Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teren do walki ASG


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Na początek chciałbym zaznaczyć iż mam teren do zagospodarowania, kasę do zainwestowania jak też posiadam (może i nie wielką) wiedzę na temat terenu do walk ASG.

 

Chciałbym się Was zapytać czy wolelibyście postrzelać się na terenie odizolowanym od osób trzecich, mający w sobie troche okopów, trochę labiryntu na kształt pomieszczeń i małych niespodzianek typu zamknięte drzwi za którymi znajduje się cenny ładunek czy może swoje stare miejscówki do strzelania.

Oczywiście ten teren podlegałby opłacie powiecmy 20 PLN za godzinę na grupę osób.

 

Ciekaw jestem tylko waszych opinii na ten temat choć mile wdziane propozycje co do organizacje takiego terenu.

Link to post
Share on other sites

W się śmiejcie ale są kraje gdzie tyle bulisz za godz. od osoby.

 

A wracając do propozycji/pytania Erecera...

Wiesz w Polsce póki masz wolny wstęp do lasu i żaden "inteligentny inaczej" nie zwróci uwagi jakiegoś posła na airsoft to bez dodatkowych atrakcji raczej nikt nie będzie zainteresowany.

Link to post
Share on other sites

O ktoś robi biznes? Jeżeli teren by był tak atrakcyjny jak Strefa 51 koło Częstochowy a grupa liczyła by ok 10 os. Miejsce strzelanki w obrębie 50 km. To tak ale w cenie ciepły posiłek, ubezpieczenie, i sporo atrakcji by zachęcić potencjalnych klijentów. Do tego byś musiał spuścić z ceny bo za cały dzień ekipa miała by zapłacić 200zł?

Edited by MATRON
Link to post
Share on other sites
W się śmiejcie ale są kraje gdzie tyle bulisz za godz. od osoby.
Ale w tych krajachinaczej się zarabia :P

 

Wiesz w Polsce póki masz wolny wstęp do lasu i żaden "inteligentny inaczej" nie zwróci uwagi jakiegoś posła na airsoft to bez dodatkowych atrakcji raczej nikt nie będzie zainteresowany.
Zdecydowanie goły teren to za mało, ale Erecer mówił o bunkrach, okopoach, killing housie. To już jest cos.

Jeśli będzie profesjonalnie zrobione i, co ważniejsze, stale utrzymywane w dobrej kondycji, do tego na miejscu będzie sprzedaż jakichś napojów i zakąsek to jestem za.

 

20 zł za grupę za godz.? Nie przesadzajcie, za osobę to byłoby chore, za grupę? Pójdzie 20 os, co na trójmiejskie warunki jest mało, i wychodzi 1 zł/1 os/1 h... To dużo?

No chyba, że to teren 100 m x 100 m i grupy będę po 5 os ;)

 

w cenie ciepły posiłek
Już nie przesadzaj.

1. Przy grupie 10 os. nie warto nawet jechać, bo to żadna zabawa

2. Nawet jeśli to wychodzi 2zł/h gdzie tu masz wolną kasę na posiłek? A opłaty za teren, utrzymanie terenu i zarobek właściciela. Może jeszcze kulki mają Ci dawać za darmo?

 

ubezpieczenie
Niezależnie od czegokolwiek firma powinna się ubezpieczyć od wszelkich wypadków. Co do ubezpieczenia uczestników - albo w cenie biletu, albo wymóg ubezpieczenia własnego, ale wtedy nie wróże takiej miejscówce przyszłości.

 

Do tego byś musiał spuścić z ceny bo za cały dzień ekipa miała by zapłacić 200zł?
Buhahaha i co jeszcze... Przelicz tą cenę na osobę! Ty liczysz jakieś 10 os, a jak mówię wg mnie dla tekiej ilości osób nawet nie warto ruszyć się z domu. Jak pojedzie 50 os to może być fajna zabawa. Ile wtedy wychodzi cena na osobę?

 

W ogóle cennik wyliczany enigmatyczną "grupą" jest jakimś dziwnym tworem.

Link to post
Share on other sites

No ciekawy pomysł , tylko żeby ludzie chcieli płacić teren musi być naprawdę dobry .

