?

 

* jak dotąd każda moja długa replika kończyła z zamonotwaną optyką, taką czy inną... no takie zboczenie mam :neutral:

Link to post
Share on other sites

Vaderski:

najpierw trzeba zdjąć osłonę spustu - odkręcić śrubę i wybić ten stalowy pin. To drugie to koszmar - dopiero przy użyciu 1kg uniwersalnego manipulatora się udało (czytaj - jakiś bolec + młotek i walimy). Po wyjęciu spustu (cały zespół trzyma się razem i nic nie wypada), trzeba odpowiednio ustawić dźwignię przeładowania i wyjąć cały zespół zamek + zbiornik gazu itp. Później to już chyba wsio jak to rozkręcasz - za wiele elementów toto nie ma i składa się i rozkłada dosyć łatwo

Errhile:

Też zastanawiam się nad szyną - w body już są otwory do zamocowania szczerbinki (rozstaw pomiędzy środkiem jednego a drugiego to ok 5,7-5,8 cm). Jak wkładałem tam suwmiarkę to wchodzi na ok 8mm - później trafia na jakieś elementu zamka. Samo body ma jakieś 2mm grubości. Teraz nie wiem czy śruby same z siebie by wytrzymały, ale cienka nakrętka powinna wejść i dać odpowiednią sztywność.

 

Strzelałem trochę na amunicji 0.12 i 0.2 (niestety nie mam cięższej). ),2 leci dobrze, w miarę równo i skupienie jest ok. Na 0,12 to z kolei prawdziwy szotgun - kulki są trochę za lekkie i rozrzuca je na dużym obszarze. Wpadłem jednak na pomysł że można załadować sobie do jednej rurki 0,12 do pozostałych 0,2 i masz amunicję na każdą okazję. Jak wchodzisz do CQB to tylko ustawiasz odpowiednią rurkę żeby z niej czerpał kulki 0,12 i walisz i nie celujesz za bardzo, a na trochę większy dystans - jeden obrót bębna i już masz 0,2 g. Dodatkowo na szynie jest taki otworek - ja sobie namalowałem tam żółtą kropkę - tam gdzie chcę żeby była szyna z kulkami 0,12 i jak chcę z nich strzelać to wystarczy odpowiednio przekręcić cylinder z rurkami-magazynkami.

 

Postaram się o jakieś dokładniejsze testy i zobaczymy. Planuję też go jeszcze raz rozkręcić i porządnie skręcić wszystkie elementy bo naprawdę mój chińczyk nie zjadł śniadania i nie miał siły dokręcić śrubek :P

 

Ja myślałem o tej szynie (wygląda tak samo więc po co przepłacać):

http://tarcza.pl/index.php?p54,szyna-ris-m...szerokosc-20-mm

pzdr

 

Dziś po raz drugi rozebrałem M500. Nie żeby coś mu było - po prostu chciałem sprawdzić czy uda się poprawić parę wad. Po pierwsze trochę denerwowała mnie zbyt luźna dźwignia przeładowania, po drugie latająca blaszka w oknie wyrzutnika łusek (nie wiem jak nazywa się to w shotgunach - ale to takie coś jak suwadło - może dla prostoty będę to tak dalej określał ale chętnie dowiem się co to :). Tak więc dźwigni przeładowania nie udało mi się rozebrać - trzeba chyba wykręcić coś z magazynku (chyba z przodu jest śruba ale jak w dowcipie: próbowałem jedną ręką, próbowałem drugą ręką, obiema i przez szmatkę i nic...). Trochę pomogło podklejenie izolki na prowadnice w body po których przesuwają się ramiona dźwigni - po prostu prowadnice są za szerokie. Acha izolkę musiałem przykleić na superglue bo inaczej szybko spadała.

To "suwadło" natomiast jest fatalnie spasowane ze całym zespołem w skład którego wchodzi m.in. zbiornik gazu (nazwijmy to zamkiem :). Luzy na prowadnicach zamka i "suwadła" to ok 1mm ! Na szczęście też da się to załatwić izolką (ja nakleiłem ją na górę zamka po której porusza się prowadnica "suwadła". Po tych dwóch zabiegach elementy już tak nie latają.

Warto może jeszcze zwrócić uwagę na nieszczelność pomiędzy lufą a zamkiem. Dysza od zamka nachodzi na lufę bardzo luźno - niestety trudno tam podkleić teflonu, czy izolki.

