Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Witam. Szukałem, ale nie znalazłem (może przeoczyłem :-P ), tematu o wymienionym w temacie karabinie. Ostatnio pojawił się on w sklepie www.gunfire.pl . Niestety na razie nie ma żadnych info o osiągach itp. na temat karabinu po polsku. Tak więc, jeżeli ktoś zdobędzie tą replikę, to bardzo prosiłbym o jakieś recenzje. Pozdrawiam Dudisko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

H&K G3 SG-1 produkcji JG jest niemal stuprocentową kopią repliki Marui. Jedyną zauważalną zewnętrzną różnicą jest brak oznaczeń broni ostrej. Wszelkie elemety, które w replice TM są metalowe również w JG sa wykonane z metalu. Wielką zaletą karabinka jest kompatybilność z magazynkami TM czy CA.

Lufa zkończona jest gwintem 14mm lewoskrętnym, co pozwala na zamontowanie niemal każdego tłumika dźwięku.

Wewnątrz repliki znajduje się standardowy gearbox V2. Wszstkie wewnętrze elementy są kompatybilne z częściami inych producentów.

W odróżnieniu od swojego pierwowzoru H&K G3 SG-1 dysponuje o wiele większą mocą (380-390FPS), nadając kulce prędkość ponad 100FPS większą od wersji TM.

 

Standardowo replika posiada wiele wzmocnionych cześci Gearboxa:

 

- kierunkowa głowica tłoka

- sprężyna M120 o nieregularnym skoku

- stalowe zębatki z czterema zapadkami przeciwpowrotnymi

 

Wzmocnione części obniżają koszt ewentualnego tuningu.

 

Specyfikacja:

Gear Box: Wersja 2

Magazynek: 500 Kul

Długość: 1040mm

Długość lufy: 469mm

Waga: 3000g

Wykonanie: Metal + ABS

Hop Up: Regulowany

Paczka zawiera: AEG, Instrukcja, Magazynek hi-cap, Akumulator 8,4V 1500 mAh, Ładowarka 220/230V, Wycior do lufy, 200 kul 0.2g

Zmierzona prędkość wylotowa: 380-390 Fps

Gwarancja: 12 miesięcy

 

źródło: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=659

Link to post
Share on other sites

wygląda pięknie

a co do dwójnogu to wyglądałby on idiotycznie z każdym innym dwójnogiem xD gdyż tak wygląda oryginalny od g3 a ta broń to już legenda więc nie można jej psuć xD

według mnie dwójnóg jak i cała reszta wyglądają naprawdę porządnie :)

na pewno będzie to duża konkurencja dla spr Mk12 boyi

Link to post
Share on other sites

...na pewno będzie to duża konkurencja dla spr Mk12 boyi

 

Oj nie wiem czy aż taka duża, magazynki do Mk12 dużo łatwiej znaleźć.

Sam mam Mk12 :( mod1 ale na g3 w wersji snajperskiej to bym widział bardziej PSG1, opisy na gunerze nie są tak zachęcające. I sprawa najistotniejsza... body z ABS. Boyi ma jakiś tam "metal" (ja mam body SRC i wygląda dużo lepiej). Drugi minus to brak szyn do mocowania optyki... Mk12 ma szyny nawet metalowe.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Oj nie wiem czy aż taka duża, magazynki do Mk12 dużo łatwiej znaleźć.

Sam mam Mk12 :( mod1 ale na g3 w wersji snajperskiej to bym widział bardziej PSG1, opisy na gunerze nie są tak zachęcające. I sprawa najistotniejsza... body z ABS. Boyi ma jakiś tam "metal" (ja mam body SRC i wygląda dużo lepiej). Drugi minus to brak szyn do mocowania optyki... Mk12 ma szyny nawet metalowe.

a czy magi od G3 wella pasują??

Link to post
Share on other sites

Sorki, nie mogę edytować.

 

G3 przyszło i już zaliczyło u mnie pierwszego minusa- ładowarka.

