Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Special Air Service (SAS)


Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Ale da się z tym żyć? Chodzi mi tylko o lekką stylizację - nie chcę się bawić w pełną rekonstrukcję. Reko to na razie za dużo na moją uczniowską kieszeń. I tak u mnie w środowisku na razie znawców nie ma, a jak ktoś zobaczy mnie w stylu Gaz'a to sobie skojarzy z COD4. :lol: A tak serio to jest jakaś możliwość, żeby operator S.A.S. używał tej kamizelki?

Link to post
Share on other sites

Naco sie pytasz tak naprawde, jezely i tak zrobis?

Naco legitymacia?

 

COD4 jest fikcia. Prawie nic jest uzywany prez SAS co jest pokazane w COD4.

Jezely sie robi rekonstrukcje to sie robi rekonstrukci. jak nie to nie.

 

Jak czes uzywac tam jakis sprzent "fikcijny" to uzywaj go, ale niebendzie rekonstrukcia SAS.

 

SAS ma egsemplaze G36, ale taksamo F2000, P90, i inne, ale niejest ich glowna Bron.

Ta jest dalej L119a1 oraz teraz doszla HK417 jako Marksman Rifle.

 

Oraz, co ci te encyklopedia dadzom? Informacie z 80/90 lat.

Napewno tam znajdziesz G36 ;)

Edited by Nephilim
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ale da się z tym żyć? Chodzi mi tylko o lekką stylizację - nie chcę się bawić w pełną rekonstrukcję. Reko to na razie za dużo na moją uczniowską kieszeń. (...) A tak serio to jest jakaś możliwość, żeby operator S.A.S. używał tej kamizelki?

 

Droga każdego żołnierza do SASu prowadzi przez służbę w Siłach Zbrojnych Wielkiej Brytani - ponieważ są to w przeważającej części żołnierze z Armii Brytyjskiej, po dostaniu się do SAS Regiment i przetrwaniu pierwszego roku (który jest okresem próbnym - a przynajmniej kiedyś tak było), żołnierz "odczynia" to co nauczył się i przywykł do w poprzednim, bardziej przyziemnym regimencie.

 

Warto też pamiętać, że to co fasowane, jest z kieszeni podatnika nie żołnierza, a jak się zniszczy, to można wymienić również na koszt podatnika, za darmo. Dlatego w koszarach (i po ulicach z jakiegoś powodu?) chodzą w normalnym mundurze. Jedyna różnica to pas i beret. Czytając książki McNaba (wspomnienia, nie fikcje) odniosłam wrażenie, że zakupują sprzęt/umundurowanie tylko wtedy, gdy issue się nie sprawdza lub wymaga tego operacja (np. w latach '80 w Irlandi Północnej były to zwykłe cywilne jeansy i trampki, aby wyglądać jak "tubylcy"). Popularne też jest kupowanie czegoś grupą (np. patrze Plate Carriery Black Hawka).

 

Jesli stylizujesz się (a nie robisz rekonstrukcji) na Troopera z SASu, wystarczy że założysz ich beret z odpowiednim badgem i masz już SAS. Ponieważ to lekka stylizacja i AirSoft, noś kamizelkę którą ci się podoba.

 

Jaki operator?

 

pzdr

mer

 

[Z całej tej przydługiej wypowiedzi na temat było jedno zdanie, a treść w nim zawarta była już przekazana wyżej. Po co, więc było pisać?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam kilka pytań.

Jakiego plecaka używał SAS w Falklandach?

Jakie dokładnie ładownice mieli do paso-szelek?

Czy w tedy już były PLCE w DPM ?

Jakich broni używali oprócz m16 - chciałbym spis łącznie z bronią krótką i granatami.

Ew. Jak by ktoś miał wątek ze zdjęciami na PhotoMilitary.com (chyba źle napisałem ale cóż) to byłbym bardzo wdzięczny.

Edited by Tymbark
Link to post
Share on other sites

Jakiego plecaka używał SAS w Falklandach?

Używali PARA Bergenów:

http://www.silvermans.co.uk/ProductDetails...38/Default.aspx

 

Jakie dokładnie ładownice mieli do paso-szelek?

