Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5 Kurz i celność oraz zasięg krótkiej lufy.


Recommended Posts

A więc tak .. posiadam dwie baterie 9,6V 600mAh.

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1176

 

Gdy jest ciepło zwykle wystarcza mi jedna na całe ASG (ok 5h) przy zadowalającym ROFie.

Przy temp 0 stopni muszę zmieniać na drugą podczas strzelanki, ponieważ ta pierwsza zawsze pada.

Średnio na ASG wystrzeliwuję ok 1000 kulek.

 

Na machinegunie jest do kupienia obecnie bateria INTELEKTA 1400mAh za 109zł.

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1574

 

Jak tylko sprzedam moje dwie... dokładam i kópuję tamtą właśnie.

Więc jakby co moje dwie baterie na sprzedaż... co do ceny myśle ze się dogadamy. ( sry za OT)

 

Posiadam ładowarkę microprocesorową więc batki mam zawsze rozładowane i naładowane do pełna. Ilość wystrzelonych kulek na jednej zależy od temperatury. Pozdro

 

P.S. rzeczywiście byków nasadziem.. sory za to.

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Planuję kupić MP5K PWD z precką 170mm-6.04, (podobno mieści się w tłumiku lufy)

Ponieważ jestem zielony w AEG (mam dwa gaziaki G17)

mam kilka pytań:

-o ile wzróśnie mi FPS z tą dłuższą preclufą, tz. ile powinienem uzyskać i czy jest sens...

-jaka baterię wybrać: 600, 1200, 1400? (zakładam kupno ładowarki mikroprocesorowej)

-jakie dodatkowe magi (Mid-cap) lub (low-cap) i jakiej firmy.

-czy kulki 0.25 (Exele, EXtrimy) będa odpowiednie? - (takie używam teraz)

-Nie chcę (na razie-gwarancja) grzebać w bebechach ale co można zmienić aby poprawić osiagi do np. 300-350fps i na jakiej baterii to będzie chodzić?

 

MP5K PWD wydaje mi sie optymalne ze względu na gabaryty. Biorę pod uwagę P90 i UMP ale z kalkulacji wychodzi mi, zę skompletowana MP5K PWD z preclufą, akumulatorem i dodatkowymi magami wychodzi najtaniej i podoba mi sie najbardziej...

Mam w jednym z glocków założona preclufę i zwiekszył mi się zasięg, ale celność niespecjalnie, piszę o tym bo Glock ma króciutką ok 93 mm lufę.

Teren po którym biegam to głównie niestety las, a ja chcę mieć coś kompaktowego, celnego i przynajmiej o zasięgu stockowych (Cyma, ICS, CA) replik.

Link to post
Share on other sites

BaUEr masz już tą baterie Intelekta? Jak wygląda ROF(czy maleje wyraźnei wraz z rozładowywaniem się baterii?) oraz ilość wystrzelonych kulek w porównaniu z 9,6 600mAh?

 

Czy przeróbka na 9,6 jest skomplikowana? Wystarczy wywalić mechanizm rączki przeładowania czy konieczne są inne zabiegi?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przeróbka polega na skróceniu rączki przeładowania wewnatrz.

Po jej skróceniu nic się nie ryrota... wszytko jest nice tylko nie można sobie klimatycznie przeładować ... ponieważ w tym miejscu jest ogniwo baterji.

 

Na stoku, w plusowych temp, jak już pisałem wcześniej dwie baterie Sanyo 9,6V 600mAh wystarczyły spokojnie na wystrzelenie 1500kulek, przy zmianie tej pierwszej gdy ROF spadł zabardzo.

 

Co do Intelekta pozwole sobie zacytować siebie :twisted:

Niestety nie jest tak kolorowo jeżeli chodzi o 9,6V Intelekta. W sklepach piszą że wchodzi do Mp5K, PDW, AKS po modyfikacjach. Co do Mp5K mogę śmiało powiedzieć że chyba nikt tego nie sprawdzał. Baterie na ogniwach Intelekta są minimalnie o ok 3mm dłóższe :???: .. mimo iż miałem modyfikacje do batek 9,6 batka niewchodzi. Uciełem bardziej tą rączke przeładowania (mod) niestety problem tkwi w tym że body ma ogranicznik na około... i aby upchnąć intelekta czeka mnie jeden z dwóch zabiegów. Albo przyszlifuję miejsce umiejcowienia Pina z tyłu pistoletu ... albo wyjmnę GB.. lufę... i podejmę się mozolnej pracy wycięcia na około body tego ograniczenia na dłógości ok 2mm... co z uwagi na dupny dostęp do tego miejsca zajmnie mi sporo cierpliwości... nerwów... i obym tylko nie oszpecił guna. Prawdopodobnie wybiorę opcje nr. 2. :wink: :twisted: ponieważ chciałbym śmiało urzywać zawieszenia taktycznego (paska) bez strachu że mi Mp5K odpadnie i się roz...czaśnie\zgubi ;-)

 

Baterie na ogniwach Sanyo wchodzą bez problemu... i ogranicznik body jest minimalnie przed nimi.

