Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękować :wink:

 

 

Patent ze wsuwkami jest świetny jeżeli odpowiednio je zaizolujesz i nie będziesz ich zginał- są bardzo podatne na złamania ;/

Dokładnie. I przede wszystkim, wsuwki są bardzo tanie. 10 kompletów wsuwek (do 10 replik) to koszt 8zł (przynajmniej u mnie są takie ceny) a jedno takie bananowe gówienko to 8zł. A na replikę potrzebujesz ich 2, czyli 16zł. Gdzie tu sens, gdzie logika?? To już dużo bardziej opłaca się T-Connectory z linków które podał Seger.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

zamontowałem zestaw tuningowy PJota - http://www.taiwangun.com/shop,show,134

 

Okazał się że stokowy tłok do tego nie pasuje i trzeba było jeszcze wymienić tłok - łozyskowana głowica tłoka wchodziła zbyt ciasno i sprężyna nie miałaby miejsca na obracanie się na łożysku.

 

sprężyna guarder 130

gumka systema

 

batka 9,6 1900 large

 

dało to 430 fps i jako taką reakcję na spust. Auto też jeszcze przyzwoite ROF ale nie powala

 

Ponoć do tej komory hop-up lepsza jest gumka guardera niż systema bo systema jest cieńsza i nie uszczelnia się tak dobrze w komorze hop-up jak ta guarderowska.

 

stokowe bebechy gearboxa po przemieleniu około 30 k kulek, głównie na auto nie mają w zasadzie oznak zużycia.

 

Wymienie gumkę na grubszą, uszczelnie teflonem i zobacze czy coś to da bo prawdę mówiąc spodziewałem że ten tuning da jakieś 450-460 fps

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites

No właśnie panowie, apropo zestawów cylindra, w który lepiej zainwestować:

- Zestaw od Guardera czy od Modify?

 

Zestaw miałby działać na sprężynie SP140 Guardera wyłącznie na semi.

 

Stąd też jeszcze pytanie odnośnie zębatek:

a) zostawić stokowe (po przeczytanych tutaj opiniach, że po seriach na M130 nie widać śladów zużycia wydają się być solidne)

b) wymienić na Elementa http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5069 // http://www.taiwangun.com/shop,show,1128

c) wymienić na Guardera http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=826

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Jeden jest na asgshopie, drugi na capri.

Jeżeli o zestawy Modify chodzi są na razie mało popularne i trudno coś konkretnego powiedzieć poza tym że są to części wysokiej klasy. Guarder podobnie. Moim zdaniem więc jeden pies - wziąłbym Guardera bo nieco tańszy...

 

Z zębatkami poczekał bym aż coś się posypie. A potem raczej elementy, mają przełożenie nieco większe zdaje się.

Link to post
Share on other sites

Biteszyn ;)

 

Guarder

Modify

 

---

Heh, michalll mnie uprzedził ;)

 

'Aż coś się posypie'... właśnie tego wolałbym uniknąć. No nic chyba dla pewności zainwestuje w Elementa, na taiwanie nie są jakieś strasznie drogie. Stokowe zostaną najwyżej na zapas albo pójdą do komisu.

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Prowadnica łożyskowana i tłok P&J za 29 zł (pomarańczowy zawadza o zębatkę środkową...). Głowica cylindra, dysza, zębatki, łożyska stockowe.

Upgrade zrobiłem wczoraj. Zębatki były dłuższy czas temu wypodkładkowane, więc już się pewnie dobrze ustawiły.

Tłok i głowica są sprawdzone, zębatki mocne. Jeżeli nie będą bardzo katowane na auto ani zacinkami, nie powinno być problemów.

Link to post
Share on other sites

Prowadnica łożyskowana i tłok P&J za 29 zł (pomarańczowy zawadza o zębatkę środkową...). Głowica cylindra, dysza, zębatki, łożyska stockowe.

Upgrade zrobiłem wczoraj. Zębatki były dłuższy czas temu wypodkładkowane, więc już się pewnie dobrze ustawiły.

Tłok i głowica są sprawdzone, zębatki mocne. Jeżeli nie będą bardzo katowane na auto ani zacinkami, nie powinno być problemów.

 

oj boję się że w takiej konfiguracji to Ci stokowa plasticzana głowica cylindra może się dość szybko rozlecieć

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem? Najgroźniej może być jak jakiś kawałek poleci w tył. Zblokuje tłok przed końcem ruchu i albo tłok albo zębatka ustąpi.

Kolega raczej regularnie serwisuje replikę swą, więc jak tylko coś się pojawi raczej znajdzie ;-) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...