Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatka STU Systema tłokowa


Recommended Posts

OK, to jeszcze powiedz jaka jest powierzchnia metalowego ząbka na tłoku i jakiej jest on firmy.

Moja zębatka tłokowa (również Systemy) pewnie wyglądała by podobnie, gdybym w porę nie zauważył co tłok niebieski G&P z nią robi... działał jak papier ścierny. Po wypolerowaniu metalowego ząbka problem ustał.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie w zębatkach ultra torque up Hurricane. Kupiłem używane z lekko startym ostatnim zębem. Jak mi zaczęło niszczyć ostatnie zęby tłoka, to kupiłem tłok DeepFire z wszystkimi zębami metalowymi. Jak ostatni ząb zębatki "zszedł" do końca, to zaczął się ścierać przedostatni... Dziwna sprawa, bo zęby tłoka są wykonane ładnie - zaokrąglone krawędzie, gładkie, zbyt dużo też nie strzelam...

 

Teraz z powrotem jadę na zwykłych stalowych zębatkach i normalnym tłoku, pozostałe części leżą w pudełku i czekają na lepsze czasy...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dla mnie jako mechanika problem z tą zębatką jest bardzo ciekawy. Według mnie tutaj wyraźnie widać, że ta zębatka w niewłaściwym momencie zazębia się z tłokiem. Zębatka zamiast wchodzić w wręb listwy zębatej na tłoku wchodzi w pierwszej fazie ruchu na głowę zęba w tej listwie. Może to być wina złego wykonania listy zębatej tłoka, która będzie wykonana z jakimś minimalnym przesunięciem względem wzorca.

Link to post
Share on other sites

Widzisz _Arczi_, dla mnie jako mechanika "prywatnego" też jest to nietypowa sytuacja, tym bardziej, że sprawdziłem dosłownie wszystko a zwłaszcza zgranie zębatki z kołem zębatym. Myślę, ze gdyby zębatka wchodziła na głowę zęba to układ by sie miał szansę zaciąć bardzo łatwo a śmigał jak burza (czyli z moim nędznym rofem ;-) ). Poza tym kąt i kształt zjechania zęba raczej stanowczo przeczy tej tezie. Ale to już rozstrzygnie mały żółty człowieczek w firmie Systema ;-) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...