Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

Witam

 

Mam kilka pytań dotyczących SAS-u.

Pierwsze najważniejsze to pytanie dotyczące finansów. Ile należało by przeznaczyć pieniędzy na konkretną stylizację SAS-u? Nie mówię tu o pełnej rekonstrukcji ale również nie interesują mnie tandetne zamienniki. Ile kosztuję i pod jaki hasłami szukać "poprawnego" SMOCK-a? Jakie spodnie do tego. Niemieckie KSK ma zarówno spodnie jak i kurtkę. Jak jest to w przypadku SAS-u? Czy używają do tego zwykłych spodni?[z tego co na razie przeglądam wydaje mi się że tak, ale proszę o potwierdzenie]

 

Drugie pytanie dotyczy oporządzenia. Jakie? Zwykłe szelki PLCE, assault vest? Czy może tak jak na kilku filmach, jedno na drugie?[chodzi mi tyko o typowe "zielone" wyposażenie]

 

Czy bieganie w Smock-u i szelkach PLCE można nazwać już dobra stylizacją, czy jednak używają konkretniejszego bardziej wyspecjalizowanego sprzętu?

 

Ostatnie w zasadzie najmniej ważne pytanie dotyczy broni. Jak to jest z L85 i sas-em. Ze strony http://www.eliteukforces.info/ wynika że nie korzystają. Na filmach również częściej widzę "emki" niż "elki". Jak to jest i czy wielkim błędem jest korzystanie z elki zamiast emek.

 

 

Jeszcze pytanko mam, jakich firm poza web-texem unikać?

Edited by wrzesiek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem ci, jak możesz zaoszczędzić - nie kupuj beretu. Jeśli kupisz beret, kup też resztę munduru wyjściowego (co wyjdzie ci baaardzo drogo). Noszenie beretu nie wystylizuje cię na SASmana, raczej na walta.

 

Zacznij tak jak każdy SASman zaczyna - mundur i oporządzenie zwykłego squaddiego (jak na selekcji) - to twój punkty wyjściowy, możesz go potem "modyfikować" i nosić to, co noszą SASmani.

 

Zależy też, z którego okresu chcesz mieć tą stylizację. Lata '80-te są cool, łatwiej znaleźć info lub dorwać książki. W przypadku lat '80 powinieneś nosić mieszankę 58 & 44 Pattern (tylko dla SF ;) ).

 

L85 SAS powiedział nie (w wielkim skrócie: nie jest wystarczająco soldier-proof, i wymaga zbyt częstego czyszczenia). Możesz sprawić sobie uber-cool M16 (w ich języku to "Armalite", od nazwy producenta) - zakładając, że dalej mowa o stylizacji SAS w latach '80.

 

Co do PLCE nie ręczę. W latach '80-tych w czasie selekcji nosili standardowe oporządzenie armii (58 Pattern). I Wojna w Zatoce - jeśli ufać temu, co przedstawiają zdjęcia w książkach McNaba - mieli PLCE (w OG), jedne z pierwszych modeli które

 

 

Odnośnie współczensego SASu na plotkach nie polegam; polecam przejrzeć ten temat lub poczekać kilka lat, aż kolejny McNab napisze swoje wspomnienia. ;-)

Link to post
Share on other sites
Odnośnie współczensego SASu na plotkach nie polegam; polecam przejrzeć ten temat lub poczekać kilka lat, aż kolejny McNab napisze swoje wspomnienia. ;-)
Wystarczy powertować zdjęcia na paru forach i stronach. Współczesny SAS niewiele się różni od innych SFów - MICHe, kamizelki zintegrowane, kabury kydexowe, ładownice wg wygody... Tyle, że używają głównie DPMa, a nie mieszanek jak np USmany.
Link to post
Share on other sites

Inne pytanie.. ile hcesz wydacz?

Nowa stylizacia jest zbyt dorga i czienszko dostac sie do niektorych gadzetow.

 

PLCE tez dzisz jest uzywany, ale skromo.

