Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

No też tak można;]

 

A z tym że przy M120 diabli wzięli to się nie zgodzę. Słyszałem replikę Mp5 SD która miała chyba M130 nawet , bo miała grubo ponad 400 FPS(z tymże firmówka ICS-a bodajże) koleś wyciszył ją wspaniale, z 30m trudno było ją usłyszeć. Bardziej było słychać silnik niż wystrzały...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"W MP5 powietrze jeszcze poza lufę mocna daje więc tłumik fajnie wycisza. "

 

A mi się wydaje ze fajniej by wyciszał gdyby te powietrze nie "dawało".

 

A propos Cylindra: Pytanie do kogoś kto niedawno kupił te G3 i je rozkręcał...

 

Gdzieś słyszałem że te karabiny mają cylinder typ 2 "z dziurą".

Prawda to?!

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie z innej beczki - po zdjęciu chwyty przedniego i ponownym go założeniu zaczęły mi skrzypieć plastiki pod nim :/. Zdejmowałem foregrip, owinąłem pina taśmą, co by nie miał luzów, dokręcałem śruby - nic... Co mogę zdziałać aby pozbyć się tego upierdliwego skrzypienia?

Link to post
Share on other sites

I kolejne dwa problemy - po założeniu czarnej gumki systemy nie chowa się ona cała w komorze HU - wystaje około milimetra, przez co nie można założyć tego czarnego pierścienia zegera, który mocuje lufę - zamiast niego zastosowałem taśmę teflonową - nie rusza się nic, ale nie wiem jak to się sprawdzi w boju.

 

Druga sprawa - kupiłem sobie set dystanserów zasięgowych, ale nie mieszczą się na szerokość :(. Ciut im brakuje - ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Link to post
Share on other sites

Dopisze swoje trzy grosze, co mi tam.

 

Ostatnio gościłem u siebie G3 SG1 od JG na serwisie. Powód? Fatalna reakcja na spust, tragiczny rof oraz wymiana cylindra. Gratis dałem mu jeszcze silnik PJ'ta, bo silnik JG zepsułem :D

 

Wracając do tematu mojej wypowiedzi, styki były przybrudzone i lekko nadfajczone, co było powodem złej reakcji na spust i wolnego rofu. Po okołu 14 tys kulek przebiegu zębatki są w idealnym stanie, przerywacz także, sprężyna jest troszki za twarda, a kable były zaskakująco dobrej jakości. Po wymianie cylindra osiągi poprawiły się, był to cylinder Systemy, a co mnie zdziwiło, był troszkę mniejszej średnicy niż tej stokowy, bez smaru tłokowi było ciężko, ale nie tak, że silnik nie wyrabiał, było po prostu szczelniej.

 

Owa gieta posaida jeszcze gumkę systemy, oraz tryb semi, bo jak pisałem przerywacz jest w świetnym stanie. Zaryzykuję, mówiąc, że po wymianie owych części jest to najprzyjemniejsza replika z jakiej strzelałem, pomijając fakt plastików.

 

Tyle ode mnie :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam drobne pytanko.

Przez 2 misiące (w tym czasie uczesztniczyłem max w 6 strzelankach) nie mogłem nic zarzucić Gi3cie, sprawowała się świetnie. Jednak później zaczęły się dziać cuda.

 

Najpierw był problem z silnikiem,gdyż nie napędzał on zębatek i było słychać tylko jego pracę ( jak w wiertarce :P) Uporałem się z tym sam, poprzez wyciągnięcie i ponowne zamontowanie silnika (przy okazji trochę postukałem,popukałem) i działało :lol: .

 

Następnie w jakiś dziwny sposób bateria zaczęła padać po oddaniu max 10 strzałów ( na semi). Co mogłem zrobić źle? Nie ładowałem jej przesadnie (tzn. nie zostawiłem ładującej się na dłużej niż tego wymagała.)

Co mogło się stać?

 

Potem pożyczyłem od znajomych dwie baterie 8,4 i jedna 9,6 . Jednak były to baterie mini(ja mam large ) , zastosowałem przejściówkę, na wtyk Large i uwaga...

1 bateria: Naciągnęła sprężyne do połowy i "siadła"

2 bateria: Praktycznie nic się nie stało

3 bateria (9,6V): Strzelała już normalnie.

 

Kolejna rzecz:

Pożyczyłem baterię taką samą, którą posiadam i było OK, jednak kable w kolbie musiały być dobrze ułożone ( tzn. tak,aby nie były nadmiernie powyginane) Chyba wiecie co mam na myśli? Czym mogą być spowodowane powyższe usterki?

