Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

W takim razie wezmę M4 ris. Orisowane m4 jest "na stanie" w sasie? Nie chce być kolejną osobą która wzoruje sie na speszjal forses, ale wolę mieć jakieś ograniczenia w doborze szpeju i repliki, niż gdybym nie miał żadnych i bym nie wiedział na co się zdecydować. Niestety i tak zdarzają się dylematy, zastanawiam się czy lepiej Plate Carrier Compact, czy może UTG?

 

Jeśli chcesz się stylizować, to czemu nie wybierzesz armi/jednostki, której uzbrojenie oraz umundurowanie nie jest wielką tajemnicą? Armii do wyboru do koloru + możesz robić zakupy na całym świecie poprzez eBay [tudzież sklepy internetowe].

 

Jeśli zaś podoba ci się fakt, że SAS czasem chodzi w jeansach z arafatką na głowie, to czemu po prostu robić coś podobnego bez mówienia 'Jestem ubrany jak SAS'? . Jeśli podoba ci się noszenie mieszanki cywilnych/turystycznych ciuchów z emką i innym militarnym szpejem - czemu nie? Zawsze możesz powiedzieć, że Twoją inspiracją było SAS + cenisz sobie wygodę cywilnych ciuchów? Nie wszystkie mundury są wygodne do noszenia w terenie, albo nie zawsze wygląda uber-cool, jeśli noszony nie-regulaminowo [brytyjski DPM jest tego przykładem - ale to moja opinia]. Udawanie SASu czy innego RamboSASParaCommando nie podnosi Twojego statusu ani nie reprezentuje poziomu Twojej wiedzy na temat danej jednostki.

 

Po co robić z siebie walta pod pretekstem 'kcem być SAS. Jak wypiję pint tłustego mleka to będę SAS'? ;) ASG to podobno dobra zabawa w weekend - więc baw się dobrze i nie zawracaj sobie głowy nieistotnymi pierdołami.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zombie_snake - miałam na myśli ludzi, dla których rekonstrukcja/stylizacja jest dodatkiem do ASG (nie na odwrót).

 

Zbaczając z tematu - czekam na dzień, gdy ujrzę zdjęcia osoby, rekonstruującej rekruta BA - z drewnianą sklejką w kształcie eLki w rękach (zamiast prawdziwej eLki), z bojowym wyrazem twarzy na ćwiczeniach z taktyki wykonywanych na trawniku w koszarach. :ph34r: Albo lepiej - kapral zwracający uwagę rekrutowi, że ten źle trzyma niewidoczny karabin*. To jest rekonstrukcja do ostatniego detalu! hihihi :maniak_OK:

 

* (bo kwatermistrz nie chciał wyfasować karabinów ze sklejki)

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

http://www.specialairservice.cz/clenove.htm - zastanawia mnie gość na pierwszym zdjęciu - Thomas Winley , co to za kamizelka którą ma na sobie .

Mam również pytanie chciałbym zająć się początkowo stylizacją a potem rekonstrukcją 22nd SAS , szukam ekipy na śląsku - lub w Krakowie (od października zaczynam tam studia) która bawi się w reko 22nd SAS.

Czy ktoś wie czy coś takiego istnieje ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

No ale, pomijając ten bełkot, tak na nowy rok się pochwalę trafionym rarytasikiem

 

dscn7569.jpg

 

Ale co to za niezwykłość assault vest po prostu... Tu jednak pojawia się kwestia producenta, głupio tak świecić metką ale tym razem

 

dscn7586.jpg

 

Ale wklejam całość przede wszystkim z pytaniem, otóż do wewnętrznych szlufek które służą zapewne do przewleczenia pasa przymocowany jest na stałe bungee cord.

 

dscn7570y.jpg

 

Pojawia się kwestia po co? Znaczy generalnie rozumiem ideę bungee w celu ściągania/spinania oporządzenia ale jakoś w tym miejscu mi to nie gra szczególnie że został przymocowany na stałe a nie ma haczyków. Ma ktoś pomysł?

A przy okazji noworocznej wszystkim "szaszom" życzenia by szafy ze szpejem się rozrastały bo zdobywać te wszystkie graty trudno jest niestety...

Link to post
Share on other sites

Ej wes sobie tak jeśli jak to on mówił "wzorje sie bardziej na luźnym wzorowaniu" to kup jakies czarne bojówki do tego jakies butki taktyczne-tylko oczywiście czarne, bluzę z kapturem najelpiej żeby była cieńsza na lato to sie za mocno nie spocisz + kominiara i sasparaka/ maska p-gaz pomalowana na czarno xD, co do kamizeli to jakas kamizelke taktyczna modularna np. http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/kamizelka-taktyczna-modularna-black-a-c-m.html bron to fajnie by bylo zebys mial jakas taka podobna do "czarnej taktyki" w jakiej sie SAS specjalizował czyli rodzina MP5 (szczerze MP5SD6 poleciłbym) do tego jakiegoś Sig Sauer - nie wiem czy dobrze napisałem no i jakis bajer typu lina czy cuś :) no i masz SAS

Źle napisałeś. To znaczy napisałeś to w języku zbliżonym do polskiego, bez stosowania zasad interpunkcji oraz tragicznym stylem.

Dobrze radzę - popracuj nad swoją pisownią, bo Twoje posty zaczną znikać, a Ty sam wybierzesz się an urlop.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Proszę was, nie gwałćcie terminu "stylizacja" słowem "luźna".

Bo pod luźną stylizację można podciągnąć wszystko.

To jest np. luźna stylizacja na papieża:

luznypapierz.jpg

 

Albo mamy stylizację albo nie i tylko chcemy być SuperUberPro i wgl Komando bo za dużo graliśmy w MW.

 

Przepraszam za offtop :)

Link to post
Share on other sites

SAS a SFUSandA

jak widać chłopaki z S.A.S. niewiele się już różnią od USA więc jeżeli chcesz wyglądać pro po prostu załóż MTP i przypnij Union Flag do byle jakiej kamizelki :wink:

Kurcze nie pisz takich rzeczy nawet z przymrużeniem oka bo większość młodocianych komandosów i tak uwierzy i zaraz będziemy mieć wysyp słitfoci z "rekonstrukcji". :wink:

Czy do tematu też się liczy stylizacja/rekonstrukcja SFSG?

Normalnemu człowiekowi raczej ciężko odróżnić członka SAS, SBS, czy SFSG szczególnie że używają w większości tego samego sprzętu. Jak wzorujesz się na konkretnym zestawie sprzętowym ze znanego zdjęcia SFSG to chyba nikt się nie obrazi jak się zaprezentujesz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...