Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm... ja mam wymieniona dyszę i jakoś specjalnej poprawy przy podawaniu kulek na hi-cap'ie nie zauważyłem (jakkolwiek od jakiegoś czasu używam mid-cap'a... jutro jeszcze się upewnie testując i napiszę czy działa lepiej z hi-cap'em).

Link to post
Share on other sites

Jak widać wszystko zależy od egzemplarza, bo u mnie z magiem nie ma problemów. Po krótkim nakręcaniu podaje ok. 15-20 kulek zarówno na semi jak i auto. Niewielkie problemy występują gdy kulek jest albo full (więcej się już nie mieści) albo gdy jest ich juz mało, ale to chyba we wszystkich hi-capach (w hi-capie TM od ak47 było podobnie - tamten jednak podawał o 10-15 kulek więcej) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z magazynkiem TM AK CYMA chodził idealnie więc uznałem że należy odczepić się od dyszy i szukać błędu w magazynku

 

rozebrałem go 30-40 razy - uwaga śrubki wkęcać w tych samych położeniach bo zniknie "gwint " w plastiku - cofamy śrubkę i czekamy aż wskoczy

a teraz do rzeczy

 

dorobiłem przegródkę przed podajnikiem kulek - pomogło trochę - to ta żółta płytka przyklejona na klej na gorąco

 

spiłowałem wypustki z mieszacza - też trochę pomogło - to ta duża zębatka na górnej połówce magazynka

 

2716bb32bc5d8b9dm.jpg

 

efekt był niezadowalający - skoro na semi jest ok a na auto nie więć za wolno podaje - wywaliłem ciężarek zamachowy - po pierwsze okazało się że ocierał o obudowę ale nic nie korygowałem tylko go wywaliłem

 

na 2 pełne hi-capy - 2 puste strzały - podaje po 100 kulek na 1 nakręcenie

 

może poprzednich zabaw nie trzeba robić tylko wystaczy że ciężarek nie będzie ocierał o obudowę - nie mogę już sprawdzić bo nie mam nowego magazynka

 

gdybym to zrobił do 20 próby ( czyli tydzień temu) to nie kupiłbym 2 mid-capów TM

 

1e218ab58bb9530bm.jpg

Link to post
Share on other sites

Powiem jedno wczoraj miałem strzelanke i biegałem z AK47S. Bateria wytrzymała 8h (no non stop nie strzelałem wiadomo).

Podawanie kulek zero problemu na auto i na semi. Wydaje mi się, że to też od kulek zależy. Albo wadliwe sa magi. Wszystko mi łądnie śmigało wystrzelałem zaledwie wczoraj 3tys kule. Biegałem, skakałe, czołgałem się i nic. No pas nośny urwał mi się. Lipnego wykonania jest.

Lecz znajmomemu kolba poszła rypać się. I selektro ognia.

U mnie tylko regulator Hopsiupka, ale rozbiore replike i wystarczy dokręcić, bo gwint śruby nie był wkrecony do konca tylko delikatnie wkrecony.

Zasięg i celnośc super. Powiem jedno że był jeszcze ze stałą kolbą AK47 cymy. I walczyliśmy w terenie zurbanizowanym i zalesionym. I skłądana kolba to jest to.

Jeśli ktoś się zastanawia to polecam S. Jedynym mankamentem jest mniejsza bateria ale co tam. Dzięki skłądanej kolbie można się wpakowac "prawie" wszędzie, łatwiej strzelać w budynku i pod kontem.

Jechałem na kulkach BB GOLD FIRE 0,20g i powiem że nieźle, ale za drogo mnie to wyniosło :D

Pozdro

Link to post
Share on other sites

A ja wam Panowie powiem że chyba trafił mi sie jakiś udany egzemplarz. Kulki na auto podaje, muszka sie nie chwieje wszystko w jak najlepszym porządku, a kupiłem w airsoftgunsie wiec tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony :) W niedziele czeka mnie strzelanka to sprawdze go w boju bo jak narazie to strzelałem tylko przez balkon w ogródek

Link to post
Share on other sites

@ Kiwi: Zależnie od tego do czego chcesz się dobrać (opis dot. AK47s):

 

Na początek część wspólna:

Zdejmujesz górną pokrywę, odkręcasz śrubkę przy hopie, odkręcasz śrubkę trzymającą te plastikowe łoże na którym w S'ce leży bateria, wyciągasz metalowy pręt z tego metalowego elementu (zamka?) który musiałeś nacisnąć żeby ściągnąć górna pokrywę, wyciągasz całe łoże (uwaga na sprężynkę która była z drugiej strony metalowego pręta w chodzącego w te metalowe coś, najlepiej ją wyciągnąć).