Edited by fuko
Link to post
Share on other sites

Vaderski - o, to będę musiał wypróbować.

 

Wczoraj odebrałem przesyłkę - wygląda super, pięknie leży w ręku, niestety z przestrzelaniem muszę zaczekać do niedzieli.

 

W pudełku dwa imbusy do regulacji i komplet uszczelek. Instrukcja jest kopią Marushinowskiej (nawet pisze, że Marushin) - podobnie jak replika zresztą.

 

Pytanie do Was: instrukcja pokazuje, że do strzelby jest zarówno muszka karabinowa, jak i - zamienna - koralikowa. Ktoś dostał ją w zestawie? Bo ja nie (a byłbym chętny odkupić).

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszedł mój egzemplarz też z kolbą. No cóż tu mówić w sumie jestem zadowolony z zakupu, wygląd moim zdaniem jest świetny. Zasięg mnie zadowala na 0,25 około 17 m a na 0,20 większy rozrzut jest ale i dalszy zasięg. Ale przypominam jest zimno. Jak na bliskie kontakty jest to świetna broń. Jak na 199 zł (przecena na krakmnie) Jest to dobra replika

Link to post
Share on other sites

Fotek bebechów nie mam, może następnym razem jak będę rozkładał to zrobię.

Vaderski - będę musiał wypróbować ten patent - zresztą już sporo luzów zlikwidowałem.

 

Imbusy w zasadzie się nie przydają - nie znalazłem miejsca gdzie można by ich użyć poza jedną śrubką w magazynku. Podejrzewam że to taki chiński standardowy zestaw do obsługi repliki :P.

Przyrządy celownicze mam tylko standardowe - koralikowych nie było...

 

A to że jest zimno to rzeczywiście problem - wczoraj chciałem wypróbować replikę na strzelance ale było minus parę i gaz się skroplił :D Nawet myślałem że może coś się sypnęło ale dziś rano strzelał super. No ale strzały próbne (przed strzelanką) wszystkim się podobały :)

 

Zastanawiam się czy nie spróbować z CO2 - w końcu w promocji zaoszczędziłem te 300 zł - akurat na adapter Mad Bulla ;). Ktoś już z tym eksperymentował? Jak patrzę na bebechy to wydaje się że powinny wytrzymać - tylko uszczelki mogą pójść.

Edited by fuko
Link to post
Share on other sites

Niestety pojawił się problem. Po tygodniu przerwy chciałem nabić replikę gazem i okazuje się, że mag jest nieszczelny. Problem w tym, że jeżeli czółno jest w początkowym miejscu gaz ulatnia się przez zawór ładowania, kiedy strzelba jest naładowana - wylatuje przez lufę. Obawiam się, że to nie nieszczelny mag, lecz cos innego. Nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Jak daleko mogę się posunąć w rozebraniu repliki, by nie stracić gwarancji? GB nie raz otwierałem, ale na gaziakach się kompletnie nie znam.

Edited by Wojciech_G
Link to post
Share on other sites

Ja też naklejek nie miałem i na gaziakach się nie znam. To jest mój pierwszy i rozebrałem go już pierwszego dnia ;-) . Mając instrukcję to naprawdę nic trudnego. Najlepiej na początek sprawdź czy wszystkie zawory i nakrętki masz dokręcone - u mnie nie to w sumie wystarczyło.

Nie wiem czy rozbierając replikę i dokręcając zawory i śruby stracisz gwarancję - mi to było w sumie obojętne, bo i tak nie chciałoby mi się wysyłać tego na gwarancję i pakować i płacić za wysyłkę i czekać na naprawę itp. Wolałem naprawić sam. Ale jak to mówią: twój cyrk - twoje małpy ;-)

Link to post
Share on other sites

Gdyby to była kwestia nieszczelności zaworów to również bym się nie zastanawiał. Martwi mnie to, że gaz przy nieprzeładowanej replice ucieka zaworem do ładowania gazu, a przy przeładowanej przez lufę. Więc to raczej nie kwestia zaworów lecz czegoś, co sprawia, że zawory się nie blokują.

Link to post
Share on other sites

Dziś poddałem replikę wstępnemu przestrzelaniu. Wnioski:

 

- HFC134a czy jak tam sie toto nazywa, jest za słabym gazem do tej zabawki (kupiłem go z myślą o innej, więc mnie to nie martwi).

