Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Mam problem z ładowarką, a dokładniej z jej konstrukcją :? Mianowicie wygląda ona tak:

322ada1kl.jpg

Problem w tym, że nie da się jej nigdzie podłączyć gdyż wszystkie gniazdka swoje "dziurki" mają jeszcze w (najczęściej zaokrąglonym) zagłębieniu. Przez to nie można jej wcisnąć, a te "bolce" nie dochodzą do styków z prądem.

 

Każda inna ładowarka/zasilacz od skanera, drukarki, telefonu itp. wygląda tak:

322adb3pl.jpg

i da się ją podłączyć bez problemu do prawie każdego gniazdka. Ładowarka zaś od tego AK jak widać ma jednak nieco inną konstrukcję która to uniemożliwia :|  

 

Ona została wyprodukowana zgodnie z jakimiś chińskimi standardami...? Czy wy też takie dostaliście? A jeśli tak to gdzie je podłączacie?

 

 

 

 

mam taką samą ładowarkę, ale posiadam także starą listwe, więc chyba nie będzie probelmu z podpięciem do prądu !

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam problem z ładowarką, a dokładniej z jej konstrukcją :? Mianowicie wygląda ona tak:

322ada1kl.jpg

Problem w tym, że nie da się jej nigdzie podłączyć gdyż wszystkie gniazdka swoje "dziurki" mają jeszcze w (najczęściej zaokrąglonym) zagłębieniu. Przez to nie można jej wcisnąć, a te "bolce" nie dochodzą do styków z prądem.

 

Każda inna ładowarka/zasilacz od skanera, drukarki, telefonu itp. wygląda tak:

322adb3pl.jpg

i da się ją podłączyć bez problemu do prawie każdego gniazdka. Ładowarka zaś od tego AK jak widać ma jednak nieco inną konstrukcję która to uniemożliwia :|  

 

Ona została wyprodukowana zgodnie z jakimiś chińskimi standardami...? Czy wy też takie dostaliście? A jeśli tak to gdzie je podłączacie?

 

Ja tam dostalem ladoware i byla jak najbardziej "normalna" nie wiem wogole jak mozna produkowac takie ladowarki...przeciez to chyba do zadnego gniazdka nie wejdze

Link to post
Share on other sites

Nie bede otwieral kolejnego tematu o swoich usterkach wiec skrobne tutaj.

Dziwna sprawa, pojechalem na strzelanke, wszystko pieknie, przed ostatnim scenariuszem giwera odmowila posluszenstwa. Wogole nie strzelala, slychac tylko bylo jak silnik iskrzyl. W domu, gdy juz troche AK "ochlanal" dzialo sie nadal to samo. Dorwalem sie wiec do Gb, odkrecilem silnik ktory sam [wyjety spod zebatki w GB] krecil sie normalnie. Wiec wsadzilem go na swoje miejsce i UWAGA...replika zaczela strzelac [a nic nie zrobilem, zadnych regulacji itp!!!] Po godzinie testowo znowu strzelilem kilka razy na sucho i okazalo sie tez tym razem dziala tylko w trybie auto, na semi tylko znowu zalosnie iskrzy.

 

Co sie moze dziac? Chcialbym najchetniej zalatwic to dosc szybko [jak wiekszosc napraw ktore robilem na wlasna reke, mam jakis gowniany egzemplarz] wiec nie biore pod uwage gwarancji, nie bede czekal 2 tygodnie na giwere, to dla mnie wiecznosc i chce to znowu zrobic po swojemu.

Do tej pory wszystko co naprawialem w domu dziala idealnie wiec ide dalej w tym kierunku.

 

Pozdro

Guma

Link to post
Share on other sites

Zatem silnik masz sprawny, zębatki się zazębiają dobrze i nic je nie blokuje (skoro ci strzela na auto), więc problem musi leżeć po stronie elektryki, która nie jest mocną stroną cymy. Sprawdź wszystkie łącza kabli, wtyczki itp.

 

Edit: AnR to ta druga wersja, którą podejrzewasz :)

Link to post
Share on other sites

heh, Chaves... jakiej elektroniki? Cała elektronika w tym wypadku to trochę kabla, bezpiecznik i kilka blaszek. Selektor ognia to czysto mechaniczne urządzenie, czyli jak prąd dochodzi do silnika to poprostu nie ma prawa nie działać (a przynajmniej nie powinno być problemów z działaniem skoro silnik jest sprawny... zakładam że bateria też jest w pełni spraawna/naładowana) :)

Gumski, pobaw się trochę selektorem (czasami przełączanie i strzelanie pomaga 'przywrócić' drugi tryb ognia). Jak to nie pomoże to znowu odkręć silnik i poruszaj zębatki paluchem (mi to pomogło jak się przyblokował).