 

Przednia część:

Na początek odkręcasz cztery śrubki z przodu dolnej części body i wyciągasz przednią część, to właściwie wszystko (jeśli chcesz wiedzieć jak rozkręcić przednią część, dobrać się do lufy hopa itd. to daj znać).

 

Gearbox:

Odkręcasz osłonę spustu (4 śrubki), odkręcasz śrubkę w rękojeści, zdejmujesz osłonkę śrubki na selektorze ognia (btw. później tylko klej szewski czy coś podobnego w miarę pewnie i z możliwością ponownego odkręcenia utrzyma tą część we właściwym miejscu... bez kleju raczej ją zgubisz), odkręcasz śrubkę i ściągasz selektor ognia, z środka wyciągasz jeszcze taki metalowy element który wystaje (sorry za brak odpowiedniego nazewnictwa o ile takowe istnieje, ale nie znam go), teraz powinieneś być w stanie wyciągnąć gerabox'a.

 

Jeśli coś pominąłem czy troche zakręciłem to sorry, ale mniej więcej w ten sposób rozbierałem swojego kałacha (jakby co to pytać).

Link to post
Share on other sites

Coś dziwnego dzisiaj sie stało z moim gunem na strzelance... Na świerzej baterii wystrzeliłem jakieś 300-400 kulek i karabin zdechł... oddałem 2 normalne strzały po czym naciśnięcie spustu nie dawało zadnego efektu... Baterie pierwszym razem ładowałem 11,5 godziny a za drugim 6 czy też troche więcej... i po tym drugim ładowaniu po wystrzeleniu 300-400 kulek siadł... i sie zastanawiam czy to bateria tak szybko umarła czy coś innego... bo ani spust nie jest twardy ani nic nie wskazuje na zaciecie, ale zaś nie było tego charakterystycznego zwalniania pracy silnika itp...

Link to post
Share on other sites
btw. Ja jak rozkręcałem przednią część kałacha to wypadła mi sprężynka... do tej pory nie mam zielonego pojęcia gdzie mogłą być

 

Ta sprężynka pewnie była w dziurze po prawej stronie przedniego body. Odchylając zamek zauważysz że przesuwa się on na prowadnicy, która jest włożona w dziurkę ;) Prowadnica ta przesuwa się w trakcie przyciśnięcia przyciska zwolnienia pokrywy zamkowej. Bez tej sprężynki możliwe, że nie odbija Ci spowrotem tak jak należy :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam mam problemika.

Od samego początku moje AK było bardzo głośne, chodzi z obciążeniami ma słabą szybko strzelność. Chcąc zaradzić ustawiłem trochę lepiej silnik, teraz jest cichszy ale nie dużo. Ustawiając zauważyłem że na zębatka silnikowa zamiast poruszać się w tulejce tulejka porusza się razem z nią czy to może być problem, już zamówiłem metalowe ślizgi i podkładki. Czy to może być problem samej tulejki czy może złego podkładkowania.

Narazie za bardzo nie strzelam nie chce obciążać silnika. :?

Link to post
Share on other sites

Dużo pozytywów można było usłyszeć o tym AK.

Czas napisać coś nie pochlebnego.

Opłucze tego co pisałem o tulejce która jest wada najprawdopodobniej tylko mojego modelu.

Cymka ma felerne kabelki max obciążenie jakie one wytrzymują to około 16A patrząc na ich grubość o jakości wtyczek nie wspomne a o dziwo zastosowano bezpiecznik 20A przynajmniej w mojej replice, śmiesznie będzie jak dojdzie do zwarcia kabelki zadziałają szybciej od bezpiecznika hehe.

