Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Myslałem raczej o takim montażu latarki (magazynek i lufa mają 25,3mm średnicy w moim egzemplarzu).

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1732

 

Z muszką koralikową - dobrze kombinujesz, będę muisał to samo zrobić :)

Z adapterem - dobre, dobre, 1-punktowy pas nośny do CQB to fajowa sprawa :) Też czytałem, że daje sie montować częsci od ostrego :) Tylko, że to, co linkujesz to części do Moska, a na Krakmanie była część do eMki. Wątpię, żeby podeszło :/

...kiedy ja znajdę czas, żeby do rusznikarza pójść? :/ ...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powoem Ci tak: zastanów się dobrze, po co Ci to.

 

Jeśli chcesz strzelby do CQB, jako replika zapasowa - może byc fajnie, tylko ona naprawdę jest full-metal, i waży prawie 3kg (moja waży 3kg - model z kolbą). Wrzucić sobie 3kg na garba dodatkowo - au, można poczuć.

Jeśli chcesz sobie kupić dla fazy, czy jak kto woli "dla miecia", na scenariusze z klimatem / shotgun party / gangsta stajla ;) - bierz.

Jeśli próbujesz rekonstruować jakąś formację policyjną - bez gadania, kupuj natychmiast.

Jeśli uważasz, że będzie ona stanowiła replikę zapasową na wypadek "siądnięcia" głownej - IMO nie warto. Zwłaszcza, jak się nie ma samochodu, który będzie nas woził na strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Kilka uwag dla posiadaczy:

 

a) jak tylko zobaczycie kulkę w rurce to nie ładujcie więcej bo to grozi zacinką niemiłą

 

b) kółka zawieszenia taktycznego mozna zrobić z mocnego kółka do kluczy i podmalować jakaś farbką

 

c) przy niskich temperaturach osiagi spadaja dość znacznie i gaz wariuje wychodzac nawet lufą.Ładować powinno sie przez kilkanaście sekund prostopadle do wlotu.

 

Ogólnie polecam.

Link to post
Share on other sites

Mieliście rację, okazało się, że zawory były nieszczelne. Wszystkie... Krakman zaczyna obniżać jakość swoich usług, oby szybko to się zmieniło.

 

Sam Moosberg jest banalny w rozkładaniu, w porównaniu do GB to pikuś. Jedynie złożenie i dopasowanie zbiornika z gazem do zespołu spustowego sprawia trudności. Podsumowując: młotek i wiara w siebie wystarczą.

Link to post
Share on other sites

No właśnie coś nie tak z tym przeglądem, ale w sumie nie jestem zły - bo nauczyłem się jak składać i rozkładać mojego Mośka. Na pewno w przyszłości ta wiedza mi się przyda więc nie jest źle ;)

A co do wkładania zbiornika z powrotem - najlepiej chyba najpierw zamontować na nim tę "srebrną" klapkę i przy wkładaniu przesuwać dźwignię przeładowania - on wchodzi dosyć łatwo tylko dźwignia musi być w odpowiednim położeniu (trzeba to wyczuć).

A zespół spustu wchodzi łatwo jak odciągnie się ten młoteczek.

Link to post
Share on other sites

Ale czy ja się dziwię że coś się pieprzy? Nie. Tu chodzi tylko o to że moja replika już przyszła z nieszczelnymi zaworami. Dla mnie nie był to wielki problem - na gwarancji mi nie zależy, naprawiłem więc wszystko sam - co sprowadziło się do dokręcenia zaworów. Wg. umowy gwarancyjnej straciłem w ten sposób gwarancję i trudno. I tak jak napisałem nie zależy mi na niej ;-)

Tylko widzę tu problem ze sklepem który nie dokonał przeglądu repliki (wystarczyłoby żeby dokręcili zawory) i tyle. Skoro taki problem istnieje należy chyba go opisać i pokazać jak sobie z nim poradzić.

A poza tym jednym problemem replika mi się podoba i już ją tuninguję. Z wysyłką też nie miałem problemów i na nią nie narzekam.

Tak więc trudno powiedzieć że robię sobie jaja - po prostu opisuję co jest ok a co nie. A wysłanie nie szczelnej repliki nie było ok. Szczególnie że mój egzemplarz był chyba przestrzelany bo jak napełniłem go gazem i strzeliłem "na sucho", gdy usłyszałem że się ulatnia to poleciały z niego jakieś kulki.

Dobra tyle wyjaśnień - wielkiego żalu nie mam.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Chyba trafiłem na dobry egzemplarz - gazu wystarcza na znacznie więcej, niż te 14 strzałów, o których wspominał Krakman.