 

Co do ROFa na Intelekcie:

Do Mp5K wsadziłem M100 Huricane (prawie normalne m110) oraz zostały lepiej spodkładkowane zebatki.

Na świerzo naładowanym Intelekcie (1400mAh) przez około pierwsze 500 kulek ROF wymiata :D totalna kosiarka minimalnie mniejsza niż na baterji 10,8V Sanyo (ok 1200 kulek na min), po tych 500-set kulkach... ROF minimalnie spada do jakiś 950 BB\min i tak utrzymuje się bardzo dłógo... w sumie spadku ROFa można nie zauważyć... ponieważ 950-1000 to nadal kosiarka ;)

 

Raz po całej strzelance gdy wcale nie ładowałem batki... kumpel miał ją pod AKSU i na niej testował... grałem tą baterią całą strzelanke i ROF był nadal większy niż na jakiejkolwiek 8,4V Sanyo.

 

Co do Intelekta w Stoku.. heh nie wiem czy to nie przesada :-) jak miałem jeszcze Stoka ... podłąnczałem Intelekta 8,4V - 1200mAh i ROF był mniejszy niż na Sanyo 9,6V ale może o 150 BB\min. Fakt że wolałem swoją 9,6V ;-) chociaż na 8,4V intelekta nie było źle .

 

Tak czy tak wsadzenie Intelekta 9,6V do Mp5K to problem który opisałem powyżej.. heh i mimo posiadania tej batki od 2 tyg. prawie jeszcze się za to nie zabrałem ... bo to nie bedzie taki hop-siup, tylko mozolna i wqurzająca dłubanina.

 

Mam nadzieje że coś pomogłem.

_____________

pozdrawiam!

BaUEr.

Link to post
Share on other sites

Testowałem Mp5K ze sprężyną Systema M100 - na preclufie 110 mm jest 275 fps na kulkach 0.2 (250 fps na 0.25). Z ciekawości wstawiłem lufę od MP5 CA - 229 mm i wyszło 305 fps na 0.25 (czyli ok 330-340 na 0.2). Testowane na cylindrze typ 1 od M15 Carbine.

Wniosek: MP5K traci jakieś 50 fps do zwykłego MP5 ze względu na lufę. Jeśli chcesz z Kurza zrobić broń główną - zamontuj dłuższą lufę w tłumiku i wymień cylinder.

 

Po jej skróceniu nic się nie ryrota...mimo posiadania tej batki od 2 tyg. prawie jeszcze się za to nie zabrałem

 

Po wstawieniu batki 9.6V część zawierająca muszkę i gwint do tłumika z czasem zaczyna być luźna. Przekonasz się, gdy zamontujesz tłumik i będą ci się w nim obijały kulki. W PDW problemu chyba nie będzie - bo tam lufę usztywnia tłumik płomienia.

Link to post
Share on other sites

Ok... jednak rzeczywiście się "ryrota" minimalnie ... pamiętam jak kiedyś podłanczałem tłumik... kulki zawsze odbijały mi się jakoś... mimo iż usztywniłem muszkę na zicher... zastanawiałem się czego to wina :cry:

 

Próbowałem przy różnych tłumikach... czasami strzelał good a czasami się chaczyły :???: po przebiegnieciu paru metrów...

Stwierdziłem że dorobie sobie tłumik... z większym otworem wew. aby się nie chaczyły... bo po tuningu sprzęt jest trochę głośniejszy, a cały chałas leci z lufy.

 

Wydawało mi się że jest to mój indywidualny przypadek... bo muszka kiedyś mi się całkowicie ułamała :-F po zahaczeniu o jakiś metalowy słupek podczas biegu :-F i musiałem ją na patent przymocoweć... a że przejściówkę pod tłumik wkreca się w tą muszke.... :wink:

 

Mimo to Mp5K aż prosi się u urzywanie batki 9,6V Sanyo (niepolecane przez TM i serwisy jakby co) lub conajmniej 8,4V Intelekta ( u mnie na stoku strzelało nieco wolniej niż 9,6 Sanyo). Przy stokowym 250fps szybkoszczelność jest opłacalna. :killer:

 

Miej litość. Tyle byków to już corrida./dzikki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...