- temperatura około zera zdecydowanie nie dla niej.

- kulki 0,25g przy tym gazie - za cieżkie.

- frajda ze strzelania - bezcenna.

 

Po prostu - przynajmniej na zimę - trzeba będize kupować red gas. Bo nie widzę za bardzo sensu kupna adaptera na CO2 specjalnie pod tą zabawkę.

 

All in all - w tym układzie prawdopodobnie będzie to doskonała replika do CQB (do tego zresztą stworzono oryginał) oraz na LARPy. Muszę jej tylko dorobić montaż z latarką. I uszy do pasa nośnego (na amerykańskim forum radzili, by powierzyć to zawodowemu rusznikarzowi - muszę koło Świąt wpaść do lokalnego speca i zapytać, ile to będzie kosztować)

Link to post
Share on other sites

Co do zaworów - hmm nie wiem co to mogłoby być - jak rozebrałem bebechy to zawór do ładowania prowadzi do zbiorniczka z gazem a tam jest jeszcze jeden zawór który przy przeładowaniu "pobiera" gaz do wystrzelenia i to tyle. Ja jak rozebrałem to nie byłem pewny którędy uchodzi gaz więc włożyłem zbiornik do wody i wszystko wyszło na jaw ;).

 

Co do zawieszenia - ja myślałem o tym żeby wykorzystać te dwa przewiercone "cycki" i wpiąć w nie takie kółka jak do kluczy (są różnej wielkości - w tym takie które nie powinny mieć problemu z utrzymaniem repliki). W razie czego jest i tu podobne ale chyba trochę za drogie:

http://www.taiwangun.com/shop,show,358

Gdzieś w necie widziałem też takie coś do ostrego co mocuje się pomiędzy body a kolbą - coś w stylu tego:

http://www.taiwangun.com/shop,show,809

Link to post
Share on other sites

Przy zaworach nie grzebalem jeszcze, i nie wiem, czy będę.

Kolega twierdzi, że na normalnym green gas'ie, przy kulkach 0,25 powinienm mieć spokojnie 20m zasięgu. Do CQB - dość.

 

Ten adapter zawieszenia który linkujesz, jest do M4/M16. W Mośku po prostu ni diabła nie ma gdzie go przyczepić. Kółka do zawieszenia mogą być, ale cudu nie oczekuj.

Link to post
Share on other sites

Zasięg jest ok - o zaworach pisałem Wojciechowi. Szkoda że nie ma hop-up'a - w nowszych marushinach takowy jest. Ale może w przyszłości i to skopiują. Zresztą może któregoś dnia przerobię lufę i zrobię hpo-up?

Już trochę przerobiłem mośka - dodałem osłonę lufy (chłodnicę) od starego M47 DE. Jest ładna, blaszana, co prawda wymagała drobnych przeróbek ale jest ok. Dorobiłem też przedni celownik koralikowy (przycięta śrubka + malutki koralik + super glue). Wiem że lepiej byłoby przylutować (koralik jest z blaszki) ale na razie jest ok. Naprawdę taki celowniczek (w kolorze błyszczącej miedzi) przyspiesza celowanie.

Latarkę i/lub laser też pewnie kiedyś wstawię. Są do tego fajne montaże:

Pierwszy trochę mniej fajnie wygląda ale wejdzie bez przeróbek

http://www.tarcza.pl/index.php?p90,montaz-...e-calowa-obejma

Drugi jest przeznaczony do czego innego i jest za szeroki, ale trochę izolki i powinno być ok (i ma 2 dodatkowe szyny):

http://www.tarcza.pl/index.php?p145,montaz...lownik-laserowy

 

 

Adapter zawieszenia - wiem że to od m4/16 - natomiast podobne są do m500/590. Tylko są one do ostrej wersji (replik nie widziałem). Np. tu:

http://www.attackopgear.com/product/MCT590-1R.html

czy tu:

http://www.midwestindustriesinc.com/index....category_id=123

Montuje się je pomiędzy kolbą a body - trzeba odkręcić kolbę, założyć adapter a następnie przykręcić kolbę - wystawać będą tylko te ucha do zawieszenia. Jakiś amerykanin zaczepił kolbę od ostrego więc sądzę że po niewielkich przeróbkach taki adapter by wszedł.

A po kółkach od kluczy cudów nie oczekuję - tylko że utrzymają replikę :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...