Ma chińską wtyczkę (dosłownie) i albo trzeba kupic nową albo znalezc przejsciowke.

Na ładowarce pisze tez "output-7,2 V"

Yhh, chińczyk :)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie strzelałem jeszcze bo nie mam batki z dużym wtykiem.

Jutro bryknę się do kumpla, ma ładowarke mikroprocesorową to mi porządnie batke sformatuje.

Teraz powiem o samym wyglądzie

 

Pudło:

W ŻYCIU NIE WIDZIAŁEM TAK WIELKIEGO PUDŁA! Jest ogromne, wielkie, potężne! Wykonane z "gustownego" szarego papieru. W środku wytłoczka ze styropianiu, więc nasze G3 jest bezpiecznie w czasie transportu. W pudełko również batka z ładowarka, wycior, paczuszka kulek, zatyczka na lufe, i kluczyk do magazynka- czyli standard JG.

 

Po wyciągnięciu potworka z pudełka pierwsze zdziwienie- lekki. Tzn. waży swoje 3 kilko, ale przy tych gabarytach wydaje się to stosunkowo mało. Po bronii tak sporych rozmiarów spodziewać by się można conajmniej 4 kg.

 

G3 jest przyjemnie szare i matowe. Dużo plastiku, owszem. Ale można się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza że jest dobrej jakości. Z metalu są dokładnie te same części co w TM, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Żadnych nadlewek etc. Troszkę rzuca się w oczy dół łoża, bo widac łączenie połówek, ale mówi się trudno, tam i tak nikt nie patrzy ;). Jak już jesteśmy na przodie karabinka- fajny dwójnóg. Sprawia dość delikatne wrażenie, ale przynajmniej wygląda ładnie. Zatrzaskuje się porządnie, nie lata i nie stuka.

Metalowy magazynek mieści bardzo dużo kulek (nie wiem ile, nie liczyłem ;) ). Niestety nie wiem jak podaje, o tym powiem w następnym odcinku.

Selektor ognia chodzi z przyjemnym kliknięciem, wygląda porządnie.

W kolbie jest stosunkowo mało miejsca, idealnie na styk wchodzi stockowa batka i trzeba się trochę namęczyć ze schowaniem kabli. Myślę że po małej ingerencji w strukture kolby wejdzie 9,6 V Large

 

Następny odcinek po przestrzelaniu ustrojstwa ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie widziałem nigdy na oczy tego akurat modelu TM. Więc nie będę wam zmyślać :).

 

 

A, przy okazji- troszke z niego postrzelałem. Niestety tylko przez okno do bramy sąsiada, ale jako takie pojęcie już mam :). G3 dzięki długiej lufie strzela celnie. I to nie "jak na chińczyka". Poprostu celnie i tyle. Zasięg jest ok, porównywalny do innych AEGów z Chin, jak na przykład m14stki z AGM i KART, SPR od Boya i nowa seria Cymowskich AK (te z 380fpsami). Z tego widać że g3 nie ma się czego wstydzić. W sumie to w grupie ustępuje tylko AK od G&G mojego kumpla. Czyli jest dobrze ;)

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, jeśli będzie jakaś większa strzelanka w łodzi to zapewne się pojawię. Chwilowo organizuję sobie aparat aby pokazać wam fotki, ale coś mi kiepsko z tym idzie.

O, tak mi się przypomniało- zauważyłem dziwną "usterkę" w g3. Nie wiem czy jest to zamierzony trik producenta czy nie ale...gewehr 3 ma dwustopniowy spust O_O. Po ustawieniu wajchy na pozycję E przy lekkim naciśnięciu cyngla mamy AUTO a przy całkowitym SINGLE. Mnie się podoba takie rozwiązanie, mniej machania selektorem, zwłaszcza że jest niewygodny bo mam za krótkie palce do niego ;)

 

 

 

Dzisiaj rozebrałem g3. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczylem, że monstrum mające 470mm lufę posiada cylinder typ...2 O_O.