 

L85 bily uzywane tylko w kosovo, tez jest zdjencie.

Pozatym zawsze M16 lub Diemaco (C7/C8 oraz SFW)

Edited by Nephilim
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce być koniecznie HM speszyl forses i mieć eLkę w łapkach to może warto zainteresować się odtwarzaniem/stylizacją na SFSG? Rzecz ciekawa i nie tak bardzo oklepana jak SAS, a współcześnie sprzęt mają na takim samym poziomie. Albo może Pathfindersi? Też elita, a zakup sprzętu (Nawet do kompletnego reko) wyjdzie o wiele taniej.

Link to post
Share on other sites
Tyle, że używają głównie DPMa, a nie mieszanek jak np USmany.

 

Czy przypadkiem współczesny SAS nie zaiwania w, np.UCP, albo mieszankach w stylu spodnie UCP - kurtka DPM, czy DCU albo pustynny TS?

Mowa oczywiście o Iraku/Afganistanie.

 

Są zdjęcia na necie więc "mieszanki" też można użyć IMO.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem współczesny SAS nie zaiwania w, np.UCP, albo mieszankach w stylu spodnie UCP - kurtka DPM, czy DCU albo pustynny TS?

Mowa oczywiście o Iraku/Afganistanie.

 

Są zdjęcia na necie więc "mieszanki" też można użyć IMO.

Mieszanek używają przede wszystkim gdy operatorom grozi styczność z amerykanami (Coby jakiś jankes ich nie postrzelił tłumacząc to "bo miał nie nasz mundur"), albo gdy chcą się wmieszać w tłum jankesów. Po wykonanej misji, gdy już wkurzą talibów zawsze mogą zwalić winę na jankesów, w końcu widzieli ich mundury nie brytyjskie co nie? :-)

 

W polu widać u nich mieszanki mundurów usmańskich z brytyjskimi, ale na zdjęciach np. z baz, strzelania i treningów dominują mundury brytyjskie.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
Mieszanek używają przede wszystkim gdy operatorom grozi styczność z amerykanami (Coby jakiś jankes ich nie postrzelił tłumacząc to "bo miał nie nasz mundur"), albo gdy chcą się wmieszać w tłum jankesów. Po wykonanej misji, gdy już wkurzą talibów zawsze mogą zwalić winę na jankesów, w końcu widzieli ich mundury nie brytyjskie co nie? icon_smile2.gif

 

Wiem, czytałem dpm-soldier.pl :P

 

Takie pytanko. Widziałem foty jakiś UKSF (nie wiem czy to był SAS) więc takie moje zapytanie: Czy SAS korzystał z Desert Tiger Stripeów i UBACSów?

CP z UBACSów korzysta, ale jak z SAS to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Też widziałem zdjęcia brytola w pustynnym TS, ale nie wiem czy to przypadkiem nie był fake.

 

A co do UBACSa, to póki co wśród specjalsów widziałem go tylko u pathfindersów. Podejrzewam, że SAS podobnie jak UKSF ostatnio korzysta z zakupionych dla nich mundurów combat od crye zamiast UBACSów, ale to nie znaczy, że ich nie dostają/kradną regularnym.

Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, że SAS (...) korzysta z zakupionych dla nich mundurów combat od crye zamiast UBACSów, ale to nie znaczy, że ich nie dostają/kradną regularnym.

 

Zdaje się, że kradzież z magazynów regularnych jest trudna, ponieważ nie fasują UBACSa. W planach było fasowanie UBACSa, ale te plany zmieniły się 10 razy - co widać po przykładzie kamuflażu MTP, który nadrukują na stary wzór munduru (czyli nie UBACS...).

 

Podejrzewam, że SASmani (jeśli w ogóle je noszą) zdobywa UBACSy tak, jak reszta armii - kupuje w sklepach internetowych.