Link to post
Share on other sites

Co do latającej muszki-ja sobie z tym poradziłem najprostszym sposobem-zdjąłem muszkę z lufy, owinąłem lufę CTI (czarną taśmą izolacyjną) i założyłem muszkę. Pewno kupa ludzi już tak zrobiła, ale może komuś to się przyda. A poza tym posta se napisać chciałem ;)

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się przekopywać całego, 30 - stronicowego wątku, ale strzelałem dzisiaj z tego kałasza i nie powiem, żeby był jakiś wspaniały... Właściwie to jest nędzny... Nie powiem: Wykonanie zewnętrzne perfekcyjne, ale osiągi... Strzela o połowę krócej niż TM MP5 A2 (czyli jakieś 20 - 25 m. I nie jest to bynajmniej zasięg skuteczny... To zasięg CAŁKOWITY!!!), rozrzut kulek nawet na tym dystansie jest wprost ogromny. Na semi zdarzało się, że wylatywały po 2 kulki, a ich prędkość i energia kinetyczna też jakieś zbyt imponujące się nie wydawały. Czytałem, że jest polecany przez wielu graczy, ale czy ktoś z szanownych dyskutantów wyjaśni mi za co? Przecież takimi osiągami może 'pochwalić się' każdy AEG w cenie do 200 zeta... Koleś mówił mi, że kupił go na airsoftguns.pl, a sam na doświadczonego gracza nie wyglądał. Wina sklepu, przesmarowany hop - up? A może za ciasne skarpety? Chciałęm kupić tego kałasza, ale strasznie się na nim zawiodłem... Jeśli mam kupić broń, która będzie ładnie wyglądać tylko na półce, to wolę zostać przy springu TM MP5 A3...

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie z innej beczki :D. Pokrywa zamka (ta porysana) straśnie mi lata :|. Da się to jakoś zniwelować ? Bo jakoś nie mam pomysłu co tam wsadzić :/. I latająca bateria - czy mogę upchać do okoła jej szmatami ? Nie spali/przegrzeje się ?

Link to post
Share on other sites

Ja baterie owinąłem chusteczką higieniczną i taśmą, potem znowu chusteczką i znowu taśmą... teraz włazi na wcisk i jest git. Tylko obwiń taśmą jak najdokładniej, bo inaczej będzie się drzeć...

 

Co do latającycej pokrywy-napchaj chusteczek albo włóż zwinięty kawałek materiału-powinno pomóc...

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków (na podstawie doświadczeń z AK TM, ale Cyma powinna tak samo z nimi współdziałać):

Stary - plastik, słabe to trochę i poza tym to magazynki do amunicji kalibru 5.45 mma Cyma to replika wersji 7.62 mm więc nie bardzo pasuja optycznie

MidCap-y G&P - był już o nich wątek, używam 2 i polecam - ostatnio kolega właściciel Cymy testowo skorzystał z moich i działały OK

W grę wchodza jeszcze low-capy CA, takie:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=540

mają opinię bardzo niezawodnych

Link to post
Share on other sites

Mam problem z ładowarką, a dokładniej z jej konstrukcją :? Mianowicie wygląda ona tak:

322ada1kl.jpg

Problem w tym, że nie da się jej nigdzie podłączyć gdyż wszystkie gniazdka swoje "dziurki" mają jeszcze w (najczęściej zaokrąglonym) zagłębieniu. Przez to nie można jej wcisnąć, a te "bolce" nie dochodzą do styków z prądem.

 

Każda inna ładowarka/zasilacz od skanera, drukarki, telefonu itp. wygląda tak:

322adb3pl.jpg

i da się ją podłączyć bez problemu do prawie każdego gniazdka. Ładowarka zaś od tego AK jak widać ma jednak nieco inną konstrukcję która to uniemożliwia :|

 

Ona została wyprodukowana zgodnie z jakimiś chińskimi standardami...? Czy wy też takie dostaliście? A jeśli tak to gdzie je podłączacie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...