Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

REMKO te drugi od lewej z noktowizorem mnie zmiażdżył. Ale ten z celownikiem (drugi od prawej) ma fajną G3.

Z drewnianą rączką to chyba trochę przesadziłeś icon_smile.gif
Fachowo to się nazywa chwyt pistoletowy :-F :-F . Ale ,,rączka" brzmi fajniej :wink: Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites

Krugerheini zdecydowałem się na G3 SG-1 mam już nawet do niego lunetę. Prócz montażu wysokiego, co jeszcze do niego dokupić? Na razie bez precyzyjnej lufy i Hop-siupa wystarczy? (kwestia aż szmal uzbieram).

 

@Offtopic: Tamte G3 nie dorastają temu brzydactwu do pięt:

g11full.jpg To jest G11. Trochę przypomina tego m42 ,,pulsgun" z Obcych... chyba poszukam repliki i kupie :D

Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites
W ostrym ta część jest z tworzywa
Wizualnie dużo różni się G3 od repliki? tzn czy replika spełnia zadanie ,,w dotyku" ostrego odpowiednika? (np TM lub JG) Co do tej rączki, chwytu nie ważne. Ja i tak wole G3 bez drewnianych okładzin (odczucia).
Tyle że G3 technologicznie nie dorasta do pięt G11
G3 w stosunku do G11 nie wygląda tak.. kosmicznie. Ciekawe czy w Polsce jest już replika G11?

Czy replika świeżo wydłubana z pudełka, już nadaje się na strzelankę? Co do niej dokupić? preckę, Hop-Up?

Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites

Czy się ostry G3 różni od repliki? No więc... nie wiem. Ostrego G3 nie mam, mam chwyt pistoletowy. Kupiłem po prostu części od ostrego, drewniany chwyt przedni i kolba (niech się chowa jakakolwiek inna konfiguracja, drewno jest piękne po prostu) ale chwyt jest z tworzywa. Jest też drugi zestaw, kolba i chwyt przedni z tworzywa i chwyt pistoletowy też z tworzywa ale o innej fakturze.

Link to post
Share on other sites

Czy replika świeżo wydłubana z pudełka, już nadaje się na strzelankę? Co do niej dokupić? preckę, Hop-Up? (na tym pytaniu mi zależy)

niech się chowa jakakolwiek inna konfiguracja, drewno jest piękne po prostu

No... masz rację, ma to swoją ,,mistyczność". Ale ja bardziej jestem za tworzywami sztucznymi i żelazem. (Chyba że z hebanu :P)

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony możesz spokojnie wyciągnąć replikę z pudełka i zacząć zabawę. Masz baterię, masz ładowarkę (shitową ale działa, sugeruję zakup mikroprocesorowej) więc kup kulki. Wielki plus nie tuningowania, to nabranie dobrych nawyków. Masz gorszą celność, mniejszy zasięg, nauczysz się kombinować. Tuning zrobisz gdy się rozszczelni i zużyją się niektóre części.

Z doświadczenia wiem, że JG robi niezłe zębatki i te ci się raczej nie zużyją. Niezły jest też silnik, Szkielet również ujdzie.

Reszta się rozszczelni. Konieczna będzie wymiana głowicy cylindra (plastik) i głowicy tłoka (plastik). Przyda się też zapewne wymiana dyszy. Jeśli się zdecydujesz na wymianę głowicy tłoka to wymienisz i tłok i sprężynę (tłok i sprężyna stanowią część połączonąw tym modelu). Nie wiem jaką będziesz miał prowadnicę, widziałem już w tym modelu i shitowe plastiki i zdażyło mi się widzieć w stocku niezłą mosiężną. Dziwne. Gdy będziesz robił tuning GB to trzeba sprawdzić jaki cylinder ci wsadzili w Chinach. Na tą długość lufy powinien być typ 0 a zdażało się ludziom mieć 1 albo 2.

Ale generalnie sugeruję w GB nie dłubać przez 3 miesiące, niech się zużyją te części co są.

Natomiast wymiana lufy i gumki zawsze się przydają. Co precka to precka a gumka chińska to tylko gumka chińska. Podpowiem tylko, że można dac lufę trochę dłuższą, w stoku jest 469 mm a bez przeróbek wchodzi 510 mm.

Możesz też zrobić tuning przy zakupie, oszczędzi ci to biegania z repliką do tuningowania (lub wysyłania). Ale wtedy nie zobaczysz jaką różnicę dał tuning.

Link to post
Share on other sites

A więc miałem się odezwać jak zlikwiduje problem ze szybko padającą baterią w moim G3.