 

Takie cuda tylko w BA! :-P

Link to post
Share on other sites

Na wyspach nie fasują, ale w Afganistanie tak. W końcu skąd numery kontraktów na tych wszystkich sprzedawanych na alledrogo i baju pustynnych UBACSach? I gdyby trzeba je było samemu kupować to pewnie by je było widać na mniejszej ilości żołnierzy. Zatem przynajmniej w Afganistanie SASman u UKSFman mogą ukraść UBACSa, na wyspach zresztą też, w końcu co to za problem dla specjalsa okraść sklep :-D

Link to post
Share on other sites

Ubranie/umundurowanie sasmanów na misjach jest każdorazowo uwarunkowane daną misją. Raz łażą w UCP, raz po cywilu z akcentami tubylczymi, raz uberpr0contractor.

Wszystko zależy od tego jakie mają zadanie.

 

Tak jak napisał Aciepk - jeżeli zachodzi stycznośc z hamburgerami lub gdy jest szansa potem zwalić wszystko na nich, chętnie łażą w pikselach. W razie wpadki zawsze mozna powiedzieć, że to jakiś amerykański oddział.

Być może nie chcą kolejnego B20, kto ich tam wie.

 

Co do stylizacji - jeżeli już koniecznie SAS to bardzo wdzięczne są lata 80-90.

I tańsze.

 

Dunn

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciach widziałem też słuchawki douszne, podejrzewam, że też produkcji daviesa.

 

A co do celowników, to przede wszystkim ACOG i EOTech, póki co aimpointów nie widziałem. Jeżeli specteryDR zostały ostatnio zakupione to na zdjęciach jeszcze nie wypłynęły, inne modele specterów nie były używane.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, a co to za celownik, który znajduje się pod HK417, a nad L119A1?

 

37441781.th.jpg

 

Jeżeli specteryDR zostały ostatnio zakupione to na zdjęciach jeszcze nie wypłynęły, inne modele specterów nie były używane.

 

A przypadkiem SpecterOS3.4x nie był używany?

 

EDIT:

Zmiana rozmiaru obrazka.

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites

Acipek niebondz taki pewien..

 

ACOGy som UOR tak samo jak Osprey...

 

Optiky uzywane to som ACOG (z Ironsight lub Docter RD) w wersii TA01 oraz TA34 (tez na SFW), Aimpointy ruznych wersii oraz EOTechi.

Tez juz widziajem paare SFW´s Elecan Specter ale to Triale.

 

A co na aimpoint:

 

http://i217.photobucket.com/albums/cc42/An...alist/sasi9.jpg

 

Eotech:

http://i217.photobucket.com/albums/cc42/An...list/sasi11.jpg

 

Na temat NVG niejestem pewny, ale wyglonda mi na pvs17..

 

http://www.eliteukforces.info/images/galle...cial-forces.jpg

https://gpssignal.com/pvs17.gif

 

 

Comms to som Peltor, Sordin oraz Davies/Selex Tacmic CT5.

 

Na bazach tez niekiedy noszom Amerikanskie Mundury... tez som zdjencia...

Chociasz teraz bardziej Moda na Multicam Gen2...

 

A co do Desert Tiger Stripe:

 

http://konstipation.com/stuff/walt/sas/iraq/UKSF-4.jpg

 

Nie jest to fake...

 

Tez niekiedy tylko tan:

 

basra-200331he.jpg

Edited by Nephilim
Link to post
Share on other sites

Zdjęcie nie działa (A szkoda bo bym w końcu zobaczył aimpointa na SFW :-))

 

A co do Desert Tiger Stripe:

 

http://konstipation.com/stuff/walt/sas/iraq/UKSF-4.jpg

 

Nie jest to fake...

Kurczę, widziałem to zdjęcie wiele razy, ale nigdy na nim nie widziałem tych spodni w pustynnym TSie. Tak się wtopił w tłum tych DDPMów :-)

 

A mówiąc o fake'u miałem na myśli zdjęcie zamieszczone na stronie Tiger Stripe Products, bo na powyższym po prostu w życiu bym tego TSa nie zauważył :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...