Jednak z tego co piszesz to przyczyną może też być źle wyregulowany docisk silnika do pierwszej zębatki, na dole silnika masz dziurkę, wsadź tam imbus 2mm i spróbuj pokręcić w prawo lewo... tylko nie przesadzaj, za każdym razem sprawdź czy coś to pomaga (gdzieś na forum było info o regulacji docisku, poszukaj jeśli chcesz wiedzieć więcej), ogólnie chodzi o to żeby silnik nie był za bardzo dociśnięty, ani za mało.

To tylko moje przypuszczenia ale właściwie nic więcej nie powinno się dziać (nie licząc nieprawidłowo poskładanego gearboxa i ew. zacinek z tym związanych).

 

--- EDIT ---

 

Fakt pomyliłem się, elektryki nie elektroniki... mój błąd, późno było ;) Ale i tak jak jest prąd na silniku to zabawa z kabelkami nic nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że wina leży tylko i wyłącznie w selektorze ognia. Wszyscy na to narzekają bo czasem strzela czasem nie. Poogrzebał bym tam i posprawdzał wszystkie styki moze by coś pomogło.

 

P.S.

l4m3r nie elektroniki tylko elektryki

musi leżeć po stronie elektryki

 

PozdRoS

Maciej

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Zdam małą reckę karabinu, miałem być jednym z pierwszych posiadaczy, ale kontuzja wykluczyła mnie z gry. Replikę zakupiłem w sklepie snajperasg.pl bardzo polecam niska cena a zero problemów.

W opisie bedę porównywał go do ak 47 tm, z którego wczoraj strzelałem.

Drewno a raczej imitacja wykonana jest bardzo dobrze po prostu ma to coś gdyż w tm jest ono jakieś "nijakie" bez wyrazu. Cyma ma wiecej częsci metalowych w lufie zewnętrznej niż tm. Model tm się wyraźnie chyboczę nie jest dokładnie chyba poskręcany czy co ale moze byc to wina uzytkowania gdyż model tm był modelem testowym. Zasięg skuteczny CYMY to około 38 m ale mam wrażenie że hop nie podkręca zbytnio kulek, zasięgu skutecznego tm nie mogę określić gdyz strzelałem w pomieszczeniu zamkniętym. Reszta cześci jest identyczna, żadnych wad w obu modelach nie zauważyłem. Jedynym minusem dla cymy jest mag coprawda działa prawidłowo ale jest plastikowy :evil: dla mnie odpada. Z czystym sumieniem mogę polecić broń CYMY.

Specjalistą nie jestem, ale gdybym miał wybierać między cymą a tm raczej wybralbym cyme.

Link to post
Share on other sites

2 tygodnie temu zakupiłem na taiwanie osatniego kałaszka ak 47s :)

jestem z nigo naprawde zadowolony

jest to moj pierwszy aeg ale z czystym sumieniem moge powiedziec że wcale nie trzeba wydawac 1000 PLN na dobrą broń

zasięg porównywalny z g3 sas tm co prawda rozrzut ta broń ma duży ale taki urok ak ...

wystrzelałem już 3k kulek używam 0.2 blasterów i nie miałem żadnych problemów z pobieraniem zarówno na semi jak i na auto strzela całą serią chciałbym podkreśli że nie piłowałem dyszy ani nie usuwałem żadnego ciężarka

 

jak do tej pory żadnych problemów

 

co do składanej kolby

podchodze do niej naprawde delikatnie po tym co wyczytałem na forum

zastanawiam się jednak czy jest to naprawde konieczne ... /tak wiem napewno nie zaszkodzi :>

 

mam jedno pytanie na ile hi-cap'ów starcza wam pełna bateria

moja pada po 4-5

Link to post
Share on other sites

Oki doki

miesiac z uzywania AK47 Cymy - zero usterek poza obtarciami i rysami, no moze problem z muszka sie pojawil podczas strzelania drga ale spoko, strzela porównywalnie do TM-ów po dluzszym przestrzelaniu zanika problem z podawaniem kulek i gun jest całkiem całkiem - był testowany przez kilka osób w moim teamie i byli zadowoleni.

 

Z czystym sumieniem polecam wszystkim tego AEG-a za tą cene nic lepszego nie ma a on jest naprawde super (brałem z airsoftguns.pl polecam)

 

Pozdrówka

Pandi

Link to post
Share on other sites

Będzie - sprawdziłem. Co więcej, założę sięże przy odrobinie dobrej woli i samozaparcia fabryczną komorę dałoby się wpasować w metalowe body (pilniczek? któryś wymiar musi po prostu być minimalnie większy)

 

Bywa, że przy montażu gearboxów w metalowe body różnych producentów trzeba doszlifowywać je od środka - więc nie nazwałbym pochopnie HU Cymy niepasującym.