Edited by evel
Link to post
Share on other sites

Ja się właśnie załamałem...

Już wcześniej pisałem, że nie działa mi semi auto. Co prawda nie jest to super ważna funkcja, ale osobiście lubię walić pojedynczymi strzałami dodatkowo nie cierpię kiedy coś nie działa. Rozkręciłem G3, wyjąłem GB żeby dostać się do płytki selektora... Patrze i! Płytka jest w stanie IDEALNYM. Po skręceniu działa jak zawsze (źle :P) już nie mam pomysłów... :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Evel -> z doświadczenia, bo znawca ze mnie żaden, large jednak jest mocniejsza od mini. Kiedyś wziąłem od kumpla 9,6V mini i strzelałem na przemian z moją 8,4V large. ROF taki sam, wniosek - wydajność prądowa bateria jest taka sama.

Musisz wziąć swoją 8,4V i sprawdzić ja na mikroprocesorówce. Tzn. rozładować i naładować a potem sprawdzić ile będzie strzelać. Jeśli mało (10 strzałów jak pisałeś) tzn. że zrypałeś batkę ładowaniem niewłaścwym :(

A z tym ułożeniem kabli jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy - styki kabel-wtyczka gdzieś źle łączą i jak jest wygięte to nie ma połączenia.

 

szympekmajster -> jednak coś nie tak musi być z płytką. Pamiętaj że to chińczyk, 100 osób przed tobą mogło narzekać na wszystko z wyjątkiem płytki a tobie akurat ona siada. Tym bardziej, że jednak nie jesteś pierwszym narzekającym na ten problem. Choć częściej się ludziom zdarza takie coś -> blokada spustu na semi, trzeba przerzucić na auto postrzelać i z powrotem na semi by strzelało.

Link to post
Share on other sites

Do evel:

ja w swojej giecie mam to samo semi w ogóle nie działa przyczyna: nie wiem jak u ciebie ale rozbierz gb od nowa i sprawdź sobie łącznik styku (chyba wiesz co to :-F) ja w swojej giecie miałem wyłamany fragment na zapadce przerywacza co powodowało blokadę guna po jednym strzale przełączenie na auto nic nie dawało a przyczyna tego wyłamania była zbyt ostra krawędź przerywacza, która go że tak powiem wycięła po wymianie łącznika i złagodzeniu krawędzi przerywacza wszystko jest ok

Link to post
Share on other sites

"czy mogłem uszkodzić baterię w sposób inny niż ładowanie?"

 

Z tego co wiem - tak, a konkretnie przez rozładowywanie, jeżeli rozładowywarkę za długo zostawiłeś podłączoną do bateri [ja tak zrobiłem, bateria straciła połowę mah, dlatego strzelam tylko na semi, wtedy dłużej wytrzymuje]

 

Kilka postów wcześniej pisałem, że mam gumkę Guardera, ale niestety poszła sie kochać... Nie polecam. Najlzejsze kulki, jakie nie "szły" w górę to .28g, :-F a potem na strzelance całkiem przestała podkręcać. Nie chciało mi się rozbierać więc wysłałem do Krakmana by sprawę zbadali i przy okazji wymienili kilka części:

cylinder typ zero, prowadnica, gumka hu - Systema oczywiście ;]

Po tym zabiegu replika strzela daleko i celnie [nie mam pojęcia ile fps, myślę, że ok 350], zasięg wyraźnie większy od eMek JG III gen. i cm. 28. :killer: i to przy obrzezanej przezemnie lufie: teraz ma ok 450mm. Polecam taki "very light tuning"

 

PS. http://www.taiwangun.com/shop,show,1304 <== bateria 8,4 larcz ;) pasuje do tego idealnie, jest to bardzi dobry sposób na schowanie aku przy zamontowanych drewienkach.. ;)

Link to post
Share on other sites

"czy mogłem uszkodzić baterię w sposób inny niż ładowanie?"

 

Z tego co wiem - tak, a konkretnie przez rozładowywanie, jeżeli rozładowywarkę za długo zostawiłeś podłączoną do bateri [ja tak zrobiłem, bateria straciła połowę mah, dlatego strzelam tylko na semi, wtedy dłużej wytrzymuje]

 

 

Niestety nie posiadam rozładowywarki, wydaje mi się, że wcisnęli mi "lewą" batkę... :???:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...