Dziś strzelba była uzywana jako "pożyczka" - i użytkownik bardzo ją chwalił. Dostała normalnego gazu zamiast HFC134a, i było ok (temperatura w porywach do +10 st. C). Inna rzecz, że koledzy przyzwyczajeni do pistoletów przerazili się, jak zobaczyli ile tu gazu wchodzi :D

 

No i... lansss tego wynalazku jest wielki, połowa obecnych chciała sobie po strzelaniu "pyknąć" z Mośka ;)

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o tuning zewnętrzny - nad wewnętrznym jeszcze nie myślałem :P Choć może udałoby się wrzucić do środka hop-upa - nowe Marushiny mają takowy:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?reviewID=207

Ciekawi mnie tylko rola tej zagiętej lufy i co daje drugi hop-up.

W zagramanicznych sklepach są też stalowe ramiona do mechanizmu przeładowania i jakieś inne zawory ale na razie nie wiem czy to potrzebne.

 

Na razie bawię się w tuning wizualny - dodałem osłonę lufy od starego bubla igla - trochę piłowania + izolka i jest super (ta osłona to była chyba jedyna metalowa i fajna rzecz w tym shotgunie). Dorobiłem muszkę koralikową, zaczepy do pasa z kółek do kluczy (znalazłem odpowiednio grube za jakieś 80 groszy sztuka co w porównaniu z kosztującym 20 zł zaczepem na taiwangunie jest sporą różnicą ;-) )

Teraz robię własnoręcznie ładownicę na kolbę - niestety trudno takową kupić (żeby była na shelsy a nie zwykłą amunicję) no i kombinuję skąd wziąć łuski. Szkoda że nie mam pozwolenia na broń - kupiłbym sobie pełne i wysypał albo wystrzelił w jakieś drzewo u siebie. Cena pełnego naboju to ok 1PLN więc śmieszne są aukcje na allegro gdzie za wystrzelone ludzie chcą nie wiadomo jakiej kasy :???:

 

Jak zrobię coś w środku to opiszę, a jak skończę tuning zewnętrzny to porobię fotki i się pochwalę :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz gdzieś w okolicy strzelnicę sportową na której są stanowiska do strzelania do rzutek, to gwarantuje że możesz otrzymać tony łusek. Swego czasu z Wrocławia przywiozłem tego z kolegami chyba z 600 sztuk (i niestety przy okazji któryś porządków pozbyłem się resztek :/) Właściciel/nadzorca/cieć terenu stwierdził "A zbierajcie sobie, leży tego tam (pod stanowiskami) w cholerę" i miał rację :D Kolory łusek jakie tylko chciałeś. Adresu nie pamiętam co prawda (lat kilka minęło), ale strzelnica znajduje się przy wojskowym/robotniczym (or sth) hotelu i w większości zajmują ją stanowiska do skeet'u (czy to się odmienia ;) ?)

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites

Wie ktos moze gdzie mógłbym dostać kolbę taka jak tu?

http://www.youtube.com/watch?v=zCZT0F0m-IQ...feature=related

to chyab od ca 870 folding stock ?

i moze ktos wie jak to zamontować ?:D

ew myślał ktoś moza o składanej kolbie? :D jakies pomysły?

 

Aha i co to jest msuzka koralikowa ?:D

 

EDIT:

Znalałem kobę:

http://www.combatstocks.com/ATI_Universal_..._Stock_SALE.cfm

 

ktoś wie czy mozna cos takeigo dorwać w polsce?

Aha i na tej stornei sa tez inen skąłdne kolby do mossberga :)

Edited by Daniellowawa
Link to post
Share on other sites

Z tą kolbą to może być problem - obawiam się że w Polsce takiej nie kupisz. Po prostu nie jesteśmy krajem gdzie można sobie kupić takiego mośka do ochrony domu (jak w stanach ;-) ). Strona która podałeś jest chyba lepszą ze stron gdzie można takie kolby zakupić - na dodatek w niskiej cenie. Kolba teleskopowa, podobna do M-kowej, jest na tej stronie prawie o połowę tańsza od repliki Guardera. Nie wiem tylko czy sprzedają za granicę ale mam ciotkę w stanach więc to nie wielkie utrudnienie jeżeli zdecyduję się to ściągać ;-)

BTW jakbyś zerknął do mojego pierwszego postu w tym temacie to nie musiałbyś szukać bo podawałem już linki i do tego filmiku i do tych kolb ;-)

 

A muszka koralikowa to taka:

http://www.gunblast.com/images/Savage_210FT/1Mvc-006f.jpg

lub podobna - generalnie do zrobienia ze śrubki i przylutowanej/przyklejonej kulki. Ja użyłem kulki z jakiegoś łańcuszka z blaszanymi kulkami - czegoś w stylu łańcuszka od nieśmiertelników:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=81

 

tu masz jeszcze jak to wygląda po wykręceniu:

http://www.midwayusa.com/midwayusa/staticp...hres/549074.jpg

Link to post
Share on other sites

@ Daniello - kolba od Remingtona 870 nie będize raczej pasować do Mossberga 500. Dwie różne - choć podobne - konstrukcje. Jak już było pisane - pasują kolby od ostrego Mośka.