 

 

1-Erecer piszesz że masz fundusze na ten projekt , na rozruch dużo nie jest potrzebne według mnie ,przede wszystkim powinieneś skontaktować sie z lokalnym środowiskiem ASG jak otworzysz teren wpuścisz ludzi za free i powiesz że jak chcą to mogą coś tam wybudować pokopać okopów to pewnie po pół roku będziesz miał mini poligon , jak sie ludzie wciągną możesz zacząć dawać materiały i narzędzia do budowy kolejnych umocnień , bunkrów itp , wraz z powiększaniem się terenu zacznie sie o nim więcej mówić w środowisku ASG , zacznie być znany , pewnie znajdą się chętni do organizacji zlotów tam i jeśli chodzi o zarobek to stawiał bym właśnie na takie zloty .

Link to post
Share on other sites

super sprawa organizujesz spotkanie dla 200 osób na 5 godzin ;) jaki zarobek :D całe 100 PLNów :D to od osoby wychodzi po .50 PLNa :D

Nie ja wymyslalem ten cennik :mrgreen:

 

A czy wejdzie te 200 os. to juz zalezy od wielkosci terenu.

Link to post
Share on other sites

jak otworzysz teren wpuścisz ludzi za free i powiesz że jak chcą to mogą coś tam wybudować pokopać okopów to pewnie po pół roku będziesz miał mini poligon , jak sie ludzie wciągną możesz zacząć dawać materiały i narzędzia do budowy kolejnych umocnień , bunkrów itp .

 

No... już widzę ten entuzjazm - "chodźcie zbudujemy mu poligon - już za pół roku będziemy mogli zapłacić za korzystanie z tego co tam zbudujemy".

Link to post
Share on other sites

hmmmm......

Cóż mam wiedzę jaką mam(sam bawie się w militaria) fundusze niestety są duże bo teren musi zostać odizolowany od reszta otoczenia więc wchodzi ogrodzenie betonowe (co jest trochę drogie).

 

Stworzenie jakiś atrkacji jest zrozumiałe. Każdwa firma która wchodzi na rynek pierwsze co robi to promocje robi na jakieś tam usługi/towary.

Co do atrakcji to myślę że jakieś środki pozoracji pola walki i może jakieś fajne misje typu trasport i wykradzenie danych(czyli działający komputer) albo coś w tym radzaju narazie badam jakie są odczucia.

 

20 PLN nie wydaje mi się za drogo, ale teren który bym chciał do tego przeznaczyć to jakieś 5h na początek może z rozwojem tego pomysłu by się rozszeżyło o kolejne dwa hektary i może by się wykupiło okoliczny teren.

 

Ubezpieczenie hmmm to już chyba odpowiada organizator takich spotkań i jest wliczone w ryzyko prowadzenia takiej działalności.

 

20 PLN za h za grupę która działa,a członkowie tej że grupy spotykają się regularnie, nie wydaje mi się żeby było inaczej bo za osobę to chybiony pomysł, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Link to post
Share on other sites
20 PLN za h za grupę która działa,a członkowie tej że grupy spotykają się regularnie, nie wydaje mi się żeby było inaczej bo za osobę to chybiony pomysł, a przynajmniej tak mi się wydaje
Wszędzie na świecie i w Polsce płaci się za osobę.
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem w czym problem? Jak przychodzi grupa to każdy płaci za siebie. Na polach paintballowych to zwykle jest ok 30 zł/os z mundurem, bez sprzętu do gry (oddzialnie płacone) bez limitu czasu (pole zarabia głównie na sprzedaży droższych kulek), wejście z własnym sprzętem to chyba ok 20 zł. Z tym, że paintball to troche zasobniejsza klientela niż airsofciarze.

 

Tu masz cennik zabawy z Gdyni gdzie strzela się do siebie elektronicznymi karabinami - http://zoltar.pl/ tyle, że tam dochodzi dzierżawa i utrzymanie sporej hali.

 

Skalkuluj swoje koszty i porządany zarobek, poszukaj innych podobnych firm i dostosuj cennik do rynku :) A rynek to zweryfikuje ;)

 

Ale jeśli pole nie będzie wpobliżu dużego miasta to nie wróżę mu świetlanej przyszłości. Chyba, że zainwestujesz kasę - kupisz mundury, repliki itd i będziesz je wypożyczał i organizował imperzy integracyjne dla firm.

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję także pobieranie od osoby ale w danym systemie tzn im większa grupa tym mniejszy koszt za osobę - będzie to zachęcać do zabierania przez uczestników, kolegów znajomych. Efektem tego będzie, że mimo iż będziesz dostawał mniej za osobę to zarobisz i tak więcej niż za mniejszą grupę ludzi ale takich co zapłacą więcej za jedną osobę. Musisz ustalić dane progi, że za grupę 10 os płaci się tyle i tyle od osoby, za 20 osób tyle i tyle od osoby i tak dalej i tak dalej. Wprowadź także specjalne oferty zamówienia poligonu na cały dzień - cenę takiego wynajęcia skalkulujesz przeliczając ile średnio zarobisz od normalnych grup. Dobrym zarobkiem są także wszelkie imprezy integracyjne dla firm. Teraz wśród wszelkich "krawaciarzy" i innych panów siedzących głownie za biurkami jest bardzo popularne iść się pobrudzić i poobijać troszkę. Jak interes się rozkręci to wykupisz więcej terenu, dodasz jakieś quady, strzelnice sportową itp. Z resztą duuużo można by tu było się rozpisywać. Wszystko zależy od tego czy jesteś kolejnym nastolatkiem z słomianym zapałem i planami na przyszłość czy z facetem z głową na karku i smykałką do zarabiania pieniędzy.

Link to post
Share on other sites
Co do atrakcji to myślę że jakieś środki pozoracji pola walki i może jakieś fajne misje typu trasport i wykradzenie danych(czyli działający komputer) albo coś w tym radzaju narazie badam jakie są odczucia

 

Atrakcje jak smok ;) Zwłaszcza środki pozoracji pola walki ;)

 

Aha no i nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak "potężny" to teren 5 hektarów?? bardzo obrazowo to 100m na 500m Hmm kolibki były chyba najmniejszym terenem zielonym i były/są minimum 5 razy większe ...... Więc na 5 hektarach to mozna co najwyżej ustawić dobrą strzelnicę, albo cąłość zabudowac budynkami wtedy miałoby to sens. Ale niestety koszta idą w miliony.

Link to post
Share on other sites

Majkel86: całkiem dobry pomysł. W ten sposób nie myślałem.

 

thor_: nie zamierzam ładować w to najpierw miliony bo to nie ma senu. Raczej wolę po woli realizować. Jak teren by się spodobał różnym drużynom i pojedyńczymi osobami z okolic to mogę zainwestować więcej kasy w to, ale zawsze jest ryzyko więc chcę stracić jak najmniej się da.

 

dzięki wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

No więc coś Ci uświadomię. Nie chcesz na początek wsadzićza dużo kasy, chcesz wybadac rynek. Ok ale... Jak ja miałbym zapłcić nawet 10 groszy za możłiwość poganiania z repliką na 5 Ha gdzie poza kilkoma dołkami (okopami) i barakami z drzewa nie będzie nic to wolę sobie poganiać za darmo po lesie.

 

Niestety nie jesteś w stanie zagwarntowac żadnych atrakcji bez poważnej inwestycji kasy ewentualnie dwa razy potężniejszej inwestycji swoją pracą i do tego fizyczną. Tak długo jak nie bedzie tam porządnych (porządnych na warunki ersoftu) instalacji np. budynków, killinghouse'u tak długo nikt nie wyda żadnej kasy na zabawę.

 

Niestety małymi środkami to można sobie w ramach ekipy na prywatnym terenie poustawiać jakies styropianowo-dyktowe ścianki, tarcze i się bawić.

Link to post
Share on other sites
Niestety małymi środkami to można sobie w ramach ekipy na prywatnym terenie poustawiać jakies styropianowo-dyktowe ścianki, tarcze i się bawić.

SpeedBall a fuj!

Teren można wykupić itd. poletko i siać nać :) A tak poważnie, to wg. mnie najlepszym terenem jest jak Thor napomniał, LAS.

Paintball'owcy wykupują kawałki ziemi i ustawiają pompowane przeszkody, imprezy integracyjne dla firm itd. potem można napić się piwa :)

AIROSFT jest piękny :) Zostawmy go naturze :D :F

Link to post
Share on other sites

Sami hamerykanie tego nie stosują w tych miejscach z racji ceny i kosztów transportu tam. Taniej jest "przyspawać" cosik z odzysku, bo złomu tam nie brakuje.

Całkiem niedawno jeden taki się pochwalił, ze widział naszego Skorpiona z doczepionymi z boku zdezelowanymi drzwiami od Humvee. Wiarygodność tej wypowiedzi była mocno wątpliwa z racji jej autora, ale podobno nie jest to takie zupełnie niemożliwe.

 

Dorzucę jeszcze ze swojego ogródka zawodowego... Wiesz jak zacznie Ci się coś kręcić i będziesz chciał dokupić teren obok to ZAWSZE cena dziwnie rośnie zupełnie bez uzasadnienia ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...