Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 pytanka:

 

- Dlaczego Cm.028S ( http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=173 ) ma o 10-30Fps'ów mniej niż CM.028 B TACTICAL ( http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=793 )?

 

- Jakiego lepiej kupić (ze stałą kolbą czy składaną..)? Wiem, ze to "kwestia gustu", ale chodzi mi także o praktyczną stronę tego zagadnienia (kwestia baterii, mniejszych rozmiarów itp.). Jak Wy polecacie i dlaczego?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Mimo, ze sam posiadam skladana kolbe, raczej polecal bym ze stala... Po pewnym czasie rozkladania moga byc male problemy ( ale wystarczy przesmarowac i powinna smigac), lecz mankamentem jest chyba jednak mala bateria... Mimo wszystko to tylko Stick, a w wersji ze stala kolba baterie sa wieksze...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Keżeli przerabia się cm.028 na full metal + drewno to okładziny,rączke ,kolbę można dostać. Metalowa dolna część body też, górna jest już metalowa od nowości podobnie jak lufa i rura gazowa. Ale co z tym elementem do którego mocowana jest muszka ? i okuciami do drewna ? ktoś wie ,gdzie można nabyć metalowe takie elementy ?

Link to post
Share on other sites

Szukajcie a znajdziecie.

Pierwszy sklep z brzegu gdzie widziałem trochę elementów - Taiwangun, zakładka części i akcesoria - części metalowe i ..... o - wszystko jest ;). Body dolne, górne, okucia, rury gazowe itp.

 

Ps. Dodam od siebie- sam pamiętam jak miałem starą cymkę .028. Wg. mnie nie opłaca się wydawać drugiego tyle albo i więcej.. na pare metalowych elementów i drewno.

Jak ktoś ma starą cymkę to lepiej ją sprzedać komuś za grosze a samemu kupić coś boyia czy nowej cymki full metal i drewno itp, a jeszcze wyjdzie taniej (średnio 300-400 zł, a taką kwotę można wydać na same metalowe body i pare dupsów gdy się chce samemu przerabiać).

Oczywiście to tylko moje zdanie wysnute po rocznym użytkowaniu ak47cymki i pakowaniu w nią kasy, której mi teraz bardzo szkoda.

 

EDIT:

No chyba, że chcecie z tym biegać więcej niż np rok to inaczej sprawa wygląda, choć czasem ludzie pakując kasę z czasem zauważają, że za tą kwotę mogli mieć firmową replikę, więc trzeba ostrożnie wszystko przekalkulować ;).

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł. Posiadam całkiem sprawny gearbox i komore HU a takze lufe od AKM-a Cymki poniewaz odkupiłem od kolegi za grosze (Poco miał sie zmarnować :D ). I tak lezy ten GB i sie kurzy wiec.. wpadlem na pomysł zeby kupic u krakmana Ak47 CM tego za 299zł i wsadzic moje stare bebechy. W sumie to ten sam gearbox V3. powinno ładnie pasowac.

 

Zapytałem ponieważ nie jestem do konca pewny. Prosze o fachowa odpowiedz bez takich odpowiedzi typu "A poco?" "Jest sens?" "Bo mój kolega to.."

 

Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Alamo

Link to post
Share on other sites

Więc jak chcesz to wsadź, będzie pasowac.

Masz zapewne stary gearbox z cymek pierwszej seri (ok. 280 fps), a teraz dają do Cymki dające ok 380 fps.

Chcesz zamienić dobry gearbox na gorszy (ewentualnie taki sam jeżeli masz nowszy gearbox) :| ? ...

 

Masz dwie opcje:

1. Sprzedać stary gearbox

2. Trzymać go dalej jako zapasowy

 

Ps. Nie musisz pisać od razu drugiego posta jeżeli ktoś nie odpowie po 11 godzinach.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Lord_Nerevar jak piszesz Stock to określaj który (fps), bo CM.028 były jakieś 3 wersje z czego dwie miały pod 280-300 fps a ostatnia niecałe 400 więc różnica jest.

Tu masz "tabelke" http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=3

 

Przemo1994

Wystarczyło jakbyś napisał to w dziale dla zielonych, bo raczej nikt w temacie o AK nie poleci Ci czegoś innego niż AK.

Od Siebie: Obie repliki są dobre, wybierz tą która Ci się bardziej podoba. Gieta jest praktyczniejsza jeżeli chodzi o gabaryty i wygodę, za to do kałacha wsadzisz dluższą preckę i większą baterię. Polecam też przeczytanie tematów o tych replikach i wypisanie sobie "za" i "przeciw" w tabelce, może to Ci jakoś pomorze.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie, jakie najlpepiej kulki do CM.028 ze stałą kolbą, lufa stock (szukałem konkretów brak)

 

0.25g do tej najnowszej wersji, do reszty 0.2g. Polecamy kulki Blaster.

 

Cześć żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem napisze tutaj :wink:

Co bardziej radzilibyście wzionśc tego ak 47 cymki czy może tego mp5 JG

http://taiwangun.com/?str=product&prId=177

 

Kałacha do lasu, Mp5 do budynku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No do standardowego CM 028 takiej szyny nie da rady - nie ma szyny bocznej ani nijak jej do plastik body nie zamontujesz. Ta co pokazalem ma inne mocowanie, co prawda jest przeznaczona pod Beryla, ale moooże... ludzie nie takie rzeczy wykombinować potrafią, może jakiś magik już to zrobił ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...