 

Nie wiem, gdzie w Polsce dało by się taką kupic - formalnie, kolba nie jest "istotnym elementem broni palnej", czyli nie wymaga zezwolenia. Tylko, ze pompki nie były u nas nigdy popularne, więc rusznikarz obsługujący myśliwych musiał by to specjalnie ściągać. IMO więcej zachodu, niż to warte.

 

Możesz poszukać części do Mośka Maruzena (IIRC - pierwowzór naszej zabawki... a może to Marushin był?). Najprościej robić, jak radzi Fuko: kupic w Stanach przez znajomych. Oczywisćie upierdliwe i kosztowne (już mi paczki ze Stanów odsyłali z powrotem, a wierzcie mi - nic lewego w nich nie było). Oczywiście ryzykujesz, że nie będzie pasować :/

 

Edyta:

http://www.combatstocks.com/Shotgun_Stocks_Folding.cfm - fajny wybór :) Fuko, jakbyś ściągał - daj znać :P

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Amerykanin twierdzi że kolba pasuje bez większych przeróbek - trzeba tylko troszkę przypiłować. Tu cytat z komentarzy do filmiku:

"Its an ATI top folding style stock. I used the stock bolt but trimmed about 1-2mm off the threaded end. It works really well but the heatshield is a real pain to get seated so that it doesn't move around or interfere with the pump"

 

A czy będę ściągał? Na razie nie planuję ale jakby co to napiszę. Kiedyś zastanawiałem się nad ściąganiem przez ciotkę/znajomych Eotecha - większość sklepów nie wysyła tego za granicę a i kolesie na ebaju też nie chcą. Z tego co wiem to posiadanie tego sprzętu nie jest nielegalne czy coś tylko chodzi raczej o patriotyzm. No ale wszystko da się obejść ;-)

Link to post
Share on other sites

U mnie awaria jednej z dwóch szyn przeładowania. Mądry naród chiński "udoskonalił" część, którą cywilizowany i średnio oblatany po maszynach technik wyciąłby na prasie z kawałka blachy, ale skośnoocy kseroboje musieli przedobrzyć i zrobili owe elementy jako odlewy. Efekt jest taki, że uwaliła się część szyny, która odpowiadała za zamykanie okna wyrzutowego. Okno wyrzutowe zamyka się tym pięknym niby chromowanym elementem, którego rolą również jest napinanie mechanizmu spustowego. Generalnie mogę sobie odciągać ręcznie, ale jakoś dziwnie dynamika obsługi pada :P Trzeba zatem wyciąć z blachy stalowej 3mm odpowiedni element i cieszyć się dobrym zdrowiem do końca dni. Przy okazji następnej rozbiórki porobię możliwie dokładne zdjęcia.

 

Jako, że ta replika jest mi potrzebna w rekonstrukcji, nie zawaham się w nią zainwestować, zwłaszcza w ten mądry adapter CO2. Czy ktoś mógłby przybliżyć temat albo podać linka? Thanks from the mountain.

Edited by lookout82
Link to post
Share on other sites

Dzięki! Zawsze wiedziałem, że Forumowicze to udoskonalona wersja google :) Nie żebym wykorzystywał Was nadmiernie, o nie :P

 

W nagrodę rzucę później rysunek techniczny dwóch szyn czółna do omawianego Mossberga. W razie awarii wystarczy wydrukować i zanieść jakiemuś średnio rozgarniętemu technikowi, bo część nie jest skomplikowana w produkcji.

 

Trochę sporo zachodu z tą konwersją do CO2, ale wydaje się, że gra jest warta świeczki, zwłaszcza że gdzieś mam kumpli, którzy pomogą ze sprzętem paintballowym. Dzięki za wskazówki, coś pokombinuje w tym temacie.

 

Jeszcze co do szyny RIS - można ją bez problemu zamontować w miejscu tradycyjnej szczerbinki, która jest montowana na dwie śruby. W zasadzie wystarczy nawiercić dwa otwory w szynie, jeśli takowych nie posiada, zrobić dodatkowe podtoczenia dla łbów śrub i można montować rozmaite fajerwerki wedle upodobania. Tym też się zajmę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...