Korzystali ze standardowych ładownic oporządzenia 58 pattern, często mieszając go z elementami oporządzenia 44 pattern i zdobytym na Argentyńczykach szpejem ALICE. Były także specjalne ładownice do oporządzenia 58patt takie jak na przykład podwójna ładownica na 20 nabojowe magi do M16, lub tzw. butt pouch, służący do umieszczenia w nim kolby broni coby jej ciężar przenieść na pas.

 

Czy w tedy już były PLCE w DPM ?

W życiu... Wtedy nawet PLCE jeszcze nie było, co najwyżej eksperymentalne oporządzenie 72 pattern.

 

Jakich broni używali oprócz m16 - chciałbym spis łącznie z bronią krótką i granatami.

Z krótkiej to tylko i wyłącznie L9A1 (Licencyjna odmiana Browninga HP), a z broni wsparcia gimpy. Co do granatów to zapewne używali standardowych grantaów L2. A co do reszty broni (Czyli L1A1, L4A4, L42A1) to na zdjęciach ich nie widziałem.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
Jakiego plecaka używał SAS w Falklandach?

Był to plecak o podwójnej pojemności co plecak GS. Zdjęcie tutaj. Czasami pojawiają się na brytyjskim ebayu. Plecak ten (120 litrowy) był używany przez SAS oraz jednostki typowo górskie; jedni i drudzy mieli problem z otrzymaniem regularnych dostaw wody, jedzenia oraz amunicji, więc potrzebowali większych plecaków aby móc zabrać z sobą więcej.

 

Jakie dokładnie ładownice mieli do paso-szelek?

Dokładnie Ci nie powiem, ale na początku lat 80 wciąż w użyciu bylo 58 Pattern. SAS dodatkowo nosił własne konfiguracji 58 Pattern, ładownice były autentycznie przekazane dla SF (nie to co dzisiaj :) ). Więcej na ten temat możesz znaleźć w tej książce. Widziałam też obrazek z SAS-manem (lub SBS-manem), który miał dodatkowo na sobie Chest Riga - dokładnie ci nie powiem czy faktycznie je nosili czy był to tylko wymysł artysty, ponieważ nie mam aż tak wielkiego zainteresowania w SASie.

 

Czy w tedy już były PLCE w DPM ?

Nie. Pierwsze modele PLCE pojawiły się pod koniec lat 80, czyli dawno po Falklandach.

 

 

Ew. Jak by ktoś miał wątek ze zdjęciami na PhotoMilitary.com (chyba źle napisałem ale cóż) to byłbym bardzo wdzięczny.

Odradzam, nienawidzą tam pozerów z ASG za noszenie naszywek, beretów, stopni (itp.) na które się nie zapracowało - więc z szukaniem zdjęć może być naprawdę problem. Polecam przeszukiwanie samemu, forum jest dostępne także dla niezarejestrowanych.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Kolejny, który myśli że "SAS używa czego chce". Używają tego co im w danej chwili najbardziej potrzebne. M249 używają/używali a co do wersji to ja widziałem fotki z M249 MK1 i MK2. Nakolanniki widziałem kontrakty brytyjskie, ale innych też pewnie używają. Co do torby na odzysk to pewnie tak w końcu gdzieś puste magi muszą chować.

Link to post
Share on other sites

M249 używają/używali a co do wersji to ja widziałem fotki z M249 MK1 i MK2.

No już na pewno używają M249... :-F

I jeszcze na dodatek airsoftowych MK I i MK II :wink:

I absolutnie wszystkiego co im się żywnie podoba i co sami sobie kupią LOL

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Kolejny, który myśli że "SAS używa czego chce". Używają tego co im w danej chwili najbardziej potrzebne. M249 używają/używali a co do wersji to ja widziałem fotki z M249 MK1 i MK2. Nakolanniki widziałem kontrakty brytyjskie, ale innych też pewnie używają. Co do torby na odzysk to pewnie tak w końcu gdzieś puste magi muszą chować.

Brawo. Nie dodałeś chyba nic nowego, tylko miałeś się okazję przyczepić o zwrot językowy ( Maybe you are one of them? ).