 

Co do samej Cymki... Oto i ona - po drobnych przeróbkach na AKMS:

 

dsc0002a8co.th.jpg

dsc0178a2xa.th.jpg

dsc0177a0ni.th.jpg

dsc0009a0tj.th.jpg

 

A tu przykłady różnych foregripów. Lata pięćdziesiąte:

dsc0173a7xf.th.jpg

 

I współcześniejszy, sklejkowy:

dsc0168a2kd.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Dziś prawie zgubiłem stopkę kolby... raz odpadła i parę minut szukałem, a drugi raz leżała obok mnie... na wszelki wypadek radzęprzyklejać ją przed akcją kawałkiem taśmy...

 

Już jakieś 8 tysięcy kulek i gnat chodzi beż żadnej awarii :))

Link to post
Share on other sites

Hm... Na pewnej stronce znalazlem taki opis produktu:

 

Montaż do optyki do SKS

 

Stan: W sprzedaży

 

Producent: . Choate Machine and Tool (USA)

 

 

Bardzo trwały i solidny montaż do optyki z szyną Weaver, wykonany ze stali narzędziowej. Przykręcany do lewej strony szkieletu broni przy pomocy 4 śrub (w komplecie). Wysokość montażu pozwala na jednoczesne korzystanie, w razie potrzeby, z mechanicznych przyrządów celowniczych oraz na normalne rozkładanie broni (np. do czyszczenia) bez konieczności demontażu optyki. Przeznaczony głównie do SKS i AK-47, nadaje się także do wszystkich karabinów z płaską, boczną powierzchnią szkieletu. Zalecane zakładanie montażu przez wykwalifikowanego rusznikarza.

UWAGA : Po zainstalowaniu lunety do SKS nie można ładować karabinu w tradycyjny sposób z łódki. Należy albo ładować magazynek pojedynczymi nabojami albo korzystać z odłączalnych magazynków z tzw. "kaczym dziobem". Ze względu na pionowe wyrzucanie łusek po strzale zalecane jest także instalowanie deflektora w celu ochrony lunety przed uszkodzeniem.

Zdjęcia i dodatkowe infromacje - Choate oraz - SurplusRifle

 

Cena: 250,00 zł

 

Tutaj jest link do tej stronki: http://sklep.alfa-miss.com.pl/x_C_Dz__PND_..._49710027.html#

 

_____________________________________________________________

Rangers lead the way! Hoa ASG-KK!

Link to post
Share on other sites

250 zł za szyne do karabinu za 450 zł ? czy to ma sens?

moim zdaniem nie. nie da się później uzyskać takiej ceny przy ewentualnej sprzedarzy tej broni (wraz z akcesoriami).

Sam osobiście zgłosiłem się do zakładu tokarskiego z zamówieniem na kilka części i spytałem się odrazu czy możliwe byłoby zrobienie takiego montarzu na zamówienie. Podobno przy dostarczeniu dokładnego opisu i rysunków są w stanie zrobić wszystko. Szacowana cena to ok. 80zł (zależy od materiału). Owszem nie będzie to orginał, ale ten gun to kopia repliki prawdziwego AK 47, więc to chyba żaden problem.

Link to post
Share on other sites

Mam jedno pytanko. Czy ktoś z was miał w tym modelu problemy z wypadającym pinem w... eee. "zaczepie magazynka? Chodzi mi o tą dzwigienke do jego zwalniania. Stopniowo mi się pin wysówa z tego. W sumie to mógłbym podkleic ale może są jakieś lepsze sposoby...

Link to post
Share on other sites
Przejrzałem cały temat ale nie znalazłem - w Kałachu Cymy są może regulowane przyrządy celownicze?

 

Tak, oba. Szczerbinka jest typu krzywkowego i działa w pełnym zakresie, muszka jest regulowana kluczem - polecam zaopatrzyć sięw przybornik od prawdziwego kałacha ze względu na klucz do muszki, plastikowy się połamie (przyżądy celownicze są mocarne, muszka dość ciężko się kręci)

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem z "pierwszej serii" i też miałem metalowy...

Tak BTW to ustawienie szczerbinki i muszki naprawdę duuużo zmienia, nie spodziewałem się tego w przypadku ASG... :)

Tylko co do szczerbinki-strasznie neiwygodnie się przez nią celuje, gdyż nieraz odbija promienie słoneczne i czasem nic nie widać prawie...

Link to post
Share on other sites

Mam w tej chwili 3 low-capy P&J. Podaja swietnie, wizualnie ciezko o cokolwiek lepszego. Sa znacznie ciezsze niz real-capy Stara. Jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Maja jednak jedna mala wade- lubia wyrzucac kulki same z siebie, zwlaszcza gdy sa w pelni naladowane (mowie o sytuacji gdy magazynek nie jest podpiety do broni). Jest to spowodowane tym, ze blokada u wylotu kulek ma troszke za slaba sprezynke; wymiana jej na silniejsza powinna rozwiazac problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...