Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze 0.12 dostępne w Polsce


Recommended Posts

Witam, mam następujące pytanie na temat kulek 0.12g dostępnych w Polsce:

Jakie dwunastki są najlepsze ? tzn. okrągłe bez żadnych niedoróbek. Nie wiem właściwie które wybrać, na military widziałem CG-ki, natomiast na tajgunie interesują mnie UHC-ki. Jedyny problem to sprawa ich wykonania i tu przydałaby się Wasza pomoc, bardzo proszę o opinie o tych lub innych dwunastkach ponieważ nie chcę sobie guna zepsuć :)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Uzywalem ostatnio tych niebieskich kuleczek w pojemniku o ksztalcie granatnika, wystepuja tam w ilosci 800szt. Sa to chyba Cyber Guny, chociaz pewnosci nie mam. Na otwartej przestrzeni troche slabo wypadaja, staja sie bardziej podatne na podmuchy wiatru i moj i tak juz skrocony XM wydawal sie jeszcze mniej celny, niz juz jest. Za to w budynku wychodza ich plusy - wieksza szybkosc wylotowa no i wyrzadzaja mniejsza krzywde niz 0,2 lub ciezsze :)

 

Jakbys juz kupowal je w granacie, to przy okazji zakup sobie mala puszke ciemnozielonego spray'u, zeby pomalowac plastikowe atrapy "szyszek" - poki co mam jedna, ale zapewne zakupie wiecej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wlasnie przeprowadzam experyment, ktory ma na celu wykazac ktore kulki sa najcelniejsze.

 

Testuje 4 rodzaje (bo tylko takie mam akurat)

1. 0,12 UHC w granacie 850szt (niebieskie)

2. 0,12 importer tajgun- w woreczku 500szt (niebieskie)

3. 0,12 Cybergun- w buteleczce quick load 100szt (zolte)

4. 0,2 importer tajgun- w woreczku 500szt (biale)

 

Co do wynikow testu - przedstawie za 2 dni udokumentowane fotkami :)

 

Test bedzie polegac na strzelaniu do tarczy z odleglosci 7m (mierzone), kazdymi kulkami strzele 12razy.

Bron testowa - walther P99 STTi

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Narazie przeprowadzilem po 2 strzelania z kazdego rodzaju kulek. Z racji sztucznego oswietlenia - wyniki nie wyszly mi tak dobrze jak rano, ale warunki byly takie same dla wszystkich kulek :]

Punktowanie - tarcza od 1-10pkt, nie trafienie w pole punktowane = 0

Srednie wyniki:

 

0,12 UHC w granacie - niebieskie = 16,5

0,12 Cyber Gun - zolte = 39

0,2 Tajgun import - biale = 23,5

0,12 Tajgun import - niebieskie = 27

 

Kilka wyjasnien, a raczej subiektywnych opinii:

Testy powtorze jutro przy swietle dziennym, poniewaz wyniki nawet mnie zaskoczyly. Rano strzelalem z niebieskich UHC w granacie - w 1 serii na 12 strzalow 60pkt, w drugiej 52pkt.

Tymi tez kulkami najlepiej mi sie strzela, oraz zoltymi Cyber gunami w pojemniczku po 1000szt. Najgorzej strzela mi sie 0,2 w woreczku po 500szt (polskie biale) sa nieprzewidywalne, wiele razy zdarzylo mi sie wogole nie trafic w cel na ktorym umieszczona jest tarcza (srednicz 16,5cm) - karton o wymiarach: 23x31cm

Zobaczymy, jak bedzie jutro, dzisiaj przewaga zoltych CG bezapelacyjna :]

 

Co do wykonania - zolte chyba najbardziej kuliste.... niebieskie wchodza do magazynka z lekkim oporem, natomiast biale wchodza "jak w maselko" :>

To narazie tyle

 

Pozdrawiam

 

Dodano (Niedziela Sty 25, 2004 10:39 pm):

Jak obieclaem - material :)

Test kulek do ASG

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Temat dotyczy kulek 0,12 ale ponieważ w teście pojawiły się również 0, 2 to właśnie na ich temat się wypowiem. Używam właśnie tych kulek: „importer Tajgun” pakowane po 500 szt. w woreczku. Wystrzeliłem ich około 1000 z MP5A3 TM sprężyna. Ani jedna się nie zacięła a i na celność nie mogę narzekać: na dystansie ok. 20 m 15 na 20 kulek trafia w słup szerokości 25-30 cm. Strzelam z ręki więc moje umiejętności strzelecki również mają wpływ na wynik testu. Generalnie uważam że jeśli 15 na 20 strzałów z takiej odległości trafia w średniej wielkości cel to kulki można uznać za „powtarzalne” i celne.

Link to post
Share on other sites

Moge dodac tylko tyle, ze po przesmarowaniu guna (konkretnie lufy) 0,2 wala jak opetane, az dziurawia moj kulochwyt :( a to solidny tekturowy karton grubosc jakies 0,5cm - na wylot - wpada do srodka :)

I celnosc lepsza, ale jak gun nie jest nasmarowany, to rozrzut jest koszmarny.....

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jasne, chyba co0nieco o tym w tekscie wspomnialem - biale 0,2 sa dosc sliskie, tak samo jak zolte (przy czym biale bardziej) a swiadczy o tym fakt z jakim oporem wchodza do magazynka, niebieskie maja inna powierzchnie, jakby z innego plastiku byly wykonane, wchodza z lekkim oporem. Co do wykonania chyba jednak zolte sa najbardziej kragle, przy czym roznice meidzy nimi wszystkimi sa dosc trudno wyczuwalne. Tak jak napsialem wyzej, duza zalezy tez od nasmarowania guna. Bo gdy gun nie byl nasmarowany, to biale lataly nieprzewidywalnie - byc mzoe jest wsrod nich wiele niedorobek, czego nie zauwazylem przy niebieskich i zoltych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...