Poza tym lufa nie ma żadnego oparcia na końcu lufy zewnętrznej, lata sobie wesoło w góre i w dół. I to dokładnie nie sama lufa, bo ona jest sztywno osadzona w HU, ale właśnie komora jest luźno osadzona. Dwie "usterki" które skopały mi dzień. Już pomijam to, że GB nie ma stickerów nawet dla picu naklejonych. Rozumiem że byłem jednym z pierwszych kupców, ale to nie znaczy że Gunfire może olać przegląd zerowy! Dlatego stwierdzilem że mam gdzieś ich gwarancję i w najbliższych dniach otwieram GB w celu przesmarowania oraz zmiany cylindra na normalny. Narazie posiadam w zapasie tylko zerówkę z CM.028, ale myślę że sprawdzi się, przynajmniej dopóki nie kupię czegoś porządniejszego...

 

 

 

Kilka fotek, postaram się jeszcze nakręcić film

 

http://rapidshare.com/files/82692190/Na_wm...sglask.rar.html

Link to post
Share on other sites

Wiem że będę miał o te 30 fps więcej. Ale zauważ, że "naprawa" tego wymaga otwarcia GB, a nie każdy może sobie pozwolić na olanie gwarancji tak jak ja. Ale dobrze mówisz, nawet gdybym wiedział wcześniej te rzeczy nie wpłynęłoby to na moją decyzję. G3 ROX :)

Link to post
Share on other sites

Za 45 to jest oliwkowe tworzywo. Drewna już 75.

 

A z drewnem to lepiej uważać.

Najpierw dobrze zwymiarować replikę, a najlepiej byłoby przymierzyć.

Dlaczego?

 

1. Pręt - prowadnicę sprężyny łatwo wyłamać - wystarczy nim mocno pomajtać w kilku kierunkach i sam wyłazi; ale to nie koniec problemów z kolbą.

 

- okucie [osada] kolby ma wewnątrz dodatkową blachę, która je spłyca w środku - w związku z tym trzeba zcinać 2mm body [jeśli jest z tworzywa to no problem] albo przeszlifowywać otwory na piny; ale to kiepski pomysł. W każdym razie wątpię aby body repliki bez problemu weszło w okucie i się zmieściło - tak by otwory na piny wypadły współosiowo.

[ w każdym razie byłaby to wówczas pierwsza replika G3 gdzie pasuje bez przeróbek]

 

- nie wiem jak w tej replice G3, ale w moich G3 okucie kolby nie pasowało do body - inny kształt "wcięć" i przetłoczeń - znowu trzeba było to body przerabiać;

 

2. Drewno przedniego łoża nie we wszystkich replikach G3 mieści się na długość.

 

3. Założenie kompletu drewien oznacza wypuszczenie kabla nazewnątrz i batkę w ładownicy na kolbie.

Link to post
Share on other sites

W lutym kupuje zestaw z tworzywa i przerabiam na g3a3. Teraz wiem czego się spodzewać :)

 

 

PS: A co z chwytem, da się go przerobić w taki sposób żeby wszedł silnik?

Jak wygląda kolba w środku? Jest miejsce na zestaw do czyszczenia, tak jak w AK?Kolba z tworzywa jest w środku pusta czy pełna?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Cyku, chcę to kupić w najbliższym czasie. Nie mam wielkiej kasy (prawie żadnej) na sensowne zmiany, nie mam też doświadczenia w rozbieraniu GB (żadnego) i musze to zlecić sklepowi. Napisz tak jasno co na początek koniecznie trzeba w nim zrobić - wymienić cylinder (na jaki) i co jeszcze?

 

Sorry za nobowate pytanie.

Link to post
Share on other sites

Ale wtedy to będzie g3sg1 z kolbą i chwytem przednim pomalowanym na zielono. A ja chce g3a3 z zielonym chwytem z kolbą :P

 

Chyba że nie doczytałem i g3a3 były również wypuszczane z takim samym chwytem i kolbą jak g3sg1 tyle że w zielonym kolorze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...