Broń noszą taką jaką dostaną od kwatermistrza, czyli l119a1/sig sauer/minimi/AG-36/inne/ bajerki jak LLM, trijcony i to co sobie dokupią. To samo z innym szpejem. Mają go fasowany tak jak każdy inny żołnierz BA ( może trochę inny asortyment ). A jak chcą (potrzebują) to sobie kupują co im się podoba.

Edited by BrotherJan
Link to post
Share on other sites
Broń noszą taką jaką dostaną od kwatermistrza
Bzdura. Wybór mają spośród tego co jest w zbrojowni, więc ograniczony, ale mają WYBÓR, a nie narzucony z góry model. I broń wybierają zależnie do teatru działań i zadań, a nie jedną "raz na zawsze" (poza pewnymi wyjątkami).

 

Mają go fasowany tak jak każdy inny żołnierz BA
Bzdura jw. Na pewno nie "jak każdy inny", bo nie noszą praktycznie nic "jak każdy inny".

 

A jak chcą (potrzebują) to sobie kupują co im się podoba.
Jw.
Link to post
Share on other sites

Bzdura. Wybór mają spośród tego co jest w zbrojowni, więc ograniczony, ale mają WYBÓR, a nie narzucony z góry model. I broń wybierają zależnie do teatru działań i zadań, a nie jedną "raz na zawsze" (poza pewnymi wyjątkami).

Owszem, ale miałem na myśli to, że nie wyczarują sobie fn2000/taor'a, czy innej giwery, bo poprostu kwatermistrz takich nie ma.

 

Bzdura jw. Na pewno nie "jak każdy inny", bo nie noszą praktycznie nic "jak każdy inny".

Tak jak każdy inny żołnierz BA mają FASOWANY sprzęt. Nie twierdzę że taki sam. Mają inne hełmy, kamizelki i to je dostają zamiast mk6/ecba/osprey. Do tego dochodzą mundur DPM, Bergen, i inne pierdółki jak stable belt, itp. Dostają to wszystko, ale wyposażają się także we własnym zakresie.

Edited by BrotherJan
Link to post
Share on other sites

No prajcie sie...

 

Glowna Bron SAS jest L119a1 (SBS teraz sportuje bardziej HK416).

Oczywiszcie ze Bron jest wybierana dla kazdej missii.. ale niebiorom se tam raz g36, raz kalacha albo raz greasegun... zalezy od zadania.

 

Owszem, ale miałem na myśli to, że nie wyczarują sobie fn2000/taor'a, czy innej giwery, bo poprostu kwatermistrz takich nie ma.

 

Majom pare egzemplasz FN2000 (oraz G36 etc etc).... Ale jak dogory napisalem, L119a1 jest glowna bron.

I pozatym.. naco by mieli zmieniac miendzy sfw i f2k dla jakies missii?

Jest ten sam kaliber i praktychnie to samo robi so SFW, niemowjonc ze w zbrojniach jest kupe czenszci zapasowych z starych m16 ktore passujom to diemaco..

Raczej wybor zalezy nad kalibrach (7.62, .388 .50 etc), jezeli ma byc cicho (np mp5, sfw cqb etc..), zalezonco od przeztrzeni, distanc itd...

 

 

Tak samo sie obchodzy z Kamizelkami i z innym sprzententem.

Dostajom ruzne rzecy i zalezonco od missi sie uzbrojom.

Nie zawsze uzywajom RAVy, nie zawsze uzywajom Bergens..

 

Duzo jest tez kupowane indiwidualnie, ale nie takie zecy jak Kamizelki itd..

bo nap. niesom pokryte ubespieczeniem ;)

 

A na temat M249:

 

Fotka z Poole:

 

bdkshh7o.jpg

 

Wersja:

http://www.fnherstal.com/index.php?id=249&...r=2&detail=

 

Tylko z innim Stockiem

 

Czyli taki:

 

http://www.airsoftpost.com/m249-improved-c...ft-p-30238.html

 

jak widac na:

 

http://www.eliteukforces.info/images/galle...multicam-hr.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam , mam kilka pytań:

A. Jakich mundurów lub kombinezonów używa SAS w IraKu?

B. Jakich hełmów/kasków , kamizelek taktycznych używają również w IraKu?

C. Jak wygląda podstawowe wyposażenie żołnierza wsparcia w SASie na pustyni i w terenie zalesionym .

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...