Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią Intellect 9.6V 1400mah


Recommended Posts

Problem polega na tym że po pełnym naładowaniu bateria naciąga sprężynę do połowy (M100). Batka po naładowaniu ma 10.72V, podczas strzału napięcie spada do ok 3,7V. Sprawdzałem baterie KAN 9.6 2000mah (batka praktycznie rozładowana)miała 8,8V podczas strzału napięcie spadało do 6,5V-7,5V. Da się coś zrobić z tym intellectem, chociaż tak żeby pociągnął ze 2 hicapy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem polega na tym że po pełnym naładowaniu bateria naciąga sprężynę do połowy (M100). Batka po naładowaniu ma 10.72V, podczas strzału napięcie spada do ok 3,7V. Sprawdzałem baterie KAN 9.6 2000mah (batka praktycznie rozładowana)miała 8,8V podczas strzału napięcie spadało do 6,5V-7,5V. Da się coś zrobić z tym intellectem, chociaż tak żeby pociągnął ze 2 hicapy.

 

Mam dokładnie tego samego Intellecta (był w kolbie KA). Od nowości identyczne objawy, z tym że prąd rozładowania daje jakieś 5V. 150 nawet nie rusza. Bateria była formowana na mikroprocesorowej ładowarce. Ale nawet po tym ładowała się najwyżej na 900-1000 mA. Potraktowałem ją jako felerny egzemplarz ale może to nie tylko mój.

 

Jest to ten Intellect: http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6_srch_clubfoot

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam taką BATERIĘ , i po naładowaniu miała 13,4V [?!] co ciekawe w baterii intelect`a 9,6V po naładowaniu u kolegi miała 10,5V [?!]. A teraz nowina. Moja po 2 ładowaniu [w zasadzie formatowaniu] przestała działać - nap. 4,5V [?!] u kolegi z baterii 9,6V wyciekł elektrolit z ogniwa.. Ja nie wiem - te intelect`y "nie dla idiotów" czy jak?

 

A tak przy okazji czy są jakieś sticki 10,8V o większej pojemności niż te intelect`a [pierwszy link]?

 

Aa i firmy nie "intelect"?

Link to post
Share on other sites

Używałem intellecta RC 9,6 V 2000 mAh i pięknie działała że mi prawie ząbki posypała :), aktualnie KAN'a używam i też nie narzekam, przyznaje jak dla mnie SANYO najlepsza firma z jakich korzystała moja replika lecz troche za drogo się cenią w porównaniu do innych firm z podobną jakością . Wracając do tematu to tu raczej nic nie pomoże jak już formatowałeś .

Link to post
Share on other sites

 

Problem polega na tym że po pełnym naładowaniu bateria naciąga sprężynę do połowy (M100). Batka po naładowaniu ma 10.72V, podczas strzału napięcie spada do ok 3,7V. Sprawdzałem baterie KAN 9.6 2000mah (batka praktycznie rozładowana)miała 8,8V podczas strzału napięcie spadało do 6,5V-7,5V. Da się coś zrobić z tym intellectem, chociaż tak żeby pociągnął ze 2 hicapy.

 

 

Jaką masz ładowarkę?

 

... Bateria była formowana na mikroprocesorowej ładowarce. Ale nawet po tym ładowała się najwyżej na 900-1000 mA. Potraktowałem ją jako felerny egzemplarz ale może to nie tylko mój.

 

Jaka to była ładowarka i jakim prądem była ładowana bateria w czasie formowania?

Edited by FireBurner
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam Intellecta 9,6 V 4200mAh - służył podczas 3 strzelanek - wystrzeliłem ok 6000 kulek - dopiero na ostatniej zauważyłem lekki spadek ROFu -mimo to dalej nie było problemu strzelania seriami. Nie wiem, co się dzieje z tymi bateriami o pojemności 1400 ale tą 4200 polecam każdemu.

Link to post
Share on other sites

U mnie i u kolegi padły Intellecty 9,6 V typ A po jakiś 5 miesiącach.

Myślę że były nie więcej niż 10x ładowane i rozładowane.

Ale zdarzyło się że za mocno je rozładowaliśmy żarówką....

Wydaje mi się że w porównaniu do innych akumulatorów są po prostu bardziej wrażliwe.

Na razie kupiłem nowe i tym razem mam zamiar o nie dbać.

Zobaczymy za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mi z kolei elektryk potwierdził, że dzięki tej baterii [intellect 9,6V 1400mAh] spaliło mi ładowarkę Mikroproc. typ MW.

 

6a577cbc043ff5ddm.jpg

 

Padł układ mikroproc. który zamówiony osobno kosztuje 180zł - ładowarka bodajże coś koło 140.

 

Pozdrawiam i odradzam

Link to post
Share on other sites

Jak zawsze podłączałem baterię do ładowarki. Tylko tym razem bateria się rozgrzała [dopiero po fakcie przyłożyłem rękę] i zaskwierczało z ładowarki.

 

Jak już odłączyłem do gniazdka ładowarkę sprawdziłem baterię [dość gorąca była]. Jednak kable były zimne - tak żeby rozwiać niepewności to w zasadzie sekundy "po" spaleniu sprawdziłem. Więc bateria nie daje już żadnych znaków życia [pokazuje ok 1,4V]. A ładowarka jak wyżej napisałem na śmietnik poleciała.

 

Elektryk sprawdził, pomierzył i powiedział, że to wina baterii. Od niej poszło spięcie. Dziwne, bateria w zasadzie nowa..

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Będzie jeszcze wiele takich przypadków bo jakość chińszczyzny zawsze stała pod znakiem zapytania. Kupując chińszczyznę trzeba się z tym liczyć. Takie ładowarki powinny być lepiej zabezpieczone przed skutkami zwarć itp. Zabezpieczenia takie ani nie są skomplikowane ani też drogie, ale jeżeli by produkowali urządzenia, które są doskonałe pod każdym względem to by nie zarobili, więc muszą się psuć;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...