A mianowicie grzebałem z kolegą w GB i wymieniliśmy cylinder na 0 firmy JBU i wstawiliśmy sprężynę SP120 Guarder i została zmieniona gumka na Systeme

 

Oczywiście były jeszcze wymienione wcześniej:

-prowadnica sprężyny łożyskowana

-łożyska na metalowe, ślizgowe 6mm

 

Osiągi karabinu o niebo lepsze po tym tuningu ;)

 

Wypodkładkowaliśmy na nowo GB i problem znikł, to znaczy nie wiem bo na baterii SANYO 8,4 V 1700Mah więcej niż 1k kulek na strzelnce nie wywaliłem. W końcu na sprężynie SP 120 strzelam tylko na pojedynczym więc bateria mi na jednej strzelnce nie padnie.

 

Ale raczej to była wina złego wypodkładkowania.

Link to post
Share on other sites

Krugerheini wielkie dzięki za odpowiedź! Miałem zadać jeszcze z dziesięć pytań, a ty w jednym krótkim (ale zwięzłym) postem mi na nie odpowiedziałeś. Masz u mnie plusa i szacunek :) Ja strzelam się raz w tygodniu, tak więc szybko GB się nie zatrze/rozszczelni. Zdecydowałem się na wersje G3 SG-1 z dwójnogiem. Prędkość stockowa tego modelu to około ~360 fps, tak więc na hale mi wystarczy. Co do wymiany dyszy/tłoka/lufy precyzyjnej, to przed wakacjami lub gdy będzie trzeba (też kwestia finansów). Jutro idę Krakmana (pieszo to kwestia piętnastu minut). Porozmawiam z sprzedawcami na temat tej repliki (konserwacja itp). Dopytam się na jej temat wszystkich realnych rzeczy. Tak będę miał pewność czy to dobry zakup. Jestem już zdecydowany na 100%. Ale warto zaopatrzyć się w wiedzę na temat repliki, bo nie kupuje się czegoś o czym się nic nie wie (w przypadku ASG, i nie tylko). Mam ostatnie pytanie: Jak z wytrzymałością tworzywa z którego jest zrobiona kolba? (nie chodzi mi o wytrzymałość tytanu) tylko czy nie jest miękka. To samo chwyt pistoletowy (tzw rączka :P) Pozdrawiam, i wielkie dzięki za pomoc!

 

@Edit: Mam lunetę, zostaje mi już tylko montaż wysoki do kupienia.

Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites

Kolba twarda, a co! Zależy co z nią robisz. W normalnym użytkowaniu jest nie do zjechania. Jest w niej nieco mało miejsca na pakiet i widziałem kilku takich co poszerzali sobie wnętrze i repliki, a raczej kolby trzymają bardzo dobrze ;)

 

Chwyt pistoletowy też jest dobry. A w której nie jest? :P

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Nie, zdawało mi się że będzie z jakiegoś miękkiego plastiku. Dzięki za odpowiedź Zresztą, jutro u Krakmanów zmacam całą replikę :D

W normalnym użytkowaniu jest nie do zjechania.

Nie którzy użytkują ją NIE normalnie, i płaczą że jest z taniego tworzywa.

widziałem kilku takich co poszerzali sobie wnętrze i repliki

Nie wyobrażam sobie w jaki sposób :lol: Dłutem?

Chwyt pistoletowy też jest dobry. A w której nie jest? icon_razz.gif

W m14 :wink:

Ja raczej nic nie będę ,,kopał" w replice. Nie mam zamiaru jej zepsuć. Dam ją tym co potrafią się tym zająć.

Pozdrawiam.

Piotr

Link to post
Share on other sites

Do chwytu nie mam żadnych zastrzeżeń. Z kolbą gorzej, co prawda sama kolba jako taka nigdy mi się nie rozwaliła, ale... mocowana do tylnego okucia jest dwoma bardzo cienkimi (moim zdaniem) wkrętami. Po jakiś 8 miesiącach wyłamał się w kolbie gwint jednego wkręta a doszczętnie wyrobił drugi. Kolba do wyrzucenia. Akurat szczęśliwie znajomy wywalał ze swojej giety kolbę bo wstawiał kompozyt z ostrego więc nabyłem. Potem sam wywaliłem kolbę JG i wstawiłem drewno z ostrego więc kolba mi została, gdyby ktoś potrzebował, wie do kogo uderzyć :)

Co do pakowności kolby... pakiet 8,4 V large wchodził mi zawsze bez problemu. Wsadzenie 9,6 pewnie już wymaga zmian w kolbie - otwarcia jej i usuniecia wewnętrznych ograniczników, są tak zrobione, żeby 8,4 w układzie 2-2-2-1 weszła bez problemu.

 

Aha, ja się strzelałem raz na 2 tygodnie. Zaraz po zakupie replika miała 340 fps (a nie 360-370 jak stało w opisie). Po 3 miesiącach się powyrabiała, części się zużyły i straciła szczelność. Miała ok. 300 fps. Wymieniłem wtedy cylinder na typ 0, nowa głowica cylindra, nowa dysza i mosiężna prowadnica sprężyny (miałem plastic) oraz lufa prec i gumka. Pomiar po - 370 fps. I widać było różnicę!

Potem kolega mi zrobił szacher macher i razem z drewnem zrobił GB. Wstawił stockowy tłok CA, stockowe zębatki CA, jakąś lepszą głowicę cylindra i tłoka i m125. Replika miała długi czas 420 fps i biła pięknie. Ino w końcu zacinka jakaś mnie przemieliła zęby na tłoku :(

Link to post
Share on other sites
Zaraz po zakupie replika miała 340 fps (a nie 360-370 jak stało w opisie)
To nie jest stała wartość. Zależy od kilku czynników ile w stocku jest fps. Trzeba też wspomnieć o dacie produkcji. W tych nowszych produkcjach jest szansa że JG usunęła choć część wad z poprzedniej produkcji. Następnie replika trafia do sklepu/hurtowni (w przypadku Krakmanów, replika jest wyposażona w lepsze części).

Jak z akumulatorem? Tzn ile strzelania intensywnego wytrzymuje?

Link to post
Share on other sites

Doświadczenia nijakiego nie mam, ale wydaje mi się, że to wyposażanie w lepsze części to pic na wodę i fotomontaż. Przy większym obrocie pewnie nawet im się nie chce tych replik sprawdzić porządnie przed sprzedażą.

Ja akurat kupiłem G3 bez aku, batkę nabyłem jaką chciałem więc nie wiem ile stckowa wytrzyma.

Link to post
Share on other sites
Doświadczenia nijakiego nie mam

Ja też nie... Ale wszystkie repliki u krakmanów (P&J) to ich dzieła. Podobno są dobre. Ale ustępują JG. No nic, dziś będę coś z praktyki wiedział o JG098.

Największym plusem G3 jest to że komora/gumka Hop-siup, lufa precyzyjna, tłok, cylinder to wydatek około ~240 zł. I praktycznie to koniec. Jest precyzja lotu kulki, jest zasięg.

Przy większym obrocie pewnie nawet im się nie chce tych replik sprawdzić porządnie przed sprzedażą.

A komu by się chciało? Lepiej sprzedać gorsze niż lepszy (w tym sensie). Ale Taiwan to (podobno) dobry sklep, tak więc zobaczymy... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Komory nie zmieniaj. Plastikowa co prawda, ale służyła mi długo i dobrze. W końcu wymieniłem na metalową CA i jest dno. Na razie tego nie naprawiam bo mam gorszy problem - zgubiłem zatrzask magazynka więc replika leży i czeka. I po wstawieniu szeregu nowych bebechów załamała się współpraca części, replika strzela ale... na safe strzela semi a na semi jest safe :)

 

Krakman to niezły sklep, ale nie ma się co podniecać. Od GF różni ich tyle, że są mniej agresywni i nie mieli większych wtop.

PJ to żadne ich dzieło. Sprzedają różne repliki, przeważnie A&K, pod własną marką (za zgodą producenta) ale nic w nich specjalnie nie grzebią. Tyle szczęścia, że AK jak na chinola to wyższa półka więc i repliki PJ są niezłe.

To tak jak z GFC. Niby super bajer włąsny, a to po prostu bardziej dopieszczony produkt jakiejś JG (czy innej chińskiej firmy) ino pod własną marką sprzedawany.

Link to post
Share on other sites

Problem ma większy wymiar. Szkielet GP wymagał założenia wielu części GP, tylko one pasowały. No i niezbyt pasuje do body i selektora CA. Może mi się uda w końcu komuś mądremu to wcisnąć do zrobienia. Na razie poluję na zatrzask magazynka.

 

Do lunety opórcz niej samej potrzebujesz szyny montażowej (najtańsze teraz do kupienia, a niezłe, są Cymy) i pierścieni montażowych. Wysokie są potrzebne bo inaczej luneta się będzie kłócić z mechanicznymi przyrządami celowniczymi. A w środku na początek wymień sobie lufę na preckę i gumkę. Chyba, że masz chęci i więcej kasy, to wtedy już masz listę wyżej co warto.

Link to post
Share on other sites

Gumkę od razu wymienię, a na lufę precyzyjną pozbieram kasę. To kwestia 2 miesięcy.

Może mi się uda w końcu komuś mądremu to wcisnąć do zrobienia

Daj do serwisu. Oni ci to szybko zrobią (Wrocław to w końcu stolica sklepów asg :) )

Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites
Nie wymieniaj gumki teraz, bo jak kupisz nową lufę, to znów będziesz gumkę wymieniał.

Czyli żaden tuning na razie.

nie ma zatrzasku magazynka

No to oni ci powinni dorobić. Szukałem tego zatrzasku, ale nie ma go. Popytam u krakmanów.

Właśnie wróciłem od Krakmanów. Mają inwentaryzacje, więc pomacam replikę dopiero w sobotę. :(

Edited by Piotrek94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...