Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja w moim G3 mam zamontowany kolimator Walther na takiej szynie

http://www.allegro.pl/item502636149_szyna_...5_warszawa.html

pasuje idealnie, siedzi mocno i sztywno. Ja za szyne dałem 38zł z przesyłką - niewiele.

Dziś zamontowałem drewienka, łojezu, to było trudniejsze niz myślałem, z kolbą jest problem przy mocowaniu JGowskiego okucia do drewnianej kolby.. ale udało się :killer: . Mam front RAS na sell, pisać pw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Heh czytając cały temat dochodzę do wniosku, że trafiła mi się lepsza seria - 351FPS mierzone na chrono. Niestety co jakiś czas odkręcają mi się śrubki od dwójnogu, dobrze że jeszcze ich nie straciłem. Miałem problemy z straaasznie luźno chodzącym selsktorem - odkręciłem go całkowicie i dokręciłem śrubki z obu stron. To pomogło i chodzi idealnie. Musiałem skleić izolką stopkę kolby, kilka razy wyleciała mi w trakcie walki... Dziwnie chodzi ten 2-stopniowy spust o ile jest dwustopniowy, raz walił jakby burstem - seria 3-8 kulek i koniec a raz semi. Wykręciła mi się raz blaszka od maga. Zalepiłem izolką i jest git. Ogólnie mimo tych wad replika jest bardzo przyzwoita, dobry zasięg - u mnie leci prosto na 50-60m a celność wystarczająca aby trafić kumpla z takiej odległości.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wpadłem na ASG Shop pobuszować. Okazało się że low-capy CA znacznie potaniały, kosztuja tam 53 zł obecnie (i to jest w chwili obecnej najtaniej, na tyle na ile posprawdzałem w pozostałych miejscach).

 

Ja mam już wstawione drewienka i body CA. Ilość stockowych części jest już niewielka :) Mam informację z ASG Shopu że na początku przyszłego roku pojawi się u noch kolejna część - cocking tube CA (metal).

Link to post
Share on other sites

No właśnie... Posiedziałem sobie nad moją gienią i postanowiłem pooglądać z bliska lubę i Hopa. Wyjąłem gumkę i! Postrzępiona jak cholera, nie wiem co robili z nią na przeglądzie zerowym ale aż tak gwałtownie jej nie wyjąłem. 2 dziury i kilka pęknięć :/ Co prawda i tak zmieniam na lepszą no ale... No i wkurza mnie selektor ognia. Jak to możliwe, że na trybie semi wali takim jakby burstem? Raz 5 raz 20 pocisków...

Link to post
Share on other sites

ja miałem podobnie tyle że u mnie jedynym sposobem na przerwanie tego było walnięcie w bok giety :wink: co się okazało ? przerywacz ognia nie wiem jakim cudem blokował styk tak że się klinował... nie chciałem już inwestować w wymianę tego i owego więc całkowicie wyjąłem przerywacz jak wiadomo semi juz nie ma ale mi to akurat nie przeszkadza

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam witam :). Otóż mam możliwość kupienia tej Giety za 250 zł z szyną montażową (z przebiegiem 1000 kulek - jedna strzelanka, do tego sam nadzorowałem jej użytkowanie :wink:). Przeczytałem cały temat i tym bardziej się na nią nakręciłem, bo sprawia wrażenie niezwykle obiecującej jak dla chłopa biegającego we flecku :). Z tym że widzę też, że przydałoby się jej podmienić kilka newralgicznych elementów - przynajmniej takie wnioski wyniosłem po przeczytaniu tych 19 stron wątku. Teraz moje pytanie do zaprawionych w bojach posiadaczy tego gnata - które elementy według Was są najbardziej zalecane do wymiany na początek? Nie chcę przeszaleć z kasą, którą w niego na początek wpakuję - wolałbym rozłożyć tuning trochę w czasie. Nie musi być uber-potężny, jeżeli idzie o efpesy - zależy mi bardziej na dobrym skupieniu i celnym zasięgu tak do 60-65 metrów (na więcej to i tak nie trafię :wink:).

Jeżeli ktoś mógłby zrobić też jakiś przybliżony kosztorys, to byłbym wielce wdzięczny :). Podkreślam, że mam nieopodal Krakmanów, u których mogę stuff kupić.

 

Z góry dzięki :wink:.

Link to post
Share on other sites

podstawa to szczelność. więc polecam wymiane uszczelki na głowicy tłoka ( jakieś 3zł ale krakman ci tego nie zrobi), dysza na uszczelnioną jakieś 30zł, do celności to słusznej długości precka do giety wejdzie 509mm bez tłumika ( 120zł systemy u kraka) plus do precki cylinder typ 0 jakies 25zł najtańszy u nich od SRC i oczywiście ale to już rutyna każdego czyli wymiana gumki HU plus do tego dystanser typu H zasięgowy. wiecej nie potrzeba jak dla mnie ewentualnie spręzyna na jakaś m120 czy nawet 130 (30zl) ale wtedy to i trzeba wymienić prowadnicę sprężyny na łożyskowaną (najmniej 30zł) no i bateria (9.6V koszt różny ale około 59zł). zębatki i tłok wytrzymają przy takich spręzynach bez probelmu krótkie serie. uszczelniać komory nie ma sensu bo jest już sama w sobie doscyć szczelna. i to by było chyba na tyle. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam zamiar kupic G3 SG-1 JG. Nie mam pojęcia o GB. To ma być moja pierwsza replika, nie wiem nic o budowie AEG jedynie to co widziałem na zdjeciach. Narazie to nasze strzelaniy wyglądają tak, że przyjdzemy postrzelamy, pogadamy w sumie 2h co tydzien. Na początek to bym nic nie wymieniał, bo jesli go kupie to mój budżet bedzie wynosił 0zł(nie bedzie mnie stać nawet na BB:/) no ale cuż. Czy bedzie to dobra replika dla osoby, która nie ma o tym zielonego pojecia?

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupic G3 SG-1 JG. Nie mam pojęcia o GB. To ma być moja pierwsza replika, nie wiem nic o budowie AEG jedynie to co widziałem na zdjeciach. Narazie to nasze strzelaniy wyglądają tak, że przyjdzemy postrzelamy, pogadamy w sumie 2h co tydzien. Na początek to bym nic nie wymieniał, bo jesli go kupie to mój budżet bedzie wynosił 0zł(nie bedzie mnie stać nawet na BB:/) no ale cuż. Czy bedzie to dobra replika dla osoby, która nie ma o tym zielonego pojecia?

 

 

Bardzo dobra replika. Polecam z czystym sumieniem, o ile nie będziesz katował tej piękności na full auto wytrzyma bardzo dużo. Najlepiej prowadzić klimacik snajperski.

 

Polecam, piękna, celna replika.

 

Aha, najpierw zainwestuj w słownik ortograficzny ;-)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za te błędy ale już tak mam, że piszę bez polskich znaków. Nie mam zamiaru katować jej na Full auto częściej będę strzelał na Semi. Interesuje mnie rola parasnajpera, chodzi mi o coś w stylu precyzyjnego strzelania na średnich dystansach.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za te błędy ale już tak mam, że piszę bez polskich znaków. Nie mam zamiaru katować jej na Full auto częściej będę strzelał na Semi. Interesuje mnie rola parasnajpera, chodzi mi o coś w stylu precyzyjnego strzelania na średnich dystansach.

 

 

To do tego jeszcze kupisz preckę jakoś.

 

Np: Systemę, Guardera albo jak dozbierasz to Prometheus albo KM-Head.

 

Wtedy to gitara.

Link to post
Share on other sites

Reakcja na spust w tej replice na stockowej baterii jest bardzo szybka, bateria jest porównywalna do Sanyo 8,4 V i nie ma potrzeby jej wymiany :).

Podobnie kable- są dobrej jakości, dużo lepszej niż w jakiejkolwiek innej chińskiej replice jaką trzymałem w ręce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...