Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barrett M82A1 - własna konstrukcja


Recommended Posts

Rozumiem, że w środku będzie napęd sprężynowy?

Ya wohl herr hellmans. Mechanizm sprężynowy. Trochę inna warjacja ale jak już wspominałem - nie musi wszystko zadziałać od początku - okaże się. Z innych moich przemyśleń - gdybym miał wsadzić GB jakiś na baterie to sprawa cała by się uprościła do minimum. Zachciało mi się w całości zrobić costam i niech już tak zostanie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na początek gratki dla załozyciela tematu za chęć zrobienia tego samemu.

 

Ja również buduję sam baretta ze względu na to że mam bardzo dobry dostęp do parku maszynowego zarówno tokarek CNC i frezarek numerycznych jak i parku laserów do metalu.

 

Projekt mam już praktycznie narysowany, teraz myślę nad napedem i jestem na 100% pewien że będzie to napęd spręzynowy

 

Jako dowód wkleję tylko zżut ekranowy z kompa jak to wyglada (oczywiście tylko część) :

 

baret4ep2.th.png

 

Na ten temat więcej nie powiem bo tak na oko do pierwszego palenia blach to jeszcze około pół roku ze wzgledu na to że w tym momencie buduję inną replikę, a dokładnie cały jej napęd, który potem będzie również odwzorowaniem dla Barretta.

 

To co narysowane mam teraz w kompie po przeliczeniu waży ponad 9kg + to co pójdzie do środka i bedzie praktycznie idealna waga.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

NeoCron wymiary zdobyłeś na podstawie własnych obliczeń ze zdjęć i rysunków poglądowych czy dysponujesz orginalnymi plnami w 100% identycznymi z orginałem?

Teraz z innej beczki pomysł gearboxa z M249 jest niewykonalny ze względu na boczne zasilanie z magazynka,w jaki sposób chcesz przystosować go do M82?Gearbox V2 pasuje idealnie do bryły Barretta.

Link to post
Share on other sites

100 % to chyba byś musiał od producenta Barretta ściągać wymiary a raczej wątpię żeby ci je udostępnił.

 

Wymiary zdobywałem z dokumentacji jakie udało mi się zdobyć, ze zdjęć elementów, posługując się specjalnymi programami do skalowania zdjęc i wyliczania wielkości wedłóg skali.... troszkę to zamotane.

 

Ogólnie wymiary obudowy i długośc sa w 98 % zgodne z orginałem.

 

Środek i napęd to już zupełnie inna bajka.

Link to post
Share on other sites

Jak bede mial taka mozliwosc, to podesle fotki z wymiarami, moze komus sie przyda.

 

Za 4tys? 4.5 to z tego co wiem cena samej konwersji (body) do tego dolicz long BG, ktore na wytrzymac 720fps na czesciach systemy, 2 mag, luneta, pas etc i montaz wykonany przez FACHOWCOW wybacz, ale jestem przekonany, ze nie zejdzie ponizej 5.5 za wszystko, a podejrzewam, ze wyjdzie nawet sporo wiecej.

Oczywiscie mozna probowac samemu wykonac takowa replike, ale smiem watpic, zeby efekt byl nawet w polowie tak przyjemny dla oka i samego uzytkownika, jak replika wykonana na podstawie naprawde porzadnej konwersji.

Edited by kamera
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przede wszystkim wnętrze body, mocowanie komory hop-up, gnizado magazynka, jak możesz przyłóż miarkę do body tak żeby można odczytać szerokość i grubość ścianek.

 

Jak możesz podaj podstawowe wymiary, takie jak długość body, lufy, tłumika ognia.

 

Ważne jest jeszcze mocowanie lufy w body, gnizado magazynka, wymiary magazynka.

 

Zrób zdjęcia wszystkiego co tylko możesz i spakuj je i wrzuć na jakiś wyślijto.pl lub coś podobnego.

NIe żałuj aparatu :)

 

No i jak najwięcej wymiarów..każdy